Zamrażarki skrzyniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.08.18

 

Jaką zamrażarkę skrzyniową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybór zamrażarki to dość trudne zadanie. Nowoczesne AGD różni się od siebie pod względem budowy, zastosowanych materiałów i klas ekonomicznych. Producenci co roku wzbogacają swój asortyment o nowe modele, które wyposażone są w dodatkowe, innowacyjne gadżety. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, szeroki wybór urządzeń będzie dla nas jedynie dodatkowym problemem. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaką zamrażarkę skrzyniową wybrać stworzyliśmy niniejszy poradnik.

Objętość i gabaryty – jaka zamrażarka skrzyniowa jest najlepsza?

Funkcjonuje jedna, podstawowa zasada, którą należy się kierować podczas wyboru zamrażarki: im więcej osób w rodzinie, tym pojemność urządzenia powinna być większa. Sprzęt o objętości 200 l powinien bez problemu zaspokoić potrzeby 4-osobowej rodziny. Jeśli na co dzień korzystasz z chłodziarki lodówkowej, a zamrażarka potrzebna Ci jest jedynie by mrozić zapasy owoców, warzyw lub mięsa pomyśl o zakupie mniejszego urządzenia. Wymiary zaczynają się od szerokości 40 cm, głębokości 45 cm i wysokości 50 cm.

Oczywiście, dokonując zakupu zamrażarki zastanów się, gdzie zamierzasz ją ustawić. Koniecznie weź pod uwagę otwierającą się do góry klapę. Jeśli planujesz zabudować sprzęt, poinformuj o tym sprzedawcę. Nie każde urządzenie możemy schować pod drewnianymi lub pilśniowymi płytami.

Ważną cechą zamrażarki jest jej waga. Ciężar urządzenia odczujesz nie tylko podczas jego wnoszenia lub wynoszenia. Starej generacji sprzęty są bardzo masywne, dlatego przesunięcie ich w pojedynkę np. podczas sprzątania jest wręcz niemożliwe. Niektóre skrzynie wyposażone są w niewielkie kółeczka, dzięki którym z łatwością przemieścisz je w wybrane przez siebie miejsce.  

 

Rozmrażanie ręczne i automatyczne

Kolejnym, ważnym kryterium jest sposób rozmrażania użądzenia: ręczny lub automatyczny. Pierwszy wariant jest dość czasochłonny. Przynajmniej raz w roku powinniśmy odłączyć urządzenie od prądu, całkowicie opróżnić jego wnętrze nie tylko z produktów, ale również półek i koszyczków i poczekać aż lód całkowicie się rozpuści. Dopiero wtedy możesz przystąpić do czyszczenia.

Inaczej proces prezentuje się w przypadku zamrażarek rozmrażanych automatycznie. Innowacyjna technologia Low Frost posiada specjalny system odprowadzania wilgoci, dzięki czemu proces powstawania lodu jest o wiele wolniejszy i mniej intensywny. Bardziej rozwiniętą formą Low Frost jest No Frost. Sposób działania jest analogiczny, a skutki podobne. Wypracowana przez najwyższej klasy technologów formuła nie dopuszcza do całkowitego zamrożenia produktów. To oznacza, że ulubione lody po wyciągnięciu, nie będą zbitą bryłą, a zachowają swoją idealną konsystencję.

 

Moc i klasa ekonomiczna

Przy wyborze zamrażarki skrzyniowej należy zwrócić szczególną uwagę na dwa parametry: moc i klasę urządzenia.

Moc określa zdolność sprzętu do całkowitego zamrożenia danej wagi produktu w ściśle określonym czasie. Im więcej pożywienia planujesz przechowywać oraz im większy jest rozmiar urządzenia, tym silniejsza powinna być jego moc. Potrzeby 4-osobowej rodziny w zupełności powinna spełnić zamrażarka  o sile od 5 kg/24h do 8 kg/24h.

Im więcej gwiazdek posiada sprzęt, tym dłużej będziesz mógł przechowywać produkty w jego wnętrzu. Jedna gwiazdka oznacza, że zamrażarka utrzymuje stałą temperaturę – 6 st. C. Taki poziom umożliwia nam przechowywanie jedzenia do 1 tygodnia. Dwie gwiazdki pozwalają na mrożenie produktów przez miesiąc. Minimalna temperatura wynosi – 12 st. C. Trzy gwiazdki określają sprzęt, który zachowa świeżość pożywienia przez 90 dni przy temp. – 18 st. C. Najdłuższe działanie wykazuje zamrażarka 4-gwiazdkowa. Jej temperatura sięga – 24 st. C i pozwala głęboko zamrozić produkt nawet na rok.

AGD najnowszej generacji wyposażone jest w system, który chłodzi każdy poziom zamrażarki osobno i w różnych temperaturach. Funkcja pozwala nam rozdzielić produkty na takie, które wymagają długotrwałego zabezpieczenia (np. grzyby do wigilijnego barszczu) oraz krótkotrwałego czyli te, których używamy prawie codziennie (np. mieszanki warzyw do zup).

Nowoczesne sprzęty posiadają jedną bardzo ważną zaletę: wysoka klasa mrożenia wcale nie oznacza dużego poboru energii. Wybierając urządzenia oznaczone symbolem A ++ lub A +++ możemy być pewni, że dany produkt jest energooszczędny. Nie są to jednak jedyne modele. Opisywane AGD posiada aż 10 klas energetycznych: od A (A+, A++, A+++) do G. Im niższa klasa tym więcej prądu zużyje włączony sprzęt.

Jeśli zależy Ci na oszczędności, ustaw zamrażarkę w chłodnym miejscu. Im wyższa temperatura otoczenia, tym więcej energii będzie ona pobierać.

Jednym z najważniejszych źródeł informacji o produkcie powinna być dla nas etykieta energetyczna. Daje nam wiedzę o rocznym poborze prądu w kWh i poziomie emitowanego hałasu. Czytając jej treść łatwo porównamy, która zamrażarka będzie najbardziej ekonomiczna w eksploatacji.  

 

Materiał

Zazwyczaj obudowa zamrażarki wykonana jest z aluminium. Jego podstawową zaletą jest odporność na korozję. Jednak jeśli planujesz wykorzystywać górną część urządzenia jako dodatkowy blat w kuchni, poszukaj sprzętu wyposażonego w stalową klapę. Jest ona mniej podatna na uszkodzenia i zadrapania.  

 

Przydatne funkcje

Nowoczesne zamrażarki zostały wyposażone w szereg funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne. Uruchamiane są zwykle za pomocą pokręteł. Coraz częściej możemy jednak kupić urządzenia wyposażone w dotykową klawiaturę, za pomocą której sterujemy wszystkimi mechanizmami.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest możliwość szybkiego mrożenia. Ta opcja w bardzo krótkim czasie spowoduje, że nasze jedzenie będzie całkowicie zamrożone, dzięki czemu zachowa znacznie więcej składników odżywczych. Oczywiście włączenie programu naraża nas na większy pobór energii, dlatego warto używać go jedynie w przypadku mrożenia dużych porcji pożywienia.

Kolejną, praktyczną funkcją jest możliwość utrzymania niskiej temperatury w wypadku przerw w dostawie prądu. Zamrażarka wyposażona w akumulatory wypełnione specjalnym płynem może z powodzeniem zachowywać swoje chłodzące właściwości nawet przez kilka lub kilkanaście godzin.  

Zwróć również uwagę na wyposażenie wnętrza zamrażarki. Pamiętaj, że w skrzyniowych urządzeniach produkty będziesz układać warstwowo. Niektóre modele wzbogacone są o specjalne półki lub koszyczki, które organizują rozmieszczone w środku pożywienie.

Dodatkowo, w obudowach montuje się filtry pochłaniające nieprzyjemny zapach, głośniki, które informują nas o niedomkniętych drzwiach czy światła doświetlające wnętrze urządzenia.

Z każdym rokiem producenci poszerzają swój asortyment o nowe opcje. Każda dodatkowa funkcja zwiększa cenę sprzętu, dlatego sam powinieneś ocenić, co będzie Ci niezbędne w użytkowaniu.

 

Zamrażarki skrzyniowe w dobrych cenach

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w wysokiej jakości, energooszczędną zamrażarkę musimy przygotować się na wydatek rzędu 700 zł. Za tę kwotę zaopatrzymy się w proste urządzenie, które będzie dobrze konserwować nasze jedzenie przez kilka miesięcy. Zaawansowane AGD, wykorzystywane w restauracjach, czy hurtowniach kosztuje nawet kilka tysięcy. Duża rozbieżność uzależniona jest od przede wszystkim od marki i wielkości.

Wiele sklepów oferuje możliwość zakupu zamrażarki na raty. Jeśli planujesz nabyć drogi sprzęt, a Twój budżet nie pozwala na jednorazową zapłatę, taka opcja będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

 

Najlepsze zamrażarki skrzyniowe w 2018 roku

 

Dla wielu osób lodówko-zamrażarka to wystarczające rozwiązanie. Jednak niektórzy potrzebują nieco więcej miejsca na mrożonki. Jeśli i Tobie przydałby się większy, bardziej pojemny sprzęt, dobrze trafiłeś. Ten Zamrażarki skrzyniowe powstał z myślą o osobach, które szukają takich urządzeń do punktów gastronomicznych oraz do domu.

 

Nasze zalecenia

 

Electrolux EC2233AOW1

 

Energooszczędna zamrażarka Electrolux EC2233AOW1 to nasza pierwsza propozycja. Zużywa nawet 50% mniej energii niż modele klasy A+. Ta Zamrażarki skrzyniowe jest wyposażona w technologię LowFrost, która ogranicza tworzenie się lodu w komorze.

Posiada skraplacz panelowy, który zapobiega procesowi kondensacji oraz korozji. W efekcie urządzenie działa efektywnie w każdym miejscu, również w zimnych i wilgotnych pomieszczeniach, jak piwnica. Pojemność zamrażarki wynosi 223 l. Natomiast jej całkowite wymiary to: wysokość – 87,6 cm, głębokość – 66,5 cm, a szerokość – 119 cm.

Wydajność zamrażania urządzenia wynosi 20 kg / 24h. Jest więc bardzo mocna i zapewnia nam szybkie przygotowanie mrożonek bez narażania jedzenia na zepsucie. Kolejna kwestia to utrzymanie temperatury po odcięciu prądu. Wynosi ona 53 h, a więc jest to zdecydowanie najmocniejszy sprzęt, na jaki możesz się zdecydować. Konsumenci wysoko ocenili jego wydajność. Za zaletę uznano też energooszczędność zamrażarki oraz jej pojemność (idealna dla dużej rodziny).

 

 

 

 

Zanussi ZFC21400WA

 

Zanussi ZFC21400WA to energooszczędna zamrażarka w klasie energetycznej A+. Urządzenie to ma skraplacz panelowy, a więc można je ustawić w dowolnym miejscu, zapewniając wydajną prace i niezawodność. Zamrażarka została wyposażona w zawór upustowy, który usuwa podciśnienie z wnętrza urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że otwarcie pokrywy nie stanowi większego problemu, nawet, gdy urządzenie jest wypełnione po brzegi.

Wymiary sprzętu to: głębokość – 66,5 cm, szerokość – 79,5 cm, wysokość – 86, 8 cm. Jego pojemność to 210 l, a więc jest jedną z większych propozycji w naszym zestawieniu. Urządzenie ma wydajność zamrażania, która utrzymuje się na poziomie 14 kg / 24 h. Natomiast po odcięciu prądu zamrażarka utrzymuje niską temperaturę przez 28 godzin. Warto też wspomnieć, że opinie o zamrażarkach skrzyniowych Zanussi są bardzo pochlebne.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że są bardzo solidne i bezawaryjne. Mają mocną obudowę, a dzięki kompaktowym wymiarom nie zajmują zbyt dużo miejsca. Użytkownicy tego modelu wysoko ocenili też jego wydajność.

 

 

 

 

Beko HSA 13520

 

Kolejna propozycja to Beko HSA 13520 w klasie energetycznej A+, która ogranicza koszty eksploatacji urządzenia i pozwala nam dbać o środowisko. Model ten ma antybakteryjne uszczelki w drzwiach. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii gromadzących się właśnie na uszczelkach, które są trudne w utrzymaniu czystości, przy ich produkcji zastosowań substancję antybakteryjną, która tworzy swego rodzaju barierę chroniącą wnętrze zamrażarki przed mikroorganizmami. Wymiary tego urządzenia to wysokość – 86 cm, szerokość – 75 cm, głębokość – 72 cm.

Natomiast pojemność całkowita wynosi 136 l. Zdolność zamrażania tego sprzętu to 7 kg / 24 h. Natomiast czas utrzymania niskiej temperatury bez zasilania wynosi 22 godziny. Urządzenie ma oświetlenie wewnętrzne, ułatwiające wyjmowanie produktów.

Model ten ze względu na pojemność jest ciekawą propozycją dla średniej wielkości punktów gastronomicznych oraz domów prywatnych. Osoby, które wybrały ten model zamrażarki firmy Beko wysoko oceniają jego wydajność oraz solidną konstrukcję.

 

 

 

 

Hyundai FSB 050 WW8

 

Czwarty produkt to idealna propozycja dla osób, które potrzebują małej zamrażarki, dopełniającej lodówko-zamrażarkę. Jest to urządzenie o pojemności 34 l. Jego zdolność zamrażania wynosi 2 kg / 24 h, a w razie awarii prądu utrzymuje stałą niską temperaturę przez 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że jest to małe urządzenie. Jego wymiary to: wysokość – 51 cm, szerokość – 44 cm i głębokość – 49 cm.

Będzie więc świetną propozycją, dla osób, które mają ograniczone miejsce lub szukają małego sprzętu. Klasa energetyczna A+ pozwala zaoszczędzić prąd. Głośność zamrażarki wynosi 41 dBA. Jest to cichy sprzęt, na który łatwo znajdziemy miejsce nawet w szafce kuchennej. Taki niewielki model może okazać się niezawodny na działce, na której chcemy przechowywać zapas żywności.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zapewnić mu dodatkowe źródło prądu na wypadek awarii sieci elektrycznej. Model ten ze względu na bardzo kompaktowe wymiary zyskał uznanie wielu konsumentów. Docenili oni wydajność urządzenia oraz jego solidną konstrukcję.

 

 

 

 

AEG Arctis 62300 HLW0

 

Zamrażarka skrzyniowa A62300HLW0 marki AEG charakteryzująca się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej dzięki klasie energetycznej A++ to nasza ostatnia propozycja. Za sprawą technologii LowFrost nie musisz już często rozmrażać zamrażarki.

Wystarczy, że będziesz to robić raz na 5 lat. Dodatkowo, dzięki skraplaczowi panelowemu możesz ją postawić nawet w zimnych i wilgotnych miejscach bez obawy o korozję. Wymiary urządzenia to: szerokość – 106 cm, głębokość – 66,5 cm oraz wysokość – 87,6 cm. Pojemność maszyny wynosi natomiast 216 l. W razie wystąpienia awarii prądu zamrażarka utrzymuje niską temperaturę do 48 godzin.

Natomiast zdolność zamrażania wynosi 24 kg / 24 h. Dzięki czemu stanowi świetną propozycję do restauracji i innych punktów gastronomicznych. Co istotne, zamrażarka jest zamykana na kluczyk. Urządzenie cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Przede wszystkim ze względu na sporą pojemność i dużą zdolność zamrażania. Jest często wybierane przez właścicieli restauracji.

Dużym atutem tego sprzętu, wymienianym w recenzjach jest jego zdolność do utrzymania niskiej temperatury bez dostępu do prądu, co w punktach gastronomicznych lub sklepach jest szczególnie istotne.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...