Ranking 5 najlepszych zmywarek w 2021

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zmywarka – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zmywarka to idealne urządzenie dla osób, które nie lubią myć naczyń ręcznie. Jak jednak wybrać sprzęt, który działa cicho i niezawodnie? W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz ranking, w którym prezentujemy najpopularniejsze obecnie modele chwalone przez konsumentów m.in. za łatwą obsługę i efektywne zmywanie naczyń. Pierwsze miejsce zajmuje produkt Bosch SMV46KX00E, który wyposażono w wiele innowacyjnych technologii. Przykładem jest asystent dozowania, który sprawia, że użyty detergent rozpuszcza się w całości i jest równomiernie rozprowadzony w komorze. Sprzęt ma 6 programów pracy do wyboru, w tym także specjalny tryb do mycia kieliszków z cienkiego szkła. Urządzenie można zabezpieczyć, aby przypadkowo nie włączyły go dzieci. Na drugim miejscu jest zmywarka Siemens SN636X03ME mieszcząca do 14 kompletów naczyń. Model ma innowacyjny silnik, który jest wyjątkowo trwały i cicho pracuje. Sprzęt daje możliwość regulacji wysokości górnego kosza, w efekcie czego w komorze z pewnością zmieszczą się wszystkie garnki, talerze i kubki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zmywarkę kupić?

 

Zmywarka to sprzęt, który ułatwia życie każdemu z nas. Zwłaszcza w czasie świąt i większych spotkań rodzinnych, gdy stos naczyń piętrzy się, a nam nie chce się zmywać tego ręcznie. Oczywiście jest to urządzenie, które ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Trzeba jednak zauważyć, że ta pierwsza grupa ciągle się powiększa. Dlaczego chcemy inwestować w taki sprzęt? Czy tylko ze względu na wygodę?

Dlaczego warto kupić zmywarkę?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo wody zużywa się podczas jednego mycia naczyń. Wydaje nam się, że jest to zaledwie kilka litrów. W rzeczywistości – nawet kilkadziesiąt. Jeśli chodzi o urządzenia elektryczne to w czasie jednego mycia naczyń, dobry sprzęt zużywa ok. 10-12l wody. Oczywiście dochodzi to tego rachunek za prąd, ale przy łącznym rozrachunku wychodzi na to, że jest to rozwiązanie bardziej przyjazne dla naszego portfela. Zdajemy sobie sprawę, że początkowo jest to dość droga inwestycja, ale na pewno się zwróci. Dlaczego? Nikt z nas nie liczy swojego czasu. Czasem, po dużej imprezie zmywanie zajmuje nawet kilka godzin. Zamiast spędzać ten czas przy zlewie, możesz go poświęcić na relaks lub pracę. Każda kobieta wie, że częsta praca z wodą niszczy dłonie i paznokcie, gdy nie używamy zabezpieczenia w postaci rękawic.

Z drugiej strony rękawice sprawiają, że skóra jest bardzo sucha. Jeśli więc ograniczysz mycie naczyń do minimum, w końcu będziesz miała piękne, zadbane dłonie. Zyskają również Twoje naczynia, które będą czyste i lśniące. Aby dobrze umyć naczynia i zabić bakterie, musisz myć je w wodzie o temperaturze 60 st. C. Nawet w rękawiczkach będzie to bardzo trudne, a zmywarka zrobi to bez problemów. Pozostaje jeszcze kwestia środków chemicznych. Do takich sprzętów trzeba zakupić tabelki, sól czy odświeżacze. Nie da się ukryć, że trochę to kosztuje. Jeśli jednak podliczysz koszt zakupu ścierek i ściereczek, a także tych nieszczęsnych rękawic, okaże się, że w rzeczywistości tabletki do zmywarki nie kosztują zbyt dużo i jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Jaką zmywarkę wybrać?

Jesteś już przekonany, że takie urządzenie powinno znaleźć się w Twoim domu? Pozostaje więc zakup odpowiedniego modelu. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jak znaleźć niezawodne zmywarki w dobrych cenach.

 

Rodzaje

Zmywarki możemy podzielić na te wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. Który typ będzie najlepszy? Modele wolnostojące można postawić w dowolnym miejscu, mają też zdejmowaną, górną część, a więc zamiast niej możesz ustawić blat, zyskując dodatkową powierzchnię roboczą. Wadą może być brak dopasowania urządzenia od frontu. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza – to rozwiązanie dla Ciebie.

Z drugiej strony, jeśli lubisz jednolite fronty, wybierz model do zabudowy. Pamiętaj, że na rynku są dostępne model częściowo zintegrowane z panelem sterowania widocznym na frontowych drzwiach, a także te całkowicie zintegrowane – z systemem wbudowanym.

 

Klasa energetyczna

Każdy sprzęt ma oznaczenie klasy energetycznej znajdujące się na etykiecie. W przypadku zmywarek informuje to nas o średnim zużyciu energii podczas standardowego cyklu zmywania. Na rynku dostępne są modele od A+++ (największa oszczędność energii) do D (najmniejsza efektywność pracy i większe zużycie prądu). Im wyższą klasę energetyczną wybierzesz, tym lepiej dla Twojego portfela.

 

Wymiary i pojemność

Wybierając zmywarkę musisz pamiętać o wielkości. Na rynku dostępne są trzy rodzaje urządzeń – o szerokości 45 cm, 60 cm oraz kompaktowe. Wybór odpowiedniego modelu powinien być podyktowany Twoimi potrzebami. Zatem musisz wziąć pod uwagę wielkości rodziny, średnią ilości zabrudzonych w ciągu dnia naczyń, ale też powierzchnię, jaką posiadasz. Modele kompaktowe są najmniejsze – mieszczą do 6 kompletów naczyń – idealne dla pary. Sprzęty 45 centymetrowe mieszczą nawet 10 kompletów naczyń i będą odpowiednie dla 4-os. rodziny, a 60 cm mieszczą 12-15 kompletów. Warto też uwzględnić ilość używanych garnków. Jeśli masz małą rodzinę, ale często gotujesz i brudzisz dużo większych naczyń, większy model będzie bardziej funkcjonalny.

 

Zużycie wody i jej podgrzewanie

Zwykle zmywarki zużywają 10-15l wody w czasie jednego cyklu. Wiele zależy od wielkości urządzenia, a także wybranego programu. Ważna jest też kwestia podgrzewania wody. W nowych urządzeniach stosowany jest przepływowy podgrzewacz. Jeśli szukasz czegoś w promocji, sprawdź, czy nie jest to model starej generacji i nie ma grzałki na spodzie. Jeśli tak – nie warto inwestować w taką zmywarkę. Taki system zwiększa koszty eksploatacji i efektywność mycia.

 

Metoda suszenia

Ogromną zaletą używania zmywarki jest to, że po zakończeniu pracy nasze naczynia są nie tylko czyste, ale też suche. To właśnie suszenie jest kolejną kwestią, którą chcemy poruszyć. Na rynku dostępne są modele z systemem statycznym, gdzie suszenie polega na wyparowaniu wody. Natomiast w przypadku systemu kondensacyjnego woda paruje z nagrzanych naczyń, a potem się skrapla. To drugie rozwiązanie sprawia, że po zakończonej pracy naczynia nie są tak gorące, jak w przypadku pierwszego systemu.

 

Hałas

Cicha praca zmywarki jest ważna szczególnie wtedy, gdy kuchnia zlokalizowana jest obok sypialni lub połączona jest z salonem. Dlatego dla własnego komfortu wybierz jak najcichszy model. Większość sprzętów generuje hałas na poziomie 40-45 dBA.

Wyposażenie zmywarek

Każdy sprzęt ma kosze na naczynia oraz kosze lub szufladę na sztućce. Warto jednak zwrócić uwagę na inne rozwiązania, które mogą znaleźć się w naszym sprzęcie, choć nie są one standardowym wymogiem. Pamiętaj, że większość z nich ułatwia pracę, a także wpływa na jakość mycia. Wśród takich elementów znajduje się uchwyt na kieliszki, a także dodatkowe stojaki i półki. Warto wybrać model, który ma w wyposażeniu wyświetlacz informujący nie tylko o pracy urządzenia, ale także o braku tabletki czy soli. Przydatny jest też samoczyszczący się filtr – służy on do usuwania resztek jedzenia, tym samym zapewniając lepszą efektywność pracy.

 

Programy pracy

Programy w zmywarkach to kolejny aspekt, który chcemy przybliżyć. Im nowszy model, tym więcej opcji do wyboru. W standardzie powinny znaleźć się takie funkcje, jak: mycie wstępne lub w niektórych modelach płukanie, czyli namaczanie – zwykle trwa 15 min, program normalny, program intensywny trwający nawet 2 godziny.

Jednak coraz więcej urządzeń posiada nowoczesne rozwiązania, wśród których znajdziemy:

Mycie połowy wsadu – mniejsza ilość naczyń i tym samym mniejsze zużycie wody,

Mycie BIO lub ECO – ekonomiczne,

Przyspieszone – ok. 30 minut, przeznaczone do lekko zabrudzonych naczyń,

Delikatne – do kieliszków czy szklanek, zwykle w temp. 30-45 st. C,

Automatyczne – zmywarka sama dobiera program.

 

Inne funkcje

Dobre, funkcjonalne urządzenie powinno mieć też inne dodatkowe rozwiązania. Wśród nich znajdziemy takie opcje jak: opóźniony start, regulacja twardości wody, mycie strefowe – wybór kosza, który ma zostać umyty, system Aqua Stop – chroniący przed zalaniem kuchni w razie awarii, zabezpieczenie przed otwarciem zmywarki podczas pracy, waterfall – to nowy system mycia stosowany wyłącznie w urządzeniach Samsung.

 

Jaka zmywarka jest najlepsza?

Przypadku urządzeń tego typu warto zwracać uwagę na sprzęty znanych marek. Co z ceną? Im jest ona wyższa, tym lepiej dla Twojego portfela. Jak to możliwe? Zmywarki za 1000 zł zużywają dużo więcej energii i wody niż modele powyżej 2000 zł, których eksploatacja będzie tańsza.

 

 

5 najlepszych zmywarek. Opinie w 2021 roku

 

Zmywarka to najlepszy przyjaciel każdego szefa kuchni. Jeśli zastanawiacie jaki model zmywarki wybrać polecamy lekturę naszego artykułu, w którym przedstawiamy najlepsze sprzęty z tej kategorii.

 

1. Zmywarka do zabudowy Bosch SMV46KX00E

 

Urządzenie Bosch SMV46KX00E pomieści 13 kompletów naczyń. Sprzęt ma 6 programów zmywania. Zmywarka została wyposażona w sensor załadunku, który dozuje wodę odpowiednio do ilości włożonych do komory naczyń. Prezentowany model ma także czujnik AquaSensor. Przy pomocy wiązki światła steruje on płukaniem (ocenia ilość tłuszczu, resztek jedzenia i detergentów w wodzie).

Produkt ma wymiary: szerokość – 59,8 cm, wysokość – 81,5 cm oraz głębokość – 55 cm. Zmywarka ma zabezpieczenie przed zalaniem, jak również przed przypadkowym włączeniem przez dzieci. Aby w krótkim czasie umyć naczynia (np. gdy w domu pojawili się niezapowiedziani goście), wystarczy wykorzystać funkcję VarioSpeed Plus. Dzięki niej czas płukania znacząco się skraca, ale nie wpływa to na efektywność usuwania zabrudzeń.

Sprzęt spodobał się konsumentom, gdyż cicho pracuje i pozwala zmniejszyć rachunki za zużycie wody oraz energii elektrycznej. Model marki Bosch jest ponadto bardzo łatwy w obsłudze. Urządzenie ma asystenta dozowania, za sprawą którego używane do zmywania tabletki rozpuszczają się w całości i są równomiernie rozprowadzane w komorze.

Bosch SMV46KX00E to zmywarka o wymiarach: 59,8 cm x 81,5 cm x 55 cm. W komorze urządzenia zmieści się 13 kompletów naczyń. Model ma 6 programów pracy.

Zalety
Funkcja opóźnienia startu:

Za sprawą funkcji opóźnienia startu możemy ustalić odpowiedni czas zmywania naczyń. To oznacza, że będziemy mieć czyste naczynia np. od razu po powrocie z pracy.

Sensor załadunku:

Sprzęt wyposażono w sensor załadunku, który odpowiada za dozowanie wody w zależności od ilości włożonych do komory naczyń. To pozwala na zmniejszenie rachunków, również za prąd.

Bezpieczne mycie delikatnego szkła:

Nie musimy się obawiać, że kieliszki lub szklanki z cienkiego szkła pękną w czasie mycia. Zapobiega temu specjalny program Szkło 40 st. C.

Funkcja VarioSpeed Plus:

W sytuacji, gdy potrzebne nam są czyste naczynia (np. gdy w domu pojawili się niezapowiedziani goście), możemy je umyć z wykorzystaniem funkcji VarioSpeed Plus. Czas zmywania i suszenia talerzy oraz kubków znacząco się wtedy skraca.

Cicha praca:

Sprzęt ma wydajny i nowoczesny silnik gwarantujący cichą pracę.

Wady
Trudny montaż:

Samodzielny montaż zmywarki może okazać się trudny ze względu na mało szczegółową instrukcję.

 

 

 

 

2. Zmywarka do zabudowy Siemens SN636X03ME

 

Sprzęt Siemens SN636X03ME pomieści 14 kompletów naczyń. Zmywarka generuje hałas na poziomie 44 dB, a jej dokładne wymiary to: szerokość – 59,8 cm, wysokość – 81,5 cm i głębokość – 55 cm. Model ma 6 programów pracy, w tym: Szkło 40 st. C, Eko 50 st. C i Garnki 70 st. C.

Zmywarka ma asystenta dozowania, dlatego nie musimy się martwić, że użyty do zmywania naczyń detergent nie rozpuści się w całości. Ponieważ wysokość górnego kosza możemy samodzielnie regulować, w komorze z pewnością zmieszczą się wszystkie kubki, kieliszki i naczynia o niestandardowych kształtach. Produkt ma też specjalną szufladę Vario3, w której można umieścić zarówno sztućce, jak też np. filiżanki do espresso.

Konsumenci uważają, że sprzęt działa efektywnie, a w dodatku pozwala zmniejszyć zużycie wody. Urządzenie wyposażono w wydajny i cicho działający silnik, a także zabezpieczenia zapobiegające zalaniu mieszkania w przypadku awarii. Wiele osób doceniło zmywarkę za program auto, który sam dobiera ilość wody oraz jej temperaturę.

Zmywarka Siemens SN636X03ME pomieści 14 kompletów naczyń. Sprzęt generuje hałas do 44 dB. Wymiary modelu to: 59,8 cm x 81,5 cm x 55 cm.

Zalety
System AquaStop:

Produkt wyróżnia się zastosowaniem systemu bezpieczeństwa AquaStop, który zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez wodę.

Program auto:

Jeśli nie potrafimy samodzielnie dobrać temperatury wody, możemy skorzystać z programu auto. Wtedy urządzenie dopasuje optymalne parametry pracy za nas.

Wygodny załadunek:

W komorze sprzętu z pewnością zmieszczą się wszystkie brudne naczynia, niezależnie choćby od ich kształtu. Wszystko przez to, że możemy swobodnie regulować wysokość górnego kosza.

Silnik iQdrive:

Wewnątrz urządzenia znajduje się nowoczesny silnik iQdrive gwarantujący cichą pracę, wydajność oraz niezawodność. Element ten jest wyjątkowo trwały i nie ulega awariom.

Wady
Za cichy sygnał zakończenia pracy:

Specjalny sygnał dźwiękowy informuje nas o zakończeniu zmywania, ale według konsumentów jest za cichy i można go nie usłyszeć, np. podczas oglądania telewizji lub gdy w kuchni włączony jest okap.

 

 

 

 

3. Whirlpool Zmywarka do zabudowy WFO3C236X

 

Zmywarka Whirlpool WFO3C236X przydaje się w każdym domu. Sprzęt ma zabezpieczenie przed dziećmi. Do dyspozycji jest 10 programów, które są przeznaczone do mycia naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Podczas jednego cyklu zużycie energii wynosi 0,93 kWh, a wody od 6 l (program ECO).

Sprzęt dobiera program mycia do stopnia zabrudzenia naczyń, aby nie marnować wody. Istnieje możliwość ustawienia czasu, kiedy zacznie się mycie naczyń. Istnieje możliwość wybrania mycia strefowego, co przydaje się, kiedy masz niewiele naczyń do wyczyszczenia, myje się wtedy tylko górny lub dolny koszyk, co zmniejsza zużycie prądu i wody.

Woda użyta do płukania z poprzedniego mycia jest wykorzystywana przy kolejnym, co pozwala na zaoszczędzenie wody. Wymiary sprzętu są równe: wysokość – 85 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 60 cm, a jego waga to 47 kg. Konsumenci cenią ten produkt za dużą pojemność. Wielu kupujących chwali automatyczne wyliczanie, ile czasu potrwa dane mycie.

Urządzenie Whirlpool WFO3C236X zużywa 0,93 kWh, oraz 6 l wody na jeden cykl. Sprzęt ma wymiary równe 85 cm x 60 cm x 60 cm i waży 47 kg. W zmywarce mieści się 14 kompletów naczyń.

Zalety
Programy:

Model ma 10 programów. Istnieje możliwość włączenia programu krótkiego, intensywnego czy automatycznego zależnie od potrzeb.

Woda z płukania:

Dla zwiększenia oszczędności woda z płukania z poprzedniego cyklu jest wykorzystywana do mycia w kolejnym cyklu, co ma duże znaczenie dla środowiska, ponieważ zmniejszamy tym samym zużycie wody. W przypadku, gdy miną 72 godziny od poprzedniego mycia, woda jest wymieniana.

Szybkość mycia:

Zmywarka szybko myje naczynia, więc jeśli są one potrzebne, można włączyć krótki program. Sprzęt dostosowuje pracę do poziomu zabrudzenia, co zapewnia dużą oszczędność energii i czasu.

Wady
Blat:

Rogi blatu są wykonane z tworzywa sztucznego, które mocno się rysują.

 

 

 

 

4. Zmywarka Hotpoint Ariston LSTB4B01EU

 

Warto zainteresować się modelem Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU, który sprawdza się w codziennym użyciu i umożliwia zaoszczędzenie czasu na ręcznym myciu naczyń. Zmywarka jest przeznaczona do zabudowy. Urządzenie ma cztery programy zmywania, które umożliwiają dobre wyczyszczenie naczyń, takich jak ekonomiczny, ½ załadunku, intensywny i normalny. Sprzęt jest pojemny i mieści około 10 kompletów naczyń.

Zmywarka jest zaliczana do energooszczędnych i w jednym cyklu zużywa 0,8 kWh. Jeden cykl mycia zużywa także 10 l wody. Sprzęt ma wskaźnik braku soli i nabłyszczacza.

Wymiary produktu są równe: głębokość – 55 cm, szerokość – 44,8 cm i wysokość – 82 cm. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, a panel sterowania jest ukryty. Średni czas jednego cyklu wynosi 180 minut. Konsumenci, którzy używali tego sprzętu, są bardzo zadowoleni, ponieważ wygodnie i szybko układa się w nim naczynia.

Sprzęt Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU podczas jednego cyklu zużywa 0,8 kWh i 10 l wody. Zmywarka jest przeznaczona do zabudowy i ma wymiary 55 cm x 44,8 cm x 82 cm.

Zalety
Łatwość obsługi:

Zmywarkę można bardzo łatwo uzupełnić naczyniami tak, aby wszystkie dobrze się umyły. Łatwo się ją włącza i odpowiednio ustawia. Urządzenie ma ukryty panel do obsługi.

Dokładne mycie:

Niezależnie od użytego programu sprzęt bardzo dobrze myje naczynia i domywa nawet trudne, wysuszone zabrudzenia.

Połowa załadunku:

Istnieje możliwość wypełnienia zmywarki jedynie w połowie i umycie naczyń tylko z jednego koszyka. To umożliwia oszczędne zużycie wody i prądu oraz jest wygodne, dlatego podoba się w szczególności osobom, które mieszkają same.

Wady
Korozja:

Po paru miesiącach użytkowania może się zdarzyć, że na niektórych elementach zmywarki, takich jak np. ścianki czy sufit, może pojawić się rdza, dlatego warto od razu po myciu otwierać urządzenie, aby pozbyć się wilgoci.

Klapka na tabletkę:

Warto zwrócić uwagę na zamknięcie klapki na tabletkę, ponieważ może się ono poluzować, co w konsekwencji może prowadzić do jej wyłamania lub wypadnięcia.

 

 

 

 

5. Zmywarka wolnostojąca Siemens SN 25D800EU

 

5. Siemens SN25D800EUOstatnia zmywarka to model niemieckiej firmy Siemens. Klasa energetyczna to A+.  Urządzenie zostało wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów.

Wewnętrzna komora wykonana jest ze stali nierdzewnej. Przód zmywarki posiada specjalną powłokę, która sprawia, że odciski palców nie są widoczne. Szerokość zmywarki to 60 cm. Idealnie sprawdzi się w większej kuchni. Jest niezwykle pojemna, a dodatkowo niezwykle elastyczna w załadowaniu. Posiada możliwość regulacji górnej szuflady. Dzięki temu bez problemu pozmywamy w niej także większe naczynia, typu garnki.  Największym atutem zmywarki jest system acquaStop.

Gwarantuje on bezterminową ochronę mieszkania przed zalaniem. Dodatkowo producent udziela dziesięcioletniej gwarancji na ochronę wnętrza urządzenia przed przerdzewieniem (warunek to rejestracja w trybie online). Zmywarka posiada pięć programów zmywania.

Jednym z nich jest tryb szybki, który pozwoli na ekspresowe umycie naczyń. Bardzo przydatne są wskaźniki informujące o braku soli i braku nabłyszczacza. Zmywarka jest pozytywnie oceniania. Skutecznie zmywa naczynia i działa bardzo cicho.

Zmywarka  Siemens SN25D800EU w klasie energetycznej A+ ma szerokość równą 60 cm. Model ten mieści 12 kompletów. Sprzęt emituje hałas na poziomie 48 dB.

Zalety
Łatwe załadowanie:

Regulacja szuflady i jej budowa sprawiają, że załadowanie zmywarki nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Poza tym jest to bardzo łatwe.

Aqua Stop:

Za sprawą tej funkcji nie musimy obawiać się, że w razie awarii zmywarka zaleje mieszkanie nasze i sąsiadów z dołu.

Wady
Pojemność:

Na rynku dostępne są 60 cm zmywarki, które mieszczą nawet 14-16 kompletów naczyń. W tej ustawimy tylko 12, co wpływa na jej funkcjonalność.

Głośność pracy:

Chociaż nie jest to bardzo głośny sprzęt, niejednokrotnie generuje hałas, który może wpływać na nasz komfort przebywania w kuchni.

 

 

 

 

Jak używać zmywarki?

 

Osoby, którym zależy na oszczędności czasu i idealnie czystych naczyniach często decydują się na zakup zmywarki. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wygląda prawidłowy sposób użytkowania wspomnianego sprzętu. Jeżeli Ty również należysz do tej grupy, zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu. Zgromadziliśmy w nim wskazówki na temat segregacji naczyń, wyboru odpowiednich detergentów, a także informację o tym, jaka zmywarka jest polecana pod względem łatwości obsługi. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z poradnikiem znikną wszystkie Twoje wątpliwości.

 

 

Co można myć w zmywarce?

W zmywarce możemy bez przeszkód myć większość sztućców i naczyń. Jednak przed włożeniem ich do urządzenia warto usunąć resztki żywności o kwaśnym odczynie (przykładowo sosu sałatkowego). W ten sposób zapobiegniemy pojawieniu się ognisk korozji. Do mycia w zmywarce przystosowane są też garnki wykonane ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego (pod warunkiem, że producent podał taką informację) oraz szkło, czyli: szklanki, kieliszki, naczynia do pieczenia itp.

Jednocześnie pamiętajmy, aby do urządzenia nie wkładać: ręcznie malowanej porcelany, patelni i garnków z żeliwa, naczyń z drewnianymi elementami, ani przedmiotów, które zostały zanieczyszczone łatwopalnymi substancjami.

 

Jak układać naczynia w zmywarce?

Wbrew pozorom konieczność segregowania i układania w odpowiedni sposób naczyń w zmywarce nie jest zbyt uciążliwa. Nie zapomnijmy, aby usunąć z talerzy i garnków resztki jedzenia. Zaleca się, aby najbardziej zabrudzone naczynia umieścić w dolnej komorze sprzętu (strumień wody jest w tym miejscu najsilniejszy), a te delikatne – na samej górze. Szklanki i kieliszki z cienkiego szkła trzeba ustawić tak, aby się nie stykały (to bardzo ważne, gdyż inaczej mogą się potłuc). Głębokie talerze i miski powinny z kolei być ustawione w pozycji, która zapobiega zbieraniu się w nich wody podczas zmywania.

W koszyczku zmywarki należy umieścić niewielkie akcesoria kuchenne oraz sztućce (uchwyty muszą być skierowane w dół). Wszystkie naczynia powinny zostać ustawione w taki sposób, aby ich najbardziej zabrudzona część znajdowała się na dole. Ostatni krok to wybór odpowiedniego programu zmywania. Kiedy urządzenie skończy pracować, warto odczekać kilkanaście minut, aż umyte naczynia ostygną.

 

Czy zmywarka wymaga użycia specjalnych środków do mycia?

Każdy posiadacz zmywarki musi pamiętać o tym, że prawidłowa konserwacja i stosowanie odpowiednich detergentów wydłużają żywotność urządzenia. Z tego względu niezwykle istotny jest zakup właściwych środków do mycia. W sklepach dostępne są różnego rodzaju tabletki, płyny i proszki, które nie tylko umożliwiają dokładne umycie naczyń, ale też zapobiegają pojawieniu się osadu kamiennego na metalowych częściach zmywarki. Zaleca się, aby co kilka miesięcy czyścić filtr sprzętu, by zapobiec jego zapchaniu przez resztki jedzenia. Mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia zmywarki i zalania mieszkania.

 

 

Jak można zapobiec awarii zmywarki?

Żeby nie dopuścić do awarii zmywarki, ważne jest nie tylko dokładne czyszczenie filtra oraz stosowanie specjalnych detergentów, ale również dokładne i regularne mycie najważniejszych elementów budowy urządzenia. Po każdym zmywaniu należy uchylić drzwiczki, w efekcie czego odparuje nadmiar wilgoci. Boczne uszczelki należy co pewien czas przetrzeć ściereczką namoczoną w letniej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Bardziej uporczywych zabrudzeń z łatwością pozbędziemy się przy pomocy octu. Nie zapominajmy także o umyciu drzwiczek zmywarki (od wewnątrz i zewnątrz). W tym celu należy używać wilgotnej i miękkiej szmatki.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Amica ZIM436

 

Kolejna propozycja to zmywarka polskiej firmy Amica. Jest to dobry wybór w korzystnej cenie dla osób, które lubią wspierać polskie marki. Model Amica został wyposażony  w kilka bardzo ciekawych rozwiązań.

Godnym uwagi jest możliwość uruchomienia zmywarki wypełnionej do połowy. Program „½ załadunku” pozwoli na oszczędność zarówno czasu, jak i kosztów. Zmywarka wyposażona jest także w program do mycia bardzo brudnych naczyń. Program ten bez problemu poradzi sobie na przykład z przypaloną patelnią i garnkiem. Aby uporać się z dużym zabrudzeniem zmywarka dokona wstępnego mycia,  a następnie dwa razy wypłuka naczynia, raz w zimnej, raz w gorącej wodzie.

Urządzenia bardzo skutecznie usuwa brud  z naczyń, a to za sprawą trzech niezależnych od siebie poziomów natrysku. Model ten dba także o bezpieczeństwo naszego domu. Technologia Acqua stop ochroni nasze mieszkanie przed zalaniem, gdy nastąpi ewentualna awaria układu wodnego. Według wielu to Amica produkuje najlepsze zmywarki. Opinie tego modelu podkreślają, że zmywarka skutecznie zmywa, a przy tym nie pobiera dużo energii.

Produkt Amica ZIM436 w klasie energetycznej A+ emituje hałas na poziomie 45 dB. Urządzenie ma szerokość równą 45 cm, więc mieści do 10 kompletów naczyń. Jest to dobra zmywarka do 1100 zł.

Zalety
Program „½ załadunku”:

Jeśli na co dzień nie masz zbyt wielu naczyń do mycia i nie chcesz tracić czasu i wody taka funkcja na pewno przypadnie Ci do gustu. Umożliwia wstawienie mycia tylko połowy załadunku.

Usuwanie brudu:

System mycia bardzo brudnych naczyń to doskonały wybór dla tych, którzy w zmywarce chcą myć nie tylko talerze, ale też garnki. Doskonale radzi sobie z bardzo dużym brudem. Wiele osób zauważa też, że sprzęt zawsze, niezależnie od systemu mycia, radzi sobie z zabrudzeniami.

Aqua Stop:

Boisz się, że zmywarka zaleje sąsiadów, gdy nastąpi awaria? W tym przypadku nie musisz mieć takich obaw, bo Aqua Stop ochroni mieszkanie przed zalaniem.

Wady
Jakości obudowy:

Część osób zauważa, że prezentowany model ma kiepskiej jakości odbudowę, która jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Beko DFS05011X

 

Beko DFS05011X to zmywarka, w której producent postawił na ekonomię użytkowania i ekologię. Model podczas cyklu zmywania zużywa tylko 13 litrów wody, a klasa energetyczna A+ również ogranicza zużycie prądu. Do zmywania producent oddaje użytkownikowi 5 programów myjących, w tym 30-minutowy, szybki program myjący w temperaturze 35 stopni Celsjusza.

Stosunkowo niski próg hałasu wynoszący 49 dB, jaki zmywarka emituje, stawia ją w grupie lepszych urządzeń w tej kategorii. Również atrakcyjna jest klasa mycia i suszenia – obie zostały oznaczone literą A, która jest najwyższą klasyfikacją w tej kategorii. System HotAir w tym modelu aktywnie wykorzystuje ciepło po zmywaniu gorącą wodą do wysuszenia naczyń.

Mamy tu również do dyspozycji zabezpieczenie przed wyciekiem wody z urządzenia. 10 kompletów naczyń, jakie pomieścimy w środku urządzenia czyni je wygodnym dla średniej wielkości rodziny. Jeśli zwykle wykorzystujesz jeden program do zmywania to zapewne przypadnie Ci do gustu funkcja zapamiętywania programu, która pozwoli następnym razem uruchomić go jednym przyciskiem. Osoby, które mają w domu ten model uważają, że jest to dobry model za przystępną cenę. Jest on łatwy w obsłudze i dokładnie myje naczynia.

13 litrów wody zużywa zmywarka Beko DFS05011X, za to jest ceniona przez użytkowników. Ale też za energooszczędność i dobre programy myjące.

Zalety
Programy mycia:

Zmywarka ma wbudowanych 5 programów mycia naczyń, w tym program trwający 30 min i myjący w temperaturze 35 stopni Celsjusza. Szybko on sobie radzi z niewielkimi zabrudzeniami.

Klasa A:

Zmywarka ma klasę A+ zużycia energii, a dodatkowo klasę A zmywania i suszenia. Jest tu zastosowana technologia wykorzystania wysokiej temperatury pozostałej po gorącej wodzie do suszenia naczyń.

System Water Safe:

Jest to zabezpieczenie urządzenia przed niekontrolowanym wypływem wody. System ten zamyka zawory w przypadku wykrycia nieszczelności.

Regulowane wsporniki talerzy:

Dzięki możliwości regulacji położenia koszy na naczynia można do wnętrza zmywarki włożyć rzeczywiście duże naczynia i z powodzeniem je umyć.

Wady
Brak wyświetlacza:

Sterowanie mechaniczne powoduje, że model ten jest pozbawiony wyświetlacza, sprawia to, że nie masz informacji na przykład o pozostałym czasie zmywania.

Instrukcja obsługi:

Urządzenie ma mało zaawansowaną instrukcje obsługi. Opis zawiera jedynie ogólniki nie zagłębiając się w opisy poszczególnych programów, czy opisu oznaczeń rysunkowych na panelu. Dla osób niezaznajomionych ze zmywarkami instrukcja jest za mało dokładna.

 

 

Beko DSFS 6831 X

 

Model firmy Beko to kolejna energooszczędna zmywarka, która pozwoli nam zaoszczędzić wodę i pieniądze. Urządzenie klasy energetycznej A++.

Jeden cykl zmywania wykorzystuje tylko 9 litrów wody. Zmywarka Beko ma ergonomiczny kształt i jest bardzo elastyczna w użytkowaniu. Pozwala na regulowanie ułożenia elementów górnego kosza, dzięki czemu możemy dopasować półeczki do własnych potrzeb.

Mimo niewielkich rozmiarów zmywarka jest zatem bardzo pojemna. Jest to dobry wybór w sytuacji gdy nasza kuchnia nie dysponuje dużą przestrzenią. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest funkcja automatycznego otwierania drzwi po zakończonym procesie zmywania.

Dzięki temu suszenie odbywa się sprawniej i szybciej. Kolejnym plusem urządzenia jest program Quick & Clean, który w bardzo krótkim czasie pozmywa nasze naczynia i je nabłyszczy. Jest niezwykle skuteczny nawet w przypadku większych zabrudzeń. Ranking zmywarek wolnostojących powinien uwzględniać ten model, gdyż jest niezwykle skuteczny i wysoko oceniany przez użytkowników. Idealnie sprawdza się dla małej rodziny. Często podkreśla się, że urządzenie jest proste w obsłudze.

Beko DSFS 6831 w klasie energetycznej A++ to model o szerokości 45 cm, w którym zmieści się do 10 kompletów naczyń. Sprzęt emituje hałas na poziomie 47 dB.

Zalety
Oszczędność wody:

Nie od dziś wiadomo, że zmywanie w zmywarce to sposób na zaoszczędzenie wody, zwłaszcza gdy wybierzemy nowoczesny model, taki jak Beko DSFS 6831. Urządzenie to zużywa zaledwie 9 l wody w całym cyklu mycia.

Funkcja automatycznego otwierania drzwi:

Większość zmywarek po zakończeniu mycia informuje nas sygnałem dźwiękowym, że już nie pracuje i można, a nawet należy otworzyć drzwiczki. Jeśli umyte naczynia będą szczelnie zamknięte w zmywarce przez dłuższy czas, będą po prostu nieładnie pachniały. Dlatego też tak przydatna jest funkcja automatycznego otwierania drzwi.

Program Quick & Clean:

To funkcja, która pozwala nam na szybkie usunięcie zabrudzeń z naczyń. Jest niezastąpiona, gdy mamy gości, a brakuje nam talerzy czy szklanek.

Łatwa obsługa:

Wiele osób potwierdza, że prezentowany model jest bardzo łatwy w obsłudze. Wybranie odpowiedniej funkcji zajmuje dosłownie chwilę.

Wady
Głośność pracy:

Chociaż emitowany przez zmywarkę hałas utrzymuje się na poziomie 47 dB, niekiedy można odnieść wrażenie, że sprzęt jest głośniejszy niż zapewnia producent.

 

 

Zmywarki kapturowe to urządzenia przeznaczone do lokali gastronomicznych. Jeśli stoisz przed wyborem urządzenia i nie wiesz, na jakie się zdecydować, dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, w którym znalazły się polecane przez konsumentów modele. Wybraliśmy urządzenia łatwe w obsłudze i energooszczędne. Na pierwszym miejscu znalazł się produkt Lozamet ZKU-10.30. Ta zmywarka kapturowa jest bardzo wydajna i dokładnie czyści naczynia. Ma funkcję wyparzania, co zapewnia odpowiedni poziom higieny. Użytkownik ma możliwość ustawienia czasu pracy. Do wyboru mamy cykl 2, 3 i 10 minutowy. Pozwala to dostosować sprzęt do naszych aktualnych potrzeb. W środku umieszczone zostały pojemne kosze na naczynia, a także specjalnie wydzielone miejsce na sztućce. Dzięki temu możemy dobrze zorganizować przestrzeń i mieć pewność, że kubki czy talerze nie zniszczą się w trakcie czyszczenia. Na drugim miejscu znalazła się zmywarka Hendi 50X50. Cechuje ją solidne wykonanie i prosta obsługa. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi propozycjami, które znajdziesz na naszej stronie.  

 

 

 

Jaką zmywarkę kapturową wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Zmywarki kapturowe to urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym. Zapewniają odpowiedni poziom higieny i spełniają standardy określone szczegółowo przez sanepid. Sprzęt tego typu wyróżnia wysoka wydajność, co pozwala szybko, a przede wszystkim dokładnie umyć wszystkie pozostawione przez gości naczynia. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, dlatego podczas zakupów wiele osób zastanawia się, jaką zmywarkę kapturową wybrać. W tym artykule postaramy się pomóc Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia. Znajdziesz tutaj kilka rad, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

 

Dlaczego warto zainwestować w zmywarkę kapturową?

Na samym początku warto dokładnie wyjaśnić, czym jest zmywarka kapturowa i co wyróżnia ją na tle popularnych zmywarek, które mamy w domach. Modele kapturowe przeznaczone są do punktów gastronomicznych. Urządzenia tego typu będą odpowiednie do mycia większych naczyń, a także tac, garnków czy pojemników GN. Takie sprzęty posiadają funkcję wyparzania w 90 st. C. Opcja ta daje nam pewność, że naczynia będą perfekcyjnie czyste, a co za tym idzie zapewnimy naszym gościom najwyższy poziom bezpieczeństwa i higieniczności.

Zmywarki kapturowe cechuje także szybka praca. Jest to ogromna zaleta. Jak wiemy, punkty gastronomiczne odwiedza wiele osób, dlatego tak ważne jest to, aby móc dokładnie umyć naczynia w zaledwie kilka chwil. Czas pracy popularnych na rynku modeli kapturowych wynosi kilka minut. Często użytkownik ma możliwość zaprogramowania urządzenia zgodnie ze swoimi aktualnymi potrzebami.

 

Materiał wykonania

Zazwyczaj zmywarki kapturowe produkuje się przy użyciu stali nierdzewnej. Jeśli materiał ten jest dobrej jakości, możemy mieć pewność, że na jego powierzchni nie pojawi się zbyt szybko korozja. Dobre gatunkowo tworzywo wykazuje także dużą odporność na zarysowania. Dzięki temu sprzęt wygląda schludnie przez długi czas. Warto dodać, że stali nierdzewna jest łatwa w pielęgnacji. Obudowę wystarczy przetrzeć lekko zwilżoną środkiem myjącym szmatką.

 

Wydajność i zużycie energii

Kupując zmywarkę kapturową, musimy zwrócić uwagę na jej wydajność. Najczęściej oferowane przez producentów zmywarki są w stanie umyć około 40 koszy pełnych naczyń w ciągu godziny. Jest to bardzo dobry wynik. Przed zakupem warto upewnić się też, czy wybrany przez nas model jest energooszczędny. Pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze. Na opakowaniu znajdziemy informację na temat ilości zużywanej wody podczas jednego cyklu.

 

Łatwa obsługa

Odpowiadając na pytanie, jaka zmywarka kapturowa jest najlepsza, nie można pominąć kwestii obsługi urządzenia. Wybrany przez nas model powinien być prosty w użytkowaniu. Dużą popularnością cieszą się sprzęty z wbudowanym programatorem elektronicznym. Pozwala on w szybki sposób wybrać preferowane ustawienia i rozpocząć pracę. Konsumenci pochlebnie wypowiadają się także na temat modeli posiadających funkcję automatycznego wyłączania po zamknięciu kaptura (uchwyt). Dzięki temu oszczędzamy czas, co jak wiemy w lokalach gastronomicznych ma duże znaczenie.

 

Dozowniki

Każda zmywarka kapturowa wyposażona jest w dozownik na płyn myjący. Często urządzenia posiadają także pojemniki na płyn nabłyszczający. Stosowanie tego typu detergentów jest konieczne. Przed zakupem zmywarki warto sprawdzić, gdzie umieszczone zostały wspomniane dozowniki. Najlepiej jeśli będą one w zasięgu ręki, tak aby ich napełnianie nie było problematyczne. Warto upewnić się także, że otwieranie pojemników nie jest trudne. W innym wypadku może się okazać, że uzupełnianie płynu zajmie nam dużo czasu, co może okazać się bardzo uciążliwe.

 

Wielkość urządzenia

Przed zakupem zmywarki kapturowej, konieczne jest to, aby sprawdzić jej wymiary. Choć wydaje się to oczywiste, spora grupa konsumentów o tym zapomina. Najlepiej jeśli dokładnie zmierzymy miejsce, w którym chcemy ustawić urządzenie, a następnie zapiszemy wyniki na kartce. To ułatwi nam zakup. Podczas wizyty w sklepie warto przedstawić osobie obsługującej nasze pomiary. Ekspedient pokaże nam modele, które będą odpowiednie do naszego pomieszczenia. Dzięki temu oszczędzimy czas potrzebny na szukanie sprzętu.

 

Serwis gwarancyjny

Konsumenci zgodnie twierdzą, że najlepsza zmywarka kapturowa objęta jest długoletnią gwarancją producenta. Zakup tego typu sprzętu to bardzo duży wydatek, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczyć. Posiadając dobrą gwarancję możemy mieć pewność, że w trakcie ewentualnej awarii sprzętu otrzymamy odpowiednią pomoc. Dzięki temu nie będziemy musieli pokrywać kosztów naprawy, które w przypadku tego typu urządzeń są bardzo wysokie.

 

Zmywarki kapturowe w dobrych cenach

Zakup profesjonalnej zmywarki kapturowej to duży wydatek, jednak warto zainwestować w tego typu urządzenie. Cena poszczególnych modeli uzależniona jest przede wszystkim od producenta. Najlepiej przed zakupem zapoznać się z opiniami konsumentów na temat danego modelu. Dzięki temu będziemy mogli się upewnić, czy dana zmywarka jest godna naszej uwagi. Zazwyczaj cena sprzętu waha się w granicach od 8 do nawet 13 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że zakup dobrej jakości zmywarki to inwestycja na długie lata.

 

 

Najlepsze zmywarki kapturowe w 2021 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking zmywarek kapturowych. W zestawieniu znalazły się łatwe w obsłudze i solidnie wykonane modele.

 

Nasze zalecenia

 

Lozamet ZKU-10.30

 

Lozamet ZKU-10.30 to dobrej jakości zmywarka kapturowa. Została ona wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów. Moc sprzętu wynosi 14,5 kW. Stanowi to gwarancję efektywnej i szybkiej pracy. Wymiary urządzenia są następujące: 66,5 cm x 85 cm x 140 cm. Wydajność wynosi ok. 55 koszy w ciągu godziny.

Prezentowany model wyposażony został w programator elektroniczny. Znacznie ułatwia on obsługę sprzętu. Zmywarka ma funkcję wyparzania w 90 st. C. Czas mycia można ustawić na 2, 3 lub 10 minut. Dzięki temu możemy być pewni, że naczynia będą idealnie czyste. Na obudowie znajduje się dozownik płynu płuczącego. Jego uzupełnianie jest bardzo proste. Kosze mają wymiary 50 cm x 50 cm. W środku umieszczone zostały także kubki na sztućce.

Zgodnie z recenzjami konsumentów Lozamet ZKU-10.30 to model, w który warto zainwestować. Jest on prosty w obsłudze i nie ulega awariom. Do kompletu dołączony jest płyn myjący i nabłyszczający firmy Lozamet. W efekcie możemy rozpocząć użytkowanie sprzętu zaraz po jego zamontowaniu.

 

 

Hendi 50X50

 

Produktem, który zdobył duże uznanie wśród konsumentów jest Hendi 50X50. Sprzęt został wyposażony w 2 kosze na talerze, kosz uniwersalny i miejsce na sztućce. Dzięki temu możemy odpowiednio wykorzystać dostępne w zmywarce miejsce i umyć w niej sporo naczyń.

Waga urządzenia wynosi 100 kg, zaś jego wymiary to 72 cm x 73,5 cm x 144,5 cm. Jest to model przeznaczony do średnich i dużych lokali gastronomicznych. Jeden cykl mycia trwa 90 s. Zużycie wody wynosi ok. 2,8 l na jeden cykl. Wydajność sprzętu szacuje się na 40 koszy w trakcie jednej godziny. Model ten wyposażony jest w funkcję automatycznego startu po zamknięciu drzwiczek.

Z uwagi na wiele pozytywnych recenzji modelu Hendi 50X50, jest on chętnie wybierany przez konsumentów. Osoby, które zdecydowały się kupić to urządzenie zgodnie twierdzą, że była to dobra inwestycja. Produkt jest łatwy w obsłudze i dobrze czyści naczynia.

 

 

 

Stalgast 803020 

 

Interesuje Cię dobra i tania zmywarka kapturowa? Jeśli tak, zachęcamy do przeczytania dokładnego opisu modelu Stalgast 803020. Produkt ten został wyposażony w funkcję wyparzania. Urządzenie jest przeznaczone do mycia różnego rodzaju naczyń stołowych, takich jak talerze, kubki czy sztućce.

Prezentowany model został zrobiony ze stali nierdzewnej. Na jego powierzchni nie pojawia się zbyt szybko korozja, co gwarantuje, że produkt będzie nam służył przez długi czas. Wymiary zmywarki są następujące: 150 cm x 79,4 cm x 69 cm. W środku znajdują się 2 kosze na talerze, kosz uniwersalny i na sztućce. Długość cyklu pracy wynosi 120 lub 180 s.

Stalgast 803020 to urządzenie w atrakcyjnej cenie. Biorąc pod uwagę koszty zakupu innych, dostępnych na rynku modeli, ten produkt jest jednym z najtańszych. Co warto podkreślić, stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo dobry. Potwierdzają to pochlebne recenzje użytkowników.

 

 

Lozamet ZKU.10.20

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Lozamet ZKU.10.20. Jest to zmywarka do naczyń, która znajdzie zastosowanie w lokalach gastronomicznych. W urządzeniu został wbudowany programator elektroniczny, który ułatwia wybranie preferowanych ustawień.

Wymiary produktu są następujące: 62 cm x 73 cm x 140 cm. Cykl mycia można ustawić na 2, 3 lub 10 minut, zależnie od potrzeb. Ilość zużytej wody podczas jednego cyklu waha się w granicach od 3,2 l do 4,6 l. Model ma funkcję wyparzania. We wnętrzu znajdują się kosze o wymiarach 50 cm x 50 cm, a także koszyk na sztućce.

Opinie o zmywarkach kapturowych tego producenta są pochlebne. Nie inaczej jest w przypadku modelu Lozamet ZKU.10.20. Jest on ceniony za wysoką jakość wykonania. Konsumenci, którzy kupili ten model przyznają, że jego obsługa nie sprawia problemów, a naczynia po umyciu są idealnie czyste.

 

 

DIHR DWASH100 

 

Jeśli chcesz kupić zmywarkę kapturową o sprawdzonej jakości, zapoznaj się z opisem modelu DIHR DWASH100. Sprzęt został wyposażony w dwa kosze na talerze, kosz uniwersalny, a także dwa koszyki na sztućce. Dzięki temu możemy łatwo zagospodarować przestrzeń i ułożyć wszystkie naczynia.

Waga zmywarki wynosi 100 kg. Jej wymiary to: 72 cm x 73,5 cm x 144,5 cm. Zużycie wody podczas jednego cyklu wynosi ok. 2,8 l. Czas pracy urządzenia to 2 minuty. Jego wydajność jest równa 40 koszy w ciągu godziny. To bardzo dobry wynik. Dlatego też zmywarka dobrze się sprawdzi w lokalach gastronomicznych.

Model DIHR DWASH100 uznawany jest przez konsumentów za bardzo dobry produkt. Zmywarkę łatwo utrzymać w czystości. Na jej obudowie nie osadza się zbyt szybko kurz. Warto podkreślić też, że wielu użytkowników podkreśla, że obsługa urządzenia jest intuicyjna i nikomu nie powinna sprawiać problemu.

 

 

Jaką zmywarkę 60 cm wybrać?

 

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób wyobraża sobie ręczne mycie naczyń, które niszczy dłonie i zajmuje dużo czasu. Wiele rodzin decyduje się na zakup zmywarki, dzięki której oszczędzają energię, wodę i pieniądze. W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele typów urządzeń i różnią się one od siebie wymiarami, funkcjami i designem. W niniejszym poradniku skupiamy się na zmywarkach o szerokości 60 cm i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model.

W sklepach możemy spotkać dwie podstawowe wersje zmywarek: do zabudowy i wolnostojące. Pierwszy typ można wkomponować w meble kuchenne poprzez obudowanie drzwi identycznym frontem, jakie mają pozostałe szafki. Dzięki temu urządzenie nie rzuca się w oczy, w odróżnieniu od modelu wolnostojącego. Ten typ można z kolei ustawić w dowolnym miejscu w kuchni, a górną część zastąpić blatem.

Nabywając nową zmywarkę w pierwszej kolejności warto sprawdzić jej klasę, na którą składają się trzy parametry: efektywność zmywania, efektywność suszenia i energooszczędność. Klasy oznaczone są literami od G (najmniejsza wydajność) do A++ (największa wydajność). Najlepsze zmywarki 60 cm mają klasę A++, co oznacza, że są ekonomiczne, bardzo dobrze myją i suszą naczynia, a w ten sposób pozwalają nam na oszczędności.

Ważna jest też pojemność sprzętu, którą określa się na podstawie liczby kompletów naczyń, jakie możemy zmieścić w środku. Jeden zestaw składa się z głębokiego i płaskiego talerza, małego talerzyka, kubka i sztućców – widelca, noża, łyżki i łyżeczki. Urządzenia o szerokości 60 cm mieszczą 14 kompletów.

Istotny jest też poziom hałasu, jaki generuje urządzenie. Kupując nowy sprzęt chcemy, aby cicho pracował, dlatego zdecydujmy się na model, który generuje hałas na poziomie od 37 do 58 db. Najlepsza zmywarka 60 cm w 2021 roku wyposażona jest również w szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają jej użytkowanie. Są to między innymi opcja opóźnionego startu, elektroniczny sensor wykrywający zabrudzenia czy dostosowanie ilości pobieranej wody do liczby naczyń w zmywarce.

 

 

Zmywarki 60 cm – Ranking  

 

 

Bosch SMV68TX04E 

 

Jeśli szukasz dobrej jakości zmywarki, która charakteryzujące się dużą ładownością oraz niskim zużyciem wody i energii, koniecznie zapoznaj się z modelem Bosch SMV68TX04E. Zastosowanie nowoczesnych technologii, inteligentnych funkcji myjących i energooszczędnego silnika sprawia, że zmywanie naczyń jest jednocześnie efektywne i wydajne.

Urządzenie wyposażone jest w kosze VarioFlex z elastyczną regulacją, dzięki którym załadunek naczyń odbywa się szybko i łatwo. Składane elementy pozwalają dostosować przestrzeń w środku do wielkości naczyń, a uchwyty przydają się do wieszania kieliszków. Dodatkowy poziom załadunku stanowi szuflada na sztućce.

Wymiary urządzenia to 60 cm x 55 cm x 81,5 cm i pomieści ono 14 kompletów naczyń. Sprzęt pracuje bardzo cicho (42 db) i energooszczędnie (klasa A++), a liczne programy piorące umożliwiają dopasowanie do potrzeb użytkownika. Konsumenci zgodnie uznają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, dokładnie myje naczynia i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

 

Amica ZWM626IES 

 

Modelem zmywarki wolnostojącej, który na pewno świetnie wkomponuje się w wystrój wnętrza Twojej kuchni jest urządzenie Amica ZWM626IES. Zmywarka jest energooszczędna, bardzo pojemna i komfortowa w obsłudze.

Urządzenie przeznaczone jest do zmywania 14 kompletów naczyń. Składane elementy koszów pozwalają na dostosowanie miejsca wewnątrz do dużych garnków i patelni. Na górze urządzenia znajduje się wygodna szuflada na sztućce, która zastępuje tradycyjne kosze. Co więcej, kosze można dowolnie podnosić i opuszczać i w ten sposób dowolnie zagospodarować przestrzeń w zmywarce.

Zmywarka wyposażona jest w sensor załadunku umożliwiający dozowanie odpowiedniej ilości wody. Dzięki funkcji opóźnionego startu możemy rozpocząć mycie o dowolnej porze dnia. Z kolei skrócony program pozwala na dokładne mycie naczyń w czasie krótszym niż 30 minut. Wymiary sprzętu to wysokość – 84,5 cm, szerokość – 59,8 cm i głębokość – 60 cm. Jego klasa energetyczna to A++. Według konsumentów ta zmywarka 60 cm w dobrej cenie szybko i sprawnie suszy naczynia oraz jest wygodna i łatwa w obsłudze.

 

 

Whirlpool WFO3C236X 

 

Zmywarka Whirlpool WFO3C236X cechuje się minimalnym zużyciem wody i energii, dużą przestrzenią dla naczyń, łatwą obsługą oraz bardzo dobrymi efektami zmywania dzięki licznym programom. Jest to model wolnostojący o wymiarach 60 cm x 60 cm x 85 cm, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni.

Urządzenie wyposażone jest w technologię 6 zmysł, która skutecznie usuwa nawet bardzo uporczywe zabrudzenia. Wbudowane czujniki odpowiednio dobierają temperaturę i ilość wody, a także czas zmywania, dzięki czemu możemy cieszyć się zawsze czystymi naczyniami. Sprzęt mieści 14 kompletów naczyń. Jego klasa energetyczna to A++, dzięki czemu efektywnie myje, suszy i oszczędza energię. Specjalny zbiornik Green Tank sprawia, że urządzenie zużywa zaledwie 6 litrów wody.

Zmywarka ma liczne opcje, które zwiększają jej funkcjonalność. Są to między innymi opóźniony start, elektroniczny sensor wykrywający zabrudzenia, zabezpieczenie przed wydostaniem się wody czy regulowane i składane kosze. Model Whirlpool WFO3C236X jest wysoko ceniony przez konsumentów ze względu na niezawodność, energooszczędność oraz komfortową obsługę.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marciszka
Marciszka
3 years ago

Hmm dla mnie najlepszy jest Siemens 😉 Udało nam się upolować fajną zmywarkę w media expert z rocznym zapasem tabletek finish 😉

Lolka
Lolka
4 days ago

Mi się sprawdza zymwarka MaxiFlex, bardzo pojemna i prosta w obsłudze, takiej szukałam, idealna dla rodziny 4 osobowej.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir