Sokowirówka czy wyciskarka

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaką sokowirówkę lub wyciskarkę wybrać?

 

Dobrym pomysłem na zdrowe odżywianie jest samodzielne przyrządzanie soków. Dzięki temu masz pewność co znajduje się w ich składzie, co pozwoli wyeliminować konserwanty oraz nadmiar cukru. Aby zadbać o to, by Twoje napoje były pełne witamin, polecamy Ci zainwestowanie w najlepsze sokowirówki lub wyciskarki na rynku. Wiemy jednak, że taka inwestycja nie należy do najprostszych, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego jakie są zalety sokowirówek oraz wyciskarek.

 

 

Oba typy urządzeń pozwalają na przygotowanie pysznych soków, które bogate są w witaminy. Sokowirówki w czasie pracy oddzielają sok od miąższu, co gwarantuje przejrzystą konsystencję. Z kolei wyciskarki miażdżą zarówno owoce, jak i warzywa, by wydobyć z nich sok, który zostaje przefiltrowany. Pozwala to na dokładne oddzielenie napoju od miąższu.

Najlepsza sokowirówka w 2019 roku gwarantuje szybkie przygotowanie napoju. Wynika to z tego, że takie urządzenia zazwyczaj wyposażone są w bardzo mocny silnik. To z kolei przekłada się na szybką pracę i wyciśnięcie bardzo dużej ilości napoju za jednym razem. Poza tym wiele modeli nie wymaga od nas krojenia owoców czy warzyw na mniejsze kawałki. Z tego powodu, soki z sokowirówki polecane są osobom, którym zależy na szybkim przygotowaniu napoju. Równocześnie, klarowna konsystencja sprawia, że produkt będzie dobrze przyswajany przez dzieci. Jest to bardzo ważne, gdyż maluszki potrzebują dużo witamin, które ochronią je przed potencjalnym przeziębieniem oraz zapewnią odpowiedni rozwój.

Praca wyciskarek jest nieco wolniejsza, dlatego sok ma większe stężenie błonnika. Jak zapewniają dietetycy, powolny proces miażdżenia gwarantuje też, że procent witaminy C w napoju będzie zwiększony. Dotyczy to szczególnie takich owoców i warzyw jak: pomarańcze, kiwi, pomidory, szpinak oraz granat. Równocześnie, napój przygotowany w wyciskarce jest znacznie gęstszy, dlatego bardziej nas syci. Specjaliści są zdania, że sok z wyciskarki może stanowić substytut drugiego śniadania.

Dietetycy zapewniają, że stężenia witamin w obu rodzajach soków jest dość zbliżone. Choć wyciskarka jest w stanie przechować większą ilość witaminy C, to sokowirówka gwarantuje wyższe stężenie witaminy E. Podobnie jest w przypadku przeciwutleniaczy, których zawartość w obu typach napoi jest zbliżona. Zasadniczą różnicą jest jednak ilość błonnika, który jest zdecydowanie większy w sokach z wyciskarek. Element ten dobrze wspiera nasz układ pokarmowy oraz jego florę bakteryjną. Co więcej, wypicie takiego napoju zmniejszy wzrost cukru we krwi, więc energia dostarczona z węglowodanów starczy nam na dłużej. Jest to na pewno bardzo ważne dla osób odchudzających się i uprawiających sport.

 

 

Sokowirówki i wyciskarki – ranking

 

 

Philips Viva Collection HR1832/02

 

Model Philips Viva Collection HR1832/02 to jedna z najlepszych sokowirówek na rynku. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu każdy z nas, bez względu na wiek może z niego korzystać.

Dużym atutem prezentowanego modelu jest jego moc, która wynosi 500 W. Pozwala to nam na bardzo szybką i wydajną pracę. Przygotowanie 1 l soku zajmuje około 1 minuty. Co więcej, maszyna posiada 2 prędkości pracy, więc bez trudu przygotujemy napój z niemal każdego składnika. Duży wlot sprawia, że warzywa i owoce nie muszą być pokrojone na kawałki przed rozpoczęciem obróbki, zatem mamy zagwarantowaną oszczędność czasu. Sokowirówka umożliwia użycie własnej szklanki, więc nie musimy brudzić całego pojemnika na niewielką ilość soku. Największą zaletą urządzenia jest technologia Quick Clean, która sprawia, że pulpę po owocach łatwo usunąć z elektroskopowego sitka.

Wiele osób zdecydowało się na ten model, gdyż gwarantuje on szybką pracę. Za jednym razem możemy bowiem przygotować do 1,5 l soku bez opróżniania pojemnika na miąższ. Co więcej, zdaniem konsumentów, ta sokowirówka w dobrej cenie, to sprzęt godny polecenia, gdyż nie zajmuje za dużo miejsca w kuchni.

 

 

 

 

Panasonic MJ-L500

 

Elegancka wyciskarka Panasonic MJ-L500 to ciekawe urządzenie, które pozwala na przygotowanie zdrowych soków. Ponieważ jest to model wolnoobrotowy, napoje zachowują wszystkie wartości odżywcze, zwłaszcza błonnik, co pozytywnie wpływa na nasz układ trawienny i ogólny stan zdrowia.

Śruba we wnętrzu maszyny obraca się z prędkością 45 obrotów w ciągu 1 minuty, zatem w czasie tego procesu nie wytwarza się ciepło. Jest to bardzo ważne, gdyż nawet o niewiele podwyższona temperatura, może doprowadzić do zniszczenia wartości odżywczych soku. Co więcej, napoje przygotowane w produkcie wolnoobrotowym dłużej zachowują pyszny smak, a co ważniejsze nie rozwarstwiają się. Wyciskarka wyposażona została w specjalną zatyczkę, która zapobiega kapaniu. Jednak największą zaletą jest sitko dołączone do zestawu, za pomocą którego przygotujesz lody. Pozwoli to na zrobienie zdrowych i pełnych witamin deserów dla najmłodszych.

Prezentowany model posiada wiele zalet, które przypadły do gustu licznej grupie konsumentów. Należy zaznaczyć, że produkt jest prosty w użyciu, więc klienci w każdym wieku mogą z niego korzystać. Co więcej, jego niewielkie gabaryty sprawiają, że nie będzie zawadzał w kuchni.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...