Piekarniki gazowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.12.18

 

Jakie piekarniki gazowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piekarnik to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Wybór takiego sprzętu może przysporzyć jednak wiele problemów, ze względu na liczbę modeli dostępnych w sklepach AGD. Różnią się one pod względem rodzaju, parametrów oraz funkcji. Należy również pamiętać, że jest to sprzęt, który ma nam posłużyć przez wiele lat. Aby ułatwić Ci ten zakup, przygotowaliśmy poradnik, który odpowie na pytanie – jaki piekarnik gazowy wybrać.

 

 

Rodzaje

Podstawowym problemem, na który trafiają konsumenci w trakcie wyboru piekarnika gazowego jest jego rodzaj. Taki zakup powinien być dobrze przemyślany, dlatego należy uwzględnić wiele czynników. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często zamierzamy używać takiego sprzętu – model dla osób gotujących w domu niekoniecznie sprawdzi się tym, którzy swoje posiłki częściej spożywają na mieście, a w swojej kuchni gotują tylko od czasu do czasu. Wśród dostępnych rodzajów kuchenek gazowych wyróżniamy sprzęt samodzielny i zintegrowany.

W przypadku pierwszej wersji piekarnik nie jest połączony z płytą. Natomiast model zintegrowany łączy te dwa elementy. Chociaż coraz więcej Polaków wybiera pierwszą wersję, wciąż w naszych domach najczęściej spotkamy produkty 2w1.

 

Wielkość

Wybierając piekarnik gazowy, koniecznie należy zwrócić uwagę na jego wielkość. Aby dobrać odpowiedni sprzęt do naszego domu, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: liczbę domowników oraz wielkość kuchni. Dlatego wśród dostępnych modeli wybieramy urządzenia kompaktowe, standardowe oraz powiększone. Pierwsza propozycja jest dla tych, którzy nie mają dużo wolnego miejsca w kuchni, a zależy im na piekarniku. Wymiary wolnostojącego piekarnika to ok. 45 cm wysokości na 55 cm szerokości. Taki sprzęt można ustawić w dowolnym miejscu w kuchni.

Natomiast kuchenka gazowa standardowa ma wymiary: ok. 60 cm szerokości na ok. 60 cm wysokości. Jeżeli masz dużą rodzinę i często używasz piekarnika, polecamy zakup modelu powiększonego. W takim sprzęcie będziesz mógł przygotować kilka posiłków za jednym razem. Wymiary takiego sprzętu to: wysokość ok. 60 cm, szerokość ok. 90 cm oraz głębokość ok 50 cm. W gastronomii spotkamy też sprzęty o szerokości 120 cm. Znajdziemy je również w wersji domowej, najczęściej w stylistyce retro. Niestety takie produkty to jedna z droższych propozycji, jakie znajdziemy na rynku.

 

System otwierania drzwi

O wygodzie użytkowania kuchenki gazowej świadczy również sposób otwierania drzwiczek. Wyróżniamy dwa rodzaje urządzeń: otwieranych do dołu oraz do boku. W zależności od możliwości naszej kuchni oraz własnych preferencji, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pierwszy wariant to klasyczny model kuchenki. Drugi natomiast świetnie sprawdzi się w lokalach gastronomicznych oraz osobom, które bardzo dużo gotują. Takie otwieranie umożliwia bardzo łatwy dostęp do potrawy.

 

 Prowadnice

Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu takiego sprzętu są prowadnice. Najlepszy produkt to taki, który umożliwia bardzo łatwy i bezpieczny dostęp do potrawy znajdującej się w jej wnętrzu. Dlatego w wielu nowych modelach zainstalowano specjalne prowadnice, które kształtem przypominają drabinki, o charakterze teleskopowym. To zapewnia wysunięcie się blachy bez konieczności podtrzymywania jej ręką. W innych modelach dostępne są natomiast specjalne wózki, które posiadają uchwyt. To pozwala na szybkie wyjęcie potrawy z piekarnika.

 

Zabezpieczenia

Ważną kwestią są również zabezpieczenia takiego urządzenia. Należy pamiętać, że kuchenka gazowa nagrzewa się do wysokiej temperatury. Może to być bardzo niebezpieczne nie tylko dla nas samych, ale przede wszystkim dzieci. Dlatego warto wybrać model posiadający chłodny front, który izoluje ciepło rozprowadzane w komorze. Ponadto, taki sprzęt powinien posiadać również blokadę włączenia przez dzieci.

Uruchomienie sprzętu odbywa się tylko po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy. Co więcej, istotny jest, by dokładnie sprawdzić system przeciwwypływowy gazu. Jego zadaniem jest bezpieczne odprowadzanie go do dalszej instalacji, przez co nie dochodzi do groźnego wycieku, co mogłoby skutkować wybuchem lub zatruciem.

 

Wyświetlacz

Warto wybrać urządzenie posiadające cyfrowy wyświetlacz. Najlepszy piekarnik gazowy to taki, który dokładnie wyświetla czas, wybrany tryb oraz umożliwia nastawienie minutnika. Coraz większa ilość piekarników gazowych zamiast klasycznych pokręteł ma wyświetlacz, za pomocą którego wybieramy system pieczenia – temperaturę, metodę pracy itp. Jest to wygodne rozwiązanie, ułatwiające pracę w kuchni. Nie da się też zaprzeczyć, że pokrętła są mniej precyzyjne. Jeśli chodzi o wyświetlacz najlepiej wybrać taki, który jest duży i czytelny. Wtedy obsługa sprzętu będzie łatwiejsza.

 

Blachy i ruszt

Wiele piekarników gazowych posiada w zestawie specjalny ruszt oraz blachę. Te elementy są dopasowane do wymiarów komory. Niektóre modele natomiast wyposażone zostały w dodatkowe naczynia żaroodporne. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie, dzięki czemu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze na dodatkowe wyposażenie.

 

 

Dodatkowe funkcje – jaka jest najlepsza kuchenka gazowa?

Zakup takiego sprzętu, jakim jest piekarnik gazowy wiąże się z uwzględnieniem dodatkowych funkcji danego modelu. Producenci AGD prześcigają się w unowocześnieniu swoich produktów, które oferują całą gamę programów i trybów ułatwiających gotowanie i pozwalających zaoszczędzić nam czas. Do nich zaliczamy:

Autoczyszczenie – to tryb polegający na nagrzaniu się piekarnika do bardzo wysokiej temperatury: od 350 st. C do 500 st. C celem zlikwidowania wszelkich zanieczyszczeń. Po użyciu takiego programu należy jedynie usunąć nagromadzony w piekarniku popiół.

Grillowanie – polega na pieczeniu mięsa tak, by dokładnie odwzorowało smak potraw grillowanych na świeżym powietrzu.

Szybkie nagrzewanie – to wygodna funkcja, która sprawdzi się szczególnie osobom zabieganym.

Rozmrażanie – to funkcja polegająca na użyciu wentylatora piekarnika do rozmrażania mięsa lub potrawy.

Termoobieg – polega na rozprowadzeniu gorącego powietrza równomiernie w całej komorze piekarnika. To pozwala na podgrzanie kilku posiłków jednocześnie, nawet jeśli znajdują się one na różnych poziomach.

 

Design

Nie bez znaczenia jest też wygląd piekarnika. Powinien pasować do naszych wnętrz. Największą popularnością cieszą się produkty w czarnej kolorystyce. Głównie ze względu na to, że komponują się z każdą kuchnią. Poza tym na ciemnych kolorach zanieczyszczenia są mniej widoczne. Jeśli jednak urządzasz kuchnię w stylu retro, ciekawym wyborem będzie model Vintage o szerokości 90-120 cm, często dostępny w wielu atrakcyjnych kolorach, również pastelowych lub też bardziej intensywnych, jak mocna zieleń, czy czerwień.

 

Piekarniki gazowe w dobrych cenach

Piekarniki gazowe dostępne są w sklepach AGD w wielu wariantach. Różnią się one od siebie pod względem jakości wykonania, funkcji, designu, czy parametrów. Dlatego cena takiego sprzętu nie jest jednakowa. Najtańszy model to urządzenie kompaktowe, którego koszt zakupu wynosi już ok. 400 złotych. Zdecydowanie droższym rozwiązaniem jest zakup standardowej kuchenki gazowej. Za taki sprzęt będziemy musieli zapłacić ok. 2000 złotych. Najdroższym rozwiązaniem jest model powiększony, którego cena może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze piekarniki gazowe w 2018 roku

 

Gaz uważany jest za najtańsze paliwo i chociaż w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się piekarniki elektryczne, wciąż wiele osób decyduje się na urządzenia zasilane na gaz. Dla tych, którzy często i dużo gotują, takie rozwiązanie to spore oszczędności. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego sprzętu, przedstawimy ranking piekarników gazowych z różnych półek cenowych.

 

Nasze zalecenia

 

Candy FLG203-1X 

 

Candy FLG203-1X to najlepszy piekarnik gazowy w naszym zestawieniu. Jest to solidny sprzęt, w którym przygotujesz wiele pysznych dań i ciast. Produkt ten ma wbudowany grill elektryczny i rożen. Model ten został pokryty wewnątrz łatwo czyszczącą emalią, a więc jego pielęgnacja nie sprawi Ci większego problemu.

Poza tym ma tłoczone prowadnice i efektywne oświetlenie. Maksymalna temperatura nagrzewania wynosi 250 st. C. Sprzęt ten jest wyposażony w sterowanie mechaniczne, które ułatwia wybór odpowiednich parametrów. Ma też praktyczną lampkę sygnalizującą gotowość do pracy oraz stopień nagrzania.

Model ten ma 5 funkcji pracy, m.in grill i rożen. Posiada także praktyczny minutnik. Wymiary urządzenia to 60 cm x 60 cm. Pojemność piekarnika wynosi 54 l. Maksymalny pobór mocy to 1300 W. W zestawie znajduje się Metalowa blacha osłaniająca pokrętła, ruszt, rożen i brytfannę.

Jest to model przeznaczony do zabudowy. Konsumenci wysoko ocenili jego solidne wykonanie oraz atrakcyjny design, dzięki któremu będzie się pięknie prezentował w każdej kuchni.

 

 

 

 

Candy FLG202/1N 

 

Nasza kolejna propozycja to Candy FLG202/1N. Piekarnik jest wewnątrz pomalowany łatwą w pielęgnacji emalią. Urządzenie przeznaczone jest do zabudowy i ma pojemność 54 l. Jest to model z grillem elektrycznym, który posiada 3 funkcje.

Sprzęt ten ma lampki kontrolne i praktyczne sterowanie za pomocą pokręteł. Dużym ułatwieniem jest minutnik. Jest to sprzęt na gaz, a więc posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Wymiary produktu to: szerokość – 59,4 cm, wysokość – 59,4 cm i głębokość – 53,5 cm.

Komplet zawiera brytfannę i ruszt. Model ten ma oświetlenie wewnętrzne. Posiada termostat, a więc bez problem dostosujesz temperaturę pracy do przygotowywanej potrawy czy ciasta. Obudowa tego sprzętu jest chłodzona, co zabezpiecza nas przed poparzeniem i jest szczególnie przydatne, gdy w domu są dzieci.

Produkt ten zyskał wiele pozytywnych ocen konsumentów. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjny design, ale też różnorodność funkcji.

 

 

 

 

Gorenje G 51100 AX 

 

Gorenje G 51100 AX to świetny i łatwy w obsłudze sprzęt, który znalazł się na czwartym miejscu naszego zestawienia. Jest to piekarnik i kuchenka z czterema palnikami. Produkt został pokryty wysokiej jakości emalią odporną na zarysowania. Dzięki temu sprzęt ten jest łatwy w pielęgnacji.

Jest to nowoczesne rozwiązanie z piekarnikiem pracującym na trzech poziomach, co zapewnia równomierne i szybkie rozprowadzanie ciepła. Model ten ma też wyjątkową możliwość nastawienia niskiej temperatury pomiędzy 30 st. C a 95 st. C. Dzięki temu możesz wstawić przygotowaną wcześniej potrawę, aby urządzenie utrzymało ją w temperaturze odpowiedniej do podania (nawet przez 2 h).

Sprzęt ten jest wyposażony w funkcję ECO, która jest wspomagana przez wentylator. Minimalizuje zużycie gazu, zapewniając wysoką wydajność pracy. W zestawie znajduje się duża brytfanna o głębokości 5 cm, a więc jest idealna na przygotowanie dużej, grubej domowej pizzy, lasagne oraz wielu innych potraw.

Urządzenie jest wyposażone w system odprowadzania pary. Poza tym mamy tutaj CoolDoor (CD) – są to drzwi z bardzo dobrą izolacją, zwiększające wydajność piekarnika, co wpływa na energooszczędność. Ponadto, są nienagrzewające się, co zabezpiecza nas i naszych domowników przed poparzeniem. Pojemność piekarnika wynosi 53 l.

 

 

 

 

MPM 51-KGF-15 

 

Nasza ostatnia propozycja to kuchenka gazowa z piekarnikiem o pojemności 54 l. Jest to model z rusztem emaliowanym, który jest łatwy w pielęgnacji. MPM 51-KGF-15 wyposażono w podwójną szybę w drzwiach. Poza tym piekarnik ten ma bardzo praktyczne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Mamy tutaj również płytę grzewczą z 4 palnikami (950 W, 2 x 1700 W i 2250 W). Wnętrze piekarnika zostało pokryte emalią łatwoczyszczącą. Wymiary produktu to: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm.

Sprzęt ten ma wskaźnik temperatury, a więc z łatwością dopasujesz jego pracę do Twoich potrzeb. W zestawie znajduje się dysza i sitko – elementy potrzebne do instalacji urządzenia oraz blacha do pieczenia.

Dodatkowo w dolnej części znajduje się pojemnik na naczynia. Produkt ten zyskał uznanie przede wszystkim ze względu na niską cenę oraz jej stosunek do jakości wykonania.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Beko CSG 52020 FW

 

Nasza druga propozycja to Beko CSG 52020 FX. Jest to prosty, funkcjonalny sprzęt ze zintegrowaną zapalarką, która ułatwia zapalanie palników. Jego zaletą jest automatyczny system zapłonu oraz zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Urządzenie zostało wyposażone w przestronny schowek na kuchenne akcesoria.

Ta dobra kuchenka gazowa ma następujące wymiary: wysokości – 85 cm, szerokości – 50 cm i głębokości – 60 cm, a jej waga wynosi 39,7 kg. Urządzenie jest też wyposażone w płytę z czterema palnikami o różnych wielkościach i mocy. Piekarnik tego modelu ma pojemność 60 l.

Pomimo tego, że nie ma on takich funkcji, jak termoobieg czy grill, pozwala na przygotowanie wielu pysznych potraw oraz wyśmienitych, dobrze upieczonych ciast w dość krótkim czasie.

Urządzenie posiada oświetlenie umożliwiające podglądanie pieczenia. Osoby, które wybrały tę kuchenkę zauważają, że to naprawdę łatwy w obsłudze model o mocnej konstrukcji i ciekawym designie.

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRArek Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Arek
Guest
Arek

Co z piekarnikami z grillem gazowym?

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Ranking kuchenek z grillem gazowym nie został jeszcze stworzony. Pomyślimy by taki zrobić w przyszłości.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...