Wyciskarki do soków ranking
Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.
Wielu z nas woli soki własnoręcznie wyciskane od tych ze sklepu. Jednak, aby zrobić sok w domu bez kłopotu należy się zaopatrzyć w najlepszą wyciskarkę do soku roku 2021. A jest nią Panasonic MJ-L500. Wyciskarka ta cieszy się tak dużym powodzeniem, dlatego, że jest to produkt najnowszej generacji, w którym sok jest wyciskany przy użyciu wolnych obrotów maszyny. W przypadku tego urządzenia mamy obracająca się śrubę z prędkością 45 obrotów na minutę. Takie wolnoobrotowe urządzenia zgniatają owoce wyciskając z nich cały sok nie niszcząc przy tym wartości odżywczych produktów. Bowiem przy urządzeniach wysokoobrotowych powstające w wyniku tarcia część ciepło te składniki odżywcze niszczy. Również miażdżąc owoce mamy pewność, że cały sok zawarty w owocu zostanie wyciśnięty i nic się nie zmarnuje. Urządzenie to może również służyć, jako maszyna do lodów. W przypadku dokupienia odpowiednich przystawek do produktów mrożonych, powstaną nam pyszne owocowe lody. Drugim urządzeniem, które zyskało niemal tak samo wysokie noty klientów jest model MPM MSO-09. Przeczytaj i oceń, czy ma równie dobre parametry.
Tabela porównawcza
Najlepszy produkt
Urządzenie nie wytwarza ciepła podczas pracy, co pozwala na zachowanie wszystkich witamin i innych składników odżywczych w wyciskanych z owoców sokach. Wyróżnia je także bardzo pojemne naczynie na sok oraz zbiornik na miąższ.
Niestety za ten funkcjonalny model trzeba sporo zapłacić. Jego cena przekracza 500 zł i z tego względu nie wszystkich stać na tak praktyczne urządzenie. Niezadowalająca może też okazać się wydajność sprzętu, choć wiele zależy od własnych preferencji.
Z pomocą produktu można nie tylko wycisnąć sok ze świeżych owoców czy warzyw, ale też przygotować mrożony deser. Dodatkowo urządzenie bardzo cicho pracuje, dlatego emitowany przez nie hałas nie będzie przeszkadzać domownikom.
Drugi wybór
Wyciskarkę bardzo łatwo się myje. W zestawie znajduje się specjalna szczoteczka, z pomocą której dokładne wyczyszczenie pojemnika na sok czy zbiornika na miąższ nie będzie tak problematyczne. Antypoślizgowe nóżki zapewniają z kolei stabilność produktu.
Sprzęt został wykonany z plastiku. Jego jakość nie jest jednak zbyt wysoka, z tego względu urządzenie może wydzielać nieprzyjemny zapach. To duża wada w przypadku bardzo wrażliwych i delikatnych osób.
Wyciskarka jest funkcjonalna i praktyczna, jednak ze względu na materiał wykonania może okazać się niezbyt trwała. Mimo to wyciskanie soku z owoców z jej pomocą staje się mniej czasochłonne i łatwiejsze niż ręczne wykonywanie tej czynności.
Rozważ też
W wyposażeniu produktu znajduje się specjalna szczotka do czyszczenia, a także popychacz. To zwiększa jego funkcjonalność. Wyciskarka zachowuje wszystkie składniki odżywcze owoców, a do tego działa ona w sposób wydajny i efektywny.
Ponieważ sprzęt wyciska sok bardzo intensywnie, nie wszystkim będzie odpowiadać konsystencja przygotowanego napoju. Często będzie on miał postać gęstej zawiesiny, choć wiele w tej kwestii zależy również od rodzaju wybranych owoców.
Model ma bardzo pojemne zbiorniki na sok oraz na miąższ z wyciśniętych składników. Ze względu na bieg wsteczny, szybko można poradzić sobie z ewentualnym zablokowaniem się urządzenia. To dobry wybór dla miłośników świeżo wyciśniętych napojów pełnych witamin.
Jaką wyciskarkę do soków kupić?
Przewodnik zakupowy
Lubisz świeże soki, a może chcesz przygotować pyszne przetwory na jesień, które są zdecydowanie zdrowsze od tych dostępnych w sklepie, nafaszerowanych cukrem? Jeśli tak potrzebujesz solidnego sprzętu do wyciskania soków. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaką wyciskarkę do soków wybrać, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu.
Jakie urządzenie wybrać?
Na początku odpowiedz sobie na pytanie, – jakie soki piję najczęściej. Jeśli tylko cytrusowe, nie potrzebujesz zaawansowanych wyciskarek, czy sokowirówek, wystarczy zwykła wyciskarka do cytrusów. Jeśli jednak lubisz różnorodne soki, potrzebujesz bardziej zaawansowanego sprzętu. Może to być sokowirówka, wyciskarka jedno- lub dwuślimakowa.
Sokowirówka – czy warto?
Sokowirówka to pierwszy sprzęt, na który zwracamy uwagę. Jest on bardzo przydatny w kuchni, zwłaszcza, gdy robisz przetwory, również z warzyw. Doskonale radzi sobie z najróżniejszymi produktami, nawet tymi najtwardszymi. Jednak jest to dość rozbudowany sprzęt, którego mycie może być problematyczne. Oczywiście, jeśli szukasz maszyny odpowiedniej do robienia przecierów i innych przetworów to urządzenie, na które warto zwrócić uwagę, ale jeśli chodzi Ci głównie o soki, zdecydowanie ciekawsze są wolnoobrotowe wyciskarki do soków.
Zalety wyciskarek wolnoobrotowych
W przeciwieństwie do sokowirówek urządzenia te wykorzystują siłę miażdżenia, a więc pozyskujesz z owoców wszystko, co najlepsze, włącznie z miąższem. Napój nie jest napowietrzany, a więc witaminy nie ulatniają się. Jednocześnie jest on trwalszy. Sok wyciśnięty sokowirówką musisz od razu wypić lub zapasteryzować, natomiast ten z wyciskarki dłużej przechowasz w lodówce. Nie można też zapomnieć, że z tej samej ilości warzyw czy owoców, wyciskarka wytworzy więcej cennego soku niż sokowirówka.
Wyciskarki soków jednoślimakowe czy dwuślimakowe?
Możesz wybrać jeden z dwóch modeli – z ostrzami i bez ostrzy. Pierwszy pracuje szybciej, ale sok traci część witamin. Należy jednak podkreślić, że model ten działa szybciej i lepiej radzi sobie z roślinami liściastymi i warzywami korzeniowymi. Natomiast sprzęt bez ostrzy działa wolniej, trudniej radzi sobie z twardymi produktami, ale z drugiej strony uzyskany sok jest pełnowartościowy. Jeśli chodzi o wyciskarki dwuślimakowe to mają dwa bliźniacze, równoległe wałki. Urządzenia tego typu mają największą wydajność i wyciskają więcej soku. Należy jednak podkreślić, że są większe, a ich czyszczenie jest trudniejsze.
Jaka wyciskarka do soków jest najlepsza – pozioma, czy pionowa?
Wyciskarki poziome to urządzenia bez ostrzy. Pracują z prędkością maksymalną 120 obrotów na minutę, a więc przy produkcji sok nie jest dodatkowo ogrzewany i zachowuje wszystkie cenne składniki. Otwór wsadowy jest zwężony, a więc nie można włożyć zbyt dużych kawałków owoców czy warzyw. Wiele takich modeli ma funkcję mielenia czy homogenizacji. Nie można zapomnieć, że takie sprzęty są wytrzymałe, ale nie mogą pracować bez przerwy dłużej niż 30 minut. Jeśli chodzi o modele pionowe, zajmują one mniej miejsca niż urządzenia poziome. Poza tym, w przeciwieństwie do poprzedniego rodzaju, nie ma tutaj potrzeby popychania wkładanych owoców. Dodatkowo otwór wsadowy jest większy.
Przeczyszczanie takiego urządzenia jest prostsze, bo nie trzeba wyłączać wyciskarki i jej demontować, wystarczy wlać wodę i w ten sposób pozbyć się resztek soku, a potem można zacząć przeciskanie innych owoców. Natomiast po skończeniu całej pracy mycie wielu części będzie dość pracochłonne. Modele te nie mają funkcji homogenizacji, a więc jeśli zależy Ci na takim rozwiązaniu, wybierz sprzęt poziomy.
Ręczna czy elektryczna
Na rynku dostępne są wyciskarki ręczne i elektryczne, a więc pojawia się pytanie, jaki model wybrać? Jeśli zależy Ci na oszczędności energii – wybierz model ręczny, ale pamiętaj, że przygotowanie soku będzie pracochłonne i raczej nie zachęci Cię do wyciskania pysznych soków na śniadanie. Jeśli jednak szukasz sprzętu wyłącznie do przeciskania cytrusów, model ręczy może okazać się wystarczający.
Moc ma znaczenie
Wyciskarki do soku mają moc od 100 W do 450 W. Jeśli wyciskasz soki z miękkich owoców i warzyw, ze spokojem możesz wybrać sprzęt ze słabszym silnikiem, ale jeśli chcesz przetwarzać twarde owoce, czy też zioła, większa moc będzie miała w tym wypadku ogromne znaczenie. Chodzi głównie o to, aby maszyna nie przegrzała się w czasie pracy i radziła sobie z przeciskaniem twardych składników.
Ostrze – drugie serce maszyny
Często mówi się, że silnik to serce maszyny, ale musisz pamiętać, że jeśli wybierasz sprzęt z ostrzem to nie możesz zapomnieć o tym właśnie elemencie. Nawet, jeśli kupujesz sprzęt wyłącznie do wyciskania soków z cytrusów, czy innych miękkich owoców, maszyna musi mieć solidne ostrze ze stali nierdzewnej.
Sitko jest ważne
Nieważne, czy zdecydujesz się na sokowirówkę, czy wyciskarkę wolnoobrotową, każdy taki sprzęt ma sitko, które musi mieć dobrą przepuszczalność. Pamiętaj, że plastikowe sitka trzeba czyścić w trakcie pracy, zwłaszcza, gdy przygotowujesz większą porcję soku. Najlepsze są jednak te ze stali nierdzewnej z mikrosiatką. Warto zwrócić uwagę, czy sprzęt ma wymienne sitka – zwłaszcza, gdy interesuje Cię przygotowywanie soków z różnych warzyw i owoców.
Obudowa
Szkło, ceramika, stal nierdzewna, a może tworzywo sztuczne? Jaki sprzęt wybrać? Przede wszystkim musi być solidnie wykonany, najlepiej ze stali nierdzewnej lub mocnego tworzywa. Jeśli kupujesz sprzęt z pojemnikami – wybierz praktyczny plastik. Zwróć też uwagę na pojemność takiego naczynia.
Dodatkowe funkcje
Dobry sprzęt powinien być nafaszerowany dodatkowymi rozwiązaniami. Oczywiście nie należy przesadzać, ale pamiętaj, że takie wyciskarki powinny Ci służyć przez lata, a jeśli będą mieć dodatkowe funkcje wykorzystasz je w wielu pracach. Dobrze, jeśli wyciskarka ma końcówkę do homogenizacji, mielenia np. kawy, czy orzechów czy do wyrobu makaronu. Może wydaje Ci się to zbędne, ale im więcej funkcji ma jedno urządzenie, tym mniej sprzętów zaśmieca Twoje szafki kuchenne, gdzie zawsze brakuje miejsca.
Sprawdź jak to działa
Urządzenie tego typu powinno mieć zmienny kierunek obrotów zapewniający dokładniejsze wyciśnięcie soku. Doskonałym rozwiązaniem jest automatyczne odprowadzanie miąższu, co minimalizuje ilość prac związanych ze sprzątaniem. Pozostając w kwestii sprzątania nie zapomnij o blokadzie kapania. To ona minimalizuje zabrudzenia na blacie. Bardzo przydatne są też ogumowane nóżki, zapewniające stabilizację urządzenia.
Sprawdź gabaryty
Będąc w sklepie zweryfikujesz, jak duże jest dane urządzenie, ale jeśli kupujesz sprzęt przez Internet, koniecznie sprawdź gabaryty i wagę. Większość wyciskarek waży około 6-7 kg, ale są też sprzęty ważące 12 kg, a to może znacznie skomplikować użytkowanie takiej wyciskarki.
Cena i marka nie pozostają bez znaczenia
Na rynku znajdziesz naprawdę solidne wyciskarki do soków w dobrych cenach. Stawiaj na ofertę sprawdzonych producentów, którzy cieszą się uznaniem konsumentów. Sprawdź opinie o interesującym Cię sprzęcie i nasze rankingi, w których na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Pamiętaj, że droższe nie znaczy lepsze, ale niestety te najtańsze sprzęty mają też wiele wad – od mocy, przez słabą obudowę, złe sitko, na skomplikowanej pielęgnacji kończąc.
Najlepsze wyciskarki do soków w 2021
Powinniśmy spożywać 5 warzyw lub owoców dziennie. Możemy taką porcję spożyć w formie soku. Najlepsze soki to jednak takie przygotowane własnoręcznie. Przeczytaj więc nasze zestawienie i opinie o wyciskarkach do soków, by sprawdzić, czy taki sprzęt przyda się w Twoim domu.
Nasze zalecenia
Panasonic MJ-L500
Nasze zestawienie zaczniemy od modelu Panasonic MJ-L500. Jest to wyciskarka do soków jednoślimakowa o prędkości 45 obrotów na minutę.
Ta wolnoobrotowa sokowirówka zatrzymuje wartości odżywcze pożywienia podczas jego obróbki. Staje się tak dzięki powolnej pracy oraz nie wytwarzaniu ciepła podczas pracy. Powolna praca dodatkowo powoduje, że wyciśnięte soki nie ulegają rozwarstwianiu i dłużej pozostają świeże. Korzystając z tego urządzenia możemy nie tylko przygotować sok ze świeżych owoców, czy warzyw. Jest on w stanie przetworzyć również mrożone produkty. Model ten więc, znajdzie zastosowanie w kuchni podczas przygotowywania mrożonych deserów. Producent zapewnia, że wyciskarka sprawdzi się przy przyrządzaniu zup lub dżemów.
Samo urządzenie jest wyposażone w pojemnik na sok o pojemności 1 litra, oraz pojemnik na miąższ o wielkości 1,3 litra. W zestawie znajdziemy również przystawkę do produktów mrożonych. Produkt zbiera dobre opinie wśród klientów, którym najbardziej przypada do gustu dołączona do zestawu wkładka do sorbetów. Chwalą również wyciskarkę za cichą pracę i ładny wygląd.
Jako pierwszy produkt prezentujemy Panasonic MJ-L500. Jest to najlepsza wyciskarka do soków w 2021 roku. Jest to model jednoślimakowy o prędkości 45 obrotów na minutę. Umożliwia nam wyciśnięcie soku z owoców i warzyw. Produkt zyskał szerokie uznanie konsumentów.
Dzięki temu, że jest to urządzenie wolnoobrotowe, podczas wyciskania zachowywane są wszystkie cenne wartości odżywcze zawarte w warzywach i owocach. Za sprawą wolnej obróbki, bez wytwarzania ciepła, soki nie ulegają rozwarstwianiu i co istotne, dłużej pozostają świeże.
Urządzenie jest wyposażone w naczynie na sok o pojemności 1 l oraz pojemnik na miąższ o pojemności 1,3 l.
Urządzenie pozwala nam nie tylko na wyciskanie soków ze świeżych owoców i warzyw. Bez problemu przetwarza też mrożone produkty. Korzystając z tego sprzętu możemy nie tylko przygotować sok ze świeżych owoców. W zestawie znajdziemy nawet specjalną przystawkę do przygotowania mrożonych deserów.
W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie jest stosunkowo ciche.
Osoby, które wybrały ten model zauważają, że urządzenie jest łatwe w pielęgnacji.
MPM MSO-09
Kolejną naszą propozycją jest MPM MSO-09. Wyciskarka wolnoobrotowa o mocy 150 Watt. Urządzenie jest wyposażone w pojemnik na sok z separatorem piany o pojemności 1,2 litra oraz pojemnik na miąższ o wielkości 1 litra.
Natomiast w zestawie znajdziemy jeszcze szczoteczkę do czyszczenia, oraz filtr siatkowy wykonany ze stali nierdzewnej. Ciekawą funkcją jest funkcja opóźnienia startu. Po wciśnięciu guzika urządzenie „odczeka” około 3 sekund przed włączeniem. Pozwoli to nam na upewnienie się, że nasze palce są daleko od ruchomych elementów. Wyciskarka również zatrzyma się automatycznie po 20 minutach ciągłej pracy. Model ten został wyposażony w tzw. funkcję rewers, czyli cofania. Przyda się ona podczas wyciskania soku z niektórych warzyw i owoców.
Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają antypoślizgowe nóżki. Wyciskarkę możemy łatwo zdemontować po użyciu w celu jej umycia. Użytkownicy podkreślają cichą pracę urządzenia. Model ten też podoba się z powodu małych rozmiarów. Mała kuchnia już nie będzie przeszkodą. Klienci twierdzą, że to dobra i tania wyciskarka do soków. W szczególności są oni zadowoleni z łatwości montażu i demontażu wyciskarki.
Drugą propozycją jest MPM MSO-09. Jest to praktyczna wyciskarka wolnoobrotowa o mocy 150 W.
Model ten posiada pojemnik na sok o pojemności 1,2 l oraz na miąższ o pojemności 1 l. Warto tutaj dodać, że naczynie na sok ma separator piany.
Urządzenie jest stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Aby dodatkowo ułatwić nam jego czyszczenie do zestawu dołączono specjalną szczoteczkę. Jest też wyposażone w filtr siatkowy, który skutecznie zbiera miąższ.
Urządzenie nie uruchamia się automatycznie po wciśnięciu przycisku start. Czeka kilka sekund i dopiero zaczyna działać. Ma to stanowić zabezpieczenie przed wypadkiem. W tym czasie możemy upewnić się, że nasze dłonie są odsunięte od elementów ruchomych.
Wyciskarka wyłącza się automatycznie po 20 minutach pracy, co chroni przed przegrzaniem silnika. Poza tym jest wyposażona w antypoślizgowe nóżki.
Jest to bardzo dobra wyciskarka do soków do 500 zł.
W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie wykonane jest z nie najlepszej jakości plastiku, który emituje nieprzyjemny zapach.
Zelmer ZJP1600B
Następnym produktem jest Zelmer ZJP1600B. Czy jest to najlepsza wyciskarka do soków? Zobaczmy. Urządzenie ma moc 150 W i wykonuje 32 obroty na minutę. Kupując tę wolnoobrotową sokowirówkę otrzymamy dwa pojemniki, jeden do wyciskanego soku, drugi do pozostałego miąższu. Obydwa mają wielkość 1,4 litra.
W opakowaniu znajdziemy jeszcze szczotkę do czyszczenia oraz popychacz przydatny, gdy wyciskamy owoce czy warzywa o większych gabarytach. Urządzanie zostało wyposażone w system wyciskania SES, który zapewnia zachowanie wartości odżywczych przetwarzanych produktów. System ten zapewnia też dużą wydajność. Oznacza to, że z owoców i warzyw zostanie wyciśnięta ostatnia tkwiąca w nich kropla soku. Producent wyposażył ten model w funkcję reverse, czyli biegu wstecznego. Jeśli przetwarzane produkty zablokują pracę urządzenia uruchomienie tej funkcji spowoduje, że element blokujący zostanie wysunięty spod śruby wyciskającej.
Wyciskarka jest dostępna w kolorze czarnym i białym. Z łatwością dobierzemy więc kolor pasujący do naszej kuchni. I właśnie design tego produktu przypadł do gustu klientom. Użytkownicy wspominają, że model ten szybko pracuje, a pracę tę wykonuje cicho.
Kolejnym produktem, który chcemy zaprezentować jest Zelmer ZJP1600B. Model ten ma moc 150 W.
Urządzenie jest wyposażone w dwa osobne pojemniki, każdy o pojemności 1,4 l. Jeden z nich jest przeznaczony do soku, drugi do miąższu. Tak duże naczynia umożliwiają nam przygotowanie sporej ilości soku.
Sprzęt ten ma też w zestawie szczotkę do czyszczenia, jak również popychacz. Takie wyposażenie ułatwia nam eksploatację i czyszczenie urządzenia.
Takie rozwiązanie gwarantuje większą wydajność wyciskarki podczas wyciskania soku. Po pierwsze wyciska ona każdą kroplę soku, a po drugie gwarantuje zachowanie wszystkich składników odżywczych.
Bieg wsteczny jest niezawodny, gdy dojdzie do zablokowania urządzenia. Włączając odpowiedni przycisk, uruchamiamy funkcję wycofywania przeciskanych produktów, a następnie możemy wrócić do naszej pracy.
Nie wszystkim osobom odpowiada to, że urządzenie tak intensywnie wyciska sok. Niestety bardzo często doprowadza to do sytuacji, w której zamiast płynu, uzyskujemy dość gęstą zawiesinę.
Philips Avance HR1897/30
Nasz ranking wyciskarek do soków nie może się obyć bez produktu firmy Philips. Wyciskarka Philips AVAnce HR1897/30. Urządzenie ma moc 200 Watt.
Zastosowana technologia MicroMasticating pozwala na maksymalne wykorzystanie przetwarzanych produktów. Model ten jest wyposażony w wyświetlacz LED, który informuje o stanie urządzenia i jego gotowości do pracy. Nie tylko jest to funkcja, która podnosi bezpieczeństwo użytkowania, będzie ona też eliminować niepotrzebne zabrudzenia. Na przykład urządzenie nie uruchomi się, gdy nie zamontujemy wszystkich elementów, jak pojemnik na odpady lub filtr. Wyciskarka nie tylko jest łatwa w montażu i demontażu. Producent wbudował funkcję wstępnego czyszczenia, która ułatwi korzystanie z tego modelu.
Podczas kończenia wyciskania produktów urządzenie może być wstępnie czyszczone. Powoduje to, że jesteśmy w stanie wyczyścić wyciskarkę po pracy w ciągu 1 minuty. Miłym prezentem jest dołączona do produktu książka z 40 przepisami. Opinie konsumentów potwierdzają, że urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Użytkownicy również twierdzą, że model jest łatwy w obsłudze. Pochwał doczekał się też design wyciskarki.
Kolejna propozycja to model Philips AVAnce HR1897/30. Urządzenie to ma moc 200 W.
Dzięki takiej technologii urządzenie wyciska sok do ostatniej kropli, a więc maksymalnie wykorzystuje owoce i warzywa. Wyświetlają się na nim informacje o stanie urządzenia i jego gotowości do pracy. Dzięki temu mamy wgląd w system pracy wyciskarki i możemy ją stale kontrolować. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowany system blokady uruchomienia, gdy nie zamontowano wszystkich elementów, w tym pojemnika na odpady i filtru. W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie nie radzi sobie zbyt dobrze z twardymi warzywami. Koszt zakupu tej maszyny to ok. 1250 zł. W efekcie jest to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu.
Kuvings Big Mouth B6000R
Nasze zestawienie kończymy urządzeniem Kuvings Big Mouth B6000R. Wyciskarka ma moc 240 W. Duża moc powinna sprostać nawet najtwardszych warzywom. Model ten charakteryzuje się bardzo szerokim podajnikiem o średnicy 7,5 cm. Korzystając z tej wyciskarki będziemy w stanie wycisnąć sok z całych owoców, bez uprzedniego ich rozdrabniania.
Dla zapewnienia lepszych rezultatów producent zastosował technologię J. M. C. S. W połączeniu z wolnoobrotowym ruchem ślimaka, technologia ta wpływa na zachowanie składników odżywcze przetworzonych owoców i warzyw. Podczas pracy urządzenie jest ciche, dodatkowo opatentowana zatyczka zapobiegnie wyciekaniu soku podczas przerwy w pracy. W zestawie znajdziemy 2 pojemniki na sok i odpady, sito, ślimak, czyli element miażdżący, oraz elementy czyszczące jak szczoteczki.
Istnieje również możliwość zakupienia końcówki, która umożliwi wszechstronne wykorzystanie urządzenia. Wyciskarka nie tylko przygotuje sok, lecz również lody, sałatki, musy czy sorbety. Konsumenci są bardzo zadowoleni z dużego otworu załadunkowego, oraz czasu przygotowywania produktów do wyciskania. Oprócz właściwości technicznych takich jak moc wyciskarki, użytkownicy są pod wrażeniem jakości wykonania i wyglądu produktu.
Ostatnia propozycja to Kuvings Big Mouth B6000R. Jest to wyciskarka ma moc 240 W.
Dzięki temu, że podajnik ma średnicę 7,5 cm, przed wyciskaniem owoców nie musimy ich kroić na małe kawałeczki.
Dzięki niej wyciskane warzywa i owoce zachowują więcej składników odżywczych.
W komplecie z wyciskarką znajdziemy 2 pojemniki na sok i odpady, a także elementy czyszczące urządzenie.
W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie cechuje średnia wydajność i nie wyciska dokładnie soku. W efekcie część owoców i warzyw zwyczajnie się marnuje.
Urządzenie składa się z wielu części, a więc jego mycie jest dość skomplikowane i dla wielu osób może być bardzo uciążliwe.
Jak działa wyciskarka do soków?
Świeżo wyciśnięte soki z owoców to źródło niezbędnych witamin i minerałów. Wyciskarka to urządzenie idealne dla konsumentów dbających o dobrze zbilansowaną dietę. Mimo że taki sprzęt jest łatwy w obsłudze, większość z nas może mieć problem z wyjaśnieniem, jak dokładnie działa. Chcesz się tego dowiedzieć? Zapoznaj się więc z poniższą częścią artykułu.
Działanie wyciskarki do soków
Jeżeli przeczytałeś przewodnik zakupowy, z pewnością nie masz wątpliwości, jaka wyciskarka do soków jest polecana przez specjalistów w kwestii żywienia. Kupiłeś odpowiednie urządzenie, ale ciekawi Cię, na czym polega skuteczność jego działania? Można to w łatwy sposób wyjaśnić. Wyciskarkę często porównuje się do prasy, czyli maszyny zgniatającej przedmioty umieszczone pomiędzy jej elementami roboczymi. W tym przypadku miażdżone są owoce, w efekcie czego powstaje pyszny, naturalny sok.
Głównym elementem budowy wyciskarki jest komora. Znajduje się w niej wałek (często określany mianem ślimaka), który powoli się obraca i za sprawą dużej siły nacisku wyciska sok. Uzyskany w ten sposób napój jest filtrowany przez specjalne sito, w efekcie czego duże cząsteczki nie trafiają do szklanki. Oddzielona od soku pulpa owocowa lub warzywna jest wypychana na zewnątrz kanałem, dlatego możemy ją z łatwością wyjąć z urządzenia i wyrzucić.
Wyciskarka a sokowirówka
Sokowirówka to sprzęt pozwalający wycisnąć sok z owoców za sprawą szybkoobrotowego sitka z niewielkimi otworami (przez nie przepływa gotowy do wypicia napój). Po włączeniu takiego urządzenia wytwarza się siła odśrodkowa pozwalająca na dociśnięcie miąższu z owoców i warzyw do ścianek sita. Wyciskarka pracuje wolniej, a jednocześnie dokładniej. Zastosowany wewnątrz niej wałek jest odpowiednio wyprofilowany i nie obraca się za szybko. W tym przypadku proces uzyskania świeżego soku można podzielić na kilka etapów. Po tym, jak owoce zostaną zgniecione, sok jest wyciskany także z komórek oraz przestrzeni między komórkami w miąższu. Z tego względu z pomocą wyciskarki przygotowujemy zdrowe napoje na bazie warzyw liściastych, ziół oraz kiełków.
Co wyróżnia sok z wyciskarki?
Sok z wyciskarki znacząco różni się od tego uzyskanego przy użyciu sokowirówki. Gdy do napoju dostanie się duża ilość cząsteczek tlenu, zmniejsza się liczba zawartych w nim składników odżywczych. To powoduje, że sok nie jest tak zdrowy, jak oczekiwaliśmy, często również nie smakuje zbyt dobrze. Wpływa na to m.in. tworząca się na powierzchni pianka i wyraźnie oddzielające się warstwy. Napoje przyrządzone w sokowirówce trzeba wypić zaraz po spożyciu, aby się nie zepsuły. Nie dotyczy to jednak soków z wyciskarki, ponieważ nie są tak napowietrzone. Możemy je więc z powodzeniem przechowywać w lodówce, nawet do 3 dni.
Dlaczego warto mieć wyciskarkę?
Urządzenia takie jak wyciskarki pracują bardzo cicho, dlatego możemy je użytkować o dowolnej porze, bez ryzyka obudzenia innych domowników. Poza tym taki sprzęt jest łatwy w obsłudze i w porównaniu do zwykłej sokowirówki, pozwala na wyciśnięcie do 30% więcej soku z owoców i warzyw, co ogranicza marnowanie składników spożywczych.
Wyciskarka to wyjątkowo praktyczny produkt, umożliwiający przygotowanie lodów, koktajli i deserów (wystarczy dokupić właściwe przystawki). Wyciśnięty sok z owoców lub innych składników jest pyszny, a do tego ma duże ilości witamin, minerałów, a także fitozwiązków. Codzienne picie takich napojów sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Jaką ręczną wyciskarkę do soków wybrać?
W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo ludzi, którzy coraz częściej decydują się na zdrowy life-style i zaczynają zwracać uwagę na to co jedzą. Większość z nich dołącza do tego aktywność fizyczną. Bardzo popularnym stało się poranne picie koktajli, czy własnoręcznie świeżo wyciśniętych soków. Sprawia to, że przejmujemy kontrolę nad tym co trafia nam do żołądka, ponieważ wiele produktów sklepowych jest przepełniona cukrem i chemią. To wszystko powoduje, że coraz częściej decydujemy się na zakup takich urządzeń jak wyciskarki do soków.
Taki sprzęt można zakupić w wersji elektronicznej lub ręcznej. Dla leniwców oczywiście pierwsza opcja będzie bardziej wygodna. Natomiast tym, którzy uwielbiają w pełni kontrolować to, co trafia do ich talerzy lub też szklanek polecamy zakup ręcznej wyciskarki do soków. Taka rzecz jest świetna, gdyż możemy jej użyć w każdym momencie, nawet w nocy, gdyż nie będzie ona wydawała hałaśliwych dźwięków. Ręcznie wyciśnięty sok gwarantuje nam z rana napój smaczny i bogaty w witaminy oraz inne cenne dla organizmu składniki.
Wśród ręcznych wyciskarek możemy wyróżnić takie, które będą przeznaczone do owoców i warzyw oraz do samych cytrusów. Ta druga opcja pozwoli nam uzyskać sok z owoców cytrusowych bez zbędnego sięgania po specjalne urządzenia elektryczne. Jest to dosyć wygodne podczas gdy chcesz uzyskać sok z jednej cytryny aby, np. dodać go do dania. Pozbywamy się także późniejszej sterty naczyń po sokowirówce, czy innych sprzętach. W zamian dostajemy wartościowy sok uzyskany w szybki sposób.
Oprócz tego istnieją także ręczne wyciskarki do owoców i warzyw. W ten sposób możemy przygotować swój ulubiony koktajl. Decydując się na taki zakup warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane urządzenie. Najlepsza ręczna wyciskarka do soków w 2021 roku powinna być trwała, wytrzymała oraz wydajna. Świetnym materiałem będzie z pewnością stal nierdzewna. Należy się także upewnić, iż urządzenie posiada gwarancję. Najlepsze ręczne wyciskarki do soków powinny być mobilne. Kolejną zaletą takich urządzeń jest też fakt, iż nie musimy podpinać ich do sieci. W ten sposób możemy używać je wszędzie.
Ręczne wyciskarki do soków – ranking
Bosch MCP 3500 to kompaktowa wyciskarka do cytrusów, która zdecydowanie zadowoli każdego maniaka soków. Urządzenia możesz używać do robienia orzeźwiających, letnich napojów z grejpfrutów, pomarańczy i cytryn. Model MCP 3500 został wyprodukowany przez firmę Bosch, która gwarantuje świetną jakość i wytrzymałość swoich sprzętów. Wyciskarka jest kompaktowa i działa dzięki połączeniu z siecią. Urządzenie wygląda nowocześnie i estetycznie. Jego kolory to połączenie białego z żółtym. Takie barwy kojarzą się z cytrusami i świeżością. Wyciskarka posiada stożek, który może być przeznaczony do wyciskania soku z małych i dużych owoców.
Do tego zostało wbudowane sitko, które umożliwia kontrolowanie grubości miąższu w uzyskiwanym napoju przez jego regulację. Wyciskarka pracuje w trybie prawo i lewoskrętnym, co pozwala na dokładne i precyzyjne wyciśnięcie soku z owoców. Pojemność zbiorniczka wynosi 800 ml. Pojemnik ten jest wyjmowany i posiada wskaźnik ilości. Urządzenie jest higieniczne. Wszystkie jego części prócz bloku z silnikiem można umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Urządzenie działa z siłą 25 W.
Wszystkie opinie klientów pozytywnie oceniają ten produkt. Klienci twierdzą, iż MCP 3500 to ręczna wyciskarka do soków w dobrej cenie.
Lexen Healty 3G to ręczna wyciskarka do soków z owoców i warzyw. To urządzenie polecamy dla tych, którzy w koktajlach uwielbiają nie tylko same cytrusy. Lexen Healty Juicer można także używać do wyciskania soku z warzyw liściastych oraz traw. Jest ona bardzo solidna i wytrzymała. To urządzenie poradzi sobie nawet z trawą pszeniczną. Wyciskarka różni się od swojego starszego modelu nie tylko większym korpusem, ale też ulepszonym wałkiem ślimakowym. To wszystko składa się na zwiększenie jej wytrzymałości oraz wydajności, która przyspieszyła i ulepszyła proces wyciskania.
Urządzenie jest szczególnie polecane osobom, które przez wzgląd na problemy zdrowotne, muszą często pić sok z trawy pszenicznej oraz tym, którzy go po prostu uwielbiają. Urządzenie waży trochę ponad 1 kg. Można je spokojnie wziąć ze sobą na wyjazd. Do użycia modelu nie jest potrzebne zasilanie. Wyciskarka jest także bardzo prosta w użyciu. Do otworu przeznaczonego na owoce i warzywa należy włożyć dany produkt, z którego chcemy uzyskać sok. Następnie wystarczy jedynie użyć rączki, która za pomocą dźwigni szybko i lekko zgniecie roślinkę na sok. W dodatku urządzenie jest higieniczne i umożliwia czyszczenie każdej części pod wodą. Dodatkowo posiada przyssawki i klamry mocujące, które gwarantują stabilność podczas wyciskania soku.
Klienci, którzy zakupili tę wyciskarkę soków są zadowoleni z jej działania. Urządzenie jest proste w obsłudze, a wyciskanie z jego pomocą soków jest łatwe i szybkie.
Stalgast 473012 to użyteczna wyciskarka do cytrusów, którą polecamy dla osób lubiących picie świeżo wyciskanych soków. Urządzenie jest wykonane z najwyższej jakości materiałów, a dokładnie z żeliwa oraz stali nierdzewnej. Gwarantuje to solidność i długą żywotność sprzętu. Konstrukcja wyciskarki nie jest bardzo skomplikowana, co umożliwia nam jej szybkie i dokładne mycie. Jest ona niezwykle higieniczna, ponieważ każdą z jej części można umyć pod bieżącą wodą. W dodatku urządzenie nie potrzebuje podłączenia do sieci.
Jego wymiary to 185 x 455 x 715 mm. Możemy praktycznie przechowywać je w każdym miejscu właśnie dlatego, że jest ono niewielkie. Urządzenie też świetnie nadaje się na wyjazdy. Możemy je użyć nawet na wycieczce, gdzie nie mamy dostępu do prądu. Wyciskarka perfekcyjnie radzi sobie z takimi owocami jak cytryny, limonki, pomarańcze i grejpfruty. Takiego sprzętu można także użyć w barze, gdy będzie nam potrzebny świeżo wyciśnięty sok do drinków. Użycie wyciskarki jest bardzo proste. Wystarczy włożyć przepołowiony cytrus na sito urządzenia, a następnie wcisnąć dźwignię.
Użytkownicy, którzy zakupili wyciskarkę, docenili jej szybkie i łatwe użycie. Z urządzenia także skorzystali ludzie z predyspozycją do nocnego buszowania w kuchni bo zadowoliła ich jego cicha praca.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat