Szuflady do podgrzewania ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwań szuflady do podgrzewania, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz poradnik, który podpowie Ci, czym się kierować w trakcie wyboru. Zestawiliśmy także modele, które cieszą się największym powodzeniem wśród użytkowników. Wśród nich pierwsze miejsce zajął sprzęt Siemens BI630CNS1Przyrząd sprawdzi się do podgrzewania naczyń przed nałożeniem na nie posiłku. Możesz także z jego pomocą utrzymać ciepło potraw, gdy czekasz na gości. W przypadku, gdy robisz ciasto drożdżowe, to we wnętrzu szuflady szybko Ci ono urośnie. Model jest bardzo pojemny i zmieści dużą ilość naczyń. Trzeba jednak uważać, aby nie przekroczyć maksymalnego dopuszczalnego obciążenia, gdyż dno może się zarwać. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości stali szlachetnej. Dzięki niej atrakcyjnie się prezentuje i jest wytrzymałe. W przypadku gdy model z pierwszego miejsca nie spełnia Twoich oczekiwań, zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi pozycjami naszego rankingu. Na drugim miejscu znalazła się szuflada Bosch BIC630NB1.

 

 

Jaką szufladę do podgrzewania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czy wiesz, że podając danie na zimnym talerzu lub kawę w chłodnej filiżance, zwiększasz szanse na to, że serwowane produkty szybciej wystygną? Z tego powodu wiele osób decyduje się na kupienie specjalnej szuflady, która posiada funkcję podgrzewania. W zależności od modelu, maszyna może podgrzać naczynie lub całe danie. Niestety, zakup nie jest tak prosty i wymaga zwrócenia uwagi na wiele elementów. Z tego powodu, zanim udasz się na zakupy, powinieneś zapoznać się z naszym poradnikiem. Znajdziesz w nim wiele przydatnych porad o tym, jaką szufladę do podgrzewania wybrać.

 

 

Rodzaje

Zanim dokonasz ostatecznego zakupu, powinieneś się zaznajomić z modelami, jakie dostępne są na rynku, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Po pierwsze, musisz zdawać sobie sprawę, że tego typu produkty są przeznaczone do zabudowy i konsumenci najczęściej umieszczają je pod piekarnikiem. Innymi równie popularnymi miejscami jest przestrzeń pod ekspresem lub blatem. Dzięki temu zawsze mamy łatwy dostęp do szuflady.

Pierwszym typem sprzętów są modele, które służą tylko do podgrzewania naczyń. Zazwyczaj tego typu urządzenia mają kilka poziomów temperatury, które dedykowane są dla filiżanek (około 40. St. C.), talerzy (do 60 st. C.) oraz pozostałych naczyń i zastawy (od 70 st. C do 80 st. C).

Drugim typem maszyn są te do podgrzewania naczyń oraz obróbki termicznej potraw. Dzięki tego typu szufladzie rozmrozisz danie, podgrzejesz je, a nawet zapewnisz swobodne dojrzewanie ciastu drożdżowemu. Model ten może posłużyć do powolnego podgrzewania dań, jednak odradzamy gotowanie w nim całych posiłków.

 

Pojemność

Ważnym parametrem, który powinieneś wziąć pod uwagę,  jeśli interesuje Cię najlepsza szuflada do podgrzewania, jest jej pojemność. W zależności od marki, producenci podają, ile kompletów naczyń jest w stanie zmieścić. Zazwyczaj ta liczba waha się między 6 a 12. Czasem podawana jest również liczba konkretnego rodzaju talerzy. W tego typu maszynach możemy znaleźć informację, że szuflada pomieści jedynie 80 filiżanek do espresso lub talerzy o konkretnej średnicy. Jeśli interesujący Cię model posiada oznaczenie, że jest odpowiedni dla np. 6 osób oznacza, że zmieści 6 talerzy obiadowych, 6 misek na zupę, 6 talerzy deserowych. Dodatkowo pomieści również 80 filiżanek do espresso lub o połowę mniej filiżanek do herbaty.

Decydując się na zakup szuflady, zastanów się, ile osób korzysta z naczyń. Oznacza to, że jeśli jedynymi użytkownikami jest Twoja rodzina to 6 kompletów na pewno zaspokoi Twoje potrzeby. W przypadku, gdy często organizujesz przyjęcia, zalecamy jednak inwestycję w większy model.

 

Ładowność

Może się wydawać, że parametr ten jest ściśle związany z powyższym, jednak nie do końca tak jest. Z określeniem ładowności zapewne spotkasz się w przypadku szuflad do podgrzewania posiłków. Wartość ta oznacza, jakie może być maksymalne jej obciążenie. W zależności od modelu parametr ten może wynosić 20 kg, 25 kg lub 45 kg. Pamiętaj, aby zakupiona maszyna spełniała wymagania Twojej rodziny. Równocześnie, stanowczo odradzamy przeciążanie szuflady, bowiem może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia w maszynie.

 

Regulowanie temperatury

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaka szuflada do podgrzewania jest najlepsza, to polecamy Ci zapoznać się z jej możliwością regulowania ciepła. Jeśli interesuje Cię model, który będzie posiadał jedynie funkcję podgrzewania naczyń to wybór jest dość prosty. W wielu maszynach maksymalne ciepło wynosi 50 st. C, zatem nie musisz się obawiać pękania filiżanek i talerzy. W przypadku urządzeń dedykowanych do podgrzewania potraw, zakres generowanego ciepła waha się od 30 st. C do 85 st. C.

Znajdziesz jednak sprzęty, które są w stanie wygenerować również 120 st. C, co na pewno przyda się przy powolnej obróbce termicznej niektórych dań. Pamiętaj jednak, że wystawianie naczyń na nadmiernie dużą temperaturę może zaowocować ich pęknięciem. Z tego powodu w czasie podgrzewania filiżanek nie zastawiaj ciepła maszyny na więcej niż 40 st. C, w przypadku talerzy – 60 st. C, a zastaw – 85 st. C.

Dodatkowe funkcje

Aby interesujący Cię model okazał się funkcjonalny, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada takie udogodnienia, jak minutnik czy timer. Dzięki temu zaprogramujesz pracę maszyny, tak aby naczynia lub potrawy były ciepłe po upływie konkretnego czasu. Następnie nastąpi wyłączenie aparatury, co sprawi, że Twoja zastawa nie ulegnie zniszczeniu.

Kolejną, przydatną funkcją jest opóźniony start, co pozwala na dokładne zaprogramowanie włączenia. Jest to szczególnie pożądane w modelach, które podgrzewają również potrawy. Sprawi to, że wychodząc do pracy umieścisz w szufladzie swój obiad, a po powrocie będzie on ciepły.

Ostatnim, godnym polecenia udogodnieniem jest możliwość regulacji wilgotności, co sprawi, że Twoje danie będzie miało chrupiącą skórkę.

 

Szuflady do podgrzewania w dobrych cenach

Różnica w cechach między poszczególnymi modelami uwarunkowana jest ich funkcjami. Jeśli interesuje Cię jedynie model do podgrzewania naczyń, to powinieneś się liczyć z wydatkiem rzędu 1000 zł lub nawet 1700 zł. Nieco droższe są urządzenia, które również podgrzewają potrawy, bowiem ich cena niejednokrotnie przekracza 2000 zł.

 

 

Najlepsze szuflady do podgrzewania w 2020 roku

 

Szuflada jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie zajmuje dużo miejsca, a jest bardzo praktyczna. Ponadto nie musisz włączać pieca, czy mikrofali, by zachować ciepło poszczególnych potraw. Poniżej znajdziesz ranking szuflad do podgrzewania, wśród których są najciekawsze modele na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Siemens BI630CNS1

 

Modelem, który zyskał wiele pozytywnych opinii, jest Siemens BI630CNS1. Produkt służy do podgrzewania załadowanych naczyń. Sprawdzi się także do skutecznego rozmrażania potraw. Możesz też utrzymać przygotowany obiad w cieple, jeżeli któryś z członków rodziny chce zjeść później.

Dla przykładu, we wnętrzu modelu zmieści się 64 filiżanki do espresso lub 12 talerzy. Otwiera się on na prowadnicach teleskopowych, dzięki czemu działa cicho. Co ciekawe, a także wygodne, szuflada od przodu jest zimna. Z tego względu nie musisz się martwić, że dodatkowo nagrzeje ona Twoją kuchnię. Moc urządzenia jest równa 0,81 kW.

Wymiary produktu wynoszą wysokość 14 cm x szerokość 59,5 cm x grubość 54,8 cm. Wyży on 16 kg. Maksymalne obciążenie jest równe 25 kg. Urządzenie wyposażone jest w przewód sieciowy o długości 150 cm. Wykonane jest ze stali szlachetnej, której kolor od frontu jest czarny. Użytkownicy doceniają ten model za ciekawe wzornictwo, które wpasowuje się do wnętrza kuchni.

 

 

 

 

Bosch BIC630NB1

 

Bosch BIC630NB1 to produkt, który cieszy się dużym powodzeniem wśród użytkowników. Ma on wiele praktycznych zastosowań w codziennym życiu. Możesz delikatnie dogotować przygotowane potrawy. Ponadto pozostawione w środku gorące jedzenie zachowa swoją temperaturę.

Pojemność szuflady jest równa 20 l. To umożliwia włożenie do środka dużej ilości naczyń. We wnętrzu zmieści się 12 talerzy lub 64 filiżanki do espresso. Maksymalne obciążenie urządzenia wynosi 25 kg. Całość ogrzewana jest przy pomocy płyty ze szkła hartowanego. Temperaturę można regulować. Do wyboru masz 4 poziomy, które mieszczą się w zakresie od 30 st. C do 80 st. C. Jednocześnie szuflada jest zimna na froncie.

Produkt charakteryzuje się ciekawym designem. Obudowa jest w kolorze czarnym. Na środku znajduje się białe logo i nazwa producenta. Wymiary szuflady wynoszą 14 cm x 59,5 cm x 54,8 cm. Moc sprzętu jest równa 0,81 kW. Użytkownicy doceniają ten produkt za funkcjonalność.

 

 

 

 

AEG KD 6070M

 

AEG KD 6070M to model, który skutecznie utrzymuje w cieple wszystkie wybrane przez Ciebie potrawy. Ta dobra i tania szuflada do podgrzewania sprawdzi się także do szybszego rozmrażania potraw bez wpływu na ich smak. Jeżeli robisz ciasto drożdżowe, to będzie ono miało najlepsze warunki w jej wnętrzu. Ponadto sprzęt można wykorzystać do utrzymania w cieple filiżanek czy talerzy, kiedy chcesz zaserwować gorącą kawę.

Waga tego modelu wynosi 7,4 kg. Jego wymiary to szerokość 59,4 cm x głębokość 50,2 cm x wysokość 7,5 cm, więc jest on pojemny. Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Do produkcji wykorzystano stal szlachetną. Z tego względu szuflada jest wytrzymała. Jej wykończenie jest w odcieniach srebra i szarości.

Przyrząd przeznaczony jest do zabudowy. Dobrze wygląda w nowoczesnych kuchniach. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania.

 

 

 

 

Electrolux EED14700OZ

 

Modelem, który zyskał wiele pozytywnych opinii jest Electrolux EED14700OZ. Pozwala on na szybkie i skuteczne rozmrażanie produktów spożywczych, które nie zmieniają swojego smaku. Ponadto urządzenie pozwoli Ci także podgrzać obiad dla całej rodziny. Wygodnym rozwiązaniem jest trzymanie we wnętrzu filiżanek lub kubków. W ten sposób w zimowe dni możesz mieć pewność, że Twój napój będzie gorący. Dzięki temu model stanowi dobrą alternatywę dla kuchenki mikrofalowej.

Sprzęt umożliwia regulację temperatury w zakresie od 30 st. C do 80 st. C. Jego moc jest równa 430 W. Szuflada znajduje się na prowadnicach teleskopowych. Dzięki temu cicho i łatwo się ją wyciąga.

Wymiary urządzenia wynoszą 14 cm x 59,4 cm x 53,5 cm. We wnętrzu zmieści się około 6 kompletów naczyń. Produkt przeznaczony jest do zabudowy. Wykonany jest on w kolorze czarnym. Użytkownicy doceniają ten model za skuteczność i szybkość nagrzewania wkładanych talerzy i potraw.

 

 

 

 

Samsung Chef Collection NL20J7100WB

 

Szuflada Samsung Chef Collection NL20J7100WB przeznaczona jest do zabudowy razem z kompaktową kuchenką Samsung należącą do tej samej linii. Pozwala ona na podgrzewanie potraw, naczyń, a także rozmrażanie i wyrabianie ciasta.

Model wyposażony jest w Timer. To sprawia, że możesz ustawić, jak długo dana potrawa powinna się grzać. Ponadto sprzęt ma funkcję umożliwiającą rozmrażanie produktów spożywczych. Co więcej, istnieje możliwość ustawienia temperatury w zakresie od 30 st. C do 80 st. C.

Urządzenie wyposażone jest w podświetlenie, które można dowolnie włączać. Ponadto przyrząd charakteryzuje się atrakcyjnym wykończeniem. Szuflada od zewnątrz jest wykonana ze szkła w kolorze czarnym. Moc tego modelu jest równa 420 W. Jego wymiary wynoszą 56 cm x 15 cm x 55 cm. Pojemność produktu jest równa 25 l. Opinie o szufladach do podgrzewania producenta Samsung są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten wariant za atrakcyjny wygląd i podświetlenie wnętrza.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status