Najlepszy wypiekacz do chleba Zelmer

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki wypiekacz do chleba Zelmer wybrać?

 

Wiele osób twierdzi, że samodzielnie wypiekany chleb jest o wiele lepszy niż ten kupiony w sklepie. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ wiemy, z jakich składników on powstał, a do tego możemy wypełnić dom niepowtarzalnym aromatem. Do pieczenia potrzebujemy jednak specjalnego urządzenia. W tym poradniku znajduje się kilka wskazówek, jak znaleźć dobry wypiekacz. Końcowy ranking prezentuje z kolei 3 warte uwagi produkty Zelmer.

 

 

Oferowane przez markę Zelmer sprzęty cieszą się dużą popularnością, ponieważ jest to przedsiębiorstwo polskie. Za ich cechy charakterystyczne uznaje się przede wszystkim funkcjonalność, nowoczesny design i niezawodność. Choć wśród proponowanych przez firmę urządzeń królują odkurzacze, to również wypiekacze do chleba cieszą się popularnością, która wciąż rośnie.

Wbrew pozorom, samodzielne pieczenie chleba nie jest skomplikowane, a z pomocą wypiekacza nie jest też bardzo kłopotliwe. Wystarczy odmierzyć wszystkie niezbędne składniki i umieścić je w pojemniku urządzenia. Potem należy tylko wybrać odpowiedni program pieczenia i poczekać na gotowy chleb, ponieważ maszyna samodzielnie wymiesza składniki i zagniecie ciasto. Najlepsze wypiekacze do chleba Zelmer umożliwiają upieczenie nie tylko chleba, ale też bułek czy innego rodzaju ciasta, także do pizzy.

Chcąc wybrać najlepsze urządzenie, należy sprawdzić przede wszystkim jego moc. Im większą będzie ona miała wartość, tym dłużej sprzęt będzie mógł pracować bez wyłączenia. Uważa się, że minimalna moc wynosi ok. 600 W, a w przypadku wypiekania pieczywa z mąki pełnoziarnistej minimum to 800 W. Jednocześnie należy pamiętać, że wysoka moc przekłada się na większe zużycie energii elektrycznej i wzrost rachunków.

Kolejny, istotny element to wielkość pojemnika. Im większy on będzie, tym większy chleb będziemy mogli piec. W przypadku niektórych wypiekaczy istnieje możliwość samodzielnego ustawiania wagi chleba, czasami można też wymienić pojemnik na inny, większy lub mniejszy.

Zazwyczaj tego typu produkty wyposażone są w kilka różnych programów pieczenia, aby możliwe było przygotowanie nie tylko pieczywa pszennego, ale też drożdżowego, bezglutenowego czy razowego. Można więc powiedzieć, że najlepszy wypiekacz do chleba Zelmer w 2019 roku jest dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Urządzenie powinno umożliwiać przygotowywanie zawsze takiego chleba, na jaki mamy aktualnie ochotę.

 

 

Wypiekacze do chleba Zelmer – ranking

 

 

Zelmer BM1000

 

Urządzenie noszące nazwę Zelmer BM1000 jest wypiekaczem o mocy 650 W wyposażonym w funkcję zagniatania ciasta oraz automatycznego miksowania składników. W efekcie nie trzeba samodzielnie tego robić, co może zachęcać do pieczenia chleba we własnym domu. Produkt umożliwia dokonanie wyboru wielkości wypiekanego bochenka, co jest jego dodatkową zaletą.

Prezentowany wypiekacz został wyposażony w wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę. Ponadto znajduje się tutaj opcja wyboru stopnia zarumienienia skórki. To sprawia, że jest to urządzenie potrafiące dostosować się do indywidualnych preferencji użytkownika. Model BM1000 ma specjalny dozownik rodzynek, orzechów i ziaren, a więc z jego pomocą można upiec pieczywo z dowolnymi dodatkami.

Jak można wywnioskować z opinii wydawanych przez konsumentów, opisane powyżej urządzenie doskonale nadaje się do wypiekania różnego rodzaju chleba. Zasługuje ono na uwagę, ponieważ jest bardzo łatwe w obsłudze, a ponadto ma estetyczny design. Dzięki temu produkt może stanowić świetną dekorację kuchni.

 

 

 

 

Zelmer 43Z010

 

Prezentujemy Zelmer 43Z010, czyli wypiekacz do chleba o mocy 450 W, który ma aż 12 programów pieczenia do wyboru. To sprawia, że urządzenie jest wielofunkcyjne i z pewnością spełni nawet wygórowane oczekiwania. Z pomocą tego sprzętu można z łatwością wypiekać zwykłe pieczywo pszenne, jak również francuskie, razowe oraz słodkie.

Opisywany wypiekacz został wyposażony w funkcję opóźnionego startu, za sprawą której start możemy opóźnić aż do 13 godzin. W przypadku produktu 43Z010 istnieje możliwość wyboru stopnia zarumienienia skórki i wyboru wielkości bochenka. Prawdziwą gratką może być obecność funkcji robienia dżemu, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tego typu przetworów.

Konsumenci mówią, że jest to wypiekacz do chleba Zelmer w dobrej cenie, za sprawą którego pieczenie staje się o wiele łatwiejsze. W zestawie poza samą maszyną znajduje się także specjalna miarka i łyżka do odmierzania, dzięki którym zawsze można odmierzyć dokładną ilość składników. Dla wielu plusem jest również obecność sygnału dźwiękowego informującego o zakończeniu pieczenia.

 

 

 

 

Zelmer BM1600

 

Zelmer BM1600 jest wypiekaczem o mocy 680 W, który z pewnością szybko wypiecze zarówno chleb pszenny, jak również pełnoziarnisty. Możliwość wyboru rozmiaru bochenka oraz stopnia zarumienienia skórki sprawia, że działanie urządzenia można swobodnie dostosować do własnych preferencji. Do zestawu zostały dołączone dwie formy do pieczenia (prostokątna i okrągła).

Prezentowany sprzęt ma ułatwiający obsługę wyświetlacz LCD, opcję opóźnienia startu do 13 godzin, a także minutnik. Jego obecność sprawia, że szybko zorientujemy się, kiedy chleb jest już upieczony. Zaletą jest też możliwość wyboru jednego spośród 13 dostępnych programów pieczenia. W efekcie możemy upiec takie pieczywo, na jakie aktualnie mamy ochotę.

Konsumenci docenili wypiekacz Zelmer BM1600 przede wszystkim za jakość wykonania oraz łatwość utrzymania w czystości. Urządzenie prezentuje się bardzo elegancko, a jego wyczyszczenie po upieczeniu chleba nie sprawia dużych trudności. To zachęca do częstego wykorzystywania produktu.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...