Płyty ceramiczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.11.17

 

Najlepsze płyty ceramiczne w 2017 roku

 

Płyta ceramiczna to bardzo wygodne rozwiązanie w kuchni. Głównie ze względu na to, że powierzchnia ceramiczna jest łatwa w utrzymaniu, a poza tym pięknie się prezentuje. Nie można też zapomnieć, że w zasadzie wszystkie garnki i patelnie mogą być na niej używane (w przeciwieństwie do płyty indukcyjnej). Wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwy, dlatego stworzyliśmy ten ranking płyt ceramicznych, który zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Amica PH6121FTS 

 

Najlepsza płyta ceramiczna to Amica PH6121FTS. Jest to model z czterema typami pól grzejnych, w tym: pojedyncze HiLight 14,5 cm (1,2 kW) nagrzewające się do najwyższej temperatury w kilka sekund, Dual HiLight (0,7/1,7 kW), czyli o podwójnej średnicy na garnki o średnicy 12 i 18 cm, pozwalające uzyskać świetne efekty niezależnie od wielkości i kształtu garnka.

Poza tym mamy tutaj pole Brytfanna HiLight o podwójnej średnicy i wymiarach 17/17 x 26,5 cm (1,4/2,2 kW), czyli typ owalny pola, doskonały do gotowania w brytfannie oraz pole potrójne HiLight 12/17,5/21 cm (0,8/1,6/2,3 kW), czyli pole o potrójnej średnicy.

Urządzenie ma system precyzyjnego ustawienia mocy nawet na dziewięciu poziomach. Samodzielnie można sterować procesem czasowego gotowania (timer). Poza tym urządzenie ma zabezpieczenie przed włączeniem przez dzieci. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest system automatycznego zagotowania potraw, które trzeba szybko zagotować, a potem gotować na wolnym ogniu.

Wymiary produktu to: wysokość – 4,6 cm, szerokość – 57,6 cm i głębokość – 51,8 cm. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko funkcjonalność płyty, ale też jej atrakcyjny design.

 

 

 

 

Electrolux EHF16240XK 

 

Płyta grzewcza Electrolux EHF16240XK to duży, wygodny sprzęt z małymi elementami sterującymi, na którym bez problemu zmieścisz nawet największe naczynia. Powierzchnia wykonana ze szkła ceramicznego jest bardzo łatwa w pielęgnacji.

Nawet, gdy dojdzie do większych zabrudzeń, doskonale sobie z nimi poradzisz. Urządzenie jest wyposażone w praktyczną blokadę uruchomienia, co jest szczególnie przydatne, gdy masz dzieci. Model ten posiada praktyczny wskaźnik ciepła resztkowego, a więc wiesz, które pole nadal jest gorące.

Możesz to wykorzystać, na przykład utrzymując temperaturę dania, aby uniknąć podgrzewania, czy też do rozmrożenia żywności. Z drugiej strony zabezpieczy to Ciebie i domowników przed poparzeniem. Płyta ma 4 strefy grzejne – lewa przednia o mocy 2300 W i średnicy 210 mm, lewa tylna Hi-light o mocy 1200 W i średnicy 145 mm, prawa przednia o mocy 1200 W i średnicy 145 mm i prawa tylna Hi-light o mocy 1800 W i średnicy 180 mm.

Urządzenie ma sygnał dźwiękowy informujący o rozpoczęciu pracy. Przez konsumentów cenione jest za jakość wykonania, wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność i zastosowane rozwiązania.

 

 

 

 

Akpo PKA 30830 

 

Dobra i tania płyta ceramiczna marki Akpo, model PKA 30830 w kolorze czarnym, to niezawodne urządzenie ze sterowaniem dotykowym i wskaźnikiem opadania ciepła. Płyta ma 2 pola grzejne o mocy całkowitej 3000 W. Posiada zabezpieczenie przed dziećmi, blokujące wszystkie przyciski na płycie.

W sumie, na dwóch palnikach, dostępnych jest 9 poziomów mocy, a więc na kuchence możesz przygotować powidła na bardzo niskiej mocy, ale też szybko ugotować ziemniaki. Model ten ma wygodny i prosty w obsłudze wyświetlacz elektroniczny oraz praktyczne przyciski dotykowe. Posiada też bardzo wygodną funkcję szybkiego podgrzania.

Wymiary tego modelu to wysokość 4,4 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 59 cm. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie do niewielkiej kuchni, w której nie ma zbyt wiele miejsca na ustawienie klasycznej kuchenki i instalację płyty czteropalnikowej. Model ten zyskał uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

Bosch PKF 651F17E  

 

Na drugim miejscu znajduje się płyta ceramiczna Bosch PKF 651F17E z czterema polami grzejnymi. Ma ona następujące wymiary: szerokość zabudowy – 59,2 cm, wysokość – 5,1 cm oraz głębokość – 52,2 cm. Urządzenie sterowane jest elektronicznie – ma sterowanie dotykowe znajdujące się z przodu na płycie.

Jest wyposażone w 2-stopniowy wskaźnik opadania ciepła. W sumie sprzęt ma 17 stopni mocy. Posiada 4 pola grzejne, w tym: 2 x HighSpeed o mocy 1200 W i średnicy 14,5 cm, pole o średnicy 18 cm i mocy 2000 W. Ponadto pole typu High Speed, czyli dwie średnice pracujące razem lub osobno – 12 cm / 21 cm o mocy 750 W / 2200 W.

Model ten ma wyłącznik bezpieczeństwa i czasowy wyłącznik. Opinie o płytach ceramicznych Bosch są bardzo pochlebne. Produkty te cenione są jakość wykonania, ale również funkcjonalność. Wielorakość różnych pól grzejnych sprawia, że gotowanie na płycie staje się przyjemniejsze.

 

 

 

 

Bosch PRA 326B70E   

 

Nasz ranking płyt zamyka model gazowy do zabudowy, Bosch PRA 326B70E, o szerokości 30 cm, w kolorze czarnym, wykonany ze szkła ceramicznego.

Urządzenie jest wyposażone w zapalarkę gazu i ma sterowanie mechaniczne. Za pomocą pokrętła wyregulujesz wielkość i moc płomienia. Model ten ma zabezpieczenie przeciwwypływowe odcinające dopływ gazu, gdy płomień zostanie zgaszony na skutek podmuchu lub zalania. Urządzenie jest wyposażone w jeden palnik gazowy o mocy 6000 W.

Wymiary produktu to: szerokość – 30,6 cm, głębokość 52,7 i wysokość 4,5 cm. Jest to niewielka, bardzo atrakcyjna propozycja, dla osób ceniących sobie funkcjonalność. Może stanowić ciekawe rozwiązanie do małej kuchni lub dodatkowy sprzęt, który uzupełni inne typy płyt i pozwoli nam stworzyć prywatną kuchnię na miarę tej restauracyjnej.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...