Ranking 5 najlepszych zmywarek do zabudowy w 2021

Ostatnio aktualizowane: 06.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zmywarka do zabudowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zmywarka Bosch SMV46KX00E to według konsumentów najlepsze urządzenie do zabudowy wśród wszystkich dostępnych na rynku. Skąd to wiemy? Do takiego wniosku doszliśmy po tym, jak przeanalizowaliśmy opublikowane komentarze osób, które już zdążyły kupić sprzęt do zmywania naczyń. Urządzenie marki Bosch cieszy się dużą popularnością, ponieważ cicho pracuje i nie zużywa dużo wody (ok. 7,5 l na cykl). Zmywarka jest funkcjonalna i łatwa w obsłudze, a za sprawą specjalnego programu VarioSpeed Plus możemy skrócić czas mycia naczyń nawet o 66%. Poza tym sprzęt umożliwia swobodne ustawienie rozpoczęcia czasu pracy. Na drugim miejscu w naszym rankingu jest model Siemens SN636X03ME. Jest to urządzenie w klasie energetycznej A++, które wyposażono w cicho pracujący, wyjątkowo wydajny silnik. Zmywarka zużywa 9,5 l wody na cykl. Istotną zaletą sprzętu jest program auto, dzięki któremu nie musimy samodzielnie dobierać temperatury ani ilości potrzebnej do zmywania wody. Zachęcamy Cię również do przeczytania opisów pozostałych zmywarek, jakie znalazły się w zestawieniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt działa przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii ActiveWater. Pozwala ona na niskie zużycie wody i energii, dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi ukierunkowania rozprowadzania wody. Przez szybkie nagrzewanie oraz wyższą wydajność pompy udaje się zaoszczędzić energię elektryczną. Program MachineCare pozwala na czyszczenie elementów zmywarki z kamienia.

Wady

Program Eco nie radzi sobie z zabrudzeniami w kubkach, zwłaszcza tych po kawie i herbacie lub barwiących sokach. Montaż urządzenia jest dość skomplikowany.

Podsumowanie

Zmywarka pracuje cicho i ma wiele programów mycia. Osoby, które ją nabyły dostrzegają różnicę w rachunkach za prąd i wodę. Wymiary urządzenia to 81 cm x 61 cm x 55 cm.

Drugi wybór

Zalety

Technologia Vario Speed Plus zapewnia nawet trzykrotnie szybsze mycie i suszenie naczyń, co pozwala na dużą oszczędność czasu. Kosze varioFlex pozwalają na wygodny załadunek naczyń. Program auto po uruchomieniu jednym przyciskiem kontroluje wszystkie procesy mycia, przez co nie musimy nic regulować ani przełączać. Zmywarka ma specjalną szufladę na sztućce, co pozwala na ich dokładniejsze mycie.

Wady

Urządzenie nie ma światła wewnętrznego, które mogłoby ułatwić wyjmowanie i precyzyjne układanie naczyń i sztućców w zmywarce. Program skrócony nie domywa tłustych zabrudzeń.

Podsumowanie

Sprzęt zmywa naczynia w kilku temperaturach, między 40 st. C, a 70 st. C. Lampka InfoLight gaśnie, jak tylko urządzenie skończy pracę. Zmywarka pracuje dość cicho. Jest to energooszczędny sprzęt, który pomieści nawet garnki i patelnie.

Rozważ też

Zalety

Żeby włączyć urządzenie nie musimy wypełniać komory po brzegi. To model z opcją dowolnego rozłożenia naczyń przy wykorzystaniu możliwości zmywania tylko połowy wsadu. Zmywarka ma kilka programów pracy do wyboru, m.in. eco i intensywny.

Wady

Wadą sprzętu jest to, że nie ma opcji opóźnienia startu. To powoduje, że nie możemy zaprogramować urządzenia, aby naczynia były umyte i suche np. tuż przed naszym powrotem z pracy.

Podsumowanie

Zmywarka pomieści do 10 kompletów naczyń. To model w klasie energetycznej A+, który można z łatwością zabudować. Sprzęt generuje hałas na poziomie 51 dB. Minimalna temperatura zmywania naczyń to 40 st. C, a maksymalna - 70 st. C.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zmywarkę do zabudowy kupić?

 

Nie da się zaprzeczyć, że zmywarka to jeden z tych sprzętów, który znacznie ułatwia nam życie i jednocześnie zachęca do gotowania w domu. Nie musimy już spędzać godzin nad zlewozmywakiem, przy czym nie niszczymy dłoni, które nie lubią długiego namaczania, zwłaszcza w wodzie z płynem. Takie urządzenie jest szczególnie przydatne, gdy spotykamy się w większym gronie.  Nie można też zapomnieć o oszczędnościach. W czasie ręcznego zmywania naczyń, zużywamy nawet kilkadziesiąt litrów wody, natomiast dobra zmywarka potrzebuje maksymalnie 10-12 l. Oczywiście musimy zapłacić za prąd i kapsułki do czyszczenia, ale dzięki zmywarce oszczędzamy wodę oraz czas, który poświęcamy na mycie. Zamiast spędzać godzin nad zlewozmywakiem możemy odpocząć lub popracować. Pamiętaj także o tym, że aby dobrze umyć naczynia i zabić bakterie, musimy je myć w temperaturze 60 st. C. Aby ułatwić Ci zakup takiego sprzętu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaką zmywarkę do zabudowy wybrać.

Rodzaje – jaki model wybrać?

Zmywarki dzielimy na wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. W tym poradniku skupimy się na modelach do zabudowy. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, bo dzięki temu cała kuchnia wygląda bardziej atrakcyjnie, szafki są jednolite, a my w przypadku wymiany kuchenki czy innej elektroniki nie musimy jej dopasowywać do sprzętów, które są już w kuchni. Wybierając sprzęt do zabudowy pamiętaj, aby dokładnie go wymierzyć. W innym wypadku nie zmieści się między szafkami.

W przypadku modeli pod zabudowę wyróżniamy dwa typy: z panelem sterowania na obudowie lub schowanym. Zdecydowanie częściej spotkamy sprzęty do całkowitej zabudowy, bez panelu sterowania na zewnątrz, ale jeśli wolisz takie rozwiązanie, na pewno trafisz na nie w sklepie z AGD.

 

Wielkość

Na rynku znajdziemy modele o szerokości 60 cm, 45 cm oraz  mniejsze niż 45 cm, czasem 40, a innym razem nawet bardziej kompaktowe. Takie sprzęty są mniej popularne, ale dla osób które mieszkają samotnie stanowią ciekawą propozycję. Wybór wielkości urządzenia powinien być podyktowany ilością miejsca w kuchni, a także liczebnością naszej rodziny. Jeśli rodzina jest mała, spokojnie wystarczy nam model 45 cm na 6-7 kompletów naczyń. Jeśli masz dużą rodzinę, radzimy wybrać większy sprzęt, taki na 10-12, a nawet 13 kompletów. Im szerszy jest sprzęt, tym ma większa pojemność, co wcale nie oznacza większego zużycia wody. Zmywarki nowej generacji, nawet te 60 cm w jednym cyklu zużywają 10 l wody, czasem mniej.

 

Klasa energetyczna

Na obudowie każdej elektroniki znajdziesz naklejkę z oznaczeniem klasy energetycznej. W przypadku zmywarek mamy oznaczenia od A+++, czyli największej oszczędności energii i wody do D, czyli najmniejszej efektywności pracy. Przyrządy oznaczone jako A+++ są najdroższe, a D najtańsze. Warto pokusić się o zakup droższego, gdyż taki będzie tańszy w eksploatacji.

 

Zużycie wody – jaka zmywarka do zabudowy jest najlepsza?

Dobre zmywarki w jednym cyklu zużywają 10-15l wody. Dotyczy to modeli 60 cm. Najlepsze sprzęty 45 cm potrzebują zaledwie 7 l wody. Oczywiście, wiele zależy od programu, jaki wybierzemy. Często producenci podają, że pobór wody wynosi 9 l, ale dotyczy to najkrótszego programu. Warto więc sprawdzić, jak wygląda pobór wody w każdym programie. Do tego dochodzi kwestia podgrzewania wody, gdyż ma to wpływ na zużycie energii oraz ustawienie naczyń w zmywarce. Najnowsze modele mają przepływowy podgrzewacz wody, zamiast grzałki, która stosowana była w starszych sprzętach.

 

Temperatura mycia i programy pracy

Warto zdecydować się na sprzęt, który ma szerokie spektrum wyboru temperatury, najlepiej od 45 st. C do przynajmniej 75 st. C. To pozwala na dostosowanie pracy zmywarki do danych naczyń. Przy okazji temperatury mycia, chcemy wspomnieć o programowaniu sprzętu. Nowe modele czasem mają nawet kilkanaście różnych funkcji. Wiele zależy od samego producenta. Warto zatem przyjrzeć się zmywarkom różnych marek i dopiero zdecydować, która będzie najlepsza. Programy, jakie znajdziemy w urządzeniach tego typu to: Automatyczne – zmywarka dobiera program, Delikatne – do kieliszków czy szklanek w temp. 30  st. C – 45 st. C, Dezynfekcja w 95 st. C, Mycie ECO, Mycie połowy wsadu, Mycie szybkie, lekko zabrudzonych naczyń, Mycie wstępne, inaczej płukanie, namaczanie, Program czyszczenia zmywarki – urządzenie trzeba regularnie czyścić, Program intensywny, trwający nawet 2 godziny, Program normalny.

 

Suszenie

Zmywarki starszej generacji nie suszyły, ale teraz jest to standardem. Musisz pamiętać, że na rynku dostępne są modele z systemem statycznym, gdzie suszenie polega na wyparowaniu wody. Inną opcją jest system kondensacyjny, w którym woda paruje z nagrzanych naczyń, a następnie się skrapla. Jeśli od razu, po skończeniu pracy urządzenia, chcesz wyjąć naczynia, a nie chcesz się poparzyć wybierz sprzęt z systemem statycznym.

 

 

Hałas – zwróć na to uwagę!

Wydaje Ci się, że jeśli zabudujesz zmywarkę to hałas nie będzie słyszalny? Niestety, każdy sprzęt emituje jakiś poziom hałasu, dlatego warto sprawdzić, czy interesujący nas model nie jest zbyt głośny. Najlepiej wybrać taki produkt, który emituje hałas na poziomie maksymalnie 45 dB.

 

Kosze, szuflady i inne dodatki

Podoba Ci się design urządzenia, jego funkcje i to, że jest energooszczędne?  Czy zajrzałeś do środka? To, jakie szuflady i koszyki dołączono do zestawu ma duże znaczenie. Często producenci, chcąc ułatwić nam korzystanie z urządzenia dodają ciekawe podpórki na kieliszki, dodatkowe stojaki i półki. Poza tym, warto sprawdzić jak wygląda kwestia uzupełniania soli, czy tabletki. Często urządzenia mają alarm, który informuje nas, że w zmywarce nie ma środka. Polecamy modele, które mają samoczyszczący się filtr i informują nas o konieczności wyczyszczenia.

 

Funkcje zmywarek

Jeśli wybierasz sprzęt do zabudowy z panelem zdecyduj się na taki, który ma widoczny wyświetlacz. Dzięki niemu ustawisz program prania i wybierzesz inne opcje. Wśród nich najczęściej pojawiają się takie jak:  Mycie strefowe, Regulacja twardości wody, System Aqua Stop, Timer – pozwala opóźnić start nawet o 24 h, Zabezpieczenie przed otwarciem zmywarki podczas pracy, Zabezpieczenie przed dziećmi, Zegar – informuje nas o godzinie, czy czasie pozostałym do zakończenia zmywania.

 

Zmywarki do zabudowy w dobrych cenach

Koszt zakupu zmywarki waha się od ok. 800 zł do nawet kilku tysięcy. Cena zależy od szerokości, pojemności i funkcji. Za dobry model 45 cm, ze wszystkimi najnowocześniejszymi funkcjami zapłacimy ok. 1400 zł, natomiast za sprzęt 60 cm – ok. 1800 zł. W przypadku urządzeń pod zabudowę, zwłaszcza całkowitą, design jest mniej istotny, a więc warto zwrócić uwagę na modele w kolorach, które są mniej popularne.

 

 

5 najlepszych zmywarek do zabudowy. Opinie w 2021 roku

 

Zmywarka to jeden z lepszych wynalazków ludzkości. Wybierając taki sprzęt, w końcu zapomnisz o godzinach spędzonych nad zlewem. Wszystkie naczynia wrzucisz do zmywarki, a sam znajdziesz czas na przeczytanie książki. To banalnie proste i oszczędne rozwiązanie, ale czy wiesz, jakie model będzie najlepszy? Jeśli nie, musisz przeczytać nasz ranking zmywarek do zabudowy w 2021 roku zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

1. Zmywarka do zabudowy Bosch SMV46KX00E

 

Zmywarka do zabudowy Bosch SMV46KX00E to wyjątkowo funkcjonalne urządzenie, które przyda się osobom nielubiącym ręcznie zmywać naczyń. Pojemność sprzętu to 13 kompletów, a poziom generowanego podczas pracy hałasu nie przekracza 46 dB. Produkt ma wymiary: szerokość – 60 cm, głębokość – 55 cm i wysokość – 81,5 cm.

Prezentowany model jest wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji, za sprawą których wyjęte ze środka naczynia zawsze będą idealnie czyste. Zmywarka podczas mycia sprawdza stopień zabrudzenia wody i na bieżąco kontroluje jej zużycie. Co więcej, urządzenie wyróżnia się zastosowaniem napędu EcoSilence Drive, gwarantującego cichą, wydajną i przede wszystkim energooszczędną pracę.

Konsumenci uważają, że zmywarka Bosch SMV46KX00E jest łatwa w obsłudze i praktyczna. Duża liczba automatycznych programów powoduje, że urządzenie nigdy nas nie zawiedzie – niezależnie od tego, czy do umycia mamy talerze lub też delikatne szkło. Produkt ma system AquaStop, który zapewnia ochronę przed zalaniem pomieszczenia. Kiedy tylko zostanie wykryta nieszczelność węża, dopływ wody jest automatycznie zamykany.

Urządzenie Bosch SMV46KX00E ma wymiary: 60 cm x 55 cm x 81,5 cm. Poziom generowanego przez zmywarkę hałasu wynosi 46 dB, a zużycie wody – 7,5 l na cykl. To sprzęt w klasie energetycznej A++.

Zalety
Funkcja VarioSpeed Plus:

Model ma funkcję VarioSpeed Plus, która pozwala na umycie i wysuszenie naczyń w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu zmywanie trwa krócej nawet o 66%.

Ochrona szkła:

Urządzenie stale reguluje stopień twardości wody, co znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia delikatnych kieliszków, szklanek lub innych przedmiotów ze szkła.

Opóźnienie startu pracy:

Zmywarka jest na tyle funkcjonalna, że po wyborze odpowiedniego programu pracy możemy dowolnie ustawić czas uruchomienia go.

InfoLight:

Kiedy urządzenie pracuje, na podłogę emitowana jest wiązka czerwonego światła. Znika ona, dopiero gdy sprzęt się wyłączy, co daje nam pewność, że nie otworzymy przypadkowo drzwiczek podczas pracy sprzętu (moglibyśmy poparzyć się parą).

Cicha praca:

Zmywarka nie jest hałaśliwa, ponieważ ma nowoczesny napęd EcoSilence Drive, który pracuje bez szczotek, redukując tym samym tarcie.

Wady
Niedokładne suszenie naczyń:

Konsumenci zauważyli, że nie zawsze wyjmowane z komory naczynia są całkowicie suche. Zdarza się to często przy wyborze krótkiego programu zmywania.

 

 

 

 

2. Zmywarka do zabudowy Siemens SN636X03ME

 

Sprzęt Siemens SN636X03ME to zmywarka w klasie energetycznej A++, która ma 6 programów pracy i 5 poziomów temperatury zmywania. Urządzenie ma wymiary: 60 cm x 81,5 cm x 55 cm. Zużycie wody wynosi 9,5 l/cykl, a maksymalny poziom generowanego przez produkt hałasu to 44 dB. Model ma 3-częściowy, innowacyjny system filtrów.

Zmywarka jest wyposażona w regulację wysokości górnego kosza, co pozwala nam na załadowanie nawet bardzo dużych naczyń (także o niestandardowych kształtach). Opisywany model ma funkcję Suszenia Extra, za sprawą której podczas suszenia zwiększa się temperatura, a tym samym efektywność działania sprzętu. Urządzenie napędza wydajny, trwały silnik iQdrive, który działa niezawodnie przez długi czas.

Jak wynika z opinii konsumentów, zmywarka marki Siemens pracuje szybko i skutecznie. Produkt dobrze radzi sobie nawet z bardzo brudnymi naczyniami, dlatego nie musimy ich namaczać przed włożeniem do komory. Wiele osób podkreśla, że urządzenie łatwo się obsługuje, a wybór odpowiedniego programu i temperatury nie zajmuje dużo czasu.

Siemens SN636X03ME to model o wymiarach: 60 cm x 81,5 cm x 55 cm. Zmywarka generuje hałas na poziomie 44 dB, a zużycie wody na cykl wynosi 9,5 l. To urządzenie w klasie energetycznej A++.

Zalety
Łatwa obsługa:

Zmywarka ma program auto, po uruchomieniu którego sprzęt samodzielnie określa, jak dużo wody musi pobrać i do jakiej temperatury ją podgrzać, aby naczynia były idealnie czyste. Z obsługą urządzenia poradzi sobie więc każdy z nas.

Asystent Dozowania:

Za sprawą Asystenta Dozowania tabletka do zmywania trafia bezpośrednio do pojemnika przechwytującego i szybko się rozpuszcza. Zastosowany detergent jest równomiernie rozprowadzony wewnątrz komory.

Funkcjonalna szuflada:

Wewnątrz zmywarki znajdziemy szufladę Vario3, która pomieści nie tylko widelce i łyżki, ale i chochlę, sztućce do sałaty, a nawet filiżanki do espresso.

Opcja VarioSpeed Plus:

Po włączeniu funkcji VarioSpeed Plus możemy skrócić czas mycia naczyń nawet o 66%.

Wady
Zbyt cichy sygnał zakończenia pracy:

Kiedy sprzęt skończy pracę, informuje nas o tym sygnał dźwiękowy. Według konsumentów jest on jednak zbyt cichy.

 

 

 

 

3. Zmywarka do zabudowy HotPoint Ariston STB4B01EU

 

Zmywarka Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU pomieści do 10 kompletów naczyń. Co ciekawe, nie musimy wypełniać całkowicie komory, aby móc ją uruchomić. Model ten ma opcję niepełnego załadunku, a więc możemy włączyć program zmywania również przy mniejszej ilości naczyń. Poziom hałasu generowanego przez sprzęt to maksymalnie 51 dB.

Urządzenie wyposażono w technologię Active Oxygen. Umożliwia ona zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów mogących powstawać w komorze na skutek długotrwałego przechowywania brudnych naczyń. Zmywarka ma wymiary: szerokość – 45 cm, głębokość – 55 cm i wysokość – 82 cm. Do wyboru jest kilka programów pracy, m.in. eco, intensywny i szybki. 

Posiadacze sprzętu chwalą go za łatwą obsługę i stosunkowo cichą pracę. Zmywarka działa efektywnie i dobrze radzi sobie nawet z mocno zabrudzonymi talerzami czy garnkami. Dla wielu osób ważne jest to, że urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed zalaniem. W przypadku awarii system elektroniczny przesyła specjalny sygnał, który zatrzymuje pracę sprzętu i wypompowuje wodę.
Model Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU ma wymiary: 45 cm x 55 cm x 82 cm. Jego pojemność to 10 kompletów naczyń. Zmywarkę zalicza się do klasy energetycznej A+.

Zalety
Zabezpieczenie przed zalaniem:

Nie należy się martwić, że na skutek nagłej awarii urządzenia mieszkanie zostanie zalane. Zmywarka jest wyposażona w odpowiednie zabezpieczenie i w razie konieczności elektroniczny system przerwie jej pracę oraz wypompuje wodę.

Kilka programów pracy:

Do wyboru mamy kilka programów pracy odpowiednich do zmywania naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Dostępny jest m.in. tryb intensywny dający możliwość usunięcia zaschniętych resztek jedzenia z talerzy i garnków.

Technologia Active Oxygen:

Zmywarka wykorzystuje technologię Active Oxygen pozwalającą na usunięcie z komory nieprzyjemnych zapachów. Często powstają one w wyniku wielogodzinnego przechowywania w środku zabrudzonych naczyń.

Wady
Brak opcji opóźnienia startu:

Ponieważ urządzenie nie ma opcji opóźnienia startu, nie mamy możliwości ustawienia go, aby włączyło się o określonej porze.

 

 

 

 

4. Zmywarka do zabudowy Amica DIM404O 

 

Amica DIM404O to zmywarka, bez której ranking byłby niepełny. Jej pojemność to 9 kompletów naczyń. Sprzęt ma wymiary: szerokość – 45 cm, głębokość – 55 cm i wysokość – 81,5 cm. Wyposażono go w funkcję HalfLoad pozwalającą na włączenie zmywania, nawet gdy komora jest napełniona tylko do połowy. 

Prezentowany model wykorzystuje HotAir System, za sprawą którego umyte, wyjęte ze środka naczynia są suche (nie ma potrzeby ich dodatkowego przecierania ścierką). Co ważne, nie musimy sami pamiętać o regularnym uzupełnianiu soli i nabłyszczacza, ponieważ o braku detergentów poinformuje nas wskaźnik na obudowie. To zmywarka w klasie energetycznej A+, która ma 4 programy pracy do wyboru.

Osobom, które kupiły sprzęt marki Amica, spodobała się w szczególności dostępność 4 programów pracy, w tym intensywny umożliwiający usunięcie zaschniętych resztek jedzenia. Urządzenie jest chwalone również za mocny i wydajny silnik Twin-Speed, który dopasowuje ciśnienie wody do zmywania w zależności od sposobu rozmieszczenia naczyń.

Amica DIM404O to sprzęt w klasie energetycznej A+, którego pojemność to 9 kompletów naczyń. Urządzenie ma wymiary: 45 cm x 55 cm x 81,5 cm.

Zalety
Czujnik braku soli i nabłyszczacza:

Na obudowie są diody informujące o braku soli oraz nabłyszczacza w dozowniku. Nie musimy sami regularnie sprawdzać, jak dużo detergentów zostało.

WashRestart:

W sytuacji, kiedy dojdzie do awarii prądu podczas pracy urządzenia, włączy się ono automatycznie i wznowi zmywanie.

HotAir System:

Zmywarka wykorzystuje innowacyjny HotAir System, który suszy umyte naczynia w bardzo wysokiej temperaturze. Nie musimy ich przecierać po wyjęciu z komory.

Wady
Za cichy sygnał dźwiękowy:

Kiedy naczynia są już umyte zmywarka informuje o tym poprzez sygnał dźwiękowy. Część osób uważa, że jest on za cichy.

Kłopotliwe składanie koszy:

Poszczególne elementy w koszach można złożyć, aby lepiej rozmieścić brudne naczynia w komorze, jednak jest to trochę kłopotliwe.

 

 

 

 

5. Zmywarka do zabudowy Bosch SMV58L60EU

 

1-bosch-smv58l60euZmywarka ActiveWater Bosch SMV58L60EU o szerokości 60 cm w klasie A++ to pierwsza propozycja w naszym zestawieniu. Dzięki bardzo wysokiej klasie efektywności energetycznej jest przyjazna dla środowiska i niezwykle energooszczędna.

Wygodny i praktyczny system koszy VarioFlex z szufladą Vario3 sprawia, że pojemność produktu jest znacznie większa niż w przypadku tradycyjnych modeli. Zmieścimy w nim aż 13 kompletów naczyń. Wygodnym rozwiązaniem docenionym przez konsumentów jest system AquaStop gwarantujący ochronę mieszkania przed zalaniem.

Poza tym sprzęt ten uważany jest za niezawodny i łatwy w obsłudze. Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2021 roku zużywa zaledwie 7,5 litra wody, jest więc bardzo oszczędną propozycją, która sprawdzi się w każdej kuchni.

Głośność urządzenia to 46 dB. Model ma 5 programów pracy: Mycie wstępne, Auto 45-65 st. C, Eco 50 st. C, Garnki 70 st. C i TurboSpeed 20 min. Wygodny Sensor załadunku i regulacja temperatury zmywania sprawiają, że urządzenie jest bardzo efektywne. Użytkownicy docenili funkcję opóźnionego startu – 1-24 h.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy chcemy wstawić zmywanie tak, aby po naszym przyjściu z pracy można je było wyjąć. Model ten ma wygodny wyświetlacz LED, który ułatwia jego obsługę.

Zmywarka Bosch SMV58L60EU generuje hałas na poziomie 46 dB. Zużycie wody na cykl wynosi 7,5 l. Całkowite wymiary sprzętu to: 81,5 cm x 60 cm x 55 cm.

Zalety
Łatwe czyszczenie komory:

Nie musimy samodzielnie myć komory zmywarki, gdyż zrobi to za nas funkcja Machine Care. Po włączeniu tej opcji urządzenie zostanie oczyszczone z osadu i zalegającego w środku tłuszczu.

Powłoka AntiFingerprint:

Drzwi sprzętu zostały pokryte powłoką AntiFingerPrint, dlatego nie pozostają na nich odciski palców. Za sprawą tego typu rozwiązania urządzenie jest też bardziej odporne na zarysowania.

Sensor załadunku:

Zmywarkę wyposażono w specjalny sensor, który umożliwia dopasowanie optymalnej ilości wody do wielkości załadunku. Przez to zmywamy oszczędniej, niezależnie od ilości naczyń.

Wady
Trudność w ułożeniu sztućców:

Konsumenci uważają, że półka na sztućce jest źle wyprofilowana, co utrudnia układanie w niej łyżek, widelców i noży.

Kłopotliwe wysuwanie dolnego kosza:

Umieszczony na samym dole kosz trudno się wysuwa i trzeba zachować ostrożność, aby nie potłuc umieszczonych w nim naczyń.

 

 

 

 

Jak zamontować zmywarkę do zabudowy?

 

Jeśli zapoznałeś się z naszym rankingiem, znasz odpowiedź na pytanie, jaka zmywarka do zabudowy jest polecana przez konsumentów. Dobrze byłoby także dowiedzieć się, czy jej montaż jest skomplikowany. To pozwoli Ci określić, czy konieczne będzie skorzystanie z pomocy fachowca, czy bez problemu samodzielnie wykonasz tę czynność.

 

 

Gdzie zamontować zmywarkę do zabudowy?

Na samym początku musimy zastanowić się, gdzie zamontujemy sprzęt. Tę kwestię warto dokładnie przemyśleć tworząc projekt swojej kuchni. Jeśli przy wykonywaniu tego zadania korzystamy z pomocy specjalisty, mamy większą pewność, że zaproponowane przez niego rozwiązania będą praktyczne, a w związku z tym korzystanie ze znajdujących się w kuchni sprzętów, w tym także zmywarki, okaże się komfortowe. Zaleca się, aby urządzenie montować możliwie najbliżej zlewu kuchennego, ponieważ dzięki temu instalacja rury odprowadzającej wodę nie sprawi nam większego problemu.

 

Czego potrzebujemy do montażu zmywarki do zabudowy?

Oczywiste jest to, że aby dobrze zamontować wybraną zmywarkę do zabudowy musimy zapoznać się z dołączoną przez producenta instrukcją. Urządzenie jest na tyle skomplikowane, że musimy poświęcić czas na przeczytanie ulotki informacyjnej. Z niej dowiemy się nie tylko, jak zainstalować sprzęt, ale też poznamy jego funkcje i nauczymy się z nich korzystać. Decydując się na zakup zmywarki do zabudowy często musimy liczyć się także z dodatkowymi kosztami w postaci frontu i uchwytów. Wszystko zależy jednak od tego, jakie meble kuchenne mamy lub chcemy kupić. Trzeba także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zmywarka ma być zabudowana także z przodu. Konsumenci mają różne spojrzenie na tę kwestię. Jedni wolą, kiedy wszystkie sprzęty są zabudowane i z przodu widoczne są jedynie drewniane fronty szafek i odpowiednio dopasowane uchwyty, inni natomiast lubią łączyć różne materiały.

 

 

Jak podłączyć zmywarkę do wody?

Jednym z najważniejszych zadań jest podłączenie sprzętu do instalacji wodnej. Do tego potrzebne będą specjalne akcesoria tj. odpowiedni zawór, przedłużka i uszczelki. Nie powinniśmy mieć problemu z ich zakupem. Czasami zdarza się też, że wspomniane akcesoria są dołączone do zestawu. Komplet powinien zawierać wąż doprowadzający i odprowadzający wodę. Przed rozpoczęciem instalacji należy sprawdzić ich długość, aby zweryfikować, czy podłączenie ich do zlewozmywaka będzie możliwe. Podłączając zmywarkę musimy pamiętać o zakręceniu głównego zaworu doprowadzającego wodę do mieszkania. To zagwarantuje nam bezpieczeństwo pracy i uchroni przed zalaniem mieszkania. Na przewodzie baterii, przez który doprowadzana jest zimna woda, należy zamontować trójdrogowy zawór czerpalny. W miejscu przepływu ciepłej wody należy wkręcić przedłużkę. Ważne jest użycie odpowiednich uszczelek, tak aby woda nie przeciekała.

 

Podłączenie zmywarki do prądu

Choć wydawać by się mogło, że podłączenie zmywarki do prądu nie jest trudnym zadaniem wymaga ono odpowiedniej wiedzy. Aby zagwarantować sobie maksymalne bezpieczeństwo źródło zasilania musi być odpowiednie przygotowane. Gniazdo powinno być wyposażone w bolec ochronny. Konieczne jest także zabezpieczenie przed kroplami wody. Jeśli o to wszystkie nie zadbamy, istnieje ryzyko wystąpienia poważnej awarii, która mogłaby zagrażać naszemu życiu. Pamiętajmy także o tym, że gniazdo musi znajdować się w odpowiedniej odległości od źródła poboru wody.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Electrolux ESL4500LO

 

Nasza ostatnia propozycja to Electrolux ESL4500LO – zmywarka w klasie A+. Jest to wąski model o szerokości 45 cm, w którym zmieści się 9 kompletów naczyń. Jest to najmniejsza zmywarka w naszym zestawieniu, doceniona przez wielu konsumentów.

Zwłaszcza tych, którzy w swojej kuchni mają niewiele miejsca. Wygodnym rozwiązaniem wysoko ocenionym przez użytkowników jest też zabezpieczenie przed zalaniem. Urządzenie jest wydajne i proste w obsłudze. Sprzęt ten ma inteligentny program AutoFlex, który zmniejsza zużycie wody i energii.

Ta dobra i tania zmywarka do zabudowy dostosowuje ilość zużycia wody i prądu do stopnia zabrudzenia naczyń i ich ilości. Wygodnym rozwiązaniem jest funkcja MultiTab, która dopasowuje ustawienia zmywania do zastosowanej tabletki. Poza tym model ten informuje Cię, kiedy potrzebuje soli i płynu nabłyszczającego.

Zużycie energii w jednym cyklu wynosi 0,79 kWh, a zużycie wody 9,5 litra. Poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 47 dB. Urządzenie zmywa naczynia w 4 temperaturach: 45, 50, 60 i 70 st. Celsjusza.

Produkt Electrolux ESL4500LO to urządzenie w klasie energetycznej A+. Ta dobra zmywarka do zabudowy do 1250 zł ma wymiary: 45 cm x 55 cm x 82 cm. Zużycie wody wynosi w tym przypadku 9,5 l/cykl.

Zalety
Oszczędność energii i wody:

Z uwagi na klasę energetyczną, urządzenie nie pobiera zbyt dużo prądu i tym samym nie wpływa na zwiększenie rachunków. Poza tym zmywarka nie zużywa też za dużej ilości wody.

Funkcja MultiTab:

Dzięki funkcji MultiTab możemy mieć pewność, że zastosowany detergent do zmywania zostanie wykorzystany w 100%, w efekcie czego nasze naczynia będą czyste i lśniące.

Praktyczne wskaźniki LED:

Na obudowie sprzętu znajdują się wskaźniki LED informujące o konieczności uzupełnienia płynu nabłyszczającego lub soli.

Wady
Nieefektywny krótki program zmywania:

Użytkownicy zauważyli, że naczynia myte w krótkim programie nie są idealnie czyste, dlatego trzeba je wyczyścić drugi raz lub pozbyć się zabrudzeń ręcznie.

 

Siemens SN64M080EU

 

Na czwartym miejscu naszego zestawienia znajduje się model SIEMENS SN 64M080 EU z system bezpieczeństwa aquaStop. Zapobiega on uszkodzeniom wywołanym przez wodę w przewodzie dopływowym lub też na skutek wycieku wody.

Jak zapewnia producent, system ten jest niezawodny przez cały okres działania zmywarki. Wygodnym rozwiązaniem jest Asystent Dozowania, dzięki któremu tabletka czyszcząca wpada bezpośrednio do pojemnika przechwytującego i jest szybko rozpuszczana.

W efekcie wszystkie naczynia są równomiernie wyczyszczone. Użytkownicy docenili nie tylko łatwą obsługę sprzętu, ale również system glassCare, który jest niezawodny w czyszczeniu szkła (pielęgnuje jego powierzchnię w bardzo delikatny sposób) Składane elementy koszy, które można przesuwać umożliwią nam lepszą eksploatację urządzenia.

Jego pojemność to aż 14 kompletów naczyń. Zużycie energii w jednym cyklu wynosi 0.93 kWh, a zużycie wody 10 l. Wymiary urządzenia: to: wysokość  –  81.5 cm, szerokość –  59.8, głębokość – 55 cm. Poziom hałasu wynosi 46 dB. Dostępne programy zmywania: Eco 50 st. C , Auto 45-65 st. C , Garnki 70 st. C , Szybki 45 st. C.

Siemens SN64M080EU to zmywarka w klasie energetycznej A++, która ma wymiary: 60 cm x 81,5 cm x 55 cm. W jednym cyklu pracy sprzęt zużywa 10 l wody.

Zalety
Wymiennik ciepła:

Ze względu na to, że produkt ma wymiennik ciepła, woda jest wstępnie podgrzewana w zbiorniku do płukania. To sprawia, że naczynia nie są narażone na nagłą zmianę temperatury wody, co mogłoby przyczynić się do pęknięcia porcelany lub delikatnych kieliszków.

Możliwość skrócenia czasu zmywania:

Jeśli zależy nam na tym, aby skrócić czas zmywania naczyń (nawet o 66%), możemy włączyć funkcję VarioSpeed Plus.

Wady
Głośna praca:

Wiele osób twierdzi, że zmywarka jest zbyt głośna. Dotyczy to również sygnału dźwiękowego informującego o skończeniu pracy urządzenia.

Trudne wyjmowanie naczyń:

Znajdujące się w komorze kosze ciężko się wysuwają i trzeba użyć do tego siły. Jednocześnie należy uważać, aby ułożone naczynia nie wypadły przypadkowo na podłogę.

 

Beko DIS 5831

 

Beko DIS 5831 to nasza druga propozycja. Klasa energetyczna A++ zapewnia nas o niskim zużyciu energii.  Wygodnym rozwiązaniem jest elektroniczny wyświetlacz LCD, który znacznie ułatwi obsługę urządzenia.

Dzięki temu, że w zmywarce zastosowano silnik bezszczotkowy, urządzenie jest naprawdę ciche, a poziom głośności wynosi ok. 46 dB. System Acrobat umożliwia nam regulację górnej szuflady zmywarki, aby lepiej wykorzystać miejsce. Model ten charakteryzuje się ciekawym, nowoczesnym designem.

Jednocześnie urządzenie jest niezwykle oszczędne – zużywa  0.74 kWh w jednym cyklu i 9 litrów wody. Ma 8 programów: Quick&Clean, Zmywanie wstępne, Auto, Intensywny 70 st. C, Delikatny 40 st. C, Szybki 30 min., Eco 50 st. C, a także 3 poziomy spryskiwania naczyń.

Wygodnym rozwiązaniem jest też system WaterStop, który odcina dopływ wody z kranu do urządzenia. W ten sposób mamy zapewnione bezpieczeństwo przed zalaniem lub niekontrolowanym wyciekiem. W zestawie znajduje się wąż odpływowy i dopływowy oraz koszyk na sztućce.

Wśród konsumentów model ten cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami, uważany jest za energooszczędny i wygodny w obsłudze.

 

Candy CDIM 6716

 

Candy CDIM 6716 to sprzęt o klasie energetycznej A+++, co pozwala nam zaoszczędzisz na rachunkach. Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu jest system Smart Sensor, który określa stopień zabrudzenia naczyń, a następnie dostosowuje parametry pracy, czyli temperaturę i czas pracy.

Przydatna jest też technologia Turbo Dry, czyli szybkie i efektowne suszenie naczyń na ostatnim etapie pracy zmywarki. Często nasze obawy związane z myciem naczyń odnoszą się do higieny i usuwania bakterii. Wysoka temperatura w czasie mycia je zabija, a dodatkowo efekt ten wzmacnia specjalny program higieniczny.

Wymiary urządzenia to 60 cm x 82 cm x 55 cm. Dostępne programy zmywania to: codzienny, higieniczny, delikatny, ekonomiczny, intensywny, mocny i szybki, nocny, mycie wstępne oraz szybki, uniwersalny i uniwersalny Plus. Temperatury zmywania 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75 st. Celsjusza.

Wyświetlacz elektroniczny LED ułatwia obsługę urządzenia. Opinie o zmywarkach do zabudowy tej marki są bardzo pozytywne. Użytkownicy tego modelu docenili dużą pojemność urządzenia – na raz myje aż 16 kompletów. Poziom hałasu wynosi 43 dB, zużycie energii w czasie cyklu 0,85 kWh, a zużycie wody 10 litrów.

 

 

BEKO DIN28330

 

Klasa efektywności BEKO DIN28330 wynosi A+++. Jest to więc energooszczędna zmywarka. Zużycie wody wynosi 10 l podczas jednego mycia. Sami możemy zdecydować o ustawieniu koszyków, aby łatwiej nam było włożyć większe garnki. Dzięki temu możemy włożyć do środka nawet większe naczynia, takie jak blachy.

Funkcja GlassShield chroni delikatne naczynia, takie jak kieliszki i szklanki. Myte są one w niższej temperaturze, więc nie musimy martwić się o to, że popękają. Z kolei funkcja Fast+ sprawia, że naczynia myją się 3 razy szybciej niż normalnie. Jest to dobra opcja, kiedy chcemy umyć je w krótkim czasie. Zmywarka emituje hałas na poziomie 44 dB, więc nie jest głośna.

Użytkownicy często wspominają o bardzo dużej ilości funkcji produktu oraz o możliwości zarządzania koszykami wewnątrz sprzętu. Uważają również, że jest to wysoko bezawaryjna zmywarka.

 

Amica ZZM647E FUSION

 

Chcielibyśmy zaprezentować zmywarkę Amica ZZM647E FUSION, która bardzo dokładnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Dzięki specjalnemu systemowi zmywania 3D woda dociera do każdego miejsca w naczyniu i pozbywa się nawet zaschniętego brudu.

Za sprawą programu, który ogrzewa wodę jedynie do 40 st. C naczynia, które są bardzo delikatne z pewnością nie popękają podczas mycia. Koszyki znajdujące się we wnętrzu zmywarki możemy bardzo łatwo regulować. Dlatego umycie większych blach i garnków nie stanowi problemu. Mamy również możliwość zapełnienia tylko jednego kosza oraz ustawienia zmywarki na mycie wyłącznie jego (dotyczy kosza dolnego lub środkowego).

Funkcja opóźnionego startu pozwala nam na ustawienie opóźnienia zmywania o 24 godziny. Czytelny wyświetlacz LED znajdujący się na szczycie zmywarki pokazuje wszystkie parametry. Użytkownicy zauważyli, że po umyciu wszystkie naczynia są bardzo czyste i nie pozostają na nich nieestetyczne ślady. Prezentowana zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm w dobrej cenie zużywa 10 l wody, co jest chwalone przez Internautów.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir