Zamrażarki skrzyniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Electrolux EC 2233AOW1 to zamrażarka skrzyniowa, która znalazła się na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu. Dlaczego to właśnie ten model zdecydowaliśmy się umieścić na szczycie listy rankingowej? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Wspomniane urządzenie zyskało wiele pozytywnych ocen Internautów. Zadowoleni z zakupu konsumenci są dowodem na to, że warto inwestować w ten sprzęt. Zaletą modelu jest to, że nie pobiera on dużo prądu (klasa energetyczna A+++). W efekcie nie ma obaw, że rachunki za prąd znacznie wzrosną, jeśli zdecydujemy się zakupić produkt. Pokrywę łatwo się otwiera, co stanowi niewątpliwy atut. Wśród zalet wyróżnia się także dużą pojemność, łatwy system obsługi i estetyczne wykonanie. Powinieneś poznać także opisy pozostałych produktów. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się zamrażarka skrzyniowa Zanussi ZFC 21400WA. Jest ona efektywna – w 24 h potrafi zamrozić 14 kg żywności. Dodatkowo, nawet jeśli dojdzie do awarii prądu, możemy mieć pewność, że nasze jedzenie przez wiele godzin się nie rozmrozi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką zamrażarkę skrzyniową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybór zamrażarki to dość trudne zadanie. Nowoczesne AGD różni się od siebie pod względem budowy, zastosowanych materiałów i klas ekonomicznych. Producenci co roku wzbogacają swój asortyment o nowe modele, które wyposażone są w dodatkowe, innowacyjne gadżety. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, szeroki wybór urządzeń będzie dla nas jedynie dodatkowym problemem. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaką zamrażarkę skrzyniową wybrać stworzyliśmy niniejszy poradnik.

Objętość i gabaryty – jaka zamrażarka skrzyniowa jest najlepsza?

Funkcjonuje jedna, podstawowa zasada, którą należy się kierować podczas wyboru zamrażarki: im więcej osób w rodzinie, tym pojemność urządzenia powinna być większa. Sprzęt o objętości 200 l powinien bez problemu zaspokoić potrzeby 4-osobowej rodziny. Jeśli na co dzień korzystasz z chłodziarki lodówkowej, a zamrażarka potrzebna Ci jest jedynie by mrozić zapasy owoców, warzyw lub mięsa pomyśl o zakupie mniejszego urządzenia. Wymiary zaczynają się od szerokości 40 cm, głębokości 45 cm i wysokości 50 cm.

Oczywiście, dokonując zakupu zamrażarki zastanów się, gdzie zamierzasz ją ustawić. Koniecznie weź pod uwagę otwierającą się do góry klapę. Jeśli planujesz zabudować sprzęt, poinformuj o tym sprzedawcę. Nie każde urządzenie możemy schować pod drewnianymi lub pilśniowymi płytami.

Ważną cechą zamrażarki jest jej waga. Ciężar urządzenia odczujesz nie tylko podczas jego wnoszenia lub wynoszenia. Starej generacji sprzęty są bardzo masywne, dlatego przesunięcie ich w pojedynkę np. podczas sprzątania jest wręcz niemożliwe. Niektóre skrzynie wyposażone są w niewielkie kółeczka, dzięki którym z łatwością przemieścisz je w wybrane przez siebie miejsce.  

 

Rozmrażanie ręczne i automatyczne

Kolejnym, ważnym kryterium jest sposób rozmrażania użądzenia: ręczny lub automatyczny. Pierwszy wariant jest dość czasochłonny. Przynajmniej raz w roku powinniśmy odłączyć urządzenie od prądu, całkowicie opróżnić jego wnętrze nie tylko z produktów, ale również półek i koszyczków i poczekać aż lód całkowicie się rozpuści. Dopiero wtedy możesz przystąpić do czyszczenia.

Inaczej proces prezentuje się w przypadku zamrażarek rozmrażanych automatycznie. Innowacyjna technologia Low Frost posiada specjalny system odprowadzania wilgoci, dzięki czemu proces powstawania lodu jest o wiele wolniejszy i mniej intensywny. Bardziej rozwiniętą formą Low Frost jest No Frost. Sposób działania jest analogiczny, a skutki podobne. Wypracowana przez najwyższej klasy technologów formuła nie dopuszcza do całkowitego zamrożenia produktów. To oznacza, że ulubione lody po wyciągnięciu, nie będą zbitą bryłą, a zachowają swoją idealną konsystencję.

 

Moc i klasa ekonomiczna

Przy wyborze zamrażarki skrzyniowej należy zwrócić szczególną uwagę na dwa parametry: moc i klasę urządzenia.

Moc określa zdolność sprzętu do całkowitego zamrożenia danej wagi produktu w ściśle określonym czasie. Im więcej pożywienia planujesz przechowywać oraz im większy jest rozmiar urządzenia, tym silniejsza powinna być jego moc. Potrzeby 4-osobowej rodziny w zupełności powinna spełnić zamrażarka  o sile od 5 kg/24h do 8 kg/24h.

Im więcej gwiazdek posiada sprzęt, tym dłużej będziesz mógł przechowywać produkty w jego wnętrzu. Jedna gwiazdka oznacza, że zamrażarka utrzymuje stałą temperaturę – 6 st. C. Taki poziom umożliwia nam przechowywanie jedzenia do 1 tygodnia. Dwie gwiazdki pozwalają na mrożenie produktów przez miesiąc. Minimalna temperatura wynosi – 12 st. C. Trzy gwiazdki określają sprzęt, który zachowa świeżość pożywienia przez 90 dni przy temp. – 18 st. C. Najdłuższe działanie wykazuje zamrażarka 4-gwiazdkowa. Jej temperatura sięga – 24 st. C i pozwala głęboko zamrozić produkt nawet na rok.

AGD najnowszej generacji wyposażone jest w system, który chłodzi każdy poziom zamrażarki osobno i w różnych temperaturach. Funkcja pozwala nam rozdzielić produkty na takie, które wymagają długotrwałego zabezpieczenia (np. grzyby do wigilijnego barszczu) oraz krótkotrwałego czyli te, których używamy prawie codziennie (np. mieszanki warzyw do zup).

Nowoczesne sprzęty posiadają jedną bardzo ważną zaletę: wysoka klasa mrożenia wcale nie oznacza dużego poboru energii. Wybierając urządzenia oznaczone symbolem A ++ lub A +++ możemy być pewni, że dany produkt jest energooszczędny. Nie są to jednak jedyne modele. Opisywane AGD posiada aż 10 klas energetycznych: od A (A+, A++, A+++) do G. Im niższa klasa tym więcej prądu zużyje włączony sprzęt.

Jeśli zależy Ci na oszczędności, ustaw zamrażarkę w chłodnym miejscu. Im wyższa temperatura otoczenia, tym więcej energii będzie ona pobierać.

Jednym z najważniejszych źródeł informacji o produkcie powinna być dla nas etykieta energetyczna. Daje nam wiedzę o rocznym poborze prądu w kWh i poziomie emitowanego hałasu. Czytając jej treść łatwo porównamy, która zamrażarka będzie najbardziej ekonomiczna w eksploatacji.  

 

Materiał

Zazwyczaj obudowa zamrażarki wykonana jest z aluminium. Jego podstawową zaletą jest odporność na korozję. Jednak jeśli planujesz wykorzystywać górną część urządzenia jako dodatkowy blat w kuchni, poszukaj sprzętu wyposażonego w stalową klapę. Jest ona mniej podatna na uszkodzenia i zadrapania.  

 

Przydatne funkcje

Nowoczesne zamrażarki zostały wyposażone w szereg funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne. Uruchamiane są zwykle za pomocą pokręteł. Coraz częściej możemy jednak kupić urządzenia wyposażone w dotykową klawiaturę, za pomocą której sterujemy wszystkimi mechanizmami.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest możliwość szybkiego mrożenia. Ta opcja w bardzo krótkim czasie spowoduje, że nasze jedzenie będzie całkowicie zamrożone, dzięki czemu zachowa znacznie więcej składników odżywczych. Oczywiście włączenie programu naraża nas na większy pobór energii, dlatego warto używać go jedynie w przypadku mrożenia dużych porcji pożywienia.

Kolejną, praktyczną funkcją jest możliwość utrzymania niskiej temperatury w wypadku przerw w dostawie prądu. Zamrażarka wyposażona w akumulatory wypełnione specjalnym płynem może z powodzeniem zachowywać swoje chłodzące właściwości nawet przez kilka lub kilkanaście godzin.  

Zwróć również uwagę na wyposażenie wnętrza zamrażarki. Pamiętaj, że w skrzyniowych urządzeniach produkty będziesz układać warstwowo. Niektóre modele wzbogacone są o specjalne półki lub koszyczki, które organizują rozmieszczone w środku pożywienie.

Dodatkowo, w obudowach montuje się filtry pochłaniające nieprzyjemny zapach, głośniki, które informują nas o niedomkniętych drzwiach czy światła doświetlające wnętrze urządzenia.

Z każdym rokiem producenci poszerzają swój asortyment o nowe opcje. Każda dodatkowa funkcja zwiększa cenę sprzętu, dlatego sam powinieneś ocenić, co będzie Ci niezbędne w użytkowaniu.

 

Zamrażarki skrzyniowe w dobrych cenach

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w wysokiej jakości, energooszczędną zamrażarkę musimy przygotować się na wydatek rzędu 700 zł. Za tę kwotę zaopatrzymy się w proste urządzenie, które będzie dobrze konserwować nasze jedzenie przez kilka miesięcy. Zaawansowane AGD, wykorzystywane w restauracjach, czy hurtowniach kosztuje nawet kilka tysięcy. Duża rozbieżność uzależniona jest od przede wszystkim od marki i wielkości.

Wiele sklepów oferuje możliwość zakupu zamrażarki na raty. Jeśli planujesz nabyć drogi sprzęt, a Twój budżet nie pozwala na jednorazową zapłatę, taka opcja będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

 

Najlepsze zamrażarki skrzyniowe w 2021 roku

 

Dla wielu osób lodówko-zamrażarka to wystarczające rozwiązanie. Jednak niektórzy potrzebują nieco więcej miejsca na mrożonki. Jeśli i Tobie przydałby się większy, bardziej pojemny sprzęt, dobrze trafiłeś. Ten Zamrażarki skrzyniowe powstał z myślą o osobach, które szukają takich urządzeń do punktów gastronomicznych oraz do domu.

 

Nasze zalecenia

 

Electrolux EC2233AOW1

 

Energooszczędna zamrażarka Electrolux EC2233AOW1 to nasza pierwsza propozycja. Zużywa nawet 50% mniej energii niż modele klasy A+. Ta Zamrażarki skrzyniowe jest wyposażona w technologię LowFrost, która ogranicza tworzenie się lodu w komorze.

Posiada skraplacz panelowy, który zapobiega procesowi kondensacji oraz korozji. W efekcie urządzenie działa efektywnie w każdym miejscu, również w zimnych i wilgotnych pomieszczeniach, jak piwnica. Pojemność zamrażarki wynosi 223 l. Natomiast jej całkowite wymiary to: wysokość – 87,6 cm, głębokość – 66,5 cm, a szerokość – 119 cm.

Wydajność zamrażania urządzenia wynosi 20 kg / 24h. Jest więc bardzo mocna i zapewnia nam szybkie przygotowanie mrożonek bez narażania jedzenia na zepsucie. Kolejna kwestia to utrzymanie temperatury po odcięciu prądu. Wynosi ona 53 h, a więc jest to zdecydowanie najmocniejszy sprzęt, na jaki możesz się zdecydować. Konsumenci wysoko ocenili jego wydajność. Za zaletę uznano też energooszczędność zamrażarki oraz jej pojemność (idealna dla dużej rodziny).

Electrolux EC 2233AOW1 to zamrażarka skrzyniowa w klasie energetycznej A+++. Wymiary urządzenia to: wysokość – 87,6 cm, szerokość – 119 cm i głębokość – 66,5 cm.

Zalety
Wydajność:

W sprzęcie wykorzystano technologię LowFrost. W związku z tym w zamrażarce powstaje znacznie mniej lodu. W rezultacie urządzenie okazuje się efektywne. Co więcej, nie trzeba zbyt często go rozmrażać, co jak wiemy, zajmuje dużo czasu.

Łatwe otwieranie:

Model został wyposażony w zawór upustowy. Jego zadaniem jest eliminowanie podciśnienia, przez które otwieranie zamrażarki jest trudne. W rezultacie nie musimy używać dużo siły, aby podnieść pokrywę.

Bezpieczeństwo:

Czasami zdarza się, że lodówka się nagrzewa, przez co temperatura wewnątrz wzrasta. Aby uniknąć tego typu sytuacji, producent zastosował alert bezpieczeństwa. Jeśli temperatura wzrośnie, zostaniemy o tym natychmiast poinformowani za pomocą sygnału świetlnego i dźwiękowego.

Oświetlenie:

Po otwarciu zamrażarki automatycznie włącza się światło. Jest ono odpowiednio mocne, dzięki czemu dokładnie widzimy, co znajduje się w środku. To ułatwia nam znalezienie tego, czego szukamy.

Pojemność:

Z uwagi na to, że pojemność modelu wynosi 223 l, możemy mieć pewność, że zmieścimy w nim wszystkie potrzebne produkty spożywcze.

Wady
Głośność:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że sprzęt jest stosunkowo głośny.

 

 

 

 

Zanussi ZFC21400WA

 

Zanussi ZFC21400WA to energooszczędna zamrażarka w klasie energetycznej A+. Urządzenie to ma skraplacz panelowy, a więc można je ustawić w dowolnym miejscu, zapewniając wydajną prace i niezawodność. Zamrażarka została wyposażona w zawór upustowy, który usuwa podciśnienie z wnętrza urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że otwarcie pokrywy nie stanowi większego problemu, nawet, gdy urządzenie jest wypełnione po brzegi.

Wymiary sprzętu to: głębokość – 66,5 cm, szerokość – 79,5 cm, wysokość – 86, 8 cm. Jego pojemność to 210 l, a więc jest jedną z większych propozycji w naszym zestawieniu. Urządzenie ma wydajność zamrażania, która utrzymuje się na poziomie 14 kg / 24 h. Natomiast po odcięciu prądu zamrażarka utrzymuje niską temperaturę przez 28 godzin. Warto też wspomnieć, że opinie o zamrażarkach skrzyniowych Zanussi są bardzo pochlebne.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że są bardzo solidne i bezawaryjne. Mają mocną obudowę, a dzięki kompaktowym wymiarom nie zajmują zbyt dużo miejsca. Użytkownicy tego modelu wysoko ocenili też jego wydajność.

Zamrażarka skrzyniowa Zanussi ZFC 21400WA ma wymiary: wysokość – 86,8 cm, szerokość – 79,5 cm i głębokość – 66,5 cm. Klasa energetyczna sprzętu to A+.

Zalety
Efektywność:

Jak wskazuje producent, w ciągu 24 h zamrażarka może zamrozić do 14 kg żywności. Zdaniem wielu osób jest to bardzo dobry wynik. Dodatkowo w momencie awarii przechowywane jedzenie długo pozostaje zamrożone. Do całkowitego rozmrożenia potrzeba aż 28 h. Możemy mieć więc pewność, że jedzenie się nie zepsuje.

Uchwyt:

Umieszczony na pokrywie uchwyt zrobiono z wytrzymałych materiałów. Element ten jest odpowiednio wyprofilowany, co gwarantuje dobry chwyt.

Obsługa:

Dołączona do zestawu instrukcja obsługi jest przejrzysta, co ułatwia korzystanie z urządzenia. Panel sterowania jest dobrze opisany. Użytkowanie ułatwiają też lampki kontrolne pozwalające monitorować pracę sprzętu.

Obudowa:

Z uwagi na to, że obudowę zrobiono z mocnych materiałów na jej powierzchni nie pojawiają się ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

Wady
Dodatkowe wyposażenie:

Część konsumentów zwróciła uwagę na to, że do zestawu dołączono tylko jeden koszyk. Dobrze byłoby, gdyby w komplecie znalazło się więcej dodatkowych akcesoriów.

 

 

 

 

Beko HSA 13520

 

Kolejna propozycja to Beko HSA 13520 w klasie energetycznej A+, która ogranicza koszty eksploatacji urządzenia i pozwala nam dbać o środowisko. Model ten ma antybakteryjne uszczelki w drzwiach. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii gromadzących się właśnie na uszczelkach, które są trudne w utrzymaniu czystości, przy ich produkcji zastosowań substancję antybakteryjną, która tworzy swego rodzaju barierę chroniącą wnętrze zamrażarki przed mikroorganizmami. Wymiary tego urządzenia to wysokość – 86 cm, szerokość – 75 cm, głębokość – 72 cm.

Natomiast pojemność całkowita wynosi 136 l. Zdolność zamrażania tego sprzętu to 7 kg / 24 h. Natomiast czas utrzymania niskiej temperatury bez zasilania wynosi 22 godziny. Urządzenie ma oświetlenie wewnętrzne, ułatwiające wyjmowanie produktów.

Model ten ze względu na pojemność jest ciekawą propozycją dla średniej wielkości punktów gastronomicznych oraz domów prywatnych. Osoby, które wybrały ten model zamrażarki firmy Beko wysoko oceniają jego wydajność oraz solidną konstrukcję.

Zamrażarka Beko HSA 13520 to sprzęt w klasie energetycznej A+. Model ma następujące wymiary: wysokość – 86 cm, szerokość – 75 cm i głębokość – 72 cm.

Zalety
Antybakteryjna uszczelka:

Urządzenie wyposażono w antybakteryjną uszczelkę. Skutecznie chroni ona przed rozwijaniem się bakterii czy grzybów. To daje pewność, że przechowywana w zamrażarce żywność pozostanie świeża.  

Odporność na mrozy:

Model wykazuje odporność na działanie niskich temperatur (do -15 st. C.). Użytkownik może więc ustawić produkt np. w garażu czy piwnicy i nie martwić się o to, że sprzęt ulegnie awarii.

Alarm wzrostu temperatury:

Jeśli temperatura wewnątrz zamrażarki wzrośnie, zostaniemy o tym powiadomieni. Będziemy mogli odpowiednio szybko zareagować, a tym samym zapobiec zepsuciu się jedzenia.

Wady
Brak funkcji No Frost:

Pewna grupa Internautów wskazuje, że wadą produktu jest to, że nie ma funkcji No Frost. Przez to musimy pamiętać o regularnym rozmrażaniu.

 

 

 

 

Beko HSA 210520

 

Wiele osób wypowiedziało się pozytywnie na temat zamrażarki skrzyniowej Beko HSA 210520. Dlatego też postanowiliśmy umieścić ten model w naszym zestawieniu. Produkt ma wymiary: wysokość – 86 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 60 cm, a jego pojemność jest równa 104 l. W ciągu 24 h urządzenie potrafi zamrozić ok. 4,5 kg jedzenia.

Klasa energetyczna sprzętu to A+. Oznacza to, że model nie pobiera zbyt dużo prądu, dlatego jest przyjazny środowisku. Produkt ma lampki kontrolne, które informują o tym, czy urządzenie działa poprawnie. Uszczelka antybakteryjna zapobiega rozwojowi bakterii. To daje pewność, że przechowywane jedzenie pozostaje świeże. Model ma białą obudowę. Jest ona zrobiona z wytrzymałych materiałów, a dodatkowo łatwo się ją czyści.

Większość opublikowanych przez Internautów opinii na temat Beko HSA 210520 jest pochlebna. Konsumenci wskazują, że produkt spełnia ich oczekiwania – jest efektywny, ma przystępną cenę, a dodatkowo ładnie się prezentuje. To wszystko sprawia, że model jest godny polecenia.

Beko HSA 210520 to dobra zamrażarka skrzyniowa do 700 zł. Klasa energetyczna sprzętu to A+. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 86 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 60 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Z racji tego, że zamrażarka ma antybakteryjną uszczelkę możemy być pewni, że we wnętrzu produktu nie będą rozwijały się bakterie.

Prosta obsługa:

Urządzenie jest proste w obsłudze, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z jego użytkowaniem.

Design i wykonanie:

Produkt ma prosty design, dlatego podoba się wielu osobom. Model wykonano z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu wykazuje on odporność na uszkodzenia.

Wady
Brak zamknięcia na klucz:

Sprzęt nie ma zamykanej na klucz pokrywy. Może to być wada dla osób, które mają dzieci.

Brak oświetlenia:

Minusem jest to, że model nie ma oświetlenia. Często światło w pomieszczeniu nie jest dostatecznie mocne, co utrudnia korzystanie z urządzenia.

 

 

 

 

Gorenje FHE 241 W

 

Szukasz pojemnej zamrażarki? Jeśli tak, zapoznaj się z dokładnym opisem modelu Gorenje FHE 241 W. Urządzenie ma pojemność równą 230 l, więc bez wątpienia zmieścisz w nim wszystko, co potrzebujesz. Wymiary sprzętu to: wysokość – 85 cm, szerokość – 110 cm i głębokość – 70 cm. Klasa energetyczna zamrażarki to A+.

Produkt ma funkcję szybkiego mrożenia. Jeśli z niej skorzystamy, temperatura wewnątrz zamrażarki znacznie się obniży. Po upływie określonego czasu sprzęt automatycznie ustawi wcześniej zaprogramowaną temperaturę. Sprzęt został wyposażony w regulowany termostat. W zestawie otrzymujemy 2 pojemne kosze. Należy pamiętać o tym, aby regularnie rozmrażać zamrażarkę.

Model Gorenje FHE 241 W jest ceniony przez konsumentów. Atutem urządzenia jest prosta obsługa – na obudowie znajduje się pokrętło do regulacji temperatury. Jest ono dobrze opisane, dzięki czemu możemy precyzyjnie ustawić sprzęt. Model ma wytrzymałą i łatwą do utrzymania w czystości obudowę. Na uwagę zasługuje także odpowiednio mocne oświetlenie.

Zamrażarka skrzyniowa Gorenje FHE 241 W to sprzęt w klasie energetycznej A+. Produkt ma wymiary: wysokość – 85 cm, szerokość – 110 cm i głębokość – 70 cm.

Zalety
Kosze:

Do zestawu dołączono 2 solidnie wykonane kosze. Możemy włożyć do nich żywność, którą chcemy szybko zamrozić. Warto wspomnieć o tym, że kosze są pojemne.

Brak zasilania:

Jeśli dojdzie do awarii prądu, znajdujące się w środku zamrażarki jedzenie nie rozmrozi się zbyt szybko. Jak zapewnia producent, musi upłynąć aż 55 h, aby do tego doszło.

Wady
Nieodpowiedni do małych pomieszczeń:

Produkt zajmuje stosunkowo dużo miejsca, dlatego możemy mieć problem z jego ustawieniem w małym pomieszczeniu.

Głośność:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że po pewnym czasie zamrażarka zaczyna działać głośniej niż na początku.

 

 

 

 

Hyundai FSB 050 WW8

 

Czwarty produkt to idealna propozycja dla osób, które potrzebują małej zamrażarki, dopełniającej lodówko-zamrażarkę. Jest to urządzenie o pojemności 34 l. Jego zdolność zamrażania wynosi 2 kg / 24 h, a w razie awarii prądu utrzymuje stałą niską temperaturę przez 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że jest to małe urządzenie. Jego wymiary to: wysokość – 51 cm, szerokość – 44 cm i głębokość – 49 cm.

Będzie więc świetną propozycją, dla osób, które mają ograniczone miejsce lub szukają małego sprzętu. Klasa energetyczna A+ pozwala zaoszczędzić prąd. Głośność zamrażarki wynosi 41 dBA. Jest to cichy sprzęt, na który łatwo znajdziemy miejsce nawet w szafce kuchennej. Taki niewielki model może okazać się niezawodny na działce, na której chcemy przechowywać zapas żywności.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zapewnić mu dodatkowe źródło prądu na wypadek awarii sieci elektrycznej. Model ten ze względu na bardzo kompaktowe wymiary zyskał uznanie wielu konsumentów. Docenili oni wydajność urządzenia oraz jego solidną konstrukcję.

Urządzenie Hyundai FSB 050 WW8 ma pojemność 34 l. Wymiary produktu to: 44 cm x 51 cm x 49 cm. To sprzęt w klasie energetycznej A+.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Sprzęt nie jest zbyt duży, dlatego doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Nie ma ryzyka, że zamrażarka ograniczy wolną przestrzeń w kuchni czy piwnicy.

Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi:

Model daje nam możliwość samodzielnego zdecydowania o kierunku otwierania drzwi. To sprawia, że możemy ustawić urządzenie w dowolnym miejscu. Ponadto tego typu rozwiązanie wpływa pozytywnie na komfort użytkowania sprzętu.

Wady
Brak systemu No Frost:

Biorąc pod uwagę to, że produkt nie został wyposażony w system No Frost musimy pamiętać o jego regularnym, ręcznym rozmrażaniu. Zapobiegnie to powstaniu grubej warstwy lodu na ściankach i zmniejszeniu efektywności chłodzenia.

Mało estetyczny wygląd:

Konsumenci twierdzą, że design zamrażarki jest zbyt prosty, dlatego sprzęt z pewnością nie będzie pełnić funkcji dekoracyjnej w pomieszczeniu.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie są już dostępne

 

 

AEG Arctis 62300 HLW0

 

Zamrażarka skrzyniowa A62300HLW0 marki AEG charakteryzująca się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej dzięki klasie energetycznej A++ to nasza ostatnia propozycja. Za sprawą technologii LowFrost nie musisz już często rozmrażać zamrażarki.

Wystarczy, że będziesz to robić raz na 5 lat. Dodatkowo, dzięki skraplaczowi panelowemu możesz ją postawić nawet w zimnych i wilgotnych miejscach bez obawy o korozję. Wymiary urządzenia to: szerokość – 106 cm, głębokość – 66,5 cm oraz wysokość – 87,6 cm. Pojemność maszyny wynosi natomiast 216 l. W razie wystąpienia awarii prądu zamrażarka utrzymuje niską temperaturę do 48 godzin.

Natomiast zdolność zamrażania wynosi 24 kg / 24 h. Dzięki czemu stanowi świetną propozycję do restauracji i innych punktów gastronomicznych. Co istotne, zamrażarka jest zamykana na kluczyk. Urządzenie cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Przede wszystkim ze względu na sporą pojemność i dużą zdolność zamrażania. Jest często wybierane przez właścicieli restauracji.

Dużym atutem tego sprzętu, wymienianym w recenzjach jest jego zdolność do utrzymania niskiej temperatury bez dostępu do prądu, co w punktach gastronomicznych lub sklepach jest szczególnie istotne.

 

 

Jaką zamrażarkę skrzyniową Electrolux wybrać?

 

Jeżeli przechowujesz bardzo dużo zamrożonego jedzenia w domu, to z pewnością przyda Ci się zamrażarka skrzyniowa. Modele dołączone do lodówki zazwyczaj nie mają zbyt dużej pojemności i dlatego mogą okazać się niewystarczające dla wielu osób. Zastanawiasz się, w jaki sprzęt zainwestować? Nie wybieraj urządzenia zbyt pochopnie. Na początku przeczytaj wskazówki umieszczone poniżej.

Po poradniku umieściliśmy opisy kilku produktów Electrolux. Jest to jedna z najbardziej znanych firm AGD na naszym rynku. Konsumenci wybierają sprzęty Electrolux, ponieważ bardzo rzadko ulegają awarii, a co najważniejsze są ekonomiczne.

Najlepsze zamrażarki skrzyniowe Electrolux są wydajne. Wydajność to informacja, ile kilogramów produktów sprzęt może zamrozić w ciągu doby. Najbardziej wydajne urządzenia zamrażają około 20 kg na dobę. Na rynku znajdziemy jednak częściej zamrażarki, których maksimum wynosi około 10 kg na dobę. Do domu wystarczy Ci około 5 kg, lecz jeżeli zamierzasz umieścić sprzęt w małej gastronomii, to może się to okazać za mało.

Warto również przyjrzeć się pojemności produktu. Zamrażarki skrzyniowe mają najczęściej około 80 l do 150 l. Wyjątkiem są modele wykorzystywane w restauracjach lub innych punktach gastronomicznych, w których pojemność zamrażarki może wynosić nawet do 300 l. Nie polecamy wyboru zbyt małych zamrażarek, ponieważ takie same są zazwyczaj dołączone do lodówki.

Nie mniej ważny jest również poziom hałasu, jaki generuje dany sprzęt. Jeżeli jest on zbyt głośny, to może nam przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności takich, jak rozmowa lub oglądanie telewizji. Dlatego najbardziej popularne są modele, które emitują dźwięk na poziomie około 40 dB. Większy hałas może być niezbyt przyjemny dla ucha.

Według osób, które mają dużo doświadczenia ze sprzętem tego typu, podkreśla, że najlepsza zamrażarka skrzyniowa Electrolux w 2021 roku ma blokadę otwierania. Zdarza się czasem, że używając zbyt  małej siły, nie domkniemy dokładnie naszego sprzętu. Wtedy możemy narazić się na stosunkowo duże straty energii. Blokada zapobiegnie przypadkowemu otworzeniu się zamrażarki, a także pomoże nam szczelnie zamknąć sprzęt.

 

 

Zamrażarki skrzyniowe electrolux – ranking

 

 

Electrolux EC2233AOW1

 

Electrolux EC2233AOW1 to zamrażarka skrzyniowa, z której z pewnością będziesz zadowolony. Ma ona bardzo dużą pojemność, która wynosi 223 l. Umieszczenie w zamrażarce bardzo dużej ilości mrożonych produktów nie jest więc problemem. Jest to dobre rozwiązanie do małej gastronomii. Wymiary modelu wynoszą 87,6 cm x 119,0 cm x 66,5 cm. Z kolei poziom hałasu to 43 dB, co oznacza, że produkt nie jest głośny.

Urządzenie zostało wyposażone w specjalny system LowFrost. Oznacza to, że lód, który zazwyczaj tworzy się wewnątrz zamrażarki, został zredukowany aż do 80%. W rezultacie mamy więcej miejsca na to, aby włożyć produkty do środka zamrażarki. Energooszczędność sprzętu została oznaczona znaczkiem A+++, co oznacza, że zamrażarka jest wydajna i nie zużywa zbyt dużo energii.

Sprzęt ma skraplacz panelowy –  zabezpiecza przed korozją oraz kondensacją, więc możemy umieścić zamrażarkę nawet w wilgotnym miejscu. Prezentowany produkt jest wybierany głównie ze względu na dużą pojemność oraz na energooszczędność.

 

 

Electrolux EC2200AOW2 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Electrolux EC2200AOW2, czyli zamrażarkę skrzyniową o wymiarach 86,8 cm x 79,5 cm x 66,5 cm. Nie jest to zbyt duży produkt, więc może z powodzeniem być postawiony w wielu miejscach. Pojemność prezentowanego urządzenia wynosi 210 l. Jest to dużo wystarczająco, aby umieścić w nim mrożone warzywa, mięsa oraz owoce.

Klasa energetyczna sprzętu to A+, co oznacza, że jest on energooszczędny. Urządzenie może być postawione w miejscach takich jak garaż czy domek letniskowy. Zamrażarka jest wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia. W środku urządzenia znajdują się dwa duże kosze. Jest to sprzęt ze specjalną funkcją Action Freeze, która pozwala na bardzo szybkie zamrażanie produktów znajdujących się w środku.

Użytkownicy najczęściej wspominają o wytrzymałej obudowie zamrażarki, dzięki której mogą ją bezpiecznie postawić nawet w piwnicy. Nie bez znaczenia jest dla nich również kilka przydatnych funkcji. Internauci często w swoich komentarzach wspominają o sprzęcie, a w ich opiniach jest to zamrażarka skrzyniowa Electrolux w dobrej cenie.

 

 

 

Electrolux EC5231AOW 

 

Electrolux EC5231AOW to zamrażarka skrzyniowa, która ma oświetlenie wewnętrzne. Dlatego wybranie odpowiedniego produktu ze środka nie jest trudne. Zamrażarka jest doceniana ze względu na pojemność – aż 495 l. Sprzęt tego typu najlepiej trzymać w garażu. Wymiary produktu wynoszą 86,8 cm x 161,1 cm x 66,8 cm.

Sprzęt ma specjalny system LowFrost. Dzięki temu systemowi we wnętrzu sprzętu nie pojawia się lód. Miejsce w zamrażarce może być w maksymalnym stopniu poświęcone na składowanie w niej wyłącznie zamrożonych produktów. Z kolei funkcja Action Freeze sprawia, że przez krótki czas możemy szybko zamrozić mięso, owoce oraz warzywa.

Klasa energetyczna A+ informuje nas, że urządzenie jest energooszczędne. Model jest dodatkowo wyposażony w skraplacz panelowy, który dba o to, aby obudowa zamrażarki nie uległa korozji. W rezultacie przechowywanie jej w piwnicy lub w garażu nie uszkadza urządzenia. Użytkownicy wybierają prezentowaną zamrażarkę ze względu na dużą pojemność oraz wysoką bezawaryjność.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir