Ranking 6 najlepszych piekarników parowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Piekarnik parowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nowoczesne piekarniki parowe wciąż zyskują na popularności, gdyż pozwalają na szybkie upieczenie ciast czy dań, a przy tym można je bez trudu utrzymać w czystości. Postanowiliśmy przygotować ranking prezentujący godne uwagi sprzęty, a udało nam się go przygotować na podstawie analizy opinii konsumentów. Za najlepszy model w 2021 roku uznano piekarnik Amica ED37612B X-Type Steam, który równomiernie rozprowadza ciepło wewnątrz komory. Piekarnik nagrzewa się do temperatury 150 st. C. w zaledwie 3 minuty. Sprzęt ma podświetlane pokrętła, dlatego łatwiej użytkownikom wybrać odpowiednie ustawienia. Komora w środku ma specjalną powłokę EasyClean, która ułatwia czyszczenie. Drugie miejsce w zestawieniu należy do sprzętu Electrolux EOE7C31Z SenseCook o pojemności 72 l. Wyposażono go w system samoczynnego czyszczenia, który uaktywnia się, kiedy piekarnik osiągnie temperaturę 250 st. C. Zaletą modelu jest to, że drzwi zawsze są chłodne, więc nie ma ryzyka poparzenia dłoni. System Soft Closing pozwala na ich ciche domykanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy –  Jaki piekarnik parowy kupić?

 

Tematem tego poradnika będzie piekarnik parowy. Urządzenie to pojawiło się na rynku AGD już dość dawno, ale dopiero teraz zostało spopularyzowane i zauważone przez konsumentów, jako sprzęt pomocny w codziennym przygotowaniu zdrowego i smacznego pożywienia. Zatem opiszemy najważniejsze cechy piekarnika parowego, aby pozwolić Państwu na zapoznanie się z tym urządzeniem, a także wskażemy, na jakie cechy należy zwracać uwagę przy zakupie piekarnika.

 

 

Jak działa piekarnik parowy

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki piekarnik parowy wybrać, najpierw trzeba poznać to urządzenie. Aby najprościej określić, co to jest piekarnik parowy, można by powiedzieć, że jest to piekarnik, który ma funkcję gotowania na parze. Istnieją piekarniki parowe, które umożliwiają tradycyjne pieczenie, gotowanie na parze, a także pieczenie z wykorzystaniem pary. Nomenklatura tutaj też nie jest prosta, bo istnieją urządzenia do gotowania na parze z funkcją piekarnika, albo piekarniki z funkcją pary. Te drugie mają zwykle również możliwość podpiekania potrawy, gotowania w niskiej temperaturze, czy grillowania. Niezależnie, o jakiej nazwie wybierzesz model, takie urządzenie powinno mieć różne programy pieczenia, do przygotowywania różnego rodzaju jedzenia.

Na przykład pieczenie mięsa, warzyw, czy ryb odbywa się w różnych warunkach i temperatury i długości obróbki. Niektóre piekarniki parowe dysponują funkcją przygotowywania wielu potraw równocześnie, na różnych półkach piekarnika, również o zróżnicowanych parametrach pieczenia tych potraw. Piekarniki takie mają możliwość ustawienia różnych temperatur na różnych półkach.

 

Rodzaje piekarników parowych

Pod względem budowy, czy sposobu wykorzystana, również znajdziemy tu dużą rozmaitość. Mając na uwadze wygląd i funkcjonalność można generalnie rozróżnić dwa typy takich piekarników. Są to urządzenia zintegrowane z płytą grzewczą, czyli normalnym blatem kuchenki z palnikami, albo piekarniki samodzielne, które można zamontować w dowolnym miejscu w kuchni.

Ze względu na technologię grzania wykorzystywaną w piekarniku podział ten może być następujący:

Piekarnik elektryczny: Użyteczny wszędzie tam, gdzie nie ma gazu, lub gazu używać nie chcemy. Urządzenia takie mają precyzyjne ustawienia dotyczące temperatury, a także wiele rozmaitych funkcji dodatkowych.

Piekarnik gazowy: coraz częściej zastępowany elektrycznym, ze względu na większą precyzję ustawień.

A gdy bierzemy pod uwagę dodatkowo funkcje używania pary przy pieczeniu, to znajdziemy dwa rodzaje urządzeń:

Piekarnik parowy: który umożliwia pieczenie przy wykorzystaniu różnych stopni wilgotności. Taki sprzęt pracuje w nieco niższych temperaturach od tradycyjnych urządzeń i może zastąpić gotowanie na parze.

Piekarnik parowy z funkcją pieczenia: obok gotowania na parze umożliwia pieczenie, takie jak w tradycyjnym piekarniku. Dodatkową funkcją jest wówczas użycie pary wodnej do pieczenia i tym samym obniżenie temperatury pieczenia.

 

Funkcje piekarnika parowego

Zadając sobie pytanie, jaki jest najlepszy piekarnik parowy, trzeba się koniecznie przyjrzeć funkcjom dodatkowym urządzenia, które mamy zamiar kupić. Niestety piekarniki parowe z funkcją pieczenia na ogół nie mają zbyt wiele możliwości. Najczęściej jest to zaprogramowanie temperatury pieczenia, czasu pieczenia, włączenia, bądź nie, termoobiegu, a także możliwość uruchomienia kilku programów automatycznych, jeśli producent piekarnik wyposażył w takie. Więcej za to oferują nam piekarniki tradycyjne z funkcją pary i tu możemy znaleźć takie udogodnienia jak:

Pieczenie tradycyjne przy użyciu górnej i dolnej grzałki

Termoobieg umożliwiający szybsze pieczenie, a także jednoczesne pieczenie na kilku poziomach piernika.

Opiekacz – czyli klasyczny grill

Supergrill – opiekacz działający z górną grzałką służący do przygotowania mięsa na rożnie obrotowym

Termoobieg wraz z supergrillem umożliwia pieczenia dużych porcji mięsa

Podpiekanie – dolna grzałka przypieka spody potraw

Zarumienianie – górna grzałka przyrumienia potrawy z góry

Funkcja pizza – znakomita do przygotowania tego przysmaku

Ciasta – służy do pieczenia ciasta z użyciem dolnego i górnego grzejnika, a także z włączonym termoobiegiem

Slow cooking – sposób na powolne przygotowanie potraw w kąpieli wodnej oraz niewysokiej temperaturze.

Rozmrażanie – łagodny obieg ciepłego powietrza zapewniający rozmrażanie potraw, a także np. suszenie grzybów.

Wiele z tych funkcji w połączeniu z funkcją pary pozwala na całkiem nowe możliwości w kuchni. Jednak zanim podejmiesz decyzje o zakupie, zastanów się, jakie potrawy robisz najczęściej w kuchni. Czasem posiadanie kilku nieużywanych przez nas funkcji w piekarniku, może spowodować znaczny wzrost kosztów przy zakupie.

 

 

Pojemność

Kolejna istotna kwestia przy wyborze piekarnika jest jego wielkość. Na rynku można znaleźć piekarniki z najróżniejszymi funkcjami i o rozmaitych rozmiarach. Najmniejsze modele, są kompaktowe i mogą mieć wymiary już od ok. 45 cm wysokości, 60 cm szerokości, oraz 55 cm głębokości. Są to modele o pojemności od 20 do 27 litrów i można w nich na ogół wykorzystać trzy poziomy do wkładania blachy. Standardowe wymiary piekarnika to wysokość ok. 60 cm, a ich pojemność wynosi od 40 do 60 litrów. Takie piekarniki dysponują znacznie większą liczbą poziomów do umieszczenia blach wewnątrz.

 

Koszty

Piekarniki parowe w dobrych cenach są już dostępne za kwotę ok. 1000 złotych. Jednak zawierają one jedynie podstawowe funkcje. Aby kupić model z większą ilością możliwości i opcji należałoby się przygotować na koszt ok. 3000 złotych. Najdroższe modele, wyposażone w kilkadziesiąt programów, z temperaturą od 30 do 230 stopni Celsjusza, to koszt już około 6000 złotych.  Dlatego warto dobrze przeanalizować swoje potrzeby i funkcje wybranego modelu, aby wybrać mądrze.

 

 

6 najlepszych piekarników parowych. Opinie w 2021 roku

 

Urządzając kuchnię, prędzej czy później staniemy przed dylematem wyboru piekarnika. Sprzęt taki kupuje się po to, aby go użytkować szereg lat, dlatego ważne jest, aby wybrać najlepszy piekarnik parowy. Aby ułatwić wybór przyjrzeliśmy się bliżej kilku dobrym piekarnikom. Przedstawiamy cechy i funkcje tych urządzeń, a także opinie ich użytkowników.

 

1. Piekarnik Amica ED37612B X-Type Steam

 

Piekarnik parowy Amica ED37612B X-Type Steam to sprzęt, w który chętnie inwestuje wielu konsumentów. Za jego zakupem przemawia funkcjonalność, efektywność działania i estetyka wykonania. Pojemność urządzenia wynosi 77 l, a jego wymiary to: 59,5 cm x 59,5 cm x 57,5 cm. Grzałka górna ma moc 900 W, a dolna 1100 W.

Piekarnik zaprojektowano w ten sposób, że można w nim przyrządzać jednocześnie sporo jedzenia. Z wyliczeń producenta wynika, że w środku zmieści się nawet do 100 muffinek. Pieczenie jest możliwe na kilku poziomach. Sprzęt szybko się nagrzewa, do osiągnięcia temperatury 150 st. C. potrzebuje tylko 3 minut.

Sprzęt ma elegancki, prosty design, więc pasuje niemal do każdej kuchni. Użytkownicy doceniają podświetlane pokrętła, dzięki którym łatwiej wybrać odpowiednie ustawienia. W razie potrzeby pokrętła można schować. Zaletą urządzenia jest też łatwość czyszczenia wnętrza komory (specjalna powłoka).

Piekarnik Amica ED37612B X-Type Steam ma wymiary: 59,5 cm x 59,5 cm x 57,5 cm. Jego pojemność wynosi 77 l.

Zalety
Technologia BakingPro System:

Piekarnik ma tak zaprojektowaną komorę, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane. Temperatura w środku jest stabilna, co przekłada się na bardzo dobre efekty pieczenia.

Szybkie nagrzewanie:

Sprzęt nagrzewa się do temperatury 150 st. C. tylko w 3 minuty. Nie trzeba długo czekać na to, aż będzie można rozpocząć pracę.

Pieczenie z dodatkiem pary:

Użytkownik może skorzystać z SoftSteam, czyli pieczenia z dodatkiem pary. To rozwiązania gwarantuje, że wypieki będą bardziej puszyste i się nie przesuszą.

Emalia Easy Clean:

Piekarnik w środku pokryto emalią łatwoczyszczącą EasyClean, która ma gładką powierzchnię. Nie ma na niej zagłębień ani porów, w których mogłyby osadzać się zanieczyszczenia.

Łatwy demontaż drzwi:

W razie potrzeby można łatwo zdemontować drzwi i wyciągnąć z nich szybę w celu jej dokładnego umycia.

Wady
Odciski palców na froncie:

Na powierzchni drzwiczek nawet po lekkim dotknięciu pojawiają się tłuste odciski palców. Nie wygląda to ładnie. Aby utrzymać front w idealnej czystości, trzeba go często przecierać.

 

 

 

 

2. Piekarnik Electrolux EOE7C31Z SenseCook

 

Osobom szukającym piekarnika z bardzo dużą komorą proponujemy model Electrolux EOE7C31Z SenseCook. Jego pojemność wynosi 72 l, a całkowite wymiary to: wysokość – 59,4 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 56,9 cm. Urządzeniem steruje się za pomocą dotykowego panelu z wyświetlaczem LCD.

Sprzęt ma termosondę, dlatego możemy kontrolować temperaturę przygotowywanej potrawy. Drzwi zawsze są chłodne (również w czasie pieczenia), a system Soft Closing pozwala na ich ciche oraz płynne zamykanie. Wyjmowanie gotowych dań jest proste i bezpieczne, wszystko za sprawą teleskopowych prowadnic. Co więcej, utrzymanie piekarnika w czystości również nie jest trudne, gdyż został wyposażony w czyszczenie katalityczne.

Urządzenie ma kilka istotnych zalet, które kupujący często wymieniają w swoich recenzjach. Do nich trzeba zaliczyć: równomierne i szybkie pieczenie, szeroki zakres regulacji temperatury (od 30 do 300 st. C), a także funkcję termoobiegu. Nie trzeba zbyt długo czekać, aż piekarnik się nagrzeje, w efekcie czego skraca się całkowity czas pieczenia.

Piekarnik Electrolux EOE7C31Z SenseCook ma wymiary: 59,4 cm x 59,5 cm x 56,9 cm. Ma on komorę XL o pojemności 72 l. To model w klasie energetycznej A+, jego całkowity pobór mocy wynosi 2480 W.

Zalety
Katalityczne czyszczenie:

Urządzenie wykorzystuje system katalitycznego, samoczynnego czyszczenia. Uruchamia się on automatycznie, kiedy piekarnik nagrzeje się do temperatury 250 st. C.

Funkcja rozmrażania:

Sprzęt ma funkcję rozmrażania, za sprawą której możemy szybko przygotować potrawę wyjętą z zamrażarki.

Teleskopowe prowadnice:

Dzięki teleskopowym prowadnicom wkładanie, podobnie jak wyjmowanie potrawy z komory nie stanowi żadnego problemu.

Chłodne drzwi:

Drzwi nie nagrzewają się w czasie pieczenia, a tym samym nie ma ryzyka, że poparzymy się, kiedy je dotkniemy. To odpowiedni piekarnik do domu, w którym jest małe dziecko.

Wady
Tylko jedna blacha do pieczenia:

Kupujący uważają, że w zestawie powinna być nie jedna, ale przynajmniej dwie blachy do pieczenia. Wówczas możliwe byłoby szybsze przygotowanie większej porcji ciasteczek.

 

 

 

 

3. Piekarnik Parowy Electrolux EOB8S31Z

 

Chcielibyśmy wam również zaprezentować Piekarnik Parowy Electrolux EOB8S31Z. Jest to duży, 70 litrowy piekarnik o wymiarach 59,5 cm x 59,4 cm x 56,7 cm. W wyposażeniu znajdziemy blachę emaliowaną, brytfannę, zestaw nieperforowany z naczyniem oraz paski do kontroli twardości wody i prowadnice.

Urządzenie posiada 20 podstawowych funkcji oraz funkcje dodatkowe, między innymi automatyczna propozycja temperatury, dotykowy ekran czy szybki nagrzew i wyświetlacz LCD. Co ważne, całe menu jest w języku polskim, nikt nie będzie więc mieć problemu z obsługą sprzętu. Prezentowany piekarnik przyda się nie tylko do pieczenia ciast czy mięs. Dzięki dużemu zakresowi temperatur wynoszącym 30-230 stopni Celsjusza, można w nim przygotować wiele dań. Przydatna może okazać się także funkcja rozmrażania czy regeneracji parą (szczególnie przydatna, jeśli często zostaje nam chleb).

Opinie o piekarnikach parowych Electrolux EOB8S31Z przekazują, że piekarniki te są funkcjonalne i charakteryzują się wysoką jakością wykończenia. Użytkownicy wskazują także, że piekarnik łatwo się czyści.

Zalety
Szybkie nagrzewanie:

Ten piekarnik na pewno przypadnie do gustu osobom lubiącym oszczędzać i dbającym o środowisko, gdyż ma na tryb szybkiego nagrzewania. Oznacza to, że pozwala skrócić czas nagrzewania o 40% w stosunku do innych piekarników.

Drzwi Safe to touch:

To jest funkcja, której poszukują wszyscy rodzice małych dzieci, ale i osoby dorosłe na niej skorzystają. Dzięki funkcji Safe to touch drzwi piekarnika pozostają zimne, nawet gdy on jest w środku gorący. Dodatkowo zainstalowana blokada uniemożliwia otwarcie piekarnika, gdy ten jest włączony.

Dotykowa książka kucharska:

Nawet osoby, które nie przepadają za gotowaniem mogą rozwinąć w sobie tę pasję. Wszystko to dzięki dołączonej książki kucharskiej.

Termosonda:

Element ten umożliwia monitorowanie temperatury mięs podczas ich przyrządzania. Możemy więc mieć pewność, że jeśli lubimy krwisty stek, to taki nam wyjdzie.

Wady
Brak rożna:

Ten piekarnik jest bardzo dobrej jakości i użyteczności. Jego użytkownicy wypowiadają się w samych superlatywach, jednak jeśli można znaleźć jakąś jego wadę będzie to brak rożna w zestawie.

 

 

 

 

4. Piekarnik Bosch HSG 636ES1

 

4-bosch-hsg636es1Bosch HSG636ES1 to następny produkt bardzo zaawansowany technologicznie. Jest to piekarnik z parowarem z 12 rodzajami grzania, na które składają się: termoobieg 4D, termoobieg Eco, grzanie góra/dół, grzanie góra/dół ECO, grill z obiegiem powietrza, grill o dużej powierzchni, grill o małej powierzchni, funkcja pizza, grzanie dolne, pieczenie w niskiej temp., podgrzewanie, oraz podtrzymywanie ciepła.

Steruje się urządzeniem za pomocą dotykowego wyświetlacza TFT, oświetlenie LED zamontowane wewnątrz pozwoli na stałe monitorowanie potrawy, z małym zużyciem prądu. Specjalne powłoki, EcoClean Direct, na ściankach piekarnika absorbują tłuszcz gromadzący się podczas obróbki cieplnej potrawy, dzięki czemu pozostaną one czyste.

Funkcja PerfectChef automatycznie ustawi optymalną temperaturę i czas grzania, a gdy będziesz przygotowywać potrawę wykorzystując parowanie, danie będzie smakowite i chrupiące na zewnątrz i soczyste w środku. Dodatkowe wyposażenie, jakie otrzymamy wraz z piekarnikiem to: 1 x emaliowana blacha do pieczenia, 2 x perforowane pojemniki do gotowania na parze o różnych rozmiarach, 1 x nieperforowany pojemnik do gotowania na parze, 1 x ruszt, 1 x brytfanka (blacha) uniwersalna.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia uważają, że spisuje się ono rewelacyjnie. Szczególnie atrakcyjny jest system wspomagający wybór potrawy i automatyczny dobór parametrów grzania.

Bosch HSG636ES1 to piekarnik zaawansowany technicznie, który oferuje nam wiele ciekawych rozwiązań. Wymiary prezentowanego piekarnika to: wysokość – 59,5 cm i szerokość – 59,5 cm, a jego pojemność wynosi 71 l.

Zalety
System pracy:

Urządzenie dysponuje 12 rodzajami grzania, w tym: termoobieg Eco, termoobieg 4D, grill, pizza itp. To sprawia, że sprzęt ten jest bardzo funkcjonalny i pozwoli nam rozwinięcie naszych talentów kulinarnych.

Sterowanie:

Sprzęt ten jest wyposażony w dotykowy wyświetlacza TFT, dzięki któremu jego obsługa jest prosta. Poza tym wyświetlacz jest bardzo czytelny, idealny dla osób starszych lub niedowidzących.

Funkcja PerfectChef:

Nigdy nie wiesz, jak ustawić piekarnik, aby uzyskać najlepszy efekt? Jeśli tak, pokochasz funkcję PerfectChef. To ona automatycznie ustawi optymalną temperaturę i czas grzania.

Wady
Cena:

Prezentowany piekarnik kosztuje niemal 4 tysiące złotych.

 

 

 

 

5. Piekarnik Amica ED37619X X-TYPE Steam

 

Piekarnik Amica ED37619X X-TYPE Steam to nasza kolejna propozycja. Jest to elegancka propozycja wyposażona w chowane i podświetlane pokrętła ułatwiające czyszczenie powierzchni oraz chłodny front i szybę refleksyjną, która zmniejsza temperaturę frontu o 15%. Piekarnik został wyposażony w funkcję szybkiego nagrzewania, jest w stanie osiągnąć temperaturę 150 stopni Celsjusza w zaledwie 3 minuty.

Ponadto ciepło we wnętrzu jest równomiernie dystrybuowane, więc nie musimy się martwić, że potrawy będą z jednej strony spalone a z innej niedopieczone. Do dyspozycji mamy 11 programów gotujących, w tym funkcję SoftSteam umożliwiającą pieczenie z dodatkiem pary. Urządzenie ma następujące całkowite wymiary: 59,5 cm wysokości, 59,5 cm szerokości oraz 57,7 cm głębokości. Jego pojemność wynosi 77 litrów. W zestawie otrzymamy także 2 blachy, drabinkę suszarniczą oraz prowadnice teleskopowe.

Piekarnik Amica ED37619X X-TYPE Steam został wyposażony w czyszczenie katalityczne oraz emalię łatwoczyszczącą więc codzienne dbanie o czystość nie powinno być problemem. Konsumenci w swoich komentarzach wspominają funkcjonalność piekarnika oraz jego łatwość obsługi i czyszczenia.

Zalety
Użyteczny design:

Ten piekarnik nie tylko wygląda ładnie, ale również jest funkcjonalny. Na przykład chowane i podświetlane pokrętła nie tylko ładnie wyglądają, ale także ułatwiają czyszczenie, gdyż pozbywamy się niewygodnych zakamarków.

Duża komora:

Piekarnik Amica ED37619X X-TYPE Steam ma aż 77 litrów pojemności. Jest to stosunkowo dużo w porównaniu z innymi piekarnikami. Urządzenie będzie więc idealne dla dużych rodzin.

Łatwe czyszczenie:

Producent pomyślał, jak ułatwić konsumentom czyszczenie piekarnika. Dlatego oprócz funkcji czyszczenia katalitycznego urządzenie zostało pokryte również emalią łatwoczyszczącą EasyClean.

Wady
Mało elementów w zestawie:

Kupując omawiany piekarnik konsument otrzymuje 2 blachy, drabinkę suszarniczą oraz prowadnice teleskopowe. Producent nie dołącza natomiast rożna i termosondy. Również niektórzy konsumenci twierdzą, że liczba dodatkowych elementów, typu blachy, jest dosyć mała w porównaniu z ofertą innych producentów.

Funkcje piekarnika:

Prawdziwi pasjonaci pieczenia mogą poczuć się zawiedzeni ilością funkcji piekarnika, których jest 11. Są to między innymi rozmrażanie i grillowanie.

 

 

 

 

6. Piekarnik do zabudowy Samsung BQ1VD6T131

 

1-samsung-dual-cook-bq1vd6t131Samsung Dual Cook BQ1VD6T131  to najtańszy model  w naszym zestawieniu. Sprawdźmy czy jest to dobry i tani piekarnik parowy.  Wymiary zewnętrzne urządzenia wynoszą szerokość 595 mm, wysokość 595 mm, głębokość 572 mm i pracuje ono w zakresie temperatur 40-250 °C.

Łącznie piekarnik posiada 68 programów automatycznych i jest sterowany elektronicznie. Najciekawsze funkcje to np. Dual Cook – umożliwiająca przygotowanie dwóch potraw jednocześnie. Kolejny atrakcyjny program, to Steam Add, – czyli nawilżanie potraw podczas pieczenia. Jednak najważniejszą cechą tego piekarnika, jest możliwość gotowania na parze, m.in. w specjalnym naczyniu o pojemności 12 l.

Urządzenie posiada specjalny system uzupełniania i usuwania wody. Z przodu piekarnika znajduje się komora, do której wlewa się wodę i można ją uzupełniać podczas pracy, a specjalny przycisk usuwa wodę, gdy po skończonej pracy nie jest już potrzebna. Ponadto w tym urządzeniu zostały zamontowane 2 grzałki i grill. Wnętrze piekarnika jest oświetlone dwoma żarówkami o mocy 25 W.

Powłoka wewnątrz wykonana jest z emalii ceramicznej. Urządzenie posiada również blokadę nieuprawnionego dostępu. Dla klientów użyteczne okazało się wspomaganie pieczenia parą, a także możliwość rozdzielnia piekarnika na dwie oddzielne komory. Po podzieleniu, każda z nich może być wykorzystywana do pieczenia innej potrawy, a zapachy między nimi nie przenikają.

Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 to niezawodny piekarnik parowy. Jego wymiary zewnętrzne to szerokość – 59,5 cm, wysokość – 59,5 cm oraz głębokość 57,2 cm. Urządzenie ma powłokę wewnętrzną wykonaną z emalii ceramicznej, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Produkt cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

Zalety
Programy pracy:

Urządzenie posiada aż 68 programów automatycznych. Nie musisz więc być specjalistą od gotowania i pieczenia, aby Twoje dania zawsze były idealne. Co istotne, piekarnik jest sterowany elektronicznie, co też ułatwia nam pracę w kuchni.

Dual Cook:

Wśród najciekawszych funkcji piekarnika możemy wyróżnić Dual Cook, czyli pieczenie dwóch potraw jednocześnie bez obawy, że zapachy się wymieszają.

Gotowanie na parze:

Sprzęt ten daje nam możliwość gotowania na parze, np. w specjalnym naczyniu o pojemności 12 l.

System uzupełniania i usuwania wody:

Prezentowany produkt posiada specjalny system uzupełniania i usuwania wody. Wygląda to tak, że z przodu piekarnika znajduje się komora. To do niej wlewa się wodę, również w czasie pracy.  Natomiast po zakończeniu pieczenia naciskamy specjalny przycisk i pozbywamy się zbędnej wody.

Oświetlenie:

Urządzenie posiada wewnętrzne oświetlenie – dwie żarówki o mocy 25 W. To dzięki nim mamy wgląd w proces przygotowania potraw, bez konieczności otwierania piekarnika.

Wady

 

 

 

 

Jakie dania można przygotować w piekarniku parowym?

 

Piekarnik parowy to wciąż mało znane urządzenie wśród konsumentów. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jakie potrawy można przygotować przy użyciu tego sprzętu. Pojawia się pytanie m.in. czy tego rodzaju piekarnik będzie odpowiedni do pieczenia ciast i przyrządzania różnego rodzaju deserów. Jeśli jesteś ciekaw, do czego przeznaczony jest wspomniany produkt, zapoznaj się z przygotowanym przez nas tekstem.

Pieczenie tradycyjne i na parze

Warto zwrócić uwagę na to, że większość piekarników parowych, które można znaleźć w sklepach, umożliwia zarówno pieczenie tradycyjne, jak i na parze. Zakup modelu oferującego te dwie funkcje to rozsądne rozwiązanie, ponieważ konsument nie traci tego, co było mu znane wcześniej (pieczenie tradycyjne), a jedynie zyskuje nowe możliwości. Dzięki temu może eksperymentować w kuchni i tworzyć smaczne dania o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

Odpowiadając więc na pytanie Internautów – jaki piekarnik parowy jest polecany przez kucharzy, należy stwierdzić, że znawcy kuchni rekomendują zakup modelu z wieloma funkcjami, który ma także standardowe rozwiązania znane od wielu lat.

 

Smaczne, soczyste mięsa

Piekarnik parowy z pewnością przypadnie do gustu smakoszom mięs. Przy pomocy urządzenia można przyrządzić np. szynkę wieprzową, która może stanowić pyszny dodatek do obiadu. Wiele osób decyduje się także na to, aby mięso, po jego uprzednim ostudzeniu, podawać na chlebie, np. w połączeniu ze świeżymi warzywami czy domowym sosem. Konsumenci zapewniają, że przyrządzane w piekarniku dania są aromatyczne, odpowiednio miękkie, a dodatkowo pozostają soczyste. Do ich przygotowania wystarczy użyć ulubionych ziół i przypraw – nie ma konieczności korzystania z ulepszaczy smaku, które jak wiadomo, często zawierają wiele szkodliwych dla zdrowia składników. Nie trzeba też smarować mięsa olejem, aby uniknąć przypalenia. W rezultacie danie jest nie tylko smaczne, ale też zdrowe.

Pyszne ciasta na różne okazje

Sporo osób błędnie myśli, że piekarnik parowy przyda się tylko podczas gotowania obiadów. Warto więc rozwiać wszelkie wątpliwości. Przy pomocy sprzętu możemy nie tylko przyrządzić dania mięsne czy ryby, ale także upiec smaczne ciasto, które zachwyci naszych gości. Piekarnik parowy jest szczególnie polecany do pieczenia serników – ciasto jest chrupiące, a wnętrze pozostaje odpowiednio wilgotne, przez co deser zaskakuje niepowtarzalnym smakiem i kremową konsystencją. Model będzie odpowiedni także do przygotowania innych deserów – tortów, ciasteczek czy owocowych tart. Warto wspomnieć, że przygotowane na parze ciasto jest lekkie, dzięki czemu rozpływa się w ustach. Można pokusić się o stwierdzenie, że przygotowywanie deserów przy użyciu piekarnika parowego jest nieco łatwiejsze, niż w przypadku korzystania z tradycyjnego modelu. Wszystko przez dołączoną do zestawu termosondę, czyli specjalnie zaprojektowany termometr umożliwiający dokładne określenie temperatury potrawy. Dzięki temu elementowi możemy sprawdzić, czy ciasto jest dobrze upieczone. Termosonda jest także często używana podczas przygotowywania innego rodzaju dań m.in. mięs.

 

Coś dla fanów pizzy

Skoro była mowa o ciastach, warto wspomnieć, że piekarnik parowy idealnie nada się do przyrządzenia domowej pizzy. Zazwyczaj oferowane przez producentów urządzenia mają specjalne opcje do przygotowania tego rodzaju dania. Wystarczy więc odpowiednio ustawić sprzęt tj. wybrać określony w instrukcji przycisk i gotowe. W rezultacie nawet osoba, która nie ma dużego doświadczenia w pieczeniu pizzy może liczyć na to, że potrawa wyjdzie smaczna, a przygotowane ciasto będzie idealnie wypieczone i chrupiące.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest piekarnik parowy?

Piekarnik parowy to urządzenie, które łączy w sobie zarówno zalety zwykłego piekarnika, jak i korzyści wynikające z użytkowania sprzętu do gotowania na parze. Piekarnik tego typu wykorzystuje do pracy nie tylko parę wodną, ale też konwencjonalną metodę ogrzewania. Część ciepła pochodzi z powietrza, a część z pary, dlatego też możliwe jest przygotowanie nie tylko słonych potraw, ale też ciast, które wymagają pieczenia. Z reguły piekarniki parowe to sprzęty przeznaczone do zabudowy i wyglądają jak klasyczne piekarniki. Poszczególne sprzęty różnią się nie tylko wielkością czy designem, ale przede wszystkim funkcjami. Niektóre piekarniki parowe mają m.in. opcje termoobiegu, opiekacza, super grilla i podpiekania.

P2: Jak wyczyścić piekarnik parowy?

Czyszczenie piekarnika parowego nie powinno być niczym trudnym, co stanowi jeden z wielu atutów zachęcających do jego zakupu. Zazwyczaj urządzenia tego typu mają specjalne programy czyszczące, które trzeba tylko ustawić i odczekać, aż upłynie określony czas. Zwykle czynność zajmuje około 25 minut. Na skutek działania pary resztki jedzenia znajdujące się w środku piekarnika stają się miękkie i można bardzo łatwo je usunąć (bez konieczności szorowania i używania mocnych detergentów). Praktycznym rozwiązaniem stosowanym w niektórych urządzeniach jest funkcja powiadamiania o tym, że sprzęt wymaga czyszczenia. Dzięki niej nie ma szansy na to, że zapomnimy o odpowiedniej pielęgnacji swojego piekarnika.

 

P3: Jaki piekarnik – parowy czy zwykły?

Część osób może zastanawiać się, czy rzeczywiście warto inwestować w piekarnik parowy, czy może lepiej pozostać przy klasycznym modelu. Urządzenie parowe jest bardziej użyteczne, bo nie tylko można w nim przygotowywać takie same potrawy, jak w zwykłym piekarniku, ale dodatkowo gotować na parze i w ten sposób lepiej i łatwiej zadbać o zdrowszą dietę. O tym, jaki sprzęt jest dla nas lepszy powinniśmy przede wszystkim zdecydować na podstawie naszych preferencji i potrzeb. Jeśli rzadko robimy coś w kuchni, piekarnik tradycyjny z pewnością nam wystarczy. Jeśli jednak lubimy eksperymentować i zależy nam na utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych, model parowy będzie lepszym wyborem.

 

P4: Co daje piekarnik parowy?

Możesz zastanawiać się, dlaczego warto inwestować w piekarnik parowy. Nie ma jednak wątpliwości, co do tego, że sprzęt ma sporo zalet. Zalicza się do nich przede wszystkim funkcjonalność. W piekarniku tego typu można nie tylko piec ciasta, przygotowywać mięsa czy ziemniaczane zapiekanki, ale też gotować na parze bez użycia tłuszczu. Mając taki sprzęt w swoim domu można eksperymentować ze zdrowymi przepisami i tym samym zmieniać nawyki żywieniowe swoje i swojej rodziny. Inwestując w piekarnik parowy nie trzeba dodatkowo inwestować w zwykłe urządzenie parowe, co stanowi zarówno oszczędność pieniędzy, jak i miejsca w kuchni. 

P5: Jak podłączyć piekarnik parowy?

Podłączenie piekarnika parowego nie powinno być skomplikowane, jednak trzeba wiedzieć, że większość urządzeń jest przeznaczona do zabudowy. W związku z tym możemy potrzebować pomocy fachowca, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac albo brakuje nam potrzebnych narzędzi. Aby określić, czy jesteśmy w stanie sami podłączyć piekarnik parowy powinniśmy dokładnie zapoznać się z dołączoną do opakowania instrukcją. Koszt instalacji urządzenia zwykle nie jest zbyt duży, a montaż przez fachowca daje pewność, że urządzenie będzie działało tak, jak powinno.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Piekarnik Amica EB944BA+ IN

 

Nasza następna propozycja to Amica EB944BA+. Piekarnik ten osiąga temperaturę 150°C w 4 minuty, posiada 88 automatycznych programów oraz 20 programów do samodzielnego tworzenia przez użytkownika. Wszystkie ustawienia wykonuje się za pomocą dotykowego ekranu z intuicyjnym menu. Piekarnik posiada system czyszczenia Aqualytic, po jego włączeniu para zmiękcza zabrudzenia, które na emalii AquaRealEase® wystarczy przetrzeć gąbką, aby całkowicie usunąć.

Po włączeniu urządzenia światła Soft Light stopniowo rozświetlają kolejne elementy wnętrza. Zaś system Soft close & open dba o miękkie i ciche domykanie i otwieranie piekarnika. Drzwiczki te również utrzymują temperaturę nie wyższa niż 35°C, gdy wnętrze ma temperaturę 180°C. W modelu tym producent zamontował podświetlany uchwyt piekarnika, który, obok gustownego designu, pełni również rolę informującą o cieple resztkowym wewnątrz piekarnika.

Kolejną ciekawostką jest zdalne sterowanie zarządzające włączaniem i wyłączaniem urządzenia, a także funkcjami piekarnika i czasem pracy. Zdalnym sterowaniem możemy zarządzać za pomocą smartphona lub tableta. A jako ciekawostkę można wymienić wbudowane w piekarniku głośniki Bluetooth, na których można odtwarzać ulubioną muzykę z innego urządzenia, a także aplikację pogody dostępną na wyświetlaczu LCD.

Opinie o piekarnikach parowych Amica EB944BA+ mówią, że jest to model wart swojej ceny. Programator działa bezbłędnie, podobnie jak sterowanie bezprzewodowe. Klienci zauważają również, jako atrakcyjne miękkie domykanie drzwiczek.

Amica EB944BA+ to niezawodny piekarnik wyposażony w wygodny wyświetlacz LCD. Wymiary sprzętu to: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59,5 cm oraz głębokość – 57,5 cm. Konsumenci docenili to, że model nagrzewa się w zaledwie 4 min, co znacznie przyspiesza pracę w kuchni.

Zalety
Programy pracy:

Piekarnik ma 88 automatycznych programów oraz 20 programów, które sami możemy stworzyć. W ten sposób pieczenie stanie się przyjemnością i zapomnisz o każdorazowym ustawianiu systemu pracy.

System czyszczenia:

Piekarnik jest wyposażony w praktyczny system czyszczenia Aqualytic. Para zmiękcza zanieczyszczenia, które następnie przecieramy tylko gąbeczką, nie używając do tego żadnych detergentów.

Światło:

Specjalne światła Soft Light stopniowo rozświetlają kolejne elementy wnętrza.

Zdalne sterowanie:

Urządzenie można obsługiwać zdalnie przy użyciu smartfonu lub tabletu. Możemy zdalnie włączać i wyłączać piekarnik, a także ustawiać program pieczenia.

Wady
Słaby głośnik:

Konsumenci zauważają, że piekarnik ma słaby sygnał dźwiękowy, który bywa niesłyszalny z innego pomieszczenia.

 

 

Piekarnik Electrolux EEB8587POX Filtr Zapachów

 

Drugi opisywany model w naszym rankingu piekarników parowych to Electrolux EEB8585POX. Wymiary tego modelu (bez elementów wystających) to 60 x 59,4 x 56,7 cm. Ten model posiada aż 100 programów automatycznych, oraz 15 różnych funkcji. Wśród nich znajdziemy funkcję teromoobiegu – dbającą o równomierną temperaturę wewnątrz piekarnika, albo pieczenie parowe, – dzięki któremu potrawy nie będą wysuszone.

Gdy jesteś adeptem gotowania, nie musisz się martwić, że potrawy wyjdą niesmaczne, bo Electrolux EEB8585POX wspomoże twoje umiejętności kulinarne. Programy automatyczne działają w taki sposób, że po określeniu rodzaju przygotowywanej potrawy, piekarnik sam dobierze parametry – tj. temperaturę i czas pieczenia, a także rodzaj grzania.

Dodatkowo masz do dyspozycji termosondę, którą umieszcza się wewnątrz potrawy, aby na bieżąco informowała o temperaturze w środku. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz niedopieczenia, albo spalenia jedzenia. Po skończonej pracy wystarczy, że wlejesz wodę do specjalnego pojemnika i uruchomisz program czyszczący. Wszystkie zabrudzenia pod wpływem działania pary zmiękną i staną się łatwe do usunięcia za pomocą miękkiej szmatki.

Konsumenci, którzy zakupili ten model, chwalą używanie pary podczas przygotowywania potraw i uważają, że są one smaczniejsze i lepiej wyglądają. Ponadto osoby mające małe dzieci cieszą się, że drzwiczki piekarnika się nie nagrzewają, a także, że szyby z drzwiczek łatwo się demontuje i czyści.

Electrolux EEB8585POX to dobry piekarnik parowy do 2600 zł. Wymiary zewnętrzne tego sprzętu to szerokość – 60 cm, wysokość – 59,4 cm i głębokość – 56,7 cm. Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystość.

Zalety
Funkcje:

Urządzenie ma 15 różnych funkcji. W efekcie jest to bardzo funkcjonalny model. Pieczenie w nim potraw jest proste, nawet dla osoby, która stroni od pracy w kuchni. W piekarniku możesz piec z termoobiegiem, używając grilla lub też systemu nawilżania potraw. To stwarza warunki do przygotowania wielu smakowitych dań.

Automatyczne programy:

Sprzęt ten ma aż 100 programów automatycznych. Jeśli więc masz problemy z dobraniem odpowiedniej temperatury i czasu pieczenia do dania, które przygotowujesz, ten system przypadnie Ci do gustu.

Termosonda:

W zestawie z piekarnikiem znajdziemy termosondę, którą umieszcza się wewnątrz potrawy. W ten sposób wiemy, czy pieczeń osiągnęła odpowiednią temperaturę.

Łatwe czyszczenie:

Piekarniki bywają trudne w pielęgnacji. Dlatego tutaj zastosowano łatwy system czyszczenia. Wystarczy, że po skończonej pracy wlejmy wodę do specjalnego pojemnika i uruchomimy program czyszczący. Dzięki takiej opcji zapomnisz o wielu godzinach spędzonych na mozolnym usuwaniu zabrudzeń z tłuszczu.

Wady
Konieczność każdorazowego opróżniania zbiornika:

Po każdym użyciu urządzenia jesteśmy zmuszeni do wylania wody ze zbiornika.

 

 

Piekarnik elektryczny z mikrofalą SMEG SF4140MCB

 

Ostatni z prezentowanych produktów to Smeg Linea SF4140VCB. Jest to zarazem najdroższy z modeli, jakie opisujemy. Znajdziemy tu takie funkcje jak: możliwość pieczenia na kilku poziomach jednocześnie oraz 50 programów automatycznych, ułatwiających wybór sposobu i temperatury grzania.

Mamy także opcję Eco-logic – funkcję zmniejszającą zużycie energii, choć piekarnik ma klasę energetyczną A+. Za pomocą tego piekarnika można potrawy rozmrozić, podtrzymać ciepłotę tych ugotowanych, albo przyspieszyć rośnięcie ciasta drożdżowego. Piekarnik ma możliwość zaprogramowania czasu startu i długości pieczenia, na koniec pracy emituje sygnał dźwiękowy.

Także możemy w jego pamięci zapisać własne przepisy, wybierając dla nich sposób i czas grzania, by w dowolnej chwili znowu je wykorzystać. Wnętrze, o pojemności 41 litrów, może być czyszczone za pomocą pary. Po włączeniu programu czyszczenia parą, wszelkie zabrudzenia miękną i są łatwe do usunięcia za pomocą ściereczki.

Sterowanie wszystkimi funkcjami jest elektroniczne, sensorowe, a panel sterowania znajduje się na froncie piekarnika. Konsumenci, którzy używają tego modelu mówią, że podoba im się funkcja „regeneracja”, za pomocą, której wczorajszą pizzę, czy makaron przywrócisz do stanu jakby były świeżo przyrządzone.

Smeg Linea SF4140VCB to piękny produkt znanego producenta AGD, który łączy stylistykę nowoczesną z retro. Urządzenie ma 60 cm szerokości, a jego pojemność to 41 cm .

Zalety
Automatyczne programy pieczenia:

Urządzenie daje nam możliwość pieczenia na dwóch poziomach jednocześnie, a jego ogromnym atutem jest 50 programów automatycznych.

Funkcja Eco-logic:

Boisz się o duże zużycie prądu? Jeśli tak, zainteresuje Cię funkcja zmniejszająca zużycie energii, jaką jest Eco-logic.

Sterowanie:

Urządzenie ma sterowanie elektroniczne, sensorowe. Sam panel sterowania znajduje się na froncie piekarnika. Jest czytelny i łatwy w obsłudze.

Wady
Cena:

Podobnie, jak inne sprzęty SMEG, model ten nie należy do tanich propozycji. Urządzenie kosztuje ok. 8 tysięcy złotych.

Kolorystyka:

Chociaż biel pięknie się prezentuje, w kuchni nie jest najbardziej praktyczna. Na takim piekarniku widać wszystkie, nawet najmniejsze zabrudzenia.

 

 

Siemens HS 658GXS1

 

Marka Siemens swoim modelem piekarnika HS 658GXS1 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą od tradycyjnych urządzeń czegoś więcej. Urządzenie ma aż 15 programów grzania, m.in. dwa tryby termoobiegu – 4D oraz eco, grill z obiegiem powietrza i funkcję pizza. Znajdziemy tu również tryb Cool Start, pieczenie w niskiej temperaturze, podgrzewanie, suszenie, fermentację, regenerację, podtrzymywanie ciepła oraz 3 tryby grzania parą.

Pracę z piekarnikiem uprzyjemnia kolorowy wyświetlacz graficzny typu TFT 5,7” z przyciskami sensorowymi. Propozycja temperatury wyświetlana przez urządzenie może być cenną wskazówką dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z gotowaniem.

Osoby na co dzień użytkujące piekarnik, podkreślają jego zaletę, jaką jest bezpieczeństwo użytkowania. Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dziecko, wskaźnik zalegania ciepła oraz temperatura drzwiczek licząca maksymalnie 40 st. C czyni piekarnik idealnym urządzeniem dla rodziców z małym dzieckiem.

Piekarnik parowy z funkcją pieczenia Siemens HS 658GXS1 ma wymiary: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 54,8 cm.

Zalety
Termoobieg 3D Plus Eco:

Warto zwrócić uwagę na termoobieg 3D Plus Eco, który gwarantuje, że nasze potrawy będą idealnie wypieczone. Co istotne, pobiera on mniej energii, co ma dobre przełożenie nie tylko na rachunki, ale także środowisko naturalne.

Szybkie nagrzewanie:

Model ma funkcję szybkiego nagrzewania, dlatego nie trzeba zbyt długo czekać, aby móc rozpocząć pieczenie.

Szeroki zakres regulacji temperatury:

Użytkownikom podoba się szeroki zakres regulacji temperatury (od 30 st. C. do 250 st. C). W efekcie można dostosować pracę piekarnika parowego do każdej przygotowywanej potrawy.

Wyposażenie:

W komplecie otrzymujemy m.in. emaliowaną blachę do pieczenia, a także pojemniki do gotowania na parze.

Wady
Skomplikowana obsługa:

Z racji tego, że sprzęt ma sporo funkcji ich poznanie zajmuje więcej czasu. Z początku możemy mieć drobne problemy z wybraniem interesujących nas ustawień, co wykazał test piekarników parowych z funkcją pieczenia.

 

 

 

Bosch CDG634BS1

 

Piekarnik parowy z funkcją pieczenia Bosch CDG634BS1 to jeden z najtańszych modeli na rynku. To sprawia, że wielu konsumentów wybiera go jako wyposażenie swojej kuchni. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z praktycznymi pojemnikami do gotowania.

Wymiary piekarnika są następujące: 59,4 cm x 45,5 cm x 54,8 cm. Zakres regulacji temperatury pracy wynosi od 30 st. C. do 100 st. C. Pojemność modelu jest równa 38 l, a zbiornik na wodę liczy 1,3 l. Urządzenie ma system delikatnego zamykania i otwierania drzwi. Funkcja AutoPilot ułatwia wybieranie ustawień, a dmuchawa chłodząca działa sprawnie. Wnętrze piekarnika jest oświetlone, co ułatwia przygotowanie potraw.

Po przeczytaniu recenzji Bosch CDG634BS1 można dojść do wniosku, że jest to solidnie zrobiony sprzęt. Jego pielęgnacja nie jest skomplikowana, a wszystko dzięki specjalnej powłoce pokrywającej wnętrze modelu. Urządzenie ma prosty design, dlatego ładnie prezentuje się w kuchni.

Bosch CDG634BS1 to dobry piekarnik parowy z funkcją pieczenia do 3000 zł. Urządzenie ma następujące wymiary: 59,4 cm x 45,5 cm x 54,8 cm.

Zalety
Ciche i delikatnie działające drzwi:

System SoftOpen i SoftClose są gwarancją na to, że drzwi piekarnika będą otwierały się i zamykały cicho i delikatnie bez względu na to, ile siły do tego użyjemy.

Łatwa obsługa:

Na obudowie znajduje się wyświetlacz TFT, który jest przejrzysty. Wybieranie ustawień następuje poprzez użycie płynnie działającego pierścienia. Informacje tekstowe i symbole ułatwiają konfigurację sprzętu.

Wnętrze pokryte specjalną powłoką:

Z uwagi na to, że wnętrze piekarnika pokryto powłoką, dzięki której brud nie przywiera zbyt mocno do powierzchni czyszczenie modelu nie powinno zajmować nam dużo czasu.

Wady
Pojemność:

Piekarnik ma pojemność równą 38 l, dlatego jest polecany do małych mieszkań. Może on okazać się zbyt mały dla dużej rodziny.

 

 

 

Electrolux CombiSteam Deluxe

 

Piekarnik Electrolux CombiSteam Deluxe to urządzenie łączące w sobie działanie pary i gorącego powietrza, oferujące trzy tryby pieczenia parowego, aby uzyskać jak najlepsze efekty pieczenia.

Naukę pieczenia w tego rodzaju urządzeniu ułatwia termosonda, która wyłącza się automatycznie po uruchomieniu sprzętu. Ponadto bardzo pomocny jest panel sterowania z funkcją VarioGuide, dzięki któremu mamy dostęp do 180 przepisów. Przy wybraniu jednego z nich piekarnik sam dobiera temperaturę i czas przygotowania danej potrawy.

Duży wentylator umieszczony w tylnej części urządzenia usprawnia obieg gorącego powietrza i pary po całej przestrzeni, dzięki czemu nawet w razie zapełnienia niemal całości miejsca na półkach nie musimy się obawiać, że któraś z części dania będzie niedopieczona. Przydatnym systemem jest również VelvetClosing, który zawsze spokojnie i łagodnie zamknie drzwi piekarnika nawet wówczas, gdy bardzo nam się spieszy.

Kupujący są pod wrażeniem ilości funkcji urządzenia. Wiele z nich jest dość innowacyjnych, a do tego znacznie usprawniających codzienne przygotowanie posiłków. Dzięki temu gotowanie przestaje być uciążliwym obowiązkiem, a staje się przyjemną czynnością.

Electrolux CombiSteam Deluxe to piekarnik parowy z funkcją pieczenia wykonany ze szkła i stali nierdzewnej. Wymiary sprzętu to: 59,4 cm x 59,4 cm x 56,7 cm.

Zalety
Termosonda:

Użytkownik może w łatwy sposób kontrolować pieczenie mięsa. Umożliwia to termosonda, dzięki której można ustawić temperaturę i czas pieczenia. Dodatkowo można wybrać, czy mięso ma być wypieczone lekko, średnio czy dobrze.

VarioGuide:

Funkcja VarioGuide jest bardzo przydatna. Kupujący otrzymuje dostęp do 180 przepisów, więc przygotowując danie nie musi tracić dużo czasu na wybieranie parametrów tj. tryb ogrzewania, czas przygotowywania czy temperatura pracy.

Czyszczenie parowe:

Pielęgnacja sprzętu nigdy nie była prostsza. Prezentowany piekarnik ma funkcję czyszczenia parowego, więc zalegający wewnątrz tłuszcz i zabrudzenia zdecydowanie łatwiej usunąć.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Przy maksymalny rozgrzaniu urządzenia temperatura drzwiczek nie przekracza 50 st. C. W efekcie nie ma ryzyka mocnego poparzenia ciała w trakcie gotowania.

Łagodne zamykanie drzwi:

System VelvetClosing gwarantuje delikatne zamknięcie drzwiczek, nawet jeśli użyjemy do tego sporo siły.

Wady
Panel sterowania:

Użytkownicy przyznają, że panel sterowania mógłby być bardziej czytelny.

 

 

 

Bosch CBG635BS1

 

Model piekarnika Bosch CBG635BS1 jest kompaktowym urządzeniem, które sprawdzi się w niewielkich metrażowo kuchniach. Mimo niewielkich rozmiarów sprzęt nie ustępuje funkcjonalnością nieco większym odpowiednikom.

Urządzenie ma 10 programów automatycznych, dzięki którym uda się przygotować nawet najbardziej skomplikowane danie. Gotowanie uprzyjemnia również wyświetlacz TFT, pokazując informacje tekstowe i symbole ułatwia wybór odpowiedniego programu. Piekarnik jest wyposażony w funkcję EcoClean Direct, która polega na absorbowaniu i rozkładaniu przez specjalne powłoki tłuszczu i brudu powstałego w trakcie użytkowania.

Piekarnik ma 47 litrów pojemności użytkowej, co pozwala przygotować w nim kilka potraw jednocześnie. Bywa to przydatne, gdy przygotowujemy dość złożone potrawy. W opinii kupujących to piekarnik parowy z funkcją pieczenia w dobrej cenie, który dodatkowo pozwala zaoszczędzić na metrażu. Jest bezpiecznym urządzeniem niesprawiającym kłopotów w użytkowaniu nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem oraz takim, które przez lata przyzwyczaiły się do piekarników starego typu i próbują zapoznać się z nowinkami technologicznymi.

 

 

Electrolux EOA3414AOX

 

Jeśli poszukujesz eleganckiego i wydajnego piekarnika parowego, to polecamy Ci model EOA3414AOX marki Electrolux. Sprzęt ten cechuje się dużą mocą, co zapewnia szybkie przygotowanie dietetycznych dań, z zachowaniem wszystkich witamin i minerałów zawartych w składnikach.

Dużym atutem jest funkcja Plus Steam, która tak wykorzystuje parę, że pozwala osiągnąć chrupiącą skórkę na potrawach. Co więcej system Ultra Fan Plus wprawia duży wentylator w ruch, co gwarantuje równomierne rozłożenie temperatury, dzięki temu dania są jednakowo wypieczone w każdym miejscu. Ten piekarnik parowy Electrolux w dobrej cenie ma wiele zalet, między innymi jest prosty w czyszczeniu. Wynika to z powłoki katalitycznej, pochłaniającej i utleniającej tłuszcz.  Maszyna posiada wyświetlacz LED, co ułatwia wybranie odpowiedniego programu do pieczenia. Mechanizm w drzwiach pozwala na ich szybkie zamknięcie, dzięki czemu nie musisz obawiać się awarii. Następnym atutem jest możliwość grillowania na podwójnym obwodzie grzejnym, który gwarantuje wydajną pracę.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób decyduje się na zakup sprzętu ze względu na dużą funkcjonalność i elegancki design. Z kolei wysoka klasa energetyczna pozwala na energooszczędne użytkowanie.

 

 

 

Electrolux EOC6851AOX

 

Jeśli szukasz piekarnika parowego, który posiada dużo pozytywnych opinii, polecamy zakup Electrolux EOC6851AOX. Maszyna ta ma kasę energetyczna A+, więc eksploatacja modelu jest bardzo tania. Produkt łączy w sobie prace mikrofali, zwykłego piekarnika oraz parowaru.

Funkcja termoobiegu zapewnia równomierne rozłożenie temperatury, co gwarantuje, że każdy produkt się wypiecze w tym samym stopniu. Co więcej, czas potrzebny na obróbkę termiczną jest mniejszy dzięki dużemu wiatrakowi, dzięki czemu zaoszczędzisz na prądzie.

Do zalet modelu należy zaliczyć pyrolizę, czyli funkcję czyszczenia poprzez nagrzanie piekarnika do temperatury 500 st. C. Pozwala to na usunięcie wszystkich resztek organicznych. Specjalna funkcja pozwala na szybkie podgrzanie gotowych już dań. Kolejnym udogodnieniem jest opcja podtrzymywania temperatury w urządzeniu, co sprawia, że dania przed podaniem będą ciepłe. Pojemność sprzętu to 72 l, zaś jego moc wynosi 3,38 kW.

Wiele osób doceniło możliwość samodzielnego zaprogramowania pracy do ulubionych potraw, co ułatwia użytkowanie. Sprzęt ten przeznaczony jest do zabudowy, co oznacza, że nie będzie przeszkadzać w kuchni.

 

 

 

Electrolux EOB 6631BOX

 

Elegancki piekarnik do zabudowy Electrolux EOB 6631BOX to bardzo wydajny sprzęt, który dobrze wpasuje się do każdej kuchni. Atutem produktu jest wysoka klasa energetyczna, czyli A+. Dzięki temu produkt jest tani w eksploatacji.

Moc sprzętu wynosi 3380 W, co gwarantuje wydajną pracę i szybką obróbkę termiczną. Pojemność komory urządzenia to 72 l. Zaś wymiary całego sprzętu to: wysokość – 59,4 cm, szerokość – 59,4 cm i głębokość – 56,8 cm. Maszyna ma funkcję grilla i przypiekania, co zwiększa ilość dań, które mogą być w niej przygotowane. Warto dodać, że taki sposób obróbki termicznej gwarantuje zachowanie wartości odżywczych w obiedzie.

Opinie konsumentów o modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło równomierne rozłożenie temperatury, co sprawia, że każdy składnik zostanie jednakowo wypieczony. Poza tym specjalna powłoka ułatwia sprzątanie. Spowodowane jest to tym, że nic się do niej nie przykleja. Co więcej, funkcja auto sprzątania powinna usunąć wszystkie resztki organiczne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status