ᐅ Płyty indukcyjne dwupalnikowe. Opinie i recenzje 

Płyty indukcyjne dwupalnikowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 07.12.19

 

Jesteś ciekawy, która dwupalnikowa płyta indukcyjna została uznana za najlepszy sprzęt w 2019 roku? Po analizie komentarzy konsumentów i trendów zakupowych okazało się, że najczęściej kupowany model to Sencor SCP 5404GY, na którym możemy gotować w naczyniach o średnicy od 12 cm do 19 cm. To urządzenie wolnostojące, dlatego możemy je np. zabrać ze sobą na wczasy. Z uwagi na antypoślizgowe nóżki płyta nie powinna przesuwać się na blacie podczas gotowania. Sprzęt ma wyświetlacz LCD z dotykowym panelem, więc jego obsługa jest wyjątkowo prosta. Poza tym produkt nie nagrzewa się i jego powierzchnia zawsze pozostaje chłodna w dotyku. Niemal tak samo popularna jest płyta Sencor SCP 5303GY, która zajmuje drugie miejsce w zestawieniu. Urządzenie ma gładką powierzchnię, więc mycie go po gotowaniu nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Model ma funkcję automatycznego wykrywania błędów, wszystkie komunikaty na temat nieprawidłowego działania sprzętu widoczne są na wyświetlaczu. Płyta została wyposażona w timer.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką płytę indukcyjną dwupalnikową kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli szykujesz się na remont lub urządzanie kuchni w nowym mieszkaniu, z pewnością czeka Cię wybór nowej płyty grzewczej. Jeśli model tradycyjny nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zastanowić się nad zakupem płyty indukcyjnej. Pozwala ona zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii elektrycznej. Modele wyposażone w dwa pola grzejne wbrew pozorom są wyborem optymalnym, zwłaszcza dla małych rodzin lub mieszkających razem par. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaką płytę indukcyjną dwupalnikową wybrać, by gotowanie było naprawdę przyjemne, zdrowe i szybkie.

Płyty indukcyjne – zalety

Płyty indukcyjne stają się coraz popularniejsze i bardzo często zastępują tradycyjne kuchenki gazowe lub elektryczne. Dzieje się tak, ponieważ są one bardzo ekonomiczne. Podczas gotowania ogrzewa się tylko dno naczynia, a nie cała płyta, w efekcie możemy zaoszczędzić sporo energii. Ze względu na to, że powierzchnia produktu przez cały czas pozostaje chłodna, skutecznie eliminujemy ryzyko poparzenia. To duża zaleta, zwłaszcza gdy mieszkamy z małymi dziećmi. Należy również pamiętać, że w przypadku płyty indukcyjnej nie mamy styczności z płomieniami, co może również wyeliminować ryzyko pożaru.

Tego typu produkty umożliwiają przygotowywanie potraw znacznie szybciej, często skracają czas gotowania nawet o 90%. Dzięki temu, że swobodnie możemy dostosować temperaturę, a ciepło działa bezpośrednio na składniki, możemy otrzymać posiłki znacznie zdrowsze i pełne cennych witamin, czy substancji odżywczych. Przy gotowaniu na tradycyjnej kuchence często zdarza się, że temperatura jest za wysoka, a produkty tracą swoje właściwości.

Płyta indukcyjna jest ponadto bardzo łatwa do wyczyszczenia, ponieważ ma płaską i gładką powierzchnię. Nie ma tu także trudno dostępnych, niewygodnych do umycia miejsc. Choć nie każdy może zamontować taki produkt w swojej kuchni ze względu na wytwarzane pole magnetyczne, to rzeczywiście zasługuje on na uwagę. Jeśli nie ma żadnych przeszkód do montażu takiej płyty w naszej kuchni, warto przemyśleć jej zakup.

 

Zasilanie

Przed zakupem płyty indukcyjnej musimy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Pierwszą z nich jest zasilanie. Tego typu produkty wymagają jednego źródła zasilania, czyli energii elektrycznej. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno kuchenki, musimy sprawdzić informacje dotyczące jej przyłączenia. Niektóre modele wymagają minimalnego napięcia o wartości 400 V, a inne jedynie 230 V. Czasami może być więc potrzebna odpowiednia instalacja elektryczna. Jeśli nie mamy pewności, czy wybrana przez nas płyta będzie pod tym względem odpowiednia, najlepiej zasięgnąć porady u specjalisty.

 

Rozmiar płyty

Rozmiar płyty to równie istotna kwestia. Jej wielkość musimy dostosować choćby do liczby domowników. W przypadku par, czy małżeństw z jednym dzieckiem najlepszym wyborem będzie model dwupalnikowy. Wybierając zbyt duży produkt niepotrzebnie zabierzemy miejsce w kuchni i wydamy zbyt dużo pieniędzy. W przypadku płyt indukcyjnych pola grzejne nie muszą być tak zróżnicowane pod względem mocy, czy wielkości, ponieważ umożliwiają precyzyjne ustawienie temperatury. Właśnie dlatego produkt o dwóch polach bardzo często okazuje się wystarczający.

Na rynku najczęściej możemy znaleźć płyty, których szerokość do zabudowy wynosi od 58 cm do 60 cm. Bez problemu możemy też znaleźć węższy lub szerszy model. Pod uwagę musimy brać metraż naszej kuchni, dzięki czemu nie będziemy musieli zmieniać części lub nawet całego jej wyposażenia.

 

Kształt płyty

Obecnie w sklepach możemy znaleźć nie tylko tradycyjne, prostokątne modele, ale również kwadratowe, czy nieco bardziej oryginalne, np. owalne lub przypominające kształtem orzech nerkowca. Przed zakupem musimy się więc zastanowić, jaki kształt będzie dla nas odpowiedni i optymalny. Pamiętajmy, że nawet najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa nie będzie nam dobrze służyć, jeśli źle dobierzemy jej kształt.

 

Średnica i kształt pól grzejnych

Przy wyborze płyty indukcyjnej musimy również sprawdzać, jaką średnicę i kształt mają same pola grzejne. To właśnie na nich będziemy stawiać garnki i inne naczynia, a jeśli ich średnica będzie za mała lub zbyt duża, gotowanie może nie być możliwe. Najlepiej wybierać modele, które działają efektywnie z garnkami o średnicy od 11 cm do 19 cm.

Zazwyczaj pola grzejne mają kształt koła, prostokąta lub owalu. Możemy też spotkać się z produktami o polach wielostrefowych, które potrafią dostosować się do kształtu i wielkości garnków. Niektóre płyty mogą też mieć funkcję pozwalającą na łączenie pól, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie gotować, nawet w garnku o niestandardowym rozmiarze.

 

Sterowanie

Obecnie producenci tworzą produkty z różnorodnymi systemami sterowania. Niektóre z nich mają pokrętła, takie jak w kuchenkach gazowych, jednak bardziej nowoczesne modele zazwyczaj wyposażone są w panel dotykowy. Najczęściej jest on umieszczony z przodu urządzenia lub z boku. Jego obsługę można bardzo szybko opanować, dzięki czemu ustawienie odpowiedniej temperatury nie zajmie nam dłużej niż kilka lub kilkanaście sekund.

 

Zabezpieczenia

Choć płyta indukcyjna eliminuje ryzyko poparzenia i podpalenia, warto zwracać uwagę, czy wybrany przez nas model posiada kilka istotnych zabezpieczeń. Pierwszym z nich będzie zabezpieczenie przed dziećmi, jeśli oczywiście je mamy. Dzięki niemu dziecko nie włączy przypadkowo płyty, nie będzie także mogło zmienić ustawień mocy, czy temperatury.

Bardzo ważny jest też wyłącznik bezpieczeństwa, który wyłączy samoistnie produkt po dłuższym czasie bezczynności (zazwyczaj jest to ok. 120 minut). Dzięki temu, nawet gdy zapomnimy o gotującym się daniu, ryzyko jego przypalenia jest znacznie mniejsze niż np. w przypadku zwykłej kuchenki gazowej.

Tego typu urządzenia często też informują nas poprzez sygnał dźwiękowy, że postawiony na polu grzejnym garnek ma nieodpowiednią wielkość, przez co potrawa nie może zostać podgrzana.

Dodatkowe funkcje – jaka płyta indukcyjna dwupalnikowa jest najlepsza

Stojąc przed wyborem odpowiedniej płyty indukcyjnej warto też sprawdzać, czy model, który wpadł nam w oko, posiada dodatkowe funkcje ułatwiające gotowanie. Może to być np. możliwość programowania czasu pracy. Dzięki niej urządzenie wyłączy się automatycznie po upływie określonego przez nas czasu i poinformuje za pomocą sygnału dźwiękowego, że potrawa jest już gotowa.

Kolejnym, ciekawym udogodnieniem może być tzw. funkcja booster. Z jej pomocą możemy skrócić czas grzania nawet o 50% i zwiększyć moc działania do maksimum. W ten sposób ugotujemy posiłek znacznie szybciej.

 

Płyty indukcyjne dwupalnikowe w dobrych cenach

Cena dwupalnikowych płyt indukcyjnych zależy od wielu czynników, m.in. marki, dodatkowych funkcji, czy możliwości zabudowy. Za prosty model wolnostojący z wyświetlaczem LED, ceramiczną i gładką powierzchnią oraz timerem, musimy zapłacić ok. 300-500 zł.

Jeśli interesuje nas produkt renomowanej marki, który posiada znacznie więcej udogodnień, takich jak np. wskaźnik ciepła resztkowego, czy dodatkowe zabezpieczenia, musimy liczyć się z tym, że jego cena może być nieco wyższa. W takim przypadku zazwyczaj będziemy musieli zapłacić ponad 600-700 zł.

 

 

Najlepsze płyty indukcyjne dwupalnikowe w 2019 roku

 

Jeśli marzysz o nowoczesnej kuchni, z pewnością chcesz nie tylko zmienić meble, ale i kupić nową płytę grzewczą. Dziś na popularności zyskują modele indukcyjne, które działają w oparciu o zjawisko elektromagnetycznej indukcji. Dzięki nim energia jest przetwarzana w ciepło w dnie garnka, a nie na płycie. Pozwala to zaoszczędzić sporo energii i wyeliminować ryzyko poparzenia. Nasz ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych ma na celu pokazanie Ci ciekawych modeli na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Sencor SCP 5404GY

 

Chcielibyśmy Ci zaprezentować model Sencor SCP 5404GY, czyli wolnostojącą płytę indukcyjną wykonaną z ceramiki. Jak twierdzi jej producent, pozwala ona zaoszczędzić sporo czasu (do 60%) oraz energii elektrycznej (do 50%) w czasie przygotowywania potraw. Produkt ma minimalną stratę ciepła, dzięki czemu jego efektywność może przekraczać nawet 90%. Jego moc wynosi 2900 W.

Pola grzejne tego modelu mają średnicę 145 mm i 167 mm, są odpowiednie do naczyń o średnicy od 12 cm do 19 cm. Dzięki temu możemy na nich stosować większość garnków, jakie znajdziemy w kuchni i swobodnie gotować. Zakres regulacji temperatury w tym przypadku wynosi od 60 st. C do 240 st. C. Właściwą temperaturę ustawia się tutaj w krokach co 20 st.C.

Konsumenci doceniają tę płytę indukcyjną za estetyczny design oraz wiele różnych zabezpieczeń. Produkt ten automatycznie wyłącza się po 2 godzinach bezczynności, daje też sygnały dźwiękowe i przechodzi w stan czuwania w momencie, gdy odstawimy garnek w czasie gotowania.

Urządzenie Sencor SCP 5404GY umożliwia gotowanie w naczyniach o średnicy od 12 cm do 19 cm. To wolnostojąca, dobra dwupalnikowa płyta indukcyjna do 400 zł, której wymiary wynoszą: 31 cm x 60 cm x 7,1 cm.

Zalety
Antypoślizgowe nóżki:

Sprzęt ma w podstawie antypoślizgowe nóżki, dlatego nie musimy się obawiać, że podczas użytkowania będzie się przesuwać na kuchennym blacie.

Wyświetlacz LCD:

Płyta została wyposażona w duży wyświetlacz LCD z dotykowym panelem, który umożliwia szybki wybór temperatury gotowania.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Powierzchnia urządzenia nie nagrzewa się zbyt mocno w trakcie gotowania. Możemy więc uniknąć poparzenia dłoni.

Łatwe mycie:

Płyta jest gładka i pokryto ją powłoką ceramiczną, dlatego usuwanie z niej zanieczyszczeń, takich jak resztki jedzenia, jest wyjątkowo proste.

Automatyczne wyłączanie:

Po dwóch godzinach bezczynności sprzęt sam się wyłącza, co minimalizuje zużycie prądu.

Wady
Za cicha sygnalizacja dźwiękowa:

Urządzenie ma sygnalizację dźwiękową, która uruchamia się np. przy przejściu w tryb czuwania. Konsumenci twierdzą, że jest ona zbyt cicha i czasem można jej nie usłyszeć.

 

 

 

 

Sencor SCP 5303GY

 

Model Sencor SCP 5303GY powinien zwrócić Twoją uwagę, jeśli interesuje Cię dobra i tania płyta indukcyjna dwupalnikowa. To ceramiczny i chłodny w dotyku podczas pracy produkt, którego moc wynosi 2900 W.  Ma on dwa pola grzejne o średnicy 145 mm i 167 mm, potrafiące automatycznie wykrywać naczynia, których średnica dna ma od 12 cm do 19 cm.

Ten model ma 10 wstępnie ustawionych stopni podgrzewania, jego zakres regulacji temperatury wynosi od 60 st. C do 240 st. C (w krokach co 20 st. C). Został on wyposażony w opcję automatycznego wyłączania po 2 godzinach bezczynności. Znajduje się tutaj także timer, który może opóźnić wyłączanie płyty w czasie od 1 minuty do 180 minut.

Konsumenci doceniają ten model głównie za łatwość obsługi. Został on wyposażony w dotykowy panel sterowania, za pomocą którego swobodnie można ustawić temperaturę grzania. Ponadto ten produkt automatycznie wykrywa błędy i wyświetla informację o ich pojawieniu się na wyświetlaczu.

Model Sencor SCP 5303GY ma wymiary: 60 cm x 31 cm x 7,1 cm. Moc sprzętu to 2900 W. Urządzenie pozwala na gotowanie w garnkach o średnicy od 12 cm do 19 cm.

Zalety
Ceramiczna powierzchnia:

Ceramiczna powierzchnia płyty jest idealnie gładka, dlatego łatwo się ją myje. Usunięcie z niej resztek jedzenia nie powinno stanowić żadnego problemu.

Timer:

Model jest wyposażony w timer pozwalający na ustawienie opóźnionego wyłączania (regulacja w zakresie od 1 minuty do 180 minut).

Sygnalizacja dźwiękowa:

W momencie, gdy użyjemy niewłaściwego naczynia do gotowania lub zestawimy garnek z płyty usłyszymy specjalny sygnał dźwiękowy. Informuje on o przejściu urządzenia w tryb czuwania.

Automatyczne wykrywanie błędów:

Produkt ma opcję automatycznego wykrywania błędów. Jeśli więc podczas działania urządzenia pojawi się problem, informujący o tym komunikat pokaże się na wyświetlaczu.

Wady
Niedopasowana obudowa:

Konsumenci zauważyli, że płyta lekko wystaje ponad obudowę, przez co tworzy się niewielka szpara, którą trudno jest wyczyścić.

 

 

 

 

Profi Cook 1067 

 

Profi Cook 1067 to indukcyjna płyta z dwoma palnikami, posiadająca szklano-ceramiczną powierzchnię. Jest ona bardzo odporna na zadrapania, a jednocześnie łatwo się ją czyści. Ten produkt, w porównaniu do tradycyjnej płyty grzewczej, potrafi zaoszczędzić do 55% czasu podczas gotowania. Został on wyposażony w wyświetlacz LED, który ułatwia jego obsługę i wybór odpowiedniej temperatury.

Ta płyta indukcyjna ma moc 3500 W. Posiada funkcję automatycznego wykrywania garnka, w efekcie wyłączy się samoczynnie, jeśli np. na palniku postawimy garnek do niego niedostosowany. Dopuszczalna średnica naczyń w tym przypadku wynosi od 12 cm do 22 cm. Znajduje się tutaj 10 ustawień temperatury w zakresie od  60 st. C do 240 st. C, które wybiera się  krokowo.

Jak twierdzą konsumenci, ten produkt zasługuje na uwagę ze względu na liczne zabezpieczenia. Płyta automatycznie wyłączy się po 120 minutach bezczynności, a timer do 180 minut potrafi nie tylko odliczać czas do końca gotowania, ale również powiadomi o tym za pomocą sygnału dźwiękowego.

Płyta wolnostojąca Profi Cook 1067 ma moc 3500 W. Wymiary modelu to: 65 cm x 36,5 cm x 6,5 cm. Pola grzewcze są przystosowane do używania naczyń o średnicy od 12 cm do 18 cm.

Zalety
Odporność na zadrapania:

Powierzchnia płyty jest gładka, urządzenie wykonano z połączenia dwóch materiałów – szkła i ceramiki. Produkt wykazuje więc odporność na zadrapania, w efekcie czego na długo zachowuje elegancki wygląd.

Automatyczne wykrywanie garnka:

Kiedy ustawimy garnek na polu grzewczym sprzęt automatycznie go wykryje. W momencie, gdy użyjemy niedopasowanego naczynia płyta sama się wyłączy.

Panel dotykowy:

Urządzeniem steruje się przy pomocy dotykowego panelu z dużym wyświetlaczem. To zapewnia komfortowe użytkowanie i sprawia, że szybko ustawimy odpowiednią temperaturę gotowania.

Wady
Mało precyzyjna regulacja temperatury:

Niektórym konsumentom przeszkadza to, że nie można ustawić temperatury gotowania z dokładnością do 5 st. C. W tym przypadku mamy do wyboru 10 poziomów, ze skokami co 20 st. C.

 

 

 

 

Akpo PIA3082502 

 

Model Akpo PIA3082502 został wyposażony w dwa pola grzejne z funkcją booster, dlatego musiał znaleźć się w naszym rankingu. Umożliwia ona zwiększenie mocy płyty do maksimum, czyli do 3600 W. To produkt na czarnym szkle ceramicznym, który jest przeznaczony do zabudowy.

Ten model jest sterowany dotykowo, a średnica pól grzejnych wynosi 145 mm i 210 mm. Został on wyposażony we wskaźnik ciepła resztkowego, który umożliwia kontrolę ciepła potrawy. Dzięki niemu temperatura przygotowanego dania może być utrzymywana także po wyłączeniu płyty.

Opinie o płytach indukcyjnych dwupalnikowych tego producenta są pozytywne. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Konsumenci doceniają go m.in. za automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa oraz fakt, że średnica pól pasuje do większości garnków, dzięki czemu można swobodnie przygotowywać potrawy.

Urządzenie Akpo PIA3082502 ma wymiary: 52 cm x 30 cm x 5,5 cm. Moc sprzętu to 3600 W. Średnica mniejszego pola grzewczego wynosi 14,5 cm, a większego – 21 cm.

Zalety
Blokada klawiatury:

Płyta ma funkcję blokady klawiatury. Po jej włączeniu nie ma ryzyka, że bawiące się w kuchni dzieci samodzielnie włączą urządzenie i np. poparzą rączki.

Szybkie gotowanie:

Oba pola grzewcze mają opcję Booster umożliwiającą osiągnięcie maksymalnej mocy grzania w krótkim czasie. To pozwala nam na szybkie nagrzanie patelni czy zagotowanie wody, gdy np. bardzo nam się spieszy.

Brak ramki:

To płyta do zabudowy, a ponieważ nie ma ramki możemy ją idealnie dopasować do kuchennego blatu.

Wady
Hałasujący wentylator:

Wentylator płyty generuje duży hałas, a to może przeszkadzać podczas przyrządzania posiłku.

Podatność na uszkodzenia:

Ze względu na brak ramki część konsumentów uważa, że płyta jest bardziej podatna na uszkodzenia i trzeba zachować ostrożność podczas jej mycia.

 

 

 

 

Clatronic DKI 3609 

 

Produkt Clatronic DKI 3609 to dwupalnikowa płyta indukcyjna ze szkła ceramicznego w kolorze czarnym, która nie tylko elegancko wygląda, ale również jest bardzo funkcjonalna. Jej moc wynosi 3500 W, została ona wyposażona w wygodny panel dotykowy, z pomocą którego można szybko ustawić odpowiednią temperaturę.

Model ten ma dwa pola grzejne, które przystosowane są do garnków o średnicy od 12 cm do 18 cm. Jest tutaj możliwość 6-stopniowej regulacji mocy oraz dobór temperatury w zakresie od 60 st. C do 240 st. C. Po 120 minutach bezczynności płyta wyłącza się samoistnie.

Konsumenci doceniają ten produkt przede wszystkim za opcję automatycznego wykrywania naczyń i wyświetlacz LED, za sprawą którego obsługa tego modelu jest bardzo łatwa. Dla wielu plusem jest też 180-minutowy timer, który informuje o zakończeniu gotowania.

Płyta wolnostojąca Clatronic DKI 3609 ma wymiary: 60 cm x 35,5 cm x 7,5 cm. To urządzenie o mocy 3500 W pozwala na gotowanie w garnkach o średnicy od 12 cm do 18 cm.

Zalety
Wygodna obsługa:

Sprzęt wyposażono w duży, czytelny wyświetlacz oraz panel dotykowy. Z tego powodu nie powinniśmy mieć problemu z obsługą płyty, zwłaszcza z szybkim ustawieniem optymalnej temperatury gotowania.

Stabilność:

To model wolnostojący, ale nie należy się obawiać, że w czasie użytkowania będzie się przesuwał na blacie. Zapobiegają temu nóżki zakończone specjalną, antypoślizgową gumą.

Wady
Mało precyzyjne ustawianie temperatury:

Do wyboru mamy 10 poziomów temperatury gotowania, co nierzadko uniemożliwia zachowanie precyzji i ustawienie wybranej temperatury grzania.

Mało czuły panel dotykowy:

Panel nie jest bardzo czuły, dlatego czasami nie reaguje na dotyk. Musimy więc kilka razy wcisnąć przycisk włączający urządzenie lub regulujący temperaturę, co może szybko stać się uciążliwe.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4.52 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status