Piekarniki elektryczne do zabudowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Piekarnik elektryczny do zabudowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jeżeli w swojej kuchni planujesz umieścić piekarnik do zabudowy, ale jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretny typ, to ta strona jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj porady dotyczące zakupu, a także poznasz cechy najpopularniejszych modeli na rynku. W naszym zestawieniu pierwszą pozycję zajął piekarnik Bosch HBG634BB1. Produkt posiada wiele przydatnych funkcji. Do dyspozycji użytkownika jest 13 programów, w tym grillowanie, pieczenie i termoobieg. Piekarnik ten pozwoli Ci na stworzenie smacznych dań o delikatnej konsystencji. Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystości. Zawdzięcza to specjalnej powłoce wewnątrz, która pochłania tłuszcz. Ważne jest, aby po każdym użyciu przemyć wnętrze piekarnia. Co więcej, sprzęt ten charakteryzuje się niskim zużyciem prądu. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić wysokich rachunków za energię. Ponadto model ten jest pojemny, więc możesz przygotować kilka dań w jednym czasie. Jeżeli chcesz zapoznać się z urządzeniami, które zajęły kolejne miejsce naszego zestawienia, to zapraszamy do dalszej lektury. Na drugim miejscu znalazł się piekarnik Electrolux EOA3414AOX.

 

 

Jaki piekarnik elektryczny do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sprzęty do zabudowy zyskują coraz większą popularność. Wiele osób aranżując kuchnię, decyduje się na zakup takiego sprzętu głównie ze względu na fakt, że dobrze się prezentuje. Jeśli mówimy o piekarnikach do zabudowy, pojawia się jeszcze kwestia wygody i bezpieczeństwa. W przypadku sprzętów zintegrowanych z płyt, musimy się schylać, aby cokolwiek włożyć i wyjąć z piekarnika. Natomiast, gdy mamy dzieci, rozgrzany piekarnik może stanowić zagrożenie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takiego produktu, polecamy Ci nasz poradnik, który podpowie, jaki piekarnik elektryczny do zabudowy wybrać.

 

 

Otwieranie – najlepszy piekarnik elektryczny do zabudowy

W pierwszej kolejności należy zdecydować, jak powinien otwierać się piekarnik. Możemy wybrać jedną z dwóch opcji, czyli otwieranie do dołu i do boku. Popularniejszy jest pierwszy typ produktów, ale otwieranie do boku jest równie atrakcyjne. Głównie ze względu na to, że otworzone drzwiczki nie zajmują miejsca i nie ograniczają naszych ruchów. Z drugiej zaś strony drzwiczki opuszczone do dołu umożliwiają nam wsparcie na nich blachy, gdy na przykład w czasie pieczenia dodajemy dodatkowy składnik.

 

Klasa energetyczna i  moc przyłączeniowa

Piekarniki elektryczne mają klasę energetyczną A, B lub C. Najbardziej energooszczędnym wyborem będzie zakup urządzenia w klasie A. Jeśli chodzi o moc przyłączeniową to jest to całkowita moc pobierana przez urządzenie. Zwróć uwagę na to, aby sprzęt nie miał wartości przewyższającej taką, jaką ma Twój licznik. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych domów, gdzie moc liczników nie zawsze jest wysoka. Jednocześnie pamiętaj, że od tego parametru zależy czas, w jakim sprzęt się nagrzewa.

 

Pojemność

Przed zakupem warto sprawdzić, jak wygląda kwestia pojemności piekarnika. Na rynku znajdziemy niewielkie urządzenia, które mają pojemność ok 30 l, ale też takie, których pojemność wynosi 80 l. Wybierając sprzęt, kieruj się swoimi potrzebami. Duża rodzina, która dużo i często piecze, potrzebuje większego sprzętu, a w przypadku osób mieszkających w pojedynkę mniejszy piekarnik będzie lepszym wyborem.

 

Zabezpieczenia

Urządzenie tego typu musi być nie tylko solidne, ale też bezpieczne. Przede wszystkim chodzi o mocną izolację. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy ustawić sprzęt przy lodówce. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, zapominając, że piekarnik nagrzewa się do wysokich temperatur i przy tym ogrzewa szafki, które znajdują się w jego pobliżu. Dlatego tak ważną kwestią jest dobra termoizolacja. Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, najlepiej zdecydować się na piekarnik, który ma zimny front. Większość nowej generacji sprzętów ma podwójny front, który się nie nagrzewa w takim stopniu, jak to wyglądało w urządzeniach starej daty.

Innym zabezpieczeniem jest automatyczne wyłączenie. Dobrze, jeśli sprzęt ma czujnik wykrywania dymu. Ciekawym rozwiązaniem jest blokada przed przypadkowym uruchomieniem oraz blokada otwierania drzwi -by  dziecko nie było w stanie ich otworzyć. Kolejna kwestia to niezwykle przydatna blokada zmiany ustawień.

 

Obsługa – jaki piekarnik elektryczny do zabudowy jest najlepszy?

Urządzenia mogą mieć system obsługi elektroniczny lub też standardowy przy użyciu gałek, jak w tradycyjnych piekarnikach. Dotykowy wyświetlacz jest nowoczesny, często daje nam więcej możliwości wyboru, ale nie każdy lubi takie rozwiązania. Z drugiej strony pokrętła nie są tak precyzyjne. Jeśli więc lubisz piec ciasteczka, w przypadku których ustawienie dokładnej temperatury jest bardzo istotne, urządzenie dotykowe może okazać się lepszym rozwiązaniem. Wybierając piekarnik, zwróć uwagę, aby wyświetlacz był czytelny. Jeśli wybierasz taki z pokrętłami, przyjrzyj się temu, jak umieszczono napisy. Niestety w przypadku niektórych sprzętów oznaczenia temperatur po jakimś czasie ścierają się i nie będziesz wiedział, jaką temperaturę ustawiasz.

 

Funkcje piekarników

Przy wyborze produktu warto zwrócić uwagę na funkcje danego modelu. Najlepszy piekarnik elektryczny do zabudowy to taki, który sprosta naszym oczekiwaniom, ułatwi nam gotowanie i pieczenie. Wśród najpopularniejszych rozwiązań, jakie stosuje się w piekarnikach, znajdziemy: alarm – wybierzmy taki, który będzie słyszalny również w innych pomieszczeniach. Wiele osób narzeka, że urządzenie jest za ciche, a przecież łatwo jest zepsuć danie przetrzymując je zbyt długo w piekarniku, automatyczne programy pieczenia – spora liczba nowoczesnych piekarników ma przynajmniej 10 automatycznych programów pieczenia.

Zdecydowana większość ma więcej takich programów, a także opcję ich samodzielnego ustawienia, aby przy wkładaniu ulubionej potrawy nie było konieczności każdorazowego nastawiania sprzętu, czyszczenie katalityczne – działa podobnie do czyszczenia pyrolitycznego, jednak w tym przypadku wykorzystywane są specjalne wkłady katalityczne, które nagrzewają się do temperatury 350 st. C, funkcja mikrofali, grill, gotowanie na parze, podwójna komora – umożliwia nam jednoczesne pieczenie dwóch różnych potraw, bez obawy o mieszanie się zapachów. Możesz więc piec rybę i ciasto, rozmrażanie, ruszt, samoczyszczenie pyrolityczne piekarnika – polega na tym, że piekarnik nagrzewa się do ok. 500 st. C i spalają się zanieczyszczenia, a my usuwamy popiół.

Katalityczne zaś wykorzystuje specjalne wkłady, które nagrzewają się i spalają wszystkie zanieczyszczenia. Po zakończeniu procesu należy jedynie usunąć popiół, szybkie nagrzewanie, termoobieg, termosonda – końcówkę sprzętu umieszcza się wewnątrz potrawy, pozwala sprawdzać, czy danie osiągnęło odpowiednią temperaturę, timer z możliwością opóźnionego startu lub automatycznego wyłączenia piekarnika po upłynięciu czasu pieczenia.

 

Temperatura pracy

Jeśli często pieczesz pizzę, wybierz urządzenie, które nagrzewa się do wyższych temperatur. Standardem jest 250 st. C, ale znajdziemy też takie, które osiągają temperaturę 400 st. C. To pozwala na szybkie przyrządzenie potraw.

 

Wyposażenie

Typowym wyposażeniem są blachy, zwykle jedna płytka i druga głęboka, a także ruszt. Coraz popularniejszym elementem dodawanym do piekarnika jest też specjalny kamień do pieczenia pizzy.

 

 

Design

Nie bez znaczenia jest także to, jak produkt się prezentuje. Przy zakupie warto kierować się wyglądem innych sprzętów w naszej kuchni oraz stylistyką, w jakiej została wykończona. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzi się piekarnik o prostym, surowym wyglądzie. Natomiast w kuchniach w stylu retro pięknie będą się prezentować pokrętła i różne elementy dekoracyjne sprawiające, że piekarnik będzie wyglądał atrakcyjnie i podkreśli wnętrze.

 

Gwarancja

Kupując jakiekolwiek AGD, zwróć uwagę na gwarancję. Najlepiej wybrać sprzęt objęty przynajmniej 2-3 letnią ochroną. Znajdziemy też takie, które mają 5 lat gwarancji. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość jej przedłużenia.

 

Piekarniki elektryczne w dobrych cenach

Koszt sprzętu zależy od kilku istotnych czynników. Po pierwsze jest to ilość funkcji oraz ciekawych rozwiązań. Więcej zapłacimy za zaawansowane urządzenie, które ma dotykowy wyświetlacz, a mniej za model z pokrętłami. Ważnym czynnikiem jest też design produktu oraz marka danego sprzętu. Dobry piekarnik elektryczny do zabudowy znajdziemy w sklepie już za ok 800 zł. Najczęściej spotkamy produkty, które kosztują ok 1500-3000 zł, ale znajdziemy również te za ok. 10 tysięcy.

 

 

Najlepsze piekarniki elektryczne do zabudowy w 2020 roku

 

Piekarnik jest podstawowym sprzętem użytkowym w domu. Zabudowany model wpasowuje się w wystrój kuchni i wygląda atrakcyjnie. Ponadto można w nim przygotować wiele smacznych i pożywnych dań. Z tego względu stworzyliśmy poniższy ranking piekarników elektrycznych do zabudowy. Wśród nich znajdziesz interesujące modele, które doceniło już wielu użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch HBG634BB1

 

Wartym uwagi modelem, ze względu na wysoką jakość wykonania, jest Bosch HBG634BB1. Produkt ten przeznaczony jest do zabudowy. Znajdziesz w nim wiele przydatnych funkcji, które sprawią, że Twoje potrawy będą wykwintne i pyszne. Model ten wyposażony jest w 13 rodzajów grzania. Wśród nich jest termoobieg 4D. Dzięki niemu na każdym poziomie piekarnika grzanie jest równomierne. Ponadto możesz w jego wnętrzu grillować potrawy. Urządzenie podgrzewa w zakresie od 30 st. C do 300 st. C.

Model ten łatwo się czyści. Jego wnętrze zostało pokryte specjalną powłoką, która ma na celu absorpcję tłuszczu, gdy ten rozpryśnie na ścianki. Produkt ten charakteryzuje się niskim poborem energii. Maksymalna moc silnika wynosi 3650 W. Pojemność piekarnika to 71 l. Wymiary tego modelu to: 59,5 cm x 59,5 cm x 54,8 cm.

Sprzęt jest bezpieczny w domach, w których przebywają dzieci. Wyposażony jest w blokadę, która uniemożliwia im włączenie urządzenia. Użytkownicy doceniają ten model za szybkie nagrzewanie.

 

 

 

 

Electrolux EOA3414AOX

 

Ciekawym modelem jest Electrolux EOA3414AOX. Piekarnik ten pozwala na przygotowywanie różnego rodzaju potraw. Sprzęt wyposażony jest w funkcję PlusSteam. Sprawia ona, że pieczone potrawy zyskują charakterystyczną barwę i chrupiącą skórkę. Ponadto urządzenie to ma dobrej jakości wentylator, który zapewnia jednakową temperaturę pieczenia w całym wnętrzu. Pojemność piekarnika jest równa 72 l.

Produkt ten charakteryzuje się łatwością czyszczenia. Dzieje się tak dzięki katalitycznej powłoce pokrywającej ścianki w jego wnętrzu. Model jest łatwy w obsłudze. Sprzęt ten ma wyświetlacz LCD, na którym można wybrać czas trwania pieczenia, a także konkretne godziny jego rozpoczęcia i zakończenia. W ten sposób po powrocie z przejażdżki, czy ze spaceru, masz pewność, że obiad będzie gotowy na czas. Jednocześnie, dzięki czytelnym oznaczeniom pokręteł, obsługa jest prosta i intuicyjna.

Sprzęt ma kolor stali szlachetnej, co sprawdza się w nowoczesnych kuchniach. Wymiary tego produktu w zabudowie wynoszą 60 cm x 56 cm 55 cm. Całkowity pobór prądu to 2980 W. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność i łatwość obsługi.

 

 

 

 

Amica EBR7331WAA

 

Amica EBR7331WAA to produkt, który możesz zastosować w zabudowie. Sprzęt charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i praktycznością. Piekarnik ten pomoże Ci w przyrządzeniu pysznych dań dla całej rodziny. Ponadto wyposażony jest on w 10 funkcji. Wśród nich znajdziesz termoobieg, opiekacz, a także grzejnik górny i dolny. Co więcej, produkt bardzo szybko się nagrzewa, a w trakcie pieczenia rozkłada ciepło równomiernie.

Sprzęt ten zaliczany jest do klasy energetycznej A. Dzięki temu Twoje rachunki za prąd nie będą wysokie. Co więcej, wykorzystanie proekologicznych rozwiązań sprawia, że jego użycie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. W zależności od wykorzystywanych funkcji maksymalna moc sprzętu wynosi 3100 W.

Bardzo wygodne jest czyszczenie piekarnika, gdyż wewnątrz znajdują się wkłady katalityczne. Ponadto, gdy się zużyją, można je wymienić. Dodatkowo wykorzystana we wnętrzu emalia jest gładka i łatwa do umycia.

Wymiary tego modelu wynoszą 59,5 cm x 59,5 cm x 57,5 cm. Pojemność piekarnika to 66 l. Obudowa produktu wykonana jest w kolorze kości słoniowej. Użytkownicy doceniają to urządzenie za funkcjonalność, różne systemy pieczenia i energooszczędność.

 

 

 

 

Samsung NQ50H5533KS

 

Modelem, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, jest Samsung NQ50H5533KS. Produkt ten służy do przyrządzenia pysznych potraw. Sprzęt wyposażony jest w opcję Auto Cook, czyli automatycznego wybrania jednego z 25 programów pieczenia. Można łączyć ze sobą różne style gotowania, w tym fale, jak w kuchence mikrofalowej, grill czy pieczenie.

Produkt wyposażony jest w funkcję Steam Clean, która ułatwia proces czyszczenia. Wystarczy wlać wodę do środka i włączyć na 25 minut. Wszelkie zaschnięte brudy zmiękną.

Drzwiczki piekarnika pozostają zimne w trakcie pieczenia, gdyż składają się z 3 szyb i są pokryte warstwą odbijającą ciepło. Ponadto sprzęt wyposażony jest w zabezpieczenie przed dziećmi, które uniemożliwia im otwarcie go w trakcie pieczenia.

Do zestawu dołączone są ruszty i tacki, a także naczynie do gotowania na parze. Wnętrze urządzenia ma pojemność 50 l. Wymiary produktu wynoszą 59,5 cm x 45,42 cm x 57 cm. Opinie o piekarnikach elektrycznych do zabudowy producenta Samsung są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Amica EB7541B FUSION

 

Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszy się model Amica EB7541B FUSION. Ten dobry i tani piekarnik elektryczny do zabudowy charakteryzuje się wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań. Dzięki temu sprzęt zaliczany jest do klasy energetycznej A. Sprawia to, że urządzenie pobiera mniej prądu, więc Ty płacisz mniejsze rachunki.

Produkt ten cechuje się łatwością obsługi. Co ciekawe wyposażony jest w chowane pokrętła. Takie rozwiązanie pomaga w utrzymaniu czystości w kuchni. Sprzęt posiada funkcję opóźnionego startu. Możesz też ustawić czas, po jakim ma się on wyłączyć.

Piekarnik wyposażony jest w 10 funkcji. Pozwalają one na łączenie różnych trybów, takich jak termoobieg, grzejnik górny i dolny, opiekacz, wentylator. Ponadto model ten utrzymuje stabilną temperaturę, która jest taka sama w całym wnętrzu. To sprawia, że Twoje dania odpowiednio się przypieką.

Ważną kwestią jest bardzo szybkie nagrzanie się piekarnika. Pozwala to oszczędzić czas oczekiwania na odpowiednią temperaturę we wnętrzu. Wymiary tego produktu wynoszą 59,5 cm x 59,5 cm x 57,5 cm. Maksymalna moc sprzętu wynosi 3100 W. Użytkownicy doceniają ten model z łatwość czyszczenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status