Piekarniki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.10.17

Tematem dzisiejszego artykułu jest najlepszy piekarnik elektryczny. Może i nie jest łatwo wyznaczyć, który to model, jednak my to sprawdziliśmy. Wzięliśmy pod uwagę popularność piekarnika wśród klientów, ich opinie na temat użytkowania, dostępne funkcje w poszczególnych modelach, a także ich cenę. Po dogłębnych analizach okazało się że tym najlepszym modelem został Samsung Dual Cook BQ1D6G114. Jest to model z termoobiegiem, który umożliwia pieczenie na kilku poziomach równocześnie, albo funkcją Dual Cook, która pozwala na przygotowanie dwóch dań bez wzajemnego przenikania zapachów z możliwością ustawienia dwóch różnych temperatur dla każdej z potraw. Do szybkiego czyszczenia można tu wykorzystać parę, bo model jest wyposażony w czyszczenie parowe. Po nawilżeniu wszystkich zanieczyszczeń, wystarczy brud zetrzeć szmatką i po kłopocie. A gdy masz małe dzieci zapewne zainteresuje Cię ochrona przed poparzeniem. Choć piekarnik wewnątrz będzie gorący, jego drzwiczki pozostaną chłodne. Model, który uzyskał w naszych badaniach niemal takie same wyniki to Bosch HBA43S360E, więc gdyby się zdarzyło, że nie możesz dostać naszego numer jeden, skieruj swoje kroki do numeru dwa.

 

 

Jaki piekarnik elektryczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piekarnik to niezwykle przydatne urządzenie, które znajdziemy w praktycznie każdym domu. Na uwagę zasługują zwłaszcza takie sprzęty, które posiadają funkcjonalne rozwiązania. Jeśli kupisz dobry piekarnik, będzie Ci on służył przez wiele lat. Pozwoli Ci na przygotowanie oraz upieczenie ciast i ciasteczek. Zapomnisz o zakalcu, niedopieczonym z jednej strony cieście lub całkowitym spaleniu dania. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaki piekarnik elektryczny wybrać.

Dlaczego warto wybrać taki sprzęt?

Niegdyś bardzo popularne były modele gazowe, które uznawane są za tańsze w eksploatacji. Jednak mają one jedną podstawową wadę – ciasto szybciej piecze się od spodu, a temperatura wewnątrz piekarnika jest rozprowadzana nierównomiernie. To w dużym stopniu wpływa na jakość pieczenia i jego efektywność. W przypadku modeli elektrycznych mamy termoobieg, który pozwala na utrzymanie takiej samej temperatury w całym urządzeniu.

 

Rodzaje – jaki piekarnik jest najlepszy?

Na rynku AGD wybór piekarników jest coraz większy, a więc zanim przejdziemy do funkcji i innych rozwiązań, musimy poruszyć kwestie dostępnych rodzajów. Na rynku znajdziesz modele zintegrowane z płytą grzewczą, samodzielne do zabudowy lub wolnostojące. Jaki piekarnik elektryczny będzie najlepszy dla Ciebie? Jeśli masz małe dzieci, warto zdecydować się na urządzenie samodzielne do zabudowy. Będziesz mógł je zainstalować na wysokości wzroku, tak by było ono poza zasięgiem dziecka.

Poza tym takie rozwiązanie ułatwi Ci wyjmowanie blach z wnętrza. Jednak nie każda kuchnia dostosowana jest do tego typu rozwiązań. Jeśli wybierzesz sprzęt z płytą grzewczą, musisz wiedzieć, że piekarnik elektryczny dostępny jest w wersji z kilkoma rodzajami płyt. Wśród nich jest płyta gazowa tradycyjna i bez ogniowa, elektryczna oraz indukcyjna. Najtańsze są modele z płytą gazową klasyczną.

 

Klasa energetyczna

Urządzenia tego typu mają klasę energetyczną w skali od A do G. A – najbardziej energooszczędna, G – najmniej oszczędna. Wybór wyższej klasy jest ważny nie tylko dla naszego portfela, gdyż wpływa na pobór prądu, ale również dla środowiska.

 

Wielkość

Wielkość piekarnika dobieramy pod kątem własnych potrzeb i jednocześnie pewnych ograniczeń naszych wnętrz. Pod uwagę trzeba wziąć liczbę członków rodziny oraz powierzchnię jaką dysponujemy. Producenci oferują trzy typy urządzeń uwzględniając przy tym ich wielkość, są to:

 • model kompaktowe o zmniejszonych wymiarach – szerokość do 45 cm – 50 cm. Idealnie sprawdzą się w mniejszej kuchni,
 • modele standardowe o szerokości ok. 60 cm, wyposażone w większość udogodnień,
 • powiększone o szerokość do 90 cm.

Urządzenia kompaktowe mają niewielką pojemność, a więc jeśli masz dużą rodzinę, zdecyduj się na sprzęt standardowy.

 

Sposób otwierania drzwiczek

Kolejna kwestia to sposób otwierania drzwiczek. Najpopularniejsze są modele z drzwiczkami otwieranymi do dołu. Jednak coraz częściej producenci AGD oferują swoim klientom modele z drzwiczkami otwieranymi z boku. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie gdy interesuje nas model do zabudowy, który chcemy zamontować na wysokości wzroku.

 

Prowadnice

Wyjmowanie potraw z piekarnika mogą nam ułatwić prowadnice. Większość standardowych urządzeń ma prowadnice drabinkowe, które w pewien sposób ułatwiają wysuwanie blachy. Mają one jednak konkurencję w postaci innego typu prowadnic – teleskopowych. Te drugie, ułatwiają wysuwanie blachy i minimalizują tym samym niebezpieczeństwo poparzenia.

 

Zabezpieczenia

Niewątpliwie ważnym aspektem są wszelkie zabezpieczenia. Będą one istotne dla nas, reszty domowników, jak również samego urządzenia. Najpopularniejsze rozwiązania stosowane w piekarnikach to:

 • automatyczny wyłącznik przy zbyt długiej pracy,
 • blokada przed przypadkowym włączeniem – niezastąpiona, gdy masz małe dzieci, które lubią bawić się przyciskami,
 • chłodny front – temperatura drzwiczek piekarnika podczas pieczenia nie przekracza 50 st. C.,
 • system chłodzenia obudowy – zabezpiecza przed uszkodzeniem mebli i przegrzaniem piekarnika.

 

Funkcje

Kolejną kwestią, którą chcemy poruszyć to funkcje, w które może być wyposażony Twój piekarnik. Wśród nich znajdują się takie rozwiązania, jak:

 • czyszczenie pyrolityczne lub katalityczne – pierwsze polega na nagrzaniu piekarnika do ok. 500°C i spaleniu wszystkich zanieczyszczeń. W przypadku drugiego, wykorzystywane są wkłady katalityczne, które nagrzewają się do temperatury 350°C,
 • dobieranie programu do przygotowywanej potrawy – np. pizza, biszkopt, pieczeń itp.,
 • funkcja mikrofali – dwa urządzenia w jednym to funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki niemu zaoszczędzimy miejsce w kuchni,
 • funkcja rozmrażanie – urządzenie wykorzystuje wyłącznie wentylator, dzięki czemu wewnątrz utrzymywana jest temperatura umożliwiająca dłuższe rozmrażania,
 • grill z rusztem lub bez,
 • grzanie górne i dolne,
 • pieczenie parowe,
 • podwójna komora – umożliwia jednoczesne pieczenie różnych potraw w innych temperaturach. Co więcej, zapobiega mieszaniu się zapachów, dzięki czemu w tym samym czasie możesz piec pieczeń i ciasto,
 • przyspieszone nagrzewanie przyspiesza pieczenie i minimalizuje zużycie prądu.
 • termoobieg – utrzymanie stałej temperatury w całym piekarniku, co przyspiesza piecznie.

Timer i inne opcje

Sam system pieczenia to nie wszystko. Dobry sprzęt musi mieć wbudowany zegar, alarm, timer, a także opcję automatycznego wyłączenia po zakończeniu pracy. Timer z sygnałem dźwiękowym to rozwiązanie stosowane w piekarnikach od wielu lat. Nie musisz ciągle patrzeć na zegarek, urządzenie samo poinformuje Cię o skończonej pracy. Jeśli po upieczeniu danie nie musi być od razu wyjęte z piekarnika, a Ty masz wiele innych rzeczy do zrobienia, funkcja automatycznego wyłączenia po zakończeniu pieczenia jest bardzo przydatna. Niektóre najnowsze modele mają też system opóźnionego startu.

 

Wyposażenie

Zwykle do piekarnika dołączane są dodatkowe elementy, jak blachy i ruszt. Dobrze, jeśli Twój sprzęt został wyposażony w taki zestaw. Najlepiej by posiadał jedną płaską blachę, jedną głęboką oraz ruszt. Często w ramach promocji producenci dodają do urządzenia naczynie żaroodporne, różnego rodzaju termometry kuchenne czy też szczypce.

 

System obsługi

Urządzenia z wyświetlaczem są nieco droższe od tych z pokrętłami, ale taki system obsługi jest bardzo wygodny. Coraz częściej modele z wyświetlaczem dają nam możliwość wyboru opcji pieczenia specjalnie przeznaczonych do danych potraw. Jest to ułatwienie dla osób, które zwykle mają problem z doborem odpowiedniego systemu pracy. Często w takich urządzeniach jest specjalna blokada, która uniemożliwia dzieciom włączenie piekarnika. Natomiast modele z pokrętłami są tańsze, ale za każdym razem trzeba pamiętać o ustawieniu temperatury.

 

Wygląd

Jeśli masz nowoczesną kuchnię, wybierz najnowszy sprzęt, który będzie pasował do Twoich wnętrz. Natomiast urządzając kuchnię w stylu retro warto poszukać modelu, który będzie wykonany w tej stylistyce. Bardzo ciekawe są piekarniki z dużymi, pozłacanymi pokrętłami i pięknym, klasycznym zegarem na środku.

 

Piekarniki elektryczne w dobrych cenach

Urządzenia tego typu znajdziesz w ofercie większości firm produkujących duże AGD. Ceny takich modeli zaczynają się od 300 zł. W wersji z płytą grzewczą kosztują od 800 zł. Jednocześnie znajdziesz na rynku profesjonalne modele za 15 tys. złotych. Jednak takie sprzęty skierowane są raczej do punktów gastronomicznych. Aczkolwiek niektóre firmy oferują piekarniki do użytku prywatnego w stylu retro w wersji maxi, o szerokości nawet 1 m, które kosztują nawet 20 tys. zł.

 

 

Najlepsze piekarniki elektryczne w 2017 roku

 

Aby wybrać najlepszy piekarnik elektryczny trzeba przeglądnąć wiele modeli, porównać wiele produktów i ich funkcje. Jeśli właśnie szukasz tego sprzętu do swojego domu, przeczytaj nasz ranking, w którym przedstawimy kilka modeli i opiszemy ich prametry.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung Dual Cook BQ1D6G114

 

1.Samsung Dual Cook BQ1D6G114Na początek postanowiliśmy przedstawić produkt o stosunkowo wysokiej cenie, bo koszt piekarnika Samsung Dual Cook BQ1D6G114 to wydatek prawie 2 tys. zł. Jest to sprzęt do zabudowy o wymiarach 59,5 x 59,5 x 57,2 cm o pojemności 65 litrów i klasie energetycznej A.

Piekarnik jest niezwykły w swojej funkcjonalności: równocześnie można w nim przygotowywać dwie różne potrawy, o dwóch różnych temperaturach pieczenia. System Dual Cook pozwoli na takie rozwiązanie, dzięki podzieleniu przestrzeni piekarnika na górny i dolny. Podobnie wyświetlacz Twin LED w dwóch wierszach wyświetli, dla każdej komory w innym wierszu, informacje o czasie pieczenia, temperaturze i innych wybranych ustawieniach.

Piekarnik jest wyposażony w sterowanie elektroniczne, a pokrętła sterowania znajdują się na froncie piekarnika. Do wyboru mamy 6 funkcji, w tym programy automatycznego pieczenia, czy funkcja „pizza”. Wnętrze komory grzewczej wykonane z emalii ceramicznej i zostało wyposażone w oświetlenie zawiera 2 półki blaszane i 2 półki siatkowe. Piekarnik ma również 2 grzałki z zakresem temperatur 40 – 250°C.

Dodatkowo wykorzystać także możemy grill, oraz funkcję termoobiegu. Producent tego modelu pomyślał również o bezpieczeństwie użytkowania, dlatego w piekarniku zamontowano chłodzenie obudowy, oraz tzw. „chłodne drzwi”, a także wyłącznik bezpieczeństwa i blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. Klientom zaś najbardziej przypadła do gustu funkcja „separatora”, pozwalająca zmniejszyć powierzchnię grzania i ograniczenia zużycia energii.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

Bosch HBA43S360E

 

2.Bosch HBA43S360EBosch HBA43S360E to również piekarnik do zabudowy. Tu producent zadbał o czas swoich klientów, wyposażając urządzenie w funkcję szybkiego nagrzewu. Klienci podają, że do temperatury 180°C nagrzewa się w około 7-8 minut. Piekarnik posiada 8 różnych funkcji obsługiwanych sensorowo na froncie urządzenia. Ciekawymi opcjami również są „rozmrażanie” pozwalające na szybkie ogrzanie zamrożonej potrawy do temperatury pokojowej, oraz funkcja ‘Pizza” dedykowana specjalnie do przyrządzania tej potrawy.

Dzięki teleskopowym prowadnicom łatwo wysuniemy potrawę z wnętrza, a prowadnice utrzymają stabilnie ciężar potrawy tak długo, jak długo będziemy ją przyprawiać lub sprawdzać proces pieczenia. Wymiary tego modelu wynoszą 59,5 x 59,5 x 51,5 cm, a pojemność ma 61 litrów.

Wnętrze piekarnika zostało powleczone emalią GranitEmail, którą cechuje mała absorpcja tłuszczów pochodzących z pieczenia, dzięki czemu łatwiej piekarnik utrzymać w czystości. Porządek pomaga też utrzymać automatyczny system czyszczenia piekarnika ecoClean. Ponadto urządzenie posiada również blokadę przed niechcianym uruchomieniem, oraz bezpieczne, chłodne drzwi.

Dla klientów istotne okazało się, że dzięki termoobiegowi, można piec potrawy na 3 poziomach równocześnie. Również konsumenci oceniają, jako przydatne to, że piekarnik ma opuszczane grzałki, dzięki czemu dodatkowo można skierować gorącą temperaturę w zamierzone miejsce. Nie uszedł również uwadze użytkowników ładny design tego sprzętu.

Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji, opinii i cen!

 

 

 

Adler AD6010

 

3.Adler AD6010Wysokiej jakości piekarnik elektryczny Adler AD6010, z rusztem i brytfanną do pieczenia, przez wielu jest określany jako dobry i tani piekarnik elektryczny. Jest to urządzenie wolnostojące o pojemności 45 litrów i wymiarach zewnętrznych  563.8 x 427 x 364.5 mm.

W zestawie tego modelu znajdziemy ruszt, rożen, brytfannę do pieczenia, oraz uchwyt do wyjmowania rusztu lub brytfanny. Zakres temperatur, w jakich urządzenie pracuje wynosi od 100 do 230°C. Grzanie możemy włączyć niezależnie z dołu, góry, lub obu stron na raz, a termoobieg sprawi, że temperatura zostanie równomiernie rozprowadzona.

Wszystkie 4 elementy grzejne piekarnika, o łącznej mocy 2000 W zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są trwałe. Aby trzymać kontrolę, nad czasem pieczenia Twojej potrawy, do dyspozycji masz timer pozwalający odmierzać czas do 60 minut.

Według użytkowników urządzenie to jest doskonałą alternatywą dla piekarnika wbudowanego w kuchenkę gazową. A niezaprzeczalną zaletą jest to, że można w nim zmieścić blachę do ciasta o długości 40 cm.

Jeśli chcesz przeczytać opinie konsumentów na temat tego produktu, kliknij tutaj!

 

 

 

Electrolux EEB4231POX

 

4. Electrolux EEB4231POXFirma Elektrolux jest znana chyba każdemu. Urządzenia kuchenne tej firmy są wysoko oceniane. Opinie o piekarnikach elektrycznych firmy Elektolux również zachęcają do ich zakupu. Sprawdzimy, zatem czym nam zaimponuje piekarnik do zabudowy Electrolux EEB4231POX.

Model ten od razu może zaskoczyć dużą pojemnością 71 litrów i dziewięcioma poziomami na których możemy umieścić potrawy. Również blacha pasująca do wnętrza jest o 25% większa, jak zapewnia producent, niż w analogicznych urządzeniach. System UltraFanPlus z dużym wentylatorem zadba, aby na każdym z poziomów produkty piekły się równomiernie.

Najważniejsze funkcje piekarnika to konwencjonalne pieczenie, szybkie grillowanie, grillowanie turbo,  funkcja light i pizza. Na panelu przednim jest umieszczony interfejs z wyświetlaczem LED. Chowane pokrętła i przyciski zapewnią kontrolę nad procesem pieczenia. W dołączonym wyposażeniu znajdują się: 1 półka blaszana, 1 półka siatkowa, oraz brytfanna.

Utrzymanie czystości też nie powinno nastręczać trudności, ponieważ wnętrze piekarnika jest wyłożone emalią łatwo czyszczącą, a szklane drzwi bez problemu można wyjąć do umycia. Klienci uważają, że piekarnik ma ładny i nowoczesny wygląd i posiada wiele przydatnych funkcji. Z tego powodu jest wart zakupu.

Jeśli chcesz przeczytać opinie konsumentów na temat tego produktu, kliknij tutaj!

 

 

 

Severin TO 2058

 

5.Severin TO 2058Nasz ranking piekarników elektrycznych zakończymy produktem Severin TO 2058. Jest to wielofunkcyjny piekarnik wolnostojący o pojemności 42 litrów z termoobiegiem, obrotowym rożnem, rusztem i blachą do pieczenia. Panel sterujący zawiera 4-stopniowy przełącznik uruchamiający grzanie górne, dolne, oba razem z użyciem termoobiegu lub bez.

Ustawienia pozwalają na płynną regulację temperatury w zakresie od 60 do 230°C. Wbudowany timer nastawiany do 120 minut, automatycznie wyłączy grzanie, po upływie zamierzonego czasu, dodatkowo informując o tym dźwiękiem.

Model ten posiada bogate wyposażenie dodatkowe, na które składa się blacha do ciasta, brytfanna, ruszt o wymiarach 38,5 x 31,5 cm, pręt do rożna z zaciskami, uchwyt ułatwiający wyciąganie gorącego rusztu lub blachy, uchwyt ułatwiający wyciąganie gorącego rożna, oraz kamień do pizzy o średnicy 29cm. Wymiary zewnętrzne piekarnika, stanowiące według konsumentów jego zaletę, wynoszą: wysokość 36,5 cm, szerokość 52 cm, głębokość 43 cm.

Elementy grzejne zostały wykonane ze stali nierdzewnej i maja moc 1800 W. Termoizolacyjna obudowa gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, a estetyczne wykonanie i solidna budowa sprawiają, że klienci są zadowoleni z jego użytkowania.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...