Sokowirówki wolnoobrotowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Po przeanalizowaniu potrzeb konsumentów i obecnych na rynku trendów, przygotowaliśmy zestawienie, w którym ujęliśmy godne uwagi sokowirówki. Na pierwszym miejscu znalazł się model Kuvings C9500. Posiada on ulepszoną technologię wyciskania, przez co przygotowanie soku jest proste, a otrzymany napój smaczny. Na uwagę zasługuje również ciekawy design produktu. Obudowa dostępna jest w dwóch kolorach: czerwonym oraz srebrnym. Obie wersje przyciągają wzrok. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na to urządzenie podkreślają, że jego wygląd jest prosty i elegancki jednocześnie, dzięki czemu pasuje do każdej nowoczesnej kuchni. Prezentowana wyciskarka jest wyposażona w sito, korek niekapek, wycieraczki silikonowe i wiele innych użytecznych elementów. To sprawia, że mamy możliwość przygotowania świeżego soku w zaledwie kilka chwil. Jeśli jednak ten model nie przypadł Ci do gustu, radzimy zapoznać się z innymi przygotowanymi przez nas propozycjami. Na drugim miejscu znajduje się urządzenie Panasonic MJ-L500. Pozwala ono nie tylko wycisnąć sok z owoców i warzyw, ale także zrobić domowe lody.

 

 

Jaką sokowirówkę wolnoobrotową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Picie świeżych soków to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie zbilansowanej diety. Zawierają bowiem bardzo dużo witamin i minerałów, których często brakuje w naszym codziennym pożywieniu. Z tego względu producenci udoskonalili swoje dotychczasowy produkty, wprowadzając na rynek sokowirówki wolnoobrotowe. Ten rodzaj urządzenia bardzo efektywnie wyciska owoce, dzięki czemu zachowują one maksymalną ilość składników odżywczych. Dodatkowo, doskonale opracowana technologia pozwala uzyskać maksymalną ilość napoju, separując dobrze wyciśnięte odpady. Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt powinniśmy zastanowić się, jaką sokowirówkę wolnoobrotową wybrać. Na rynku znajdziemy bowiem wiele podróbek, które nie okażą się niczym więcej jak jednorazowym gadżetem. W niniejszym poradniku opiszemy najważniejsze cechy, jakimi powinien dysponować dobrej jakości sprzęt.

 

 

Rodzaj – jaka sokowirówka wolnoobrotowa jest najlepsza?

Sokowirówki różnią się od siebie pod wieloma względami. W pierwszej kolejności należy jednak omówić tryb pracy urządzenia. Bowiem to właśnie od niego zależy, jak szybko i efektywnie będzie działać sprzęt.

Bardzo duży wpływ na użytkowanie sokowirówki ma położenie wałka ślimakowego. W niektórych modelach jest on montowany pionowo, w innych poziomo. Pierwszy wariant oferowany jest przede wszystkim osobom, które chcą zaoszczędzić miejsce. Ze względu na wertykalny układ systemów miażdżących sprzęt jest dość wąski, dzięki czemu zmieści się nawet na małej półce. Oprócz tego wykorzystując prawo grawitacji, owoce szybciej ulegają obróbce. Niestety, tego rodzaju urządzenie nie może być użyte do wyciskania soków ze wszystkich produktów.

Cytrusy czy inne miękkie składniki nie stanowią większego problemu, lecz jeśli masz ochotę na przygotowanie np. napoju z pokrzywy, bądź szpinaku, będziesz musiał wykorzystać w tym celu inny sprzęt. W tym przypadku znacznie lepiej sprawdzi się model poziomy. Wałek ślimakowy ułożony jest prostopadle do zmiażdżonych owoców i warzyw, dzięki czemu nieco mocniej je obrabia. Oczywiście, cały proces przygotowywania jest dłuższy, jednak patrząc na pozostałości z produktów, okazuje się o wiele dokładniejszy.

Ponadto horyzontalny układ jest mniej skomplikowany, co wpływa na czyszczenie sokowirówki. Z racji tego, że jest pozbawiony małych elementów, o wiele szybciej doprowadzimy go do porządku. Jak już wspomnieliśmy, jest niestety większe od poprzedniego. Jeśli więc priorytetem jest dla Ciebie to, by sprzęt był mały i mobilny, pionowy wariant będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

 

Moc

Moc sokowirówki odgrywa bardzo ważną rolę. Dzieje się tak ponieważ od niej uzależniona jest efektywność pracy sprzętu. Wbrew pozorom nie zaleca się zakupu urządzeń z największą siłą. Tego typu produkty mogą być wykorzystywane przez lokale, którym zależy na tym, aby w krótkim czasie wydawać poszczególne porcje napoju. W warunkach domowego użytku warto zastanowić się nad sprzętem dysponującym od 150 W do 400 W, przy czym górna granica jest już profesjonalnym rozwiązaniem.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę oprócz mocy? O efektywności pracy sokowirówki świadczy również liczba obrotów na minutę lub maksymalna ilość kilogramów przetarta w ciągu godziny. Tego typu informacje powinny być zawarte w instrukcji obsługi. Parametry, które zwykle spełniają oczekiwania konsumentów wynoszą kolejno od 45 obr. / min. do 70 obr. / min  i od ok. 30 kg przerobionych produktów / h do nawet 70 kg / h.

Jeśli zdecydujesz się na zakup sokowirówki o większej mocy istnieje ryzyko, że urządzenie będzie przepuszczać przez siebie owoce, nie wyciskając z nich maksymalnej ilości soku.

 

Głośność

Bezpośrednio z siłą sprzętu powiązana jest również głośność jego pracy. Należy pamiętać, że najlepsza sokowirówka wolnoobrotowa to taka, która nie tylko pomoże nam przygotować pyszne napoje i desery, ale również będzie wygodna w użytkowaniu. Wczesny poranek ze szklanką świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy to świetny pomysł na rozpoczynanie każdego dnia.

Jednak jeśli w trakcie obróbki owoców musimy być skupieni na tym, aby nie obudzić pozostałych domowników lub śpiącego za ścianą dziecka, to chwila przyjemności bardzo szybko przestanie być warta naszego starania. Z tego względu kupując sprzęt sprawdź poziom jego głośności. Według konsumentów 65 dB to bardzo komfortowa granica, która nie będzie męcząca ani dla Ciebie ani dla współlokatorów.

 

Otwór wsadowy

Każda sokowirówka posiada otwór wsadowy, w który wkładamy kolejne porcje produktów. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia ze zbyt małym podajnikiem, możemy narazić się na ciągłą frustrację spowodowaną koniecznością krojenia warzyw lub owoców na bardzo małe kawałki.

Z kolei za szerokie otwory mogą pozbawić nas wyczucia, przez to urządzenie będzie musiało mielić duże kawałki. W rezultacie, sprzęt będzie działał nieefektywnie lub może całkowicie się spalić.

Z tego względu zaleca się, aby kupować sokowirówki z wlotami o średnicy od 40 mm do 60 mm. Większe wartości będą skuteczne w przypadku obróbki bardzo miękkich owoców np. pomarańczy.

Urządzenia z najwyższych półek wyposażone są w 2 otwory: mniejszy i większy, co umożliwi Ci odpowiedni dobór produktów do danego wsadu.

 

 

Objętość pojemników

Kupując sokowirówkę zwróć uwagę na to, jakie gadżety zostały do niej dołączone. Oczywiście, do większości z nich możesz znaleźć w swojej kuchni odpowiednie zamienniki, jednak mimo wszystko oryginalne wyposażenie zawsze jest najbardziej kompatybilne z danym urządzeniem.

W związku z tym zobacz, jaką pojemność mają dołączone pojemniki. Najlepiej jeśli jednorazowo wystarczą na 2 porcje napoju. Dzięki temu nie będziesz musiał przerywać swojej pracy pomiędzy kolejnymi szklankami.

Ważnym czynnikiem jest również objętość zbiornika na odpadki. Im jest on większy tym lepiej, ponieważ w jedno naczynie będziesz mógł zebrać wszystkie pozostałości. Mogą być Ci bowiem potrzebne do zrobienia powidła, zupy lub odżywczej maseczki do twarzy.

 

Materiał korpusu

Wybierając sokowirówkę, nie sposób nie zauważyć, że każdy model wygląda nieco inaczej. Jedne obudowy są plastikowe, inne metalowe. Podobnie wygląda budowa wewnętrznej części urządzenia – producenci używają różnego rodzaju surowców. Jak wszyscy wiemy, materiał, z jakiego wykonano sprzęt dość mocno wpływa na maksymalny czas jego użytkowania. Nie jest tajemnicą, że aluminiowe lub stalowe części są znacznie odporniejsze na złamania niż plastikowe odpowiedniki. Nie mniej jednak, przy odpowiedniej konserwacji, również elementy z tworzywa sztucznego mogą okazać się dość trwałe.

 

Dodatkowe funkcje

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie konsumentów, producenci wyposażyli swoje produkty w szereg dodatkowych funkcji. Spośród licznych udogodnień jednym z najbardziej cenionych przez użytkowników jest bieg wsteczny. Dzięki niemu możesz wycisnąć z owoców maksymalnie dużo soku.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest opcja “stop kapanie”. Jednym ruchem ręki sprawisz, że ociekające krople zostaną automatycznie zablokowane przez urządzenie.

 

Sokowirówki wolnoobrotowe w dobrych cenach

Ceny sokowirówek wolnoobrotowych są bardzo zróżnicowane. Wpływa na nie przede wszystkim ilość funkcji oraz marka. Najtańsze modele kupisz już za niecałe 500 zł. Jeśli jednak zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, musisz przygotować się na wydatek rzędu nawet 7000 zł.

 

 

Najlepsze sokowirówki wolnoobrotowe w 2021 roku

 

Chcąc ułatwić Ci zakup dobrej jakości urządzenia, przygotowaliśmy ranking sokowirówek wolnoobrotowych. Prezentowane zestawienie powstało w oparciu o opinie użytkowników, którzy przetestowali już prezentowane sprzęty. Możesz mieć zatem pewność, że modele te są sprawdzone i trwałe.

 

Nasze zalecenia

 

Kuvings C9500

 

Kuvings C9500 to niezawodna sokowirówka, która została doceniona przez konsumentów. Urządzenie ma moc 240 W. Z jego pomocą przygotujesz pyszny i świeży sok, który zachwyci Twoich bliskich.

Poza tym, że sprzęt pozwoli nam wycisnąć sok z owoców i warzyw, możemy także przyrządzić zdrowe koktajle czy domowe lody. Jest to zatem w pełni funkcjonalny wariant. Wiele osób pochwaliło elegancki design produktu oraz fakt, że obudowa występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej i srebrnej. Każdy może zatem dopasować urządzenie do wystroju swojej kuchni. System odprowadzania resztek jest odpowiednio skonstruowany, przez co uzyskany napój jest klarowny. Sito, konstrukcja ślimaka (najważniejszy element w wyciskarce) oraz korek niekapek znacznie ułatwiają korzystanie ze sprzętu i zapewniają duży komfort pracy.

Opinie o sokowirówkach wolnoobrotowych tego producenta są bardzo pochlebne. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Użytkownicy są zdania, że jest to prosty w obsłudze sprzęt, którego cechuje cicha praca.

 

 

 

 

Panasonic MJ-L500

 

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia była odpowiednio wyposażona, nie możesz zapomnieć o zakupie sokowirówki. Jest to urządzenie, które pozwoli Ci przygotować zdrowy, pełen witamin napój. Godnym polecenia sprzętem jest Panasonic MJ-L500 o mocy 150 W.

Prezentowany model posiada śrubę, która obraca się z prędkością 45 obr./min. Dobrze zgniata produkty, ale nie pozbawia ich przy tym cennych wartości odżywczych. Możemy mieć zatem pewność, że uzyskany sok jest pełen wartościowych dla naszego organizmu składników. Urządzenie wyposażone jest w specjalną zatyczkę zapobiegającą kapaniu. Po skończonej pracy nie będziesz zatem musiał obawiać się tego, że resztki soku wydostaną się na zewnątrz urządzenia. Do zestawu dołączone jest dodatkowe sitko, za pomocą którego przygotujesz domowe lody czy zdrowego shake’a.

W opiniach wielu konsumentów pojawiają się pozytywne opinie na temat ceny sokowirówki oraz jakości jej wykonania. Osoby, które przetestowały już w swoich domach opisywane urządzenie są zdania, że to godny polecenia wariant.

 

 

 

 

Tefal ZC255B38

 

Tefal ZC255B38 to według użytkowników dobra i tania sokowirówka wolnoobrotowa. Można wyciskać w niej nie tylko owoce czy warzywa, ale także zioła. Jej moc to 200 W. W prezentowanym urządzeniu można przygotować ok. 0,8 l soku.

Sprzęt wyposażony jest w 2 poziomy szybkości, dzięki czemu możliwe staje się dostosowanie jego pracy do naszych potrzeb. Cały zestaw składa się tylko z 5 elementów, przez co jego instalacja w kuchni zajmuje jedynie kilka minut. Co więcej, wszystkie części są łatwe w czyszczeniu, zatem pielęgnacja prezentowanego modelu nie rodzi żadnych problemów. Sokowirówka jest wyposażona w blokadę kapania, a także posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem w sytuacji kiedy, sprzęt nie jest odpowiednio złożony.

Konsumenci są zdania, że to produkt w przystępnej cenie, który powinien znaleźć się w kuchni każdego, kto dba o zdrowie. Otrzymane przy użyciu tego sprzętu soki są niezwykle smakowite i pełne wartości odżywczych.

 

 

 

 

Hendi H221044

 

Hendi H221044 to urządzenie do przygotowywania soków. Jego moc wynosi 250 W. Możemy w nim przygotować ok. 850 ml zdrowego i pełnego witamin napoju. Pojemnik został dodatkowo wyposażony w kranik spustowy ułatwiający nalewanie.

Poziom wytwarzanego przez urządzenie hałasu wynosi 65 dB. Choć jest to stosunkowo dużo, to konsumenci są zdania, że praca sprzętu nie jest uciążliwa i nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Obudowa prezentowanego modelu została wykonana z wysokiej jakości aluminium oraz tworzywa ABS. Możemy mieć zatem pewność, że wyciskarka będzie się dobrze prezentować przez długi czas. Waga sprzętu jest równa 7,2 kg, więc bez problemu będziemy w stanie go przenieść. W zestawie poza urządzeniem otrzymamy także szczotkę z nylonowym włosiem, która okazuje się niezwykle pomocna w trakcie czyszczenia sokowirówki.

Warto dodać, że opisywany model dzięki swojej wydajności zyskał uznanie osób prowadzących punkty gastronomiczne. Plusem okazała się być także cena oraz dostępność produktu w sklepach.

 

 

 

 

Ceado CP150

 

Osoby, które poszukują wysokiej klasy sokowirówki, powinny bliżej przyjrzeć się modelowi Ceado CP150. Jest on bardzo wydajny – w ciągu godziny może przetworzyć do 60 kg owoców i warzyw. Moc urządzenia to 400 W.

Sprzęt wyposażony jest w podajnik oraz duży otwór wsadowy (60 mm), dzięki czemu możemy wrzucać tam produkty w całości lub w dużych kawałkach, co znacznie usprawnia pracę. Wszystkie części, które mają styczność z żywnością można zdjąć, a następnie umyć w zmywarce. Dzięki temu mamy pewność, że nasze urządzenie będzie czyste i tym samym nie osiądą na nim żadne bakterie. Prezentowany sprzęt ma małe rozmiary: 18 cm x 40 cm x 46,5cm. Umieścimy go zatem bez problemu na blacie w każdej, nawet małej kuchni.

Większość z osób, które zdecydowały się na ten model, jest zdania, że to jedna z lepszych, dostępnych na rynku propozycji. Największym plusem okazała się możliwość pracy ciągłej oraz opcja zatrzymująca kapanie tzw. Stop Kapaniu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir