Szafy chłodnicze ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jeżeli pracujesz w małej gastronomii lub masz wiele produktów, które należy przechowywać w niskich temperaturach, to z pewnością przyda Ci się szafa chłodnicza. Jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu jest Stalgast 2 8C 881400. Szafa jest bardzo duża i ma miejsce na 6 półek, więc w środku możesz bez problemu umieścić bardzo wiele produktów. Za atut użytkownicy uważają solidnie wykonane drzwi, które można zamknąć na klucz. Poza tym są one wyposażone w gumę, która nie przepuszcza zimna na zewnątrz. Warto dodać, że sprzęt działa efektywnie nawet wtedy, kiedy na zewnątrz temperatura przekracza 40 st. C. Jeżeli szukasz mniejszego produktu, to możesz zainwestować w Liebherr FKV-503, model z przeszklonymi drzwiami, dzięki którym właściciel, a także konsumenci gastronomii mogą zobaczyć, co znajduje się w środku. Szafa jest kompaktowa i zmieści się nawet w małych pomieszczeniach. Za atut sprzętu konsumenci uważają światło LED, które włącza się wtedy, kiedy otwieramy szafę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką szafę chłodnicza kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach asortyment urządzeń służących produkcji i przechowywaniu różnego rodzaju wyrobów jest bardzo szeroki. Popularnym AGD, który zadba o to, aby artykuły spożywcze, bądź medyczne pozostały świeże przez długi czas jest szafa chłodnicza. Sprzęt znajduje zastosowanie w wielu miejscach: w fabrykach, restauracjach, cukierniach, aptekach, magazynach lub innych pomieszczeniach, gdzie przechowuje się produkty o małej odporności na wysoką temperaturę. W związku z dużym zainteresowaniem, producenci wzbogacają rynek o kolejne modele, które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. W niniejszym artykule pomożemy Ci dokonać wyboru, jaką szafę chłodniczą wybrać, aby była funkcjonalnym i praktycznym urządzeniem.

 

 

Zastosowanie – jaka jest najlepsza szafa chłodnicza?

Zazwyczaj szafy chłodnicze mogą działać bez zarzutów, gdy zewnętrzna temperatura wynosi do +40 st. C oraz w wilgotności na poziomie od 40% do 80%. Te parametry są dość istotne szczególnie, jeśli potrzebujemy specjalistycznego urządzenia.

W domu, w którym panują w miarę stabilne i przyjazne dla elektroniki warunki, możemy bez większych obaw zdecydować się na słabszy przyrząd. Im wyższa jest klasa klimatyczna urządzenia, tym chłodziarka jest mniej odporna na wysokie temperatury i oczywiście tańsza. Jeśli masz zamiar wykorzystywać szafę głównie do celów prywatnych, przemyśl zakup słabszego wariantu. Z pewnością oszczędzisz sporo pieniędzy, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności AGD.

W przypadku, gdy chłodziarka będzie ustawiona w kuchni małego baru lub w fabryce, gdzie temperatura i wilgotność otoczenia jest wysoka, rozważ zakup trwalszego przyrządu. Biorąc pod uwagę koszty eksploatacji oraz przeglądów i napraw, taka inwestycja w droższy sprzęt będzie z pewnością bardziej opłacalna.

 

Materiał

Najlepszym i jednocześnie najdroższym materiałem jest aluminium. Surowiec odporny jest na działanie rdzy, dzięki czemu urządzenie będzie bardzo trwałe. Dodatkowo elegancki, srebrny odcień bardzo dobrze prezentuje się zarówno w restauracji, jak i magazynie.

Jeśli zależy Ci na oszczędności, wybierz model wykonany z wysokiej jakości stali. Dobra, emaliowana farba, którą powinna być pokryta chłodziarka, zminimalizuje ryzyko pojawienia się korozji.  

 

Gabaryty

Jednym z najważniejszych parametrów urządzenia są jego gabaryty. Jednodrzwiowe, prostokątne szafy zwykle mają wymiary 60 cm x 60 cm x 185 cm. Są to najbardziej uniwersalne typy, które pasują do standardowych mebli. Często występują również w nieco niższej formie. Sprzęt w kształcie sześcianu stanowi zazwyczaj niewielką, barową wystawkę, w której mogą być trzymane napoje lub desery.

Na rynku funkcjonują też inne modele chłodziarek, których wymiary możesz dopasować do każdej powierzchni. Dwu lub trzydrzwiowe przyrządy są praktycznym rozwiązaniem, jeśli chcemy używać sprzętu w przemyśle lub dużej gastronomii.

 

Objętość chłodzenia

Objętość chłodzenia jest ściśle powiązana z wcześniej opisanymi gabarytami. Wybierając sprzęt zwróć uwagę zarówno na zewnętrzne i wewnętrzne wymiary szafy. Czasami podobne cenowo oraz wizualnie modele różnią się objętością. Taka informacja powinna być dla Ciebie istotną wskazówką.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują różne pod tym względem typy urządzeń. Najmniejszą objętość posiadają 35- litrowe chłodziarki, natomiast do największych zaliczymy te o pojemności 1600 litrów.

Statystycznie najczęściej wybieranymi modelami są te o objętości 400 l, 700 l i 1400 l. Są one na tyle duże, że zmieszczą sporą ilość jedzenia i picia oraz na tyle małe, że z pewnością znajdziesz dla nich miejsce nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni.

 

Drzwi – materiał

Wybór drzwi jest dość trudnym zadaniem. Musimy zastanowić się, z jakiego materiału powinny być zrobione, w jaki sposób mają się otwierać, oraz jaką będą pełnić funkcję. Istnieją dwa podstawowe rodzaje drzwi: zabudowane oraz witryny.

Dla chłodziarki zabudowanej charakterystycznym elementem są mocne, metalowe zamknięcia. Zazwyczaj używane są do ochrony półproduktów w profesjonalnych, rozbudowanych kuchniach. Są odporne na uderzenia, dzięki czemu bezpiecznie postawimy je w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi. Oczywiście, korzystanie z tego typu chłodziarki wymaga dużej organizacji pracy. Przyrząd wymaga każdorazowego otwierania, jeśli chcemy sprawdzić jego zawartość.

Jeśli poszukujemy przyrządu, który nie tylko będzie zabezpieczał nasze produkty przed zepsuciem, ale również eksponował zawartość, to dobrym wyborem będzie zakup witryny. Drzwi powinny być wykonane ze szkła, które gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo. Przed dokonaniem wyboru, zorientuj się, jak wygląda ich struktura. Jeśli złożone są z kilku, zamkniętych próżniowo warstw oraz wyposażone zostały w gumy, które ściśle przylegają do korpusu chłodziarki, możemy być spokojni o szczelność urządzenia. Jakiekolwiek defekty będą przyczyną parowania lub skraplania się wody na ściankach sprzętu, co nie tylko znacznie pogarsza estetykę naszej wystawy, ale również będzie narażać zawartość na rozwój bakterii.

 

Konstrukcja drzwi

Istnieją dwa podstawowe sposoby otwierania i zamykania drzwi: typowe skrzydłowe oraz rozsuwane. Zarówno pierwsze, jak i drugie posiadają wady oraz zalety. Drzwi rozsuwane będą dobrą opcją, jeśli chłodziarka ustawiona jest na wąskiej powierzchni. Takie rozwiązanie zaoszczędzi wiele miejsca oraz będzie bezpieczniejsze.

Wielu konsumentów uważa jednak, że druga opcja tj. drzwi skrzydłowe są bardziej szczelne. Rzeczywiście, jednolita guma, którą pokryte są brzegi, ściśle przylega do korpusu urządzenia. Poza tym, takie zastosowanie jest dużo łatwiejsze w montażu oraz ewentualnej naprawie. Jeśli rozważasz zakup jednoskrzydłowego AGD pamiętaj, aby wcześniej ustalić, w którą stronę będzie się ono otwierać.

 

 

Temperatura – czym cechuje się najlepsza szafa chłodnicza?

Dokonując zakupu szafy chłodzącej, należy zwrócić szczególną uwagę na zakres temperatury, jaki możemy ustawić wewnątrz urządzenia. Jeśli planujesz przechowywać w niej produkty pochodzenia mięsnego poszukaj modelu, który dysponuje zakresem od 0 st. C do + 6 st. C. Dla ryb, warzyw i owoców wybierz model z przedziałem od 0 st. C do -18 st. C. Chłodziarka przeznaczona dla napojów i alkoholu powinna utrzymywać temperaturę w granicach od 0 st. C do + 18 st. C, natomiast bezpieczne warunki dla leków zamykają się między  + 5 st. C i 10 st. C.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w urządzeniach zainstalowanych na zewnątrz. Takie modele powinny być wyposażone w dobrej jakości silniki, które poradzą sobie w upale i mrozie. Najlepszym przekrojem temperaturowym będzie dla nich od – 5 st. C do + 5 st. C. Pamiętaj jednak, że wartość ustawiona na termostacie będzie się nieco różnić od rzeczywistej. Jest to uzależnione nie tylko od warunków atmosferycznych, ale również od częstotliwości otwierania.

 

Szafy chłodnicze w dobrych cenach

Cena szaf chłodniczych uzależniona jest od wielu czynników. Wpływają na nią takie cechy, jak: wielkość, design oraz marka. Najmniejsze przyrządy kupimy już za 700 zł. Są to niewielkie chłodziarki, przeznaczone do przechowywania napojów, czy alkoholu. Jeśli szukamy sprzętu, który będzie dobrze chłodził jedzenie nawet w trudnych warunkach, musimy przygotować się na wydatek nawet 7000 zł.

 

 

Najlepsze szafy chłodnicze w 2020 roku

 

W restauracji, w sklepie, a czasem nawet w domu, szafa chłodnicza okazuje się być bardzo przydatnym urządzeniem. Pozwala na przechowywanie dużej ilości produktów spożywczych w odpowiednich warunkach. Dlatego w tym zestawieniu skupiamy się właśnie na takich sprzętach. Wybraliśmy 5 najlepszych modeli o różnych pojemnościach, dostępnych na rynku,.

 

Nasze zalecenia

 

Stalgast 2 8C 881400   

 

Nasza pierwsza propozycja to Stalgast 2 8C 881400. Jest to urządzenie o wymiarach: wysokość – 2010 mm, głębokość – 800 mm i szerokość – 1340 mm. Wewnątrz znajdziesz 6 sporych półek, które mają wymiary 650 mm x 530 mm. Sprzęt jest wyposażony w system automatycznego odszraniania i ma filtr przeciwpyłkowy.

Nóżki ze stali nierdzewnej są regulowane, a drzwi mają system samodomykania i specjalny zamek. Komora chłodząca jest wykonana z aluminium – materiał ten jest łatwy w utrzymaniu czystości. Natomiast obudowa to blacha malowana proszkowo (biała) – odporna na różne czynniki zewnętrzne.

Urządzenie jest wyposażone w elektroniczny sterownik z wyświetlaczem. Minimalna temperatura chłodzenia wynosi – 2 st. C, a maksymalna 8 st. C. Pojemność szafy chłodniczej to aż 1200 l. Zużycie prądu utrzymuje się na poziomie 4.8 KWh/ 24 h.

Ta najlepsza szafa chłodnicza zyskała uznanie wielu konsumentów. Uznawana jest za bardzo solidną i pojemną. Poza tym, jak zauważają konsumenci dzięki systemowi odszraniania jej eksploatacja jest niezwykle łatwa.

Stalgast 2 8C 881400 to szafa chłodnicza o wymiarach 134 cm x 80 cm x 201 cm. Ma ona pojemność użytkową wynoszącą 770 l. Moc szafy chłodniczej wynosi 0,65 W.

Zalety
Duże półki:

Każda półka ma wymiary 65 cm x 63 cm. W zestawie jest ich 4 i są one na tyle obszerne, że można bez problemu wkładać na nie różnego typu produkty bez obaw, że się one tam nie zmieszczą.

Drzwi:

Drzwi prezentowanej szafy są bardzo szczelne i same się domykają. Listwa na całej długości drzwi sprawia, że są one idealnie zamknięte. Poza tym można je zamknąć na klucz, aby nikt nie miał dostępu do środka lodówki.

Ustawienie temperatury:

Temperaturę można łatwo zmieniać z pomocą termostatu znajdującego się na obudowie. Temperatura jest widoczna od razu obok termostatu, więc masz wszystko pod kontrolą.

Ścianki izolujące:

Szafa ma ścianki izolujące o grubości 6 mm. Dzięki nim efektywniej chłodzi znajdujące się w środku produkty, nawet gdy na zewnątrz jest gorąco.

Wykonanie:

Sprzęt jest odporny na czynniki zewnętrzne i bez względu na nie chłodzi jedzenie. Może on pracować efektywnie nawet wtedy, kiedy na zewnątrz temperatura wynosi 43 st. C.

Wady
Gabaryty:

Na szafę należy wygospodarować bardzo dużo miejsca. Jej wymiary wynoszą 134 cm x 80 cm x 201 cm, dlatego nie jest odpowiednia do niewielkich lokali gastronomicznych.

 

 

 

 

Liebherr FKV-503

 

Druga propozycja to Liebherr FKV-503 z przeszklonymi drzwiami. Ta wyjątkowa szafa chłodnicza będzie idealna w każdym małym punkcie gastronomicznym – może stanowić rodzaj witryny  z napojami i innymi produktami. Pojemność użytkowa tego modelu wynosi 42 l.

Jego wymiany to: szerokość – 425 mm, głębokość – 450 mm i wysokość – 612 mm. W efekcie jest to stosunkowo niewielka propozycja, idealna do pomieszczeń o ograniczonej ilości miejsca. Zużycie energii maszyny wynosi 0,763 kWh / 24 h.

Układ chłodzenia jest dynamiczny, a ponadto szafa ma automatyczny system odszraniania, co znacznie ułatwia jej eksploatację. Jej zakres temperatur wynosi od +2 st. C do +12 st. C. Materiał, z jakiego wykonano witrynę to wysokiej jakości stal szlachetna. Natomiast wnętrze to tworzywo sztuczne w kolorze antracytowym.

Oświetlenie wewnętrzne sufitowe typu LED pozwala wyeksponować produkty wewnątrz szafy. Sprzęt ten ma dwie półki – każda o maksymalnym obciążeniu 30 kg. Jak zauważają konsumenci jest to dobra szafa odznaczająca się wysoką bezawaryjnością.

Liebherr FKV-503 to model o pojemności 42 l. Wymiary sprzętu wynoszą 42 cm x 45 cm x 61 cm. Szafa jest w większości wykonana z metalu oraz ze szkła.

Zalety
Wykonanie:

Materiał wykonania szafy chłodniczej to metal. Nie odkształca się, ani nie ulega poważnemu zniszczeniu podczas przestawiania sprzętu. Szkło na drzwiach szafy jest również dobrze wykonane.

Kompaktowość:

Model jest stosunkowo mały, jego wymiary wynoszą 42 cm x 45 cm x 61 cm. Dlatego nadaje się do umieszczenia nawet w mniejszych pomieszczeniach.

Przeszklone drzwi:

Dzięki przeszklonym drzwiom można zawsze obserwować, jakie produkty znajdują się w środku i w razie konieczności uzupełnić zapasy.

Światło LED:

Dzięki zamontowaniu w środku światła LED można od razu wyraźnie zobaczyć, co znajduje się w środku, a jak wiadomo, światło tego typu nie jest niebezpieczne dla oczu.

Wady
Mała pojemność:

W środku szafy znajdują się tylko dwie półki, co oznacza, że nie umieścimy tam zbyt wielu produktów.

 

 

 

 

Stalgast GN 2/1

 

Na trzecim miejscu naszego rankingu znajduje się dobra i tania szafa chłodnicza Stalgast GN 2/1. Jest to urządzenie z elektronicznym termostatem, systemem automatycznego odszraniania i filtrem przeciwpyłkowym. W komplecie znajdują się 3 półki z tworzywa sztucznego.

Pojemność urządzenia brutto wynosi 650 l, a netto 600 l. Szafa posiada cyfrowy wyświetlacz ułatwiający jej obsługę. Nóżki ze stali nierdzewnej są regulowane, a drzwi mają zamek i system samodomykania. Zadbano też o to, aby uchwyt otwierający był jak najwygodniejszy.

Obudowa zewnętrzna, jak również komora chłodząca urządzenia jest wykonana ze stali nierdzewnej. Jak zauważają konsumenci model ten ma nie tylko solidną obudowę, ale również charakteryzuje się cichą pracą, co jest zasługą agregatu.

Izolacja tego modelu jest wykonana z pianki poliuretanowej i ma grubość 60 mm. Wymiary szafy to: wysokość – 2010 mm, głębokość – 810 mm i szerokość – 680 mm. Temperatura minimalna urządzenia to 2 st. C, a maksymalna 8 st. C.

Stalgast GN 2/1 to szafa chłodnicza o wymiarach 200 cm x 85 cm x 68 cm. Z kolei jej półki mają wymiary 53 cm x 64 cm. Moc sprzętu to 0,3 kW. Pojemność szafy wynosi 650 l.

Zalety
Wykonanie:

Prawie wszystkie części szafy są wykonane ze stali nierdzewnej. Właśnie dlatego model nie ulega łatwo uszkodzeniom i masz pewność, że to inwestycja na długie lata.

Pojemność:

Pojemność sprzętu wynosi 650 l. Do takiej szafy chłodniczej możesz włożyć bardzo wiele produktów i nie musisz się martwić, że coś się nie zmieści.

Dodatkowe technologie:

Dzięki dodatkowym technologiom model lepiej pracuje. Są to między innymi samodomykające się drzwi, odparowywanie skroplin, automatyczne odszranianie i wiele innych.

Wady
Hałas:

Prezentowana przez nas szafa chłodnicza jest głośna, szczególnie jeżeli ustawimy jedną z najniższych, dostępnych temperatur chłodzenia.

 

 

 

 

Edesa SPG-142

 

Czwarta propozycja to Edesa SPG-142. Jest to model dwudrzwiowy o pojemności 1300 l i mocy 704 W. Zakres temperatury pracy wynosi od 0 st. C do 8 st. C. Wymiary urządzenia to: 140 cm x 80 cm x 201 cm. Produkt z zewnątrz został wykonany ze stali galwanizowanej pokrytej powłoką aluminiowo-cynkową. Dzięki temu jest bardziej odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

System obiegu powietrza wzmocniony wentylatorem sprawia, że wewnątrz temperatura utrzymuje się na tym samym poziomie. Szafa została wyposażona w sterownik z cyfrowym wyświetlaczem temperatury, który jest w pełni zgodny z HACCP. Ściana o grubości 60 mm i gęstości 40 kg/m3 z poliuretanowym wypełnieniem zapewnia odpowiednią izolację i jest przyjazna dla środowiska (wolna od CFC).

Model ten ma 3 półki rusztowe. Posiada nogi z regulowaną wysokością i regulację odstępów między półkami, a drzwi mają system samoczynnego zamykania. Opinie o szafach chłodniczych tego producenta są bardzo pochlebne. Konsumenci zgodnie uznali, że są to funkcjonalne, bardzo pojemne urządzenia – idealne do punktu gastronomicznego.

Edesa SPG-142 to szafa chłodnicza z regulacją temperatury w zakresie od 0 st. C do 8 st. C. Pojemność sprzętu to około 1300 l. Wymiary szafy wynoszą 140 cm x 80 cm x 201 cm.

Pros
Regulacja półek:

Urządzenie pozwala na swobodną regulację odstępów między półkami. Test szaf chłodniczych potwierdził, że wkładanie do szafy produktów o nietypowych wymiarach nie stanowi żadnego problemu.

Trwałość:

Ze względu na to, że sprzęt został pokryty powłoką aluminiowo-cynkową nie rdzewieje. Poza tym większość elementów produktu jest wykonanych ze stali galwanizowanej odpornej na zniszczenia.

Izolacja termiczna:

Ścianki modelu mają grubość 6 cm i zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. Dlatego zimno pozostaje tylko w szafie.

Wady
Nogi szafy:

Użytkownicy zauważyli, że nogi prezentowanej szafy mogą łatwo uszkodzić podłogę. Polecamy podłożyć pod nie specjalny materiał, aby nie być narażonym na dodatkowe koszty związane z uszkodzeniem podłogi.

Światło:

Według niektórych opinii światło wewnątrz szafy jest dość słabe, co przeszkadza części konsumentom.

 

 

 

 

Bartscher BT700082G

 

Bartscher BT700082G to model przeznaczony do przechowywania butelek. Ma on pojemność 88 l, co przekłada się na możliwość umieszczenia w środku około 28 butelek. Wymiary sprzętu wynoszą 43 cm x 48 cm x 82 cm. Waga modelu wynosi około 24 kg. Zakres regulacji to od 2 st. C do 8 st. C. 

Użytkownicy najbardziej chwalą to, że drzwi produktu są w całości oszklone. Pozwala to konsumentom zobaczyć, co znajduje się w środku szafy bez potrzeby otwierania drzwi. Oszklone drzwi przydają się szczególnie w małej gastronomii. Większość części sprzętu została wykonana z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. 

W środku szafa ma 5 półek, każda o wymiarach 30 cm x 35 cm. Są one chromowane i tym samym wykazują wysoką odporność na uszkodzenia. Z pomocą pokrętła można bezstopniowo zmieniać temperaturę wewnątrz sprzętu. Model najlepiej pracuje w warunkach od 10 st.C do 32 st. C. Ma on 1 parę drzwi, którą można otwierać w obie strony. Bartscher BT700082G to dobra szafa chłodnicza do 1000 zł z regulacją temperatury od 2 st. C do 8 st. C. Jej wymiary wynoszą 43 cm x 48 cm x 82 cm. Sprzęt ma pojemność 88 l.

Zalety
Drzwi:

Oszklone drzwi sprawiają, że dokładnie widać to, co znajduje się w środku bez potrzeby ich otwierania. Poza tym można je zamontować z lewej lub z prawej strony, a potem zmienić kierunek otwierania.

Gabaryty:

Wymiary szafy wynoszą 43 cm x 48 cm x 82 cm. Model nie zabiera zbyt dużo miejsca i jednocześnie może pomieścić aż 28 dużych butelek (około 88 l).

Wady
Tylko do butelek:

Półki szafy chłodniczej zostały przystosowane do tego, aby można umieścić na nich butelki (specjalne wgłębienia). Nie można umieścić w środku innych produktów.

Brak wyświetlacza:

Model nie został wyposażony w wyświetlacz temperatury, więc nie wiemy dokładnie, jaka temperatura panuje wewnątrz szafy.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Asber 2/1 ECN-1402

 

Asber 2/1 ECN-1402 to model zamykający nasz ranking szaf chłodniczych. Jest to duże, 2-drzwiowe urządzenie o pojemności całkowitej 1400 l. Obudowa i wnętrze zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej odpornej na wilgoć i uszkodzenia.

Sprzęt ten posiada samoczynnie zamykające się drzwi, a więc ogranicza to napływ ciepłego powietrza do wnętrza. Natomiast zamek w drzwiach umożliwia nam zabezpieczenie szafy. Sprzęt ten ma wyłącznik wewnętrznego wentylatora, który  uruchamia się w momencie otwarcia drzwi.

Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w tym sprzęcie jest system automatycznego rozmrażania i odparowywanie skroplin. Szafa jest wyposażona w sterownik z cyfrowym wyświetlaczem temperatury, który jest zgodny z wymogami HACCP.  Sprzęt ten ma bardzo dobrą izolację termiczną – 6o mm wypełnienie pianką poliuretanową między ścianami.

Model ten ma 6 rusztowych, plastyfikowanych półek, między którymi możemy regulować odstępy – tak, aby zmieścić nawet duże produkty. Nogi są regulowane zakresie od 125 mm do 200 mm. Konsumencie zgodnie uznają, że to bardzo wydajna szafa, której największą zaletą jest duża pojemność.

 

 

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Zespół NRMarekAndi Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Andi
Guest
Andi

świetne szafy chłodnicze mają w firmie Bolarus. Bardzo porządne i niedrogo to wychodzi. Polecam bo nasza już śmiga trzeci rok bez zarzutu.

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za sugestie, przyglądniemy się tej firmie podczas tworzenia kolejnych rankingów.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Marek
Guest
Marek

Proszę o wykreślenie markę Asber. Ostatnie moje doświadczenia świadczą że ta firma nie potrafi nic dobrego stworzyć. Zaczynając od tego że nie potrafi zapakować sprzętu, przez co nóżka od lodówki jest uszkodzoną, mylą produkt i wysyłają inny model. Od 2 miesięcy czekam na wymianę. W sprzęcie brakuje elementów jak np korka, ociekacza. Wysyłają ranty kamienne nie sklejone i mówią że trzeba je sobie samemu skleić. P 2 miesiącach nie rozwiązali żadnej reklamacji. Ranty skleiła firma pośrednicząca. Naprawdę żenada. Radze produkty Asber omijać szerokim łukiem.

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i opinię. Zdecydowanie ponownie przyglądniemy się naszemu rankingowi.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status