Wagi kuchenne ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tym razem zajęliśmy się wagami kuchennymi i tym, która z nich jest najbardziej funkcjonalna i ma przyzwoitą cenę. Po dokonaniu przeglądu wielu modeli oceniliśmy, że modelem wartym polecenia jest Alder AD3133. Jest to model, który waży z dokładności aż do 1 grama, a maksymalny ciężar, jaki można na nim położyć wynosi 5 kg. Ma on bazę z informacjami o 999 produktach, dzięki temu użytkownik może obliczyć kaloryczność, zawartość cholesterolu, protein i wielu innych w ważonych produktach. Wyświetlacz LCD pokazuje wszelkie informacje w sposób czytelny i wyraźny. A szklana platforma jest łatwa w utrzymaniu czystości. Dodatkowo model ten został wyposażony we wskaźnik przeciążenia wagi, rozładowania baterii, w funkcję tary i automatyczną kalibrację. Mamy tu także minutnik z alarmem i termometr. A po pewnym okresie bezczynności waga sama się wyłącza oszczędzając w ten sposób energię. Model, który wybraliśmy na wypadek niedostępności opisanej wagi, to urządzenie o równie wysokich parametrach. Jest nim Terraillon Tradition 500.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką wagę kuchenną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Waga kuchenna to bardzo przydatny sprzęt, który wbrew pozorom wciąż nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem. Chociaż w przepisach bardzo często podawane są składniki wyrażone w gramach czy kilogramach, niejednokrotnie działamy na wyczucie. Ewentualnie stosujemy wartości w pewnym sensie bezwymiarowe, jak kubki, kubeczki i tym podobne sprzęty. Zapominamy przy tym, że w kuchni odpowiednie proporcje są często kluczowe do odtworzenia wyśmienitego smaku, zwłaszcza ciast. Jednak to nie jedyne zastosowanie wagi. Coraz więcej osób z powodów zdrowotnych musi ograniczać w diecie pewne produkty. Często, nie może przekraczać dziennej czy tygodniowej ilości jakiegoś produktu i w tym przypadku waga jest bardzo przydatna.

Dotyczy to głównie cukrzyków, ale też osób które ściśle pilnują diety odchudzającej i muszą ograniczyć spożycie węglowodanów czy tłuszczów. W związku z tym przedstawiamy poradnik, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tego typu urządzeniach. Podpowiemy Ci, jaką wagę kuchenną wybrać, aby zaspokoiła Twoje potrzeby.

 

 

Tradycyjna czy elektroniczna – jaka waga kuchenna jest najlepsza?

Klasyczna waga kuchenna jest coraz częściej zastępowana wersją elektroniczną. Proste, mechaniczne modele z odważnikiem w podstawie są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeśli zostały wykonane w stylu retro, ale mają jedną istotną wadę. Gdy strzałka pokazuje nam wynik, jego odczytanie jest dość trudne, a dokładność ważenia nie zawsze pewna. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się sprzęty elektroniczne z wyświetlaczem. Pokazują nam wynik z dokładnością co do 1 grama. W przypadku modeli mechanicznych zakres błędu wynosi nawet 20 g, co w kuchni może wprowadzić spore zamieszanie. Poza tym dla osób chorych na cukrzycę tak duży zakres błędu może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a czasem nawet życia.

 

Zakres ważenia jest istotny

Ważną kwestią jest to, ile możemy zważyć przy pomocy takiego urządzenia. Większość wag kuchennych ma ograniczenia do 1-2 kg, ale są też sprzęty o szerszym zakresie. Jeśli chcemy liczyć porcje posiłków lub odmierzać produkty potrzebne do wyrobienia ciasta, 1-2 kg to wystarczający zakres. Jednak gdy chcemy zważyć warzywa na dżemy, mięso do pieczenia czy inne ciężkie produkty, warto zwrócić uwagę na urządzenia, które mają ograniczenie 5-6 kg.

 

Konstrukcja wagi

Na rynku dostępne są produkty, które swoim wyglądem przypominają wagi łazienkowe. Takie modele nie zajmują dużo miejsca, ale chcąc na nich ważyć musimy pamiętać o tym, że nasze składniki mogą go zabrudzić. Poza tym nie każdy produkt będziemy w stanie na nim ułożyć. Składniki o sypkiej i lejącej się konsystencji wymagają użycia dodatkowego pojemnika. W tym wypadku ciekawym sprzętem będzie taki ze specjalną miseczką. Jeśli natomiast wybierzesz urządzenie bez miski, zdecyduj się na takie z funkcją tarowania. Wtedy bez problemu będziesz mógł ważyć we własnej misce czy na talerzu. Oczywiście nie jest to niezbędna funkcja, bo przecież na początku możemy zważyć samą miskę, potem produkt w misce i wykonać równanie, ale po co tracić czas?

 

Funkcje urządzenia

W przypadku osób będących na diecie bardzo przydatne będą dodatkowe funkcje, jak system liczenia kalorii danego produktu. Bardziej zaawansowane wagi mają wyświetlacz, na którym wybierzemy rodzaj ważonego produktu. W efekcie urządzenie pokaże nam nie tylko jego wartość energetyczną, ale również takie informacje, jak zawartość białka i węglowodanów. To praktyczna funkcja, która może być bardzo pomocna.

 

Różne jednostki wagowe

Jeśli kochasz testować przepisy z całego świata taka funkcja będzie bardzo praktyczna. Możesz korzystać z oryginalnego przepisu, gdzie podawane są inne jednostki wagi i nie musisz nic przeliczać samodzielnie. Twoja waga wykona to za Ciebie. Taki sprzęt szybko przeliczy też gramy na dekagramy i kilogramy. Nie są to trudne obliczenia, ale przy dużej ilości składników można się pomylić. Z tego właśnie powodu, warto mieć w domu urządzenie, które ułatwi nam pracę w kuchni.

 

Materiał musi być solidny

Na rynku dostępne są produkty ceramiczne, szklane, plastikowe i metalowe. Materiał nie jest jednak najistotniejszy, ważna jest solidność wykonania. Waga powinna być trwała, stabilna i odporna na uszkodzenia. Najtańsze są sprzęty plastikowe, ale takie znajdziemy wyłącznie w wersji mechanicznej.

 

 

Wielkość sprzętu

Wiele osób narzeka, że ma w kuchni zbyt mało miejsca i przechowywanie różnych sprzętów jest dla nich wyjątkowo kłopotliwe. Dlatego wybierając wagę, warto kierować się też kwestią wielkości. Urządzenia mechaniczne są większe niż elektroniczne, ale niektóre modele są na tyle ładne, że z powodzeniem mogą stanowić element dekoracyjny kuchni. Wybierając sprzęt elektroniczny warto sprawdzić czy można go przechowywać w pionie, dzięki temu zaoszczędzimy trochę miejsca.

 

Wagi kuchenne w dobrych cenach

Jeśli chodzi o ceny, modele mechaniczne są zdecydowanie tańsze. Na dobrej promocji znajdziemy niewielką wagę już za kilkanaście złotych. Z kolei, za model elektroniczny trzeba zapłacić ok. 40 zł, aczkolwiek znajdziemy też takie za 20 zł, a nawet droższe – za 80 zł – 100 zł. Wybierając sprzęt kierujmy się własnymi potrzebami oraz tym, do czego potrzebne jest nam urządzenie.

 

 

Najlepsze wagi kuchenne w 2021 roku

 

Najlepsza waga kuchenna to taka, która pozwoli na precyzyjne odmierzanie potrzebnych składników potrawy. Ale może przecież posiadać szereg innych funkcji pomocniczych. Jeśli myślisz o zakupie wagi kuchennej zapoznaj się z naszym rankingiem i wybierz najlepszą dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Alder AD3133

 

1.Alder AD3133Alder AD3133 to urządzenie elektroniczne o dokładności ważenia do 1 grama. Możemy wagę przestawić również na inne jednostki jak uncja, czy funt. Maksymalna nośność tego modelu to 5 kg. Waga została wyposażona w bazę danych o 999 produktach i obok podania ich wagi, może wyświetlić informacje o ilości kalorii, sodu, węglowodanów, błonnika, protein, tłuszczu i cholesterolu w ważonym produkcie.

Urządzenie również może zapamiętać do 99 wyników ważonych produktów. Wszystkie informacje są widoczne na dużym wyświetlaczu LCD. Kolejne funkcje, przydatne w kuchni, w jakie producent wyposażył urządzenie to wbudowany elektroniczny minutnik z alarmem, pomiar temperatury otoczenia, a także wskaźnik zużycia baterii, czy przeciążenia wagi.

Model ten został wykonany z dużą starannością, posiada szalkę z hartowanego szkła o grubości 5 mm, a zasilany jest baterią 9 V. W przypadku pozostawienia urządzenia włączonego, samo po jakimś czasie się wyłączy.

Osoby, które muszą stosować dietę bardzo chwalą sobie ten model, jako dobrze spełniający funkcje wagowe i dodatkowo przekazujący informacje o składzie produktów. Jest to również urządzenie darzone uznaniem za łatwość obsługi.

Niezawodnym przyrządem do ważenia składników jest Adler AD3133. Model został zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią swój czas i wygodę podczas przygotowywania codziennych obiadów. Jest to zdaniem konsumentów najlepsza waga kuchenna w 2021 roku.

Zalety
Zapamiętywanie ważonych produktów:

Gadżet posiada funkcję zapamiętywania 99 ostatnio zważonych produktów. Jest to przydatny dodatek, który usprawni wyszukiwanie najczęściej wybieranych pozycji.

Wskaźnik poziomu baterii:

Niewątpliwie, do najważniejszych zalet urządzenia jest wyświetlanie informacji o stanie baterii. Bardzo często sprzęty elektroniczne odmawiają posłuszeństwa, wtedy kiedy są nam najbardziej potrzebne. Model  Adler AD3133 poinformuje nas o rozładowującym się akumulatorze, dlatego odpowiednio wcześniej możemy zaopatrzyć się w jego zamiennik.

Hartowane szkło:

Bardzo ważną częścią każdej wagi jest podstawka. Model  Adler AD3133 posiada bardzo wytrzymałą szalkę wykonaną z hartowanego szkła. Materiał jest bardzo odporny na zniszczenia i stłuczenia oraz łatwo utrzymamy go w czystości.

Temperatura:

Waga kuchenna może zostać wykorzystana nie tylko do ważenia dań, ale również do pomiaru temperatury w pomieszczeniu. Jest to dobra wiadomość dla osób, które szukają wielofunkcyjnych urządzeń o niewielkich wymiarach.

Wyświetlacz:

Gadżet został wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz LCD. Ten element umożliwi łatwy odczyt danych, co jest ważną cechą dla osób starszych, borykających się z krótko lub dalekowzrocznością.

Wady

 

 

 

 

Terraillon Tradition 500

 

2.Terraillon Tradition 500Mechaniczna waga Terraillon Tradition 500, o tradycyjnym wyglądzie, może zważyć produkty do 5 kg. Jej dokładność ważenia to 10 g. Waga ta, ze względu na atrakcyjny design, może stanowić element dekoracyjny kuchni. Jest ona dostępna w kilku kolorach: czerwonym, niebieskim, kremowym i różowym.

Całość jest wykonana ze stali i ma wymiary 23.5 x 21 x 25.5 cm. Z przodu wagi jest okazałych rozmiarów tarcza z uchylnym wskaźnikiem, wyglądem przywodząca na myśl wagi naszych babć. Metalowa misa, do wkładania ważonych produktów, jest nie tylko pojemna, ale również łatwa w utrzymaniu czystości.

Można ją zdjąć i umyć w zmywarce lub pod bieżąca wodą. Model ten działa niezależnie od jakichkolwiek baterii, czy zasilaczy. Wystarczy ją skalibrować mechanicznie, pokrętłem z tyłu i waga jest gotowa do użycia. Masa całkowita urządzenia wynosi 1,5 kg. Producent też udziela na ten model 5 lat gwarancji.

Użytkownicy, to głównie osoby ceniące sobie klasyczny wygląd, chwalą sobie dużą tarczę i czytelność jej wskazań, oraz to że urządzenie, będąc użytecznym,  stanowi również element dekoracyjny kuchni.

Wyjątkowym i niezawodnym modelem wśród wag kuchennych jest Terraillon Tradition 500. Urządzenie wyróżnia się tradycyjnym, oryginalnym wyglądem, co sprawia, że często wybierane jest przez miłośników stylu prowansalskiego lub retro.

Zalety
Obsługa:

Niewątpliwie, jedną z największych zalet gadżetu jest bardzo prosta obsługa. Świetny produkt dla ludzi starszych, którzy nie są przyzwyczajeni do elektroniki. Wystarczy umieścić produkt na szalce, a wskazówka wskaże odpowiednią wartość.

Praca:

Waga jest urządzeniem mechanicznym i nie potrzebuje baterii ani zasilania, aby spełniać swoją funkcję. Jest w ciągłej gotowości do pracy, dlatego zawsze możemy na nią liczyć, bez obaw o wyładowanie akumulatorów.

Design:

Jeśli jesteś właścicielem kuchni zaaranżowanej na styl retro lub prowansalski, nie możesz przejść obojętnie obok tego produktu. Duży zegar oraz charakterystyczna szalka z pewnością nadadzą pomieszczeniu przyjemnego, tradycyjnego charakteru.

Konstrukcja:

Waga wykonana jest z wysokiej klasy stali, dzięki czemu wykazuje bardzo dużą odporność na różnego rodzaju zniszczenia.

Stabilność:

Urządzenie jest dość duże (235 mm x 210 mm x 255 mm) i ciężkie. Nie jest zatem gadżetem mobilnym. Ta właściwość jest bardzo dobrą wiadomością dla osób, których blaty są dość śliskie i zwykłe małe wagi łatwo mogą upaść.

Wady

 

 

 

 

 

Zelmer ZKS18000

 

Jeśli poszukujesz urządzenia, które będzie wytrzymałe, funkcjonalne oraz bogate w przydatne opcje rozważ zakup modelu Zelmer ZKS18000. Wagę wyróżniają ciekawe funkcje, które okazują się bardzo praktycznym sposobem na przygotowywanie zdrowych i pożywnych dań.

Najważniejszym udogodnieniem, które zostało zamontowane w tym niewielkim urządzeniu jest pojemny serwer. Jest to mini karta pamięci, która przechowuje dane o 999 produktach. Ta funkcja pozwoli Ci w bardzo szybki i łatwy sposób uzyskać informację o wartościach odżywczych danego produktu. Nie musisz więc dokonywać ciężkich obliczeń, aby dowiedzieć się, jaka jest kaloryczność 5 dkg szynki. Wystarczy, że umieścisz plasterek na szalce, wciśniesz odpowiedni przycisk, a na wyświetlaczu zobaczysz dokładną wartość.

Producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zaprogramował swoje urządzenie tak, aby oprócz kaloryczności pokazywało również sześć innych właściwości produktu, takich jak białko, czy tłuszcz. Jest to duże udogodnienie dla osób, które chcą w profesjonalny sposób zadbać o swoją dietę. Dzięki funkcji tary sprawdzisz wagę różnych produktów, bez konieczności używania wielu naczyń. Gadżet niestety nie należy do najtańszych, jednak z pewnością wart jest swojej ceny. Mimo to zyskał uznanie wielu osób.

Bardzo dobry sprzęt to również Zelmer ZKS18000. Jest to zaawansowany sprzęt posiadający szereg ciekawych funkcji.

Zalety
Baza danych:

Waga została wyposażona w bazę danych, która przechowuje informacje o kaloryczności 999 produktów. Dzięki temu bardzo szybko dowiesz się, jaką wartość energetyczną ma konkretna porcja dania. Wystarczy położyć np. kromkę chleba na szklanej podstawce, następnie wybrać odpowiednią pozycję z menu i urządzenie w mgnieniu oka policzy, jak waga pożywienia przekłada się na ilość kalorii.

7 wartości odżywczych:

Oprócz kaloryczności, waga rozpoznaje również inne wartości odżywcze, bardzo istotne nie tylko podczas diety odchudzającej, ale również dla utrzymania zdrowego balansu pomiędzy poszczególnymi związkami chemicznymi. Gadżet obliczy m.in. zawartość tłuszczy, białek, czy cukru.

Jednostki pomiaru:

Podczas gdy większość podstawowych wag dysponuje jedną lub dwiema jednostkami pomiaru, model Zelmer ZKS18000 może wyświetlić wynik w gramach, kilogramach i uncjach. Dzięki temu bez trudu zważysz zarówno duże porcje np. mąkę do ciasta, jak i malutkie np. szczyptę soli.

Funkcja tary:

Waga posiada bardzo przydatną opcję tarowania produktów. Pozwoli Ci to dokładnie zważyć poszczególne składniki bez konieczności opróżniania pojemników.

Wady
Cena:

Za urządzenie Zelmer ZKS18000 musimy zapłacić min. 80 zł. To dość sporo, dlatego wielu konsumentów często długo zastanawia się nad jego zakupem.

 

 

 

 

Eldom WK270

 

4.Eldom WK270Kolejny produkt, jaki nasz ranking wag kuchennych obejmuje to Eldom WK270. Jest to ultra cienki produkt, bo mierzy zaledwie 13 mm grubości i jest wykonany z plastiku. Waga jest poręczna, gdyż o masie zaledwie 0.23 kg, łatwo ją zmieścić w szufladzie, czy zawiesić na ścianie, bo producent przewidział taki sposób przechowywania urządzenia.

Produkty możemy zważyć maksymalnie do 5 kg, powyżej waga poinformuje o przekroczonej i nieobsługiwanej wartości. Ważone produkty są z dokładnością do 1 grama. Z ciekawych funkcji znajdziemy tu między innymi pomiar objętości wody i mleka, funkcję tarowania, czy wskaźnik rozładowania baterii.

Wszystkie odczyty widoczne są na wyświetlaczu LCD, a zarządzamy wagą poprzez dotykowy panel sterowania. Gdy pozostawimy wagę bezczynnie, to po 1 minucie wyłączy się ona samodzielnie. Urządzenie zasilane jest 1 baterią typu CR2032, która jest przez producenta dołączona do zestawu.

Konsumenci są zadowoleni z niewielkich rozmiarów wagi, które powodują, że jest ona zgrabna i poręczna. Również wykonanie z plastiku spotkało się z uznaniem, a główną i niezaprzeczalną zaletą tej wagi jest jej dokładność pomiarów.

W naszym rankingu znalazła się również waga Eldom WK270. Jest to bardzo oryginalny produkt, często wybierany jest przez ludzi, dla których design i dobra jakość odgrywają bardzo ważną rolę.

Zalety
Dokładność:

Waga dokonuje bardzo dokładnych pomiarów o najmniejszej wartości 1 g. To bardzo przydatna cecha, ponieważ bez problemu zważymy nawet bardzo małe ilości pożywienia.

Kształt:

Urządzenie posiada płaską budowę, dzięki czemu zajmuje bardzo niewiele miejsca, zarówno na kuchennym blacie, jak i w szufladzie. Uniwersalny kształt pozwala na ustawianie różnych naczyń, wewnątrz których znajdują się nasze produkty.

Kolor:

Gadżet wyprodukowany jest w bardzo żywym i jaskrawym kolorze. Nowoczesny design z pewnością będzie świetnym elementem dekoracyjnym w Twojej kuchni.

Otwór:

Okrągły otwór w wadze umożliwia nam powieszenie urządzenia na ścianie, dzięki czemu waga będzie zawsze pod ręką.

Wady
Podstawa:

Niektórzy konsumenci nie są zadowoleni z podstawy wagi. Uważają, że powinna być ona wyposażona w antypoślizgowe elementy.

 

 

 

 

Łucznik KS-309

 

5.Łucznik KS-309Najtańszy produkt w naszym rankingu to waga Łucznik KS-309. Jest to również produkt elektroniczny i możemy kupić go za niewiele więcej niż 30 zł. W tym modelu na uwagę zasługuje duża, wygodna misa wykonana z plastiku. Dzięki niej łatwo zważymy każdy sypki produkt.

Również bardzo łatwa do wykorzystania jest funkcja tarowania innych opakowań. Wszystkie informacje, jakie waga nam przekazuje odczytamy na wyświetlaczu LCD, na którym znajdziemy również zegar z aktualnym czasem. Wyświetlacz jest obsługiwany kilkoma przyciskami umiejscowionymi z przodu urządzenia.

Maksymalny obsługiwany ciężar przez tę wagę to 5 kg. Model ten zasilany jest za pomocą jednej baterii typu CR2032. Sprawdźmy, więc czy użytkownicy uważają, że jest to dobra i tania waga kuchenna? Klienci określają ten model, jako czuły i dokładny w pomiarach.

Na uwagę zasługują również opinie mówiące o czytelności wskaźników, kompaktowości i solidności konstrukcji. Generalnie powtarzają się opinie, że waga jest godna polecenia, bo bardzo mało kosztuje, prawidłowo waży i jest wykonana porządnie i estetycznie.

Znana polska marka Łucznik od lat zbiera dużo pozytywnych opinii na temat swoich produktów. Waga kuchenna również należy do urządzeń, które zostały docenione przez wielu konsumentów.

Zalety
Waga:

Z pewnością wielu z nas doceni bardzo lekką budowę wagi. Została ona wyposażona w płaską baterię, znacznie lżejszą od typowych paluszków AA.

Cena:

Urządzenie, pomimo bardzo dobrej jakości, posiada niską cenę. Jest to dobra waga do 50 zł. Produkt kupimy już za 30 zł co w porównaniu z innymi modelami podobnej klasy, jest bardzo atrakcyjną opcją.

Wady
Miska:

Wielu konsumentów uważa, że dołączona do zestawu miska wykonana została z bardzo niskiego jakościowo materiału. Z tego powodu nawet upadek z niskiej wysokości może uszkodzić delikatny element.

Zabezpieczenie zasilania:

Innym mankamentem urządzenia jest niestabilna klapka, która przytrzymuje baterię. Często użytkowana może się rozregulować i nie domykać, co  znacznie pogorszy pracę wagi.

 

 

 

 

Gdzie kupić wagę kuchenną?

 

Wiesz już, jaka waga kuchenna jest polecana przez Internautów, ale pewnie interesuje Cię również, gdzie kupić takiego typu sprzęt. Na rynku mamy bardzo szeroki wybór wag kuchennych, różniących się od siebie przede wszystkim wyglądem oraz ceną. Każdy, kto przygotowuje posiłki w kuchni, zwłaszcza te zdrowe i zbilansowane wie, że waga kuchenna to nieoceniony pomocnik kuchenny. Jeśli jednak chcemy, aby akcesorium posłużyło nam na długi czas, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na funkcjonalność. Takiego zakupu możemy dokonać przez Internet bez wychodzenia z domu lub w sklepie stacjonarnym. Zarówno jeden, jak i drugi sposób ma swoich zwolenników oraz wady i zalety. Obecnie wygodne i popularne stały się zakupy przez Internet. Dodatkowo dzięki takim zakupom w łatwy sposób możemy porównać kilka produktów, którymi jesteśmy zainteresowani.

 

 

Dlaczego warto kupić wagę kuchenną przez Internet?

Pierwszą i niepodważalną zaletą zakupów wag przez Internet, jest bardzo duży wybór produktów. O wiele większy niż w sklepie stacjonarnym. Cena też ma znaczenie, dużo łatwiej ją porównać za pomocą kilku kliknięć myszką, niż samemu biegać po sklepach i porównywać koszt danego sprzętu. Warto też skorzystać z porównywarek, które nie tylko porównują ceny, ale również parametry techniczne konkretnych produktów. Za e-zakupami przemawia oszczędność czasu i wygoda, gdyż zakupu można dokonać, siedząc wygodnie na kanapie, nie wychodząc z domu. Co więcej, zwykle pod interesującą nas wagą widnieje opis. Jeśli po przeczytaniu nadal nie jesteśmy zdecydowani, możemy zajrzeć również na fora, gdzie można poczytać komentarze na temat produktu. Natomiast w sklepie zdani jesteśmy na sprzedawcę mniej lub bardziej kompetentnego i zainteresowanego kupującym.

 

Czy warto kupić wagę kuchenną w sklepie stacjonarnym?

Mimo dużej popularności zakupów online spora część konsumentów nadal woli tradycyjny sposób robienia zakupów, czyli poprzez wizytę w sklepie stacjonarnym. Zwolennicy argumentują, że tylko wtedy mogą dotknąć i dokładnie obejrzeć produkt. Mogą wówczas zdecydować się, która waga będzie im najbardziej odpowiadała. Poza tym, jeśli dysponujemy sporą ilością wolnego czasu, możemy odwiedzić kilka sklepów w poszukiwaniu interesującego i spełniającego nasze oczekiwania urządzenia. Co więcej, wówczas można porównać ceny i parametry kilku wag, choć wymaga to od nas dużej skrupulatności i spostrzegawczości.

 

 

Innym powodem przemawiającym za robieniem zakupów w tradycyjny sposób jest porada u sprzedawcy. Jednak należy mieć na uwadze, że nie zawsze taka rada może być rzetelna, gdyż pracownik nie zawsze ma stosowną wiedzę na temat konkretnej wagi i może kierować się swoimi preferencjami lub polecać produkt jednej marki. Trzeba też zaznaczyć, że w sklepach często możemy natknąć się na duże kolejki i zakupy potrwają dłużej, niż zakładaliśmy.

 

W jakich sklepach można znaleźć wagi kuchenne?

Wagi kuchenne najlepiej kupować w sklepach, które zajmują się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego. Wówczas do wyboru będziemy mieć nawet kilkanaście różnych wag. Osoby, które często robią zakupy online, najczęściej polecają np. Garneczki, Dajar, czy Allegro gdzie kupimy modele znanych marek. Możemy również zajrzeć na strony internetowe sklepów AGD i RTV oraz producentów wag kuchennych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Zelmer KS 1700

 

Waga Zelmer KS 1700 ma dokładność pomiaru do 1 grama. Wszystkie dane pokazuje na dużym, wyraźnym, podświetlanym wyświetlaczu LCD. Obsługa wagi odbywa się za pomocą panelu dotykowego. Urządzenie jest dedykowane dla osób stosujących diety, ponieważ ma w swojej pamięci skład 999 produktów. Ważąc którykolwiek z nich, przekazuje informację o zawartości,

Dzięki temu będziesz mógł zwracać uwagę np. na produkty o niskim indeksie glikemicznym. Waga zasilana jest trzema bateriami klasy AAA, a pozostając w bezruchu uruchamia automatyczny wyłącznik, dzięki czemu baterie starczają na długi okres użytkowania.

Możemy tu wymienić kilka funkcji, w jakie urządzenie zostało wyposażone. Np. wskaźnik przeciążenia, który nie pozwoli zniszczyć wagi, bo zaraz o nadmiarze kilogramów nas poinformuje. Użytecznym też może okazać się funkcja tary, czy przełączenie wagi na inne jednostki.

Możemy produkty ważyć również w funtach czy uncjach. Sprawdźmy, jakie opinie o tych wagach kuchennych mają klienci. Uważają oni, że jest to model godny polecenia ze względu na dobrą cenę adekwatną do jakości. Klientom też podoba się duży wyświetlacz i kolorystyka urządzenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nina
Nina
1 year ago

Ja mam wagę elektryczną firmy Profi Cook i mogę polecić innym jest ok

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir