fbpx

Roboty wieloczynnościowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.10.19

 

Osoby szukające robota wieloczynnościowego chcą kupić produkt niezawodny, uniwersalny, łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Takie też modele znalazły się w naszym zestawieniu. Przy wyborze produktów kierowaliśmy się nie tylko ich cechami, ale też ocenami konsumentów. W ten sposób wyłoniliśmy najlepsze propozycje, wśród których znalazł się robot Avance Collection HR7778/00. Jest to niezawodne urządzenie posiadające wiele funkcji i wyposażone w szereg akcesoriów. To za ich sprawą sprzęt pomoże Ci w przygotowaniu wielu dań, ciast i przetworów. Prezentowany model ma blender, dużą misę i solidny silnik. Ponieważ ma system regulacji pracy, bez problemu dostosujemy go do naszych potrzeb. Nie jest to jednak najtańszy produkt, dlatego mamy dla Ciebie tańszą propozycję, jaką jest Zelmer ZHM 0861 X o mocy 400 W. Ten kompaktowy sprzęt posiada wiele ciekawych akcesoriów. W dalszej części naszego artykułu znajdziesz też inne modele warte uwagi.

 

 

Jaki robot wieloczynnościowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lubisz gotować i szukasz odpowiedniego urządzenia? Robot wielozadaniowy to sprzęt, który ułatwi Ci przygotowanie Twoich ulubionych dań. Ze względu na wiele różnych końcówek jest on bardzo wszechstronny, dlatego sprawdzi się w każdej kuchni. Przy minimalnym wysiłku wyrobisz ciasto na chleb czy zmielisz mięso. Przygotowany przez nas poradnik przedstawia najistotniejsze kwestie, którymi powinieneś się kierować przy zakupie takiego sprzętu i odpowiada na pytanie – jaki robot wieloczynnościowy wybrać?

Rodzaje

Robot wieloczynnościowy ma za zadanie ułatwić nam pracę w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków. Z tego względu warto wybrać odpowiedni model, który spełni nasze oczekiwania. W sklepach znajdziemy kilka wariantów, m.in. roboty:

Planetarne – obecnie bardzo popularne urządzenia. Taki sprzęt jest bardzo wydajny, gdyż jego mieszadła obracają się wielokierunkowo –  w tym samym momencie następuje obrót wokół własnej osi oraz misy robota.

Tradycyjne – niegdyś był to zdecydowanie najbardziej powszechny robot. Tego typu sprzęt posiada mieszadła obracające się tylko w jednym kierunku, czyli wokół własnej osi. Choć nie jest tak wydajny, jak model planetarny, to mimo wszystko zdecydowanie ułatwia on pracę w kuchni.

Z misą – głównym elementem urządzenia jest duża, plastikowa lub metalowa misa.

 

Moc – jaki robot wieloczynnościowy jest najlepszy?

Najważniejszym parametrem każdego urządzenia zasilanego sieciowo jest jego moc. Od niej zależy wydajność naszego sprzętu oraz to, jak wysokie będą nasze rachunki za prąd. Należy również pamiętać, że moc odpowiada również za szybkość pracy. Roboty kuchenne o niższej mocy zwykle mogą pracować zaledwie ok. 15 min, przy dłuższej pracy może dojść do przegrzania silnika. W sklepach znajdziemy więc urządzenia, których moc waha się w zależności od modelu, od 300 W do nawet 1500 W.

 

Ilość obrotów

Bardzo ważną kwestią, którą należy się kierować przy wyborze tego typu sprzętu jest również ilość obrotów. Roboty kuchenne dostępne w sklepach różnią się od siebie pod tym względem, dlatego znajdziemy modele, których wartość ta wynosi od 300 obrotów/min do nawet kilkunastu tysięcy obrotów/min. Warto również dodać, że bardziej skomplikowane urządzenia posiadają specjalne poziomy prędkości, dzięki którym możemy regulować ilość obrotów do produktu, który zamierzamy przetworzyć.

 

Wykonanie

Wybierając najlepszy robot wieloczynnościowy pamiętaj o tym, by dokładnie przyjrzeć się, w jaki sposób dany model został wykonany. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsza jest obudowa oraz wymienne elementy. Robot kuchenny może być zarówno plastikowy, jak i cały metalowy. To, który materiał jest lepszy zależy od naszych preferencji. W asortymencie wielu sklepów znajdziemy również modele posiadające elementy zarówno metalowe, jak i plastikowe.

 

Zabezpieczenia

Robot wieloczynnościowy uchodzi za potencjalnie niebezpieczne urządzenie, szczególnie dla naszych dzieci. Warto jednak pamiętać, że producenci starają się zapobiec wszelkiego rodzaju wypadkom, unowocześniając swój sprzęt o coraz to nowsze technologie i zabezpieczenia. Do nich zaliczamy m.in. inteligentne wyłączania się robota w przypadku nieprawidłowego zamknięcia pokrywy lub przymocowania końcówki. Urządzenie nie włączy się ponownie w przypadku przegrzania silnika, co zapobiega trwałemu uszkodzeniu sprzętu.

Co więcej, by móc wyjąć lub zmienić jakiekolwiek końcówki, konieczne jest wyłączenie robota. To chroni również przed przypadkowym wypięciem się mieszadeł, co mogłoby być niebezpieczne dla nas i osób w naszym otoczeniu.

 

Podstawowe elementy

Roboty wieloczynnościowe składają się z elementów, dzięki którym jesteśmy w stanie w bardzo szybki sposób przygotować nasze ulubione danie. Do nich zaliczamy przede wszystkim mikser, blender, młynek, wyciskarkę, maszynkę do mielenia mięsa, misę do ubijania piany i zagniatania ciasta, czy sokowirówkę. W ten sposób, jedno urządzenie jest w stanie zastąpić nam wiele mniejszych sprzętów, niezbędnych w kuchni do przygotowania konkretnych potraw. Co więcej, w szybki i prosty sposób posieka on owoce i warzywa.

Doskonale sprawdza się również do mieszania składników na ciasto, kremy, zupy czy sosy. Takie urządzenie wykona za nas wiele czynności, dzięki czemu w tym samym czasie będziemy mogli skupić się na kolejnych etapach przygotowywania potraw.

 

 

Dodatkowe funkcje

Oprócz podstawowych funkcji, roboty kuchenne często posiadają dodatkowe tryby. Do nich zaliczamy przede wszystkim tryb pulsacyjny, którego zadaniem jest szybkie kruszenie np. orzechów, ziaren, etc. Funkcja turbo ma na celu uruchomienie najszybszych obrotów naszego urządzenia. W ten bardzo szybki sposób możemy wymieszać składniki na ciasto czy koktajl.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość ważenia porcji składników. Ta funkcja dostępna jest jedynie w najnowszych modelach. Doskonale sprawdzi się w każdej kuchni i pozwoli nam na kontrolowanie porcji przygotowywanych posiłków.

 

Roboty wieloczynnościowe w dobrych cenach

Roboty kuchenne dostępne są w wielu różnych wariantach. W sklepach znajdziemy więc proste i bardziej skomplikowane urządzenia, których liczba końcówek pozwala nam na przygotowanie większości posiłków w bardzo krótkim czasie. Cena sprzętu wzrasta wraz z możliwościami danego modelu. Dlatego najtańsze roboty kuchenne możemy kupić w cenie do 500 złotych.

Taki sprzęt będzie miał jednak moc ok. 800 W. Za sprzęt 1000 W musimy wydać co najmniej 1000 złotych. Model ze wszystkimi dodatkowymi elementami może kosztować nawet 5000 złotych.

 

 

Najlepsze roboty wieloczynnościowe w 2019 roku

 

Nasz poradnik wskazał Ci, czym cechują się dobrej jakości roboty, w tej części artykułu pokażemy Ci dobre jakościowo produkty. Nasz ranking robotów wieloczynnościowych zawiera najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Avance Collection HR7778/00

 

Jeśli interesuje Cię zaawansowany sprzęt i Twój budżet przekracza 700 zł, Twojej uwadze polecamy robot Philips Avance Collection HR7778/00. Jest to bardzo funkcjonalne urządzenie o mocy aż 1300 W, dlatego radzi sobie nawet z bardzo twardymi składnikami. Za sprawą innowacyjnej, metalowej końcówki do wyrabiania ciasta, urządzenie umożliwi Ci nawet zagniecenie ciasta na chleb.

W zestawie oprócz podstawy z silnikiem i misy o pojemności 3,4 l, znajdziemy również końcówkę do ubijania i ucierania, a także wspomniane wcześniej mieszadło do wyrabiania ciężkiego ciasta drożdżowego.

Jednak to nie wszystko. Urządzenie ma też specjalne nakładki do siekania i tarcia i zostało wyposażone w blender, co sprawia, że jest bardzo funkcjonalne. Jest także w stanie kruszyć lód.

Ze względu na szeroki zakres regulacji, łatwiej dostosujemy pracę robota do naszych potrzeb. Model ten ma 12 ręcznie regulowanych prędkości pracy oraz 3 automatyczne przyciski.

Urządzenie zostało uznane za bardzo praktyczne, gdyż można je myć w zmywarce. Jeśli jakikolwiek element zestawu uszkodzi się, można dokupić zamiennik. Co istotne, producent oferuje też możliwość zakupu dodatkowych tarek i elementów, które sprawią, że sprzęt będzie bardziej funkcjonalny.

Produkt ceniony jest za solidne wykonanie oraz wiele ciekawych funkcji.

 

 

 

 

Zelmer ZHM0861X

 

Mikser z misą Zelmer ZHM 0861 X o mocy 400 W to urządzenie, które ułatwi Ci pracę w kuchni. Jest funkcjonalne i kompaktowe. Prezentowany model ma pięciostopniową regulację prędkości działania, co pozwala na dostosowanie pracy robota do danego dania czy składników.

Zelmer ZHM 0861 X srebrny (381.61 SL) pozwala nam przygotować dużo pysznych potraw w krótkim czasie. Ucieranie ciast, ubijanie piany, rozdrabianie, miksowanie i wiele różnych prac kuchennych – to wszystko wykonasz przy użyciu tego sprzętu.

W skład zestawu wchodzi misa obrotowa i podstawa, mikser, kubek miksujący i nasadki miksujące. Jeśli któryś z tych elementów ulegnie uszkodzeniu, z łatwością dokupisz części zamienne.

Jest to dobry i tani robot wieloczynnościowy, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Bez wątpienia jest to związane z tym, że marka Zelmer uznawana jest za jednego z lepszych producentów małego AGD. Użytkownicy uważają, że mikser jest solidny i wydajny.

 

 

 

 

Philips Viva Collection HR7762/00

 

Philips Viva Collection HR7762/00 robot kuchenny o mocy 750 W. Jest to urządzenie o niewielkich gabarytach, wyposażone w wiele ciekawych elementów, za sprawą których praca w kuchni stanie się prostsza.

Urządzenie składa się z pojemnika, blendera i młynka. Poza tym ma szereg dodatkowych elementów, jak końcówki do ubijania i ucierania, a także tarcze ze stali nierdzewnej z oczkami o różnej wielkości. Aby łatwiej nam było przechowywać sprzęt, został on wyposażony w schowek na akcesoria. Co istotne wszystkie elementy urządzenia, poza postawą z silnikiem, możemy bez obaw myć w zmywarce.

Model Viva Collection HR7762/00 wyposażono w technologię PowerChop, która zapewnia nam doskonałe siekanie. Poza tym ma system regulacji pracy, więc łatwo dostosujemy robot do swoich potrzeb.

Opinie o robotach wieloczynnościowych marki Philips są bardzo pochlebne. Konsumenci zgodnie uznali, że prezentowany sprzęt jest wydajny i niezawodny. Poza tym nie zajmuje dużo miejsca w szafce.

 

 

 

 

Bosch MCM68861

 

Robot wielofunkcyjny Bosch MCM68861 o mocy 1250 W to niezawodne urządzenie, które ułatwi Ci mieszanie, ubijanie, ucieranie, mielenie i wiele innych prac, jakie wykonujesz na co dzień w kuchni.

Robot jest wyposażony w mini rozdrabniacz z nożem QuattroBlade z 4. Rozdrabniacz pozwala nam na zmielenie ziół, mięsa i serów. Posiada też tarcze, które kroją warzywa w plasterki, wiórki lub słupki. To świetny sprzęt cechujący się bardzo solidnym wykonaniem. W zestawie znajduje się też blender, misa, różnego rodzaju rozdrabniacze i końcówki. Poza tym model ten ma wyciskarkę do cytrusów.

Ze względu na dużą misę, której pojemność wynosi prawie 4 l, jednorazowo w urządzeniu możemy przygotować sporą ilość ciasta lub też posiekać nawet 2 kilogramy ziemniaków, bez konieczności ich wysypywania do innej misy. Nie bez znaczenia jest także łatwy system obsługi i szeroki zakres regulacji pracy, w tym tryb pulsacyjny, który umożliwia pracę z twardymi składnikami.

Konsumenci w swoich ocenach potwierdzają, że robot jest przede wszystkim funkcjonalny, a do tego łatwy w obsłudze. Poza tym użytkownicy urządzenia pozytywnie oceniają w tym przypadku stosunek ceny do jakości.

 

 

 

 

Kenwood Multipro Compact FPM250

 

Kenwood Multipro Compact FPM25 to robot wielofunkcyjny, w którym zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Ma to zapewnić nam możliwość łatwiejszej i bardziej wydajnej pracy.

Prezentowany model ma ciekawe funkcje i bogate wyposażenie. Wśród akcesoriów znajdziemy blender, mieszadło do wyrabiania ciężkiego ciasta, różne trzepaczki, wyciskarkę do cytrusów i wiele innych elementów.

Za sprawą dość mocnego silnika o mocy 750 W, model ten jest w stanie pracować wydajnie przez długi czas.  

Jeśli szukasz urządzenia, które posieka, zetrze, potnie w plasterki, ubije, zagniecie ciasto, pokruszy lód, rozdrobni, czy zblenduje – to właśnie propozycja dla Ciebie.

Solidna obudowa oraz mocne końcówki wykonane ze stali nierdzewnej sprawiają, że produkt jest wysoce bezawaryjny.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu podkreślają, że jest bardzo użyteczny, nie zajmuje dużo miejsca, a jego obsługa jest stosunkowo łatwa.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status