Warniki do wody ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Warnik do wody to urządzenie, które znajduje zastosowanie podczas różnego rodzaju uroczystości. Jeśli chcesz wyposażyć się w tego typu produkt i potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu, przeczytaj przygotowany przez nas ranking. Powstał on na podstawie dokładnej analizy opinii wydawanych przez konsumentów. Stalgast 751102 to warnik do wody, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Jest to pojemny model wyposażony w grzałkę o dużej mocy. To daje pewność, że urządzenie będzie efektywnie pracować, a tym samym spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. Produkt wykonano z mocnych materiałów. Stal nierdzewną łatwo utrzymać w czystości, co jest sporym atutem. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się warnik do wody ANH-WB-20 Soda Pluss. Jest to niezwykle pojemne i łatwe w obsłudze urządzenie. Produkt wyposażono w solidnie wykonany kranik, a także wygodne uchwyty. W naszym rankingu znajdziesz też inne, godne uwagi modele, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z ich opisami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki warnik do wody kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu właścicieli kawiarni i restauracji często zastanawia się, jak rozwiązać problem długiego oczekiwania na wrzątek. Czas przygotowywania kawy, czy herbaty jest niezwykle istotnym dla klienta czynnikiem. Aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów, lokale często wyposażone są w specjalne warniki wody. Służą one podgrzewaniu i utrzymywaniu temperatury cieczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy na bieżąco serwować gorące napoje. Urządzenie świetnie sprawdza się nie tylko w restauracjach, ale również na weselach, czy grillach. Wybór sprzętu nie jest jednak łatwym zadaniem. W tym celu stworzyliśmy poradnik, w którym pomożemy Ci zdecydować, jaki warnik wody wybrać, aby być w pełni usatysfakcjonowanym ze swojego zakupu.

 

 

Rodzaje – jaki jest najlepszy warnik wody?

Warniki różnią się od siebie pod wieloma względami, jednak najbardziej istotnym jest charakter pracy. Urządzenia dzielimy na zwykłe i przepływowe. Pierwsza grupa odnosi się do przyrządu, który wymaga uzupełniania. Działa analogicznie do pracy elektrycznego czajnika. Urządzenie możemy włączyć jedynie po nalaniu do niego wody. Jeśli wiemy, że na przyjęciu lub grillu będzie niewiele osób, warto napełnić jedynie pół warnika, co znacznie skróci czas jego pracy. Oczywiście, rozmiary sprzętu są o wiele większe od typowego czajnika, dlatego z pewnością będzie użytecznym gadżetem zarówno dla naszego domu, jak i minibaru.

Rozbudowany warnik przepływowy jest uznany przez właścicieli dużych restauracji i hoteli za wygodniejszy i bardziej praktyczny od modelu ,który trzeba napełniać wodą. Przyrząd podłączony jest do sieci wodnej, co sprawia, że sam pobiera odpowiednią ilość cieczy. Ze względu na wbudowaną automatykę, sprzęt pozostaje w ciągłej gotowości do pracy. Dzięki temu jest bardzo doceniany przez właścicieli lokali, w których zawsze jest tłoczno. Klienci barów szybkiej obsługi cenią sobie czas, dlatego właściciele gastronomii nie boją się inwestować w profesjonalne wyposażenie. Niestety, warnik posiada jedną, dość istotną wadę: ciągle pobiera prąd. Jest to związane z tym, iż ciągle uzupełniana woda musi być na bieżąco podgrzewana. Oczywiście, pobór energii oraz koszt eksploatacji w dużej mierze uzależniony jest od pojemności urządzenia. Warto więc wcześniej oszacować swoje potrzeby, aby dobrać przyrząd spełniający przynajmniej nasze minimalne oczekiwania.

 

Budowa

Najbardziej powszechne i najczęściej wybierane przez konsumentów warniki zbudowane są w kształcie owalu. Ich konstrukcja zaprojektowana została w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć utratę ciepła. Niektóre modele posiadają podwójne ścianki, dzięki którym woda pozostaje ciepła przez wiele godzin bez zasilania. Obojętnie, jaki rodzaj warnika wybierzesz, zwróć uwagę, z jakiego materiału został wykonany. Istnieje ryzyko, że zwykły metal zostanie zniszczony przez korozję, dlatego rozważ możliwość zakupu urządzenia ze stali nierdzewnej.

 

Pojemność

Z pewnością jedną z głównych cech warnika, na jaką powinieneś zwrócić szczególną uwagę jest jego pojemność. Istota właściwości leży w przede wszystkim w kosztach eksploatacyjnych urządzenia. Im większa objętość, tym więcej czasu i energii pochłonie podgrzewanie wody. Oczywiście, jeśli sprzęt będzie ustawiony w miejscu, gdzie przepływ ludzi jest spory, warto zainwestować w warnik, który spełni swoje zadanie. Częste gotowanie małych ilości płynów, również przyczyni się do wzrostu rachunków. Zaleca się, aby nie uruchamiać warnika, jeśli uzupełniony jest mniej niż do połowy. W przeciwnym razie, możemy doprowadzić do spalenia bardzo mocnych grzałek.

Na rynku dostępne są urządzenia o pojemności od 6 l do 20 l. Taki asortyment pozwoli Ci wyposażyć zarówno Twoją prywatną kuchnię, jak również duży bar lub restaurację. Oczywistym jest, że im większa objętość, tym obszerniejsze wymiary. Zastanów się więc wcześniej, gdzie zamierzasz ustawić sprzęt, oraz w jakim miejscu będziesz go magazynować.

 

Moc – najlepszy warnik do wody

Moc warnika do wody jest o wiele większa w porównaniu z klasycznym czajnikiem elektrycznym. Jest to spowodowane przede wszystkim dużą pojemnością, która potrzebuje znacznie większych grzałek. Najmniejsze, 6- litrowe urządzenia pobierają ok. 1,2 kW. Moc większego sprzętu będzie rosła proporcjonalnie do wielkości. Największe, 20- litrowe zaparzacze zużyją ok. 3,2 kW.

Jeśli chcesz maksymalnie zmniejszyć koszty eksploatacyjne, szukaj urządzeń o niższym poborze prądu. Zapytaj jednak sprzedawcę o czas oczekiwania na zagotowanie wody. Czasami jest on na tyle długi, że oszczędność może okazać się znikoma.

 

Wskaźnik temperatury

Dość istotnym elementem warnika jest wskaźnik i regulator temperatury. Za pomocą niewielkiego pokrętła możesz ustawić poziom nagrzania wody oraz intensywność pracy urządzenia. Większość sprzętów nowej generacji posiada funkcję, dzięki której warnik w momencie osiągnięcia wskazanej temperatury automatycznie przełącza się w tryb podgrzewania. Takie zastosowanie znacznie obniża koszty związane z eksploatacją.

 

Kranik

Warniki do wody posiadają specjalny kranik, dzięki któremu z łatwością uzupełnisz płynem inne naczynie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ urządzenie może być ustawione w łatwo dostępnym miejscu i przeznaczone do samoobsługi.

Przed zakupem dobrze zbadaj ten element. Sprawdź, jak wygląda jego praca. Jeśli do uruchomienia strumienia wody wystarczy jedynie nacisnąć wajchę, zastanów się, czy będzie to bezpieczne dla otoczenia. Niektóre modele posiadają blokadę, dzięki czemu nalanie płynu wymaga nieco więcej wysiłku. To dobre zabezpieczenie, jeśli w pobliżu przyrządu znajdują się dzieci lub w wypadku, gdy ustawione jest w ogólnodostępnym miejscu.

Kranik powinien być uzupełniony specjalnymi uszczelkami, które uniemożliwiają kapanie.

 

 

Dodatkowe elementy

Każdy warnik posiada kilka dodatkowych części, które bardzo ułatwiają pracę. Pierwszym z nich jest wskaźnik poziomu wody. Niektóre modele posiadają jedynie wewnętrzną miarkę, która informuje nas o dokładnym stanie płynu. Nowsze urządzenia wyposażone są w zewnętrzną podziałkę, dzięki czemu na bieżąco będziesz monitorować wodę, bez potrzeby otwierania sprzętu.

Innym, przydatnym elementem jest podstawka, na której umieszczamy filiżankę bądź inne naczynie. Może być ona przymocowana na stałe, jednak biorąc pod uwagę opinie użytkowników, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia z podstawką ruchomą. Dzięki temu nie będziesz musiał ograniczać się do jednego rodzaju szklanek. Jeśli kranik zamontowany jest wysoko, a spodek na trwałe został umieszczony nisko, płyn będzie się wylewać i brudzić stół, czy blat. Poza tym, obecność podstawki pomoże utrzymać porządek wokół urządzenia. Wszelkie krople, które nie trafiły do kubka gromadzone będą w niewielkim pojemniczku. Po skończonej pracy wystarczy go wyjąć i przepłukać.

Rzadko spotykanym, lecz dość funkcjonalnym detalem jest wskaźnik odkamieniania. Jak wiadomo, przyrząd pozostaje w ciągłym kontakcie z wodą. Dno pokryte kamieniem, nie tylko brudzi wodę, ale również wpływa na niepotrzebną utratę energii. Dzięki wskaźnikowi zostaniemy poinformowani o pojawieniu się osadu, który należy usunąć za pomocą specjalnych środków.

 

Warniki do wody w dobrych cenach

Na rynku funkcjonuje wiele przyrządów, które różnią się od siebie pod względem wielkości, materiału z jakiego został zrobiony oraz marki. Każda z tych cech podwyższa lub obniża cenę zakupu. Koszt urządzenia o pojemności 6 litrów waha się od 170 zł do 300 zł. Cena sprzętu 20- litrowego jest o wiele bardziej rozbieżna. Najtańsze modele są dostępne od 300 zł. Warniki dobrych marek o bardzo rozbudowanej technologii są znacznie droższe i wynoszą nawet 3000 zł.

 

 

Najlepsze warniki do wody w 2021 roku

 

Konferencja, wesele, impreza firmowa, czy inne towarzyskie spotkanie w dużym gronie – w takich sytuacjach sprawna obsługa to podstawa. Gdy impreza trwa kilka godzin trzeba podać gościom kawę oraz herbatę, a przyjmowanie zamówień od każdego z osobna to strata czasu. W takich sytuacjach niezastąpiony jest specjalny sprzęt, który utrzymuje odpowiednią temperaturę wody przez długi czas. Dlatego przedstawiamy Państwu ranking warników do wody, które będą bardzo praktyczne w czasie takich imprez.

 

Nasze zalecenia

 

Stalgast 751102

 

Nasza pierwsza propozycja to Stalglast 751102. Jest to najlepszy warnik do wody posiadający zakres regulacji termostatu w zakresie od 30 st. C do 100 st. C. Jest wyposażony w termostat bezpieczeństwa. Posiada praktyczny wskaźnik poziomu wody w zbiorniku i zabudowaną grzałkę.

Jego pojemność to 10 l. Czas przygotowania wody to ok. 30 min. Ma łatwy w obsłudze bez kroplowy kranik, który znajduje się na wysokości 115 mm. Wysokość urządzenia wynosi 480 mm. Warnik został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, odpornej na działanie czynników zewnętrznych.

Warto tutaj wspomnieć, że ze względu na klasyczny wygląd obudowy zewnętrznej warnik pięknie się prezentuje – jest idealny na bankiety, wesela i inne tego typu imprezy.

Moc elektryczna maszyny wynosi 2,4 kW. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że jest to wydajny, łatwy w obsłudze sprzęt, który umożliwia dość szybkie przygotowanie dużej ilości wody. Poza tym jego czyszczenie też nie stanowi większego problemu, a eksploatacja jest w pełni bezpieczna.

Warnik do wody Stalgast 751102 ma pojemność równą 10 l. Moc urządzenia wynosi 2,4 kW. Wymiary modelu to: wysokość – 46 cm i średnica – 22,5 cm.

Zalety
Wykonanie:

Zbiornik został stworzony z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Materiał wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo jest łatwy w czyszczeniu.

Wskaźnik:

Na obudowie produktu umieszczono praktyczny wskaźnik informujący o tym, ile wody znajduje się w zbiorniku. W efekcie mamy kontrolę nad tym, ile płynu jest w środku.

Efektywność:

Zastosowana w urządzeniu grzałka ma dużą moc, dzięki czemu sprzęt uznawany jest za efektywny. Czas gotowania wody to 25 minut. Biorąc pod uwagę pojemność modelu jest to dobry wynik.

Termoizolacja:

Z uwagi na to, że warnik wykonano z solidnych materiałów urządzenie ma dobre właściwości termoizolacyjne. Osoby, które przetestowały produkt wskazują, że znajdująca się w środku woda pozostaje ciepła przez długi czas.

Bezpieczeństwo:

Warnik został wyposażony w termostat bezpieczeństwa, dlatego nie musimy się obawiać o zbyt szybkie uszkodzenie modelu wskutek przegrzania.

Wady
Kamień:

W nielicznych opiniach można przeczytać, że na grzałce osadza się trudny do usunięcia kamień.

 

 

 

 

ANH-WB-20 Soda Pluss

 

Potrzebujesz pojemnego warnika do wody? Jeśli tak, model ANH-WB-20 Soda Pluss powinien Cię zainteresować. Pojemność produktu wynosi 20 l, co daje pewność, że urządzenie dobrze spisze się także podczas uroczystości dla dużej liczby osób. Moc sprzętu jest równa 2,5 kW. Zdaniem konsumentów grzałka działa szybko i nie przegrzewa się w trakcie pracy.

Do wykonania prezentowanego warnika do wody wykorzystano dobrą gatunkowo stal szlachetną. Materiał ten nie tylko wykazuje odporność na działanie korozji, ale jest też łatwy w pielęgnacji. Model wyposażony jest we wskaźnik poziomu cieczy. Po bokach zbiornika znajdują się uchwyty pokryte antypoślizgowym tworzywem. Produkt ma niewielki kranik.

Wydawane przez konsumentów opinie na temat warnika do wody ANH-WB-20 są pozytywne. Jest to dowodem na to, że urządzenie dobrze spełnia swoje zadanie. Mocna grzałka gwarantuje efektywną pracę, a zbiornik przez długi czas utrzymuje ciepło wody. Internauci zapewniają, że warto zainwestować w prezentowany sprzęt.

ANH-WB-20 Soda Pluss to bardzo dobry warnik do wody do 300 zł. Urządzenie ma moc 2,5 kW, a jego pojemność jest równa 20 l. Model wykonano z polerowanej stali szlachetnej.

Zalety
Przenoszenie:

Produkt niewiele waży (ok. 3,9 kg), więc jego przenoszenie nie jest trudne. Dużym ułatwieniem są dobrze wyprofilowane uchwyty umieszczone po bokach.

Grzałka:

Zastosowana w urządzeniu grzałka ma dużą moc, co gwarantuje efektywną pracę. Warto dodać, że grzałka ma wbudowany termostat, dlatego nie ma obaw o to, że produkt przegrzeje się, co mogłoby doprowadzić do jego awarii.

Kranik:

Solidnie wykonany kranik jest łatwy w obsłudze. Publikowane w Internecie recenzje użytkowników wskazują, że kran nie cieknie, co zapewnia komfort użytkowania.  

Wykonanie:

Wykorzystana do produkcji modelu stal nierdzewna jest odporna na powstawanie korozji. W związku z tym na powierzchni produktu nie pojawia się rdza, która z pewnością wpłynęłaby negatywnie na wygląd produktu.

Wady
Wskaźnik:

Część osób uważa, że wskaźnik poziomu cieczy mógłby być wykonany z lepszych gatunkowo tworzyw (stosunkowo łatwo go uszkodzić).

 

 

 

 

Hendi 209882

 

Hendi 209882 to nasza trzecia propozycja. Ten warnik do wody posiada pojedyncze ścianki wykonane z wysokiej jakość stali nierdzewnej.

Czas gotowania wynosi ok. 50 min. Maksymalna temperatura wody, jaką pozwala uzyskać wynosi od 94 st. C do 100 st. C. Model ten ma pojemność 10 l. Posiada specjalny system ochrony przed włączeniem na sucho, a więc nie musisz obawiać się spalenia grzałki w wypadku przypadkowego uruchomienia sprzętu.

Jest to sprzęt odpowiedni nie tylko do podgrzewania wody, ale też wina czy piwa. W efekcie możesz przygotować dużo pysznego grzańca na imprezę (nie można w nim podgrzewać czekolady).

Wymiary zewnętrzne urządzenia to: 336 mm x 221 mm x 474 mm. Jego moc to 2,2 kW. To świetne rozwiązanie zostało wysoce ocenione przez hotele i firmy cateringowe. Przede wszystkim konsumenci podkreślają jego bardzo dobrą, solidną konstrukcję, a także funkcjonalność.

Hendi 209882 to warnik do wody o pojemności 10 l i mocy 2200 W. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Na obudowie znajduje się pokrętło do regulacji temperatury grzania.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Prezentowany warnik ma zabezpieczenie przed włączeniem bez wody w zbiorniku. W związku z tym nie musimy się obawiać, że sprzęt rozpocznie pracę, kiedy nie będzie napełniony wodą.

Kran:

Wiele osób podkreśla, że wykonany z mocnych tworzyw kran działa płynnie, dzięki czemu korzystanie z produktu jest wygodne. Kran ma dobrze wyprofilowaną, niewielką rączkę.

Uchwyty:

Po bokach produktu znajdują się dwa duże uchwyty, które pozwalają łatwo przenieść urządzenie. Zdaniem konsumentów rączki gwarantują pewny chwyt, dlatego nie ma obaw o to, że zbiornik wyślizgnie się z naszych dłoni, co mogłoby być niebezpieczne.

Wady
Efektywność:

Niektórzy Internauci w swoich opiniach zaznaczają, że czas nagrzewania wody jest stosunkowo długi.

 

 

 

 

Bartscher BAR200061

 

Bartscher BAR200061 to czwarta propozycja w naszym zestawieniu. Jest to solidny warnik z obudową i pokrywą wykonaną ze stali nierdzewnej.

Natomiast podstawa urządzenia to tworzywo sztuczne, dzięki czemu nie rysuje powierzchni, na których stoi. Można w nim regulować temperaturę wody w zakresie od 30 st. C do 100 st. C. Moc przyłączeniowa maszyny to 1,8 kW.

Pojemność urządzenia wynosi 5 litrów. Jego wymiary to: średnica – 200 mm, wysokość – 400 mm, a jego waga to 1,8 kg. Jeśli chodzi o stylistykę, jest to model zdecydowanie mniej nowoczesny niż inne propozycje w naszym zestawieniu.

Jego wygląd nawiązuje raczej do stylu retro, co uznano za jednej z jego atutów. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to bardzo solidnie wykonany warnik, o dużej wydajności.

Warnik do wody Bartscher 200061 ma pojemność 5 l, a jego moc wynosi 1,8 kW. Model wykonano ze stali nierdzewnej. Po bokach umieszczono 2 uchwyty.

Zalety
Kompaktowość:

Produkt ma kompaktowe wymiary, dlatego zarówno jego przechowywanie, jak i przenoszenie nie stanowi problemu. Warnik jest niewielki, więc idealnie sprawdzi się podczas różnego rodzaju uroczystości rodzinnych, jak komunia czy chrzest.

Regulacja:

Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 30 st. C. do 100 st. C., co pozwala dopasować produkt adekwatnie do potrzeb.  

Efektywność:

Urządzenie jest uznawane za efektywne. Wszystko dzięki mocnej grzałce, która umożliwia szybkie podgrzanie wody do określonej temperatury.

Wady
Jakość:

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że obudowa produktu jest podatna na zarysowania, dlatego trzeba uważać przy jej czyszczeniu.

Uchwyty:

Część użytkowników uważa, że uchwyty nie są dobrze przytwierdzone do ścianek, przez co szybko się obluzowują.

 

 

 

 

Bravilor Bonamat HW 505 8.512.001.510

 

Ranking zamyka Bravilor Bonamat HW 505 8.512.001.510. Jest to praktyczny warniki do wody gorącej. Urządzenie jest dwuścienne, ma termostat, system zabezpieczenia temperatury oraz wskaźnik ilości wody.

Wykonane zostało ze stali nierdzewnej. Jego maksymalna pojemność to 4 litry. Natomiast wydajność wynosi 20 l na godzinę. Oznacza to, że pełen warnik wody nagrzewa się w około 12 minut.

Dzięki temu, mimo małej pojemności jest bardzo funkcjonalny i wydajny. Niestety nie ma podłączenia do wody, a więc jego uzupełnianie wykonuje się ręcznie. Wymiary produktu to wysokość – 452 mm i średnica – 205 mm.

Moc całkowita urządzenia wynosi 1.99 kW. Opinie o warnikach do wody tego producenta są bardzo pochlebne. Konsumenci cenią je za solidne wykonanie, a także ciekawy design, dużą wydajność i niezawodną pracę nawet przez wiele godzin.

Bravilor Bonamat HW 505 to warnik do wody o pojemności 4 l. Urządzenie ma moc 2 kW. Model wykonano ze stali nierdzewnej. Na obudowie znajduje się pokrętło do regulacji temperatury.

Zalety
Lampka:

Na obudowie sprzętu znajduje się lampka informująca o nagrzaniu wody. Zdaniem konsumentów wspomniana dioda ułatwia korzystanie z warnika.

Napełnianie:

Osoby, które przetestowały sprzęt zapewniają, że dzięki dużemu otworowi napełnianie zbiornika jest wygodne i nie zajmuje dużo czasu.

Wady
Kranik:

Część osób zauważyło, że po kilku miesiącach użytkowania z kranika zaczyna kapać. Pozwala to sądzić, że zastosowana uszczelka nie jest najlepszej jakości.

Uchwyt:

Konsumenci uważają, że uchwyty nie są dobrze wyprofilowane, co sprawia, że utrzymanie warnika w dłoniach jest nieco trudne.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Royal Catering 1183

 

Miejsce drugie to model Royal Catering 1183 o  pojemności 20 litrów, co wystarcza do napełnienia ok. 150 filiżanek). Jest to sprzęt o mocy 3,0 kW. Temperatura grzania urządzenia wynosi 100 st. C.

Zapewnia szybkie nagrzewanie. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej, dzięki czemu urządzenie jest bardzo solidne, a poza tym świetnie się prezentuje. Sprzęt ten ma rączki – jest to praktyczne rozwiązanie do transportu – oraz pokrywkę z uchwytem.

W związku z tym stanowi niezastąpioną propozycję dla firm cateringowych, czy restauracji, w których transport takich urządzeń jest codziennością. Wymiary maszyny to: długość – 47 cm, szerokość – 43 cm i wysokość 44 cm. Ten dobry i tani warnik do wody posiada bardzo praktyczny, zewnętrzny wskaźnik napełnienia, a więc zawsze masz wgląd w to, czy jest pełny, czy pusty.

Możesz w nim podać nie tylko wodę, ale też inne napoje ciepłe i zimne, na przykład grzane wino. Urządzenie cenione jest za funkcjonalność i łatwą obsługę.

 

 

 

Jaki 20 l warnik do wody wybrać?

 

Właścicielom lokali gastronomicznych na pewno przyda się dobrej jakości warnik do wody. W takim produkcie szybko podgrzejemy wodę, a co więcej jej temperatura zostanie utrzymana przez wiele godzin. Chcąc, by model służył Ci przez wiele lat sporządziliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć dobre gatunkowo urządzenie.

Poniżej pokażemy Ci, jak znaleźć najlepszy 20 l warnik do wody w 2021 roku. Jest to optymalna pojemność, która pozwoli Ci przygotować odpowiednią ilość napoju dla gości restauracji lub Twojej rodziny w czasie przyjęcia. Dokonując zakupu zwróć uwagę na przeznaczenie produktu. Niektóre warniki pozwalają na przechowywanie w nich nie tylko wody, ale też soków, herbat, kawy lub piwa i wina. W innych modelach przygotujesz też pyszną, gorącą czekoladę. Ważne jest jednak to, by wnętrze produktu miało warstwę zabezpieczającą przed przywieraniem. Najlepszą decyzją będzie zainwestowanie w urządzenie ze stali nierdzewnej. Kluczowe jest sprawdzenie, czy interesujący Cię model posiada niezbędne certyfikaty i spełnia normy HACCP. Tego typu urządzenia są bezpieczne, gdyż w czasie pracy nie wytrącają się niebezpieczne związki chemiczne.

Najlepsze 20 l warniki do wody mają grube ścianki, gdyż wtedy podgrzany napój nie traci zbyt szybko ciepła. Jest to szczególnie ważne, gdy urządzenie będzie używane przez wiele godzin. Dobrą decyzją będzie inwestycja w model o podwójnych ściankach, bo wtedy obudowa wolniej się nagrzewa, a ryzyko poparzenia spada.

Jak w przypadku wielu urządzeń elektrycznych, niezbędne jest sprawdzenie mocy warnika. Im produkt ma więcej watów, tym szybciej podgrzeje wodę. Szczególnie polecamy sprzęty o wydajności nie mniejszej niż 2000 W. Ważnym parametrem jest też maksymalna temperatura podgrzewania cieczy we wnętrzu produktu. Na rynku dostępne są 2 typy urządzeń. Pierwszym z nich są produkty gastronomiczne, które zalecane są w domach i na użytek prywatny. Wodę podgrzejesz w nich maksymalnie do temperatury 90 st. C. Drugim rodzajem są modele gastronomiczne, w których najwyższe ciepło, jakie ciecz osiąga to 110 st. C.

 

 

20 l warniki do wody – ranking

 

 

Redfox WB – 20S

 

Prezentujemy warnik do wody o pojemności 20 l – Redfox WB – 20S. Jest to wydajne urządzenie do podgrzewania i przechowywania wody, które sprawdzi się w lokalach gastronomicznych. W modelu przechowasz również wino lub piwo w optymalnej temperaturze. Moc sprzętu to 2500 W.

Naczynie ma specjalnie wyprofilowane uchwyty, które wykonano z nie nagrzewającego się materiału. Dzięki temu przenosząc sprzęt się nie poparzysz. Cały warnik został zrobiony z wytrzymałej stali nierdzewnej o wysokim połysku. W konsekwencji model nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest też odporny na  zarysowania. Grube ściany sprawiają, że temperatura we wnętrzu utrzymuje się na ustawionym poziomie przez długi czas. Poza tym użytkownik nie musi się martwić, że przypadkowe dotknięcie obudowy produktu zakończy się bolesnym poparzeniem. Dużym atutem sprzętu jest grzałka z termostatem, która pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury pracy.

Opinie konsumentów o prezentowanym warniku są bardzo pochlebne. Urządzenie ma dobre zabezpieczenia termiczne chroniące przed przegrzaniem. Produkt jest wydajny i utrzymuje temperaturę napoju przez długi czas. Osoby, które zakupiły ten model są też zadowolone z jego prostej obsługi.

 

 

 

 

Soda Pluss WB20

 

Model Soda Pluss WB20 to nowoczesne urządzenie, które sprawdzi się w restauracjach. Sprzęt pozwala na zagotowanie wody, a następnie jej przechowywanie w odpowiedniej temperaturze. Umożliwia to przygotowanie kawy, bądź herbaty w dowolnym momencie. W prezentowanym modelu przechowasz też wino i piwo.

Obudowa produkty została wykonana ze stali nierdzewnej o wysokim połysku. Materiał ten jest odporny na korozję, zarysowania, a także uszkodzenia mechaniczne. Warnik ma wbudowaną grzałkę z termostatem, więc precyzyjnie ustawisz temperaturę cieczy. Dużym atutem jest funkcjonalny wskaźnik poziomu cieczy, co ułatwia nalewanie wody. Produkt ma też wbudowany kran do nalewania napoju. Element ten posiada zabezpieczenia przed kapaniem, dlatego nie pobrudzisz stołu. Moc produktu to 2,5 kW, dlatego zagotowanie wody zajmuje tylko kilka minut.

Recenzje tego modelu pełne są pozytywnych opinii zadowolonych konsumentów. Sprzęt został doceniony za elegancki design oraz wydajną pracę. Wiele osób jest też zadowolonych z niewielkiej wagi (3,9 kg), która ułatwia przenoszenie warnika.

 

 

 

 

WideShop 20L

 

Warnik WideShop 20L powstał z myślą o dużych przyjęciach, dlatego sprawdzi się podczas bankietów firmowych. Do urządzenia należy wlać wodę, a następnie ją zagotować. W sprzęcie przygotujesz też inne rodzaje cieczy jak wino, piwo i napar ziołowy. Obsługa modelu jest bardzo intuicyjna, dlatego osoby, które nigdy nie miały styczności z produktem bez trudu go użyją.

Sprzęt ma grube ścianki ze stali nierdzewnej. Dzięki temu ciepło nie ucieka z wnętrza naczynia, a co więcej konsument nie oparzy się dotykając obudowy. Środek modelu pokryto specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu, dlatego bez trudu wyczyścisz warnik po użyciu. Sprzęt ma funkcjonalny wyświetlacz, z którego odczytasz temperaturę cieczy i zaprogramujesz pracę produktu. Użytkownik może regulować ciepło napoju w przedziale 30 – 110 s. C. Pokrywka jest szczelna, dlatego przy przenoszeniu nie oblejesz się gorącą wodą. Uchwyt wykonano z materiału, który nie przewodzi ciepła, dlatego nie poparzysz się.

Prezentowany model to dobrze wykonany 20 l warnik do wody w dobrej cenie. Model ma wiele zabezpieczeń przed przegrzaniem, dlatego nie musisz obawiać się awarii. Poza tym wskaźnik pojemności poinformuje Cię, czy należy uzupełnić ciecz.

 

 

 

 

Jaki warnik do wody 10l wybrać?

 

Warniki to urządzenia służące do podgrzewania i utrzymywania temperatury cieczy – szczególnie przydatne w hotelach. Takie sprzęty pozwalają na bieżąco serwować napoje typu kawa i herbata na wielu rodzajach przyjęć, np. na weselach, konferencjach czy bankietach. Spośród wielu produktów dostępnych na rynku z pewnością uda się wybrać coś, co spełni Twoje oczekiwania. Postaramy się wskazać najistotniejsze cechy oraz parametry, którymi warto się kierować podejmując decyzję zakupową.

Warniki dzielą się na zwykłe i przepływowe. Pierwsze z wymienionych działają analogicznie do zwykłego czajnika. Sprzęt możemy uruchomić dopiero wtedy, kiedy nalejemy do niego wody. Chcąc skrócić czas jego pracy napełniamy urządzenie wodą tylko w takiej ilości, w jakiej jest to konieczne. Ten typ sprawdzi się zarówno w bistrach, minibarach, jak i gospodarstwach domowych. Warniki przepływowe są podłączane do sieci wodnej, są więc wygodne w użytkowaniu w dużych restauracjach czy stołówkach. Pusty warnik pobiera odpowiednią ilość wody i jest w stałej gotowości do pracy. Urządzenie jest dość drogie, ale za dobrej jakości warnik warto zapłacić odrobinę więcej, aby cieszyć się sprzętem, który na długo pozostanie sprawny.

Niektórych przed zakupem warnika powstrzymuje obawa przed jego dużym poborem energii. Zwykle jest to od 1,2 kW do 3,2 kW. Sprzęt w zależności od swojej pojemności generuje bardzo różne koszty eksploatacyjne. Odpowiednie oszacowanie swoich potrzeb jest w tym przypadku kluczowe. Kolejnym, ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest materiał wykonania produktu. Najlepsze warniki do wody maksymalnie ograniczają utratę ciepła oraz są odporne na korozję. Najtrwalszym materiałem jest stal nierdzewna i to urządzenia z niej wykonane cieszą się najlepszymi opiniami. Pojemność warnika to jedna z jego kluczowych cech. Możemy wybierać w przedziale od 6 l do 20 l. Nie zaleca się uruchamiać urządzenia napełnionego poniżej połowy objętości. Zastanówmy się również nad miejscem, gdzie ustawimy warnik. Od tego również zależy wybór jego wielkości.

Wybierając najlepszy warnik do wody w 2021 roku konsumenci wskazywali modele działające szybko – przed zakupem poszukajmy informacji o czasie podgrzewania wody. Dobrze, by warnik miał pokrętło i wskaźnik temperatury. Część urządzeń w momencie osiągnięcia odpowiedniej temperatury wody przełącza się na tryb utrzymywania temperatury, co również prowadzi do oszczędności prądu.

 

 

Warniki do wody 10l – ranking

 

 

Hendi 209882

 

Hendi 209882 to urządzenie o pojemności 10 l, odpowiednie do podgrzewania wody, jak również wina i piwa, sprawdzi się więc w barach i restauracjach. Czas gotowania wynosi 50 minut.

Sprzęt ma pojedyncze ścianki wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu dobrze utrzymuje on ciepło. Maksymalna temperatura, do jakiej można podgrzać ciecz w urządzeniu to 99 st. C. Warnik ma specjalny czujnik, który zabezpiecza przed włączeniem na sucho, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Wymiary produktu to 36 cm x 22 cm x 47 cm. Jest to więc dość dużych rozmiarów urządzenie. Jego moc to 2,2 kW, co oznacza, że jest dość energooszczędnym modelem.

Konsumenci dostrzegają jedną wadę produktu w tym, że nie można podgrzewać w nim czekolady. Poza tym podoba im się w tym modelu niemal wszystko. Dużą zaletą jest w nim wskaźnik do 9 l, dzięki czemu wiemy, do jakiego poziomu naczynie zostało napełnione. Ten warnik do wody w dobrej cenie dobrze sprawdzi się tak w punktach gastronomicznych, jak i w domach.

 

 

 

 

Stalgast 751102 

 

Osoby poszukujące warnika do wody, wina i piwa powinny rozważyć zakup modelu Stalgast 751102 o pojemności 10 l. Zagotuje on wodę bardzo szybko, bo już w ciągu 25 minut, co pozwala na  oszczędność prądu.

Zakres regulacji temperatury urządzenia wynosi od 30 st. C do 110 st. C. Znajdujący się w zbiorniku wskaźnik poziomu płynu pozwala napełnić pojemnik do pożądanej ilości. Bezkroplowy kranik zapobiega wydostaniu się wrzątku w nieodpowiednim momencie, przez co sprzęt jest bezpieczny. Dzięki kontrolce zasilania wiemy kiedy urządzenie jest włączone. Warnik jest zrobiony z wysoko polerowanej stali nierdzewnej, przez co jest bardzo trwały i odporny na korozję.

Właściciele restauracji i barów bardzo cenią sobie ten model, dzięki któremu można bardzo szybko przygotować dania typu instant lub kawę czy herbatę na bankiecie. Sprzęt zajmuje dość dużo miejsca, ale prezentuje się bardzo elegancko i profesjonalnie. Nadaje się na bankiety, wesela, chrzciny oraz inne przyjęcia okolicznościowe.

 

 

 

 

Bartscher 200.054 

 

Bartscher 200.054 to naczynie o pojemności 10 l, które bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i w domach w trakcie dużych przyjęć. Waga produktu jest dość niska (2,3 kg), dzięki czemu warnik można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

Sprzęt został wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporny na korozję oraz bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. Pobór mocy tego warnika wynosi 2,5 kW. Średnica urządzenia wynosi 21 cm, wysokość zaś 50 cm.

Konsumenci cenią praktyczne rozwiązania, dlatego też bardzo podoba im się opcja wskaźnika napełnienia warnika. Regulacja temperatury wynosi od 30 st. C do 100 st. C, przez co ustawimy nagrzewanie tylko do takiej temperatury, jak wyda nam się najbardziej odpowiednia. To bardzo solidne i łatwe w obsłudze urządzenie.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status