Najlepszy wolnowar Crock Pot

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaki wolnowar Crock Pot wybrać?

 

Jak dowiedli naukowcy, przygotowywanie dań na wolnym ogniu ma pozytywny wpływ na nasz stan zdrowia. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup wolnowaru, który pozwala na przygotowanie soczystego dania. Takie urządzenia wykorzystują obróbkę termiczną przy dość niskiej temperaturze, co sprawia, że wszystkie witaminy i mikroelementy pozostają w składnikach. Niestety, wbrew powszechnej opinii zakup takiego naczynie nie jest prosty. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze wolnowary Crock Pot. Poza tym na końcu artykułu znajdziesz trzypunktowy ranking, gdzie dokładnie zaprezentowaliśmy godne polecenia modele.

Marka Crock Pot jest bardzo znanym na całym świecie producentem wolnowarów. Jej popularność wynika z używania tylko wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że wszystkie produkty są bardzo wytrzymałe. Dzięki temu mogą być używane przez lata. Od kilku lat marka ta działa również na polskim rynku i przyciąga do siebie coraz większą grupę osób, które preferują żywienie się pełnowartościowymi posiłkami.

Kupując urządzenie tego typu w pierwszej kolejności powinieneś zastanowić się nad jego pojemnością. Parametr ten powinien być uwarunkowany ilością domowników. Jeśli mieszkasz sam, 2-3-litrowe urządzenie w pełni Ci wystarczy. Pamiętaj jednak, że większe modele oferują możliwość przygotowania rosołu, czy innego obiadu na kilka dni. Dlatego jeśli chcesz kupić najlepszy wolnowar crock pot w 2020 roku to zdecyduj się na duży garnek, oferujący oszczędność czasu.

Ważną decyzją, jaką będziesz musiał podjąć jest zdecydowanie, czy preferujesz model tradycyjny, stawiany na gaz, czy urządzenie elektryczne. Pierwsze sprzęty są zazwyczaj wykonane ze stalowego garnka. Drugi z tych produktów składa się ze specjalnej podstawy emitującej ciepło, na której umieszczamy ceramiczne naczynie. Ze względu na to, że w czasie pracy wykorzystywana jest niewielka temperatura, maszyna nie pobiera zbyt dużo prądu.  Zasadnicza różnica między tymi urządzeniami dotyczy sposobu sterowania: manualnego albo elektronicznego. W naszym poradniku chcielibyśmy polecić drugi rodzaj produktów. Posiadają dodatkowe opcje i pozwalają na większą kontrolę nad przygotowywanymi potrawami.

 

 

Wolnowary Crock Pot – Ranking

 

 

Crock-Pot SCCPBPP605-050 

 

Jeśli zależy Ci na przygotowywaniu pełnowartościowych posiłków, z których nie zostały wypłukane witaminy i minerały, to polecamy zakup modelu Crock-Pot SCCPBPP605-050. Urządzenie to pozwoli na dokładne zaprogramowanie czasu gotowania. Po jego wybraniu, maszyna sama dobierze adekwatną temperaturę. Cyfrowy system sterowania pozwala na wybranie trybu HIGH lub LOW. Pierwszy z nich oferuje dość szybkie przygotowanie danie, w czasie pomiędzy 30 min, a 8 h. Wybór drugiego trybu oznacza, że składniki zostaną poddane powolnej obróbce termicznej, która może trwać do 20 h.

Dużym atutem tego urządzenia jest to, że potrawy mogą być przygotowane bez nadzoru. Wystarczy umieścić składniki w garnku, a następnie zamknąć pokrywę. W tym czasie możesz wyjść do pracy lub spać. Co więcej, po zakończonej pracy naczynie automatycznie przejdzie w tryb WARM, który przez czas do 6 h będzie utrzymywać temperaturę.

Pojemność garnka to aż 5,7 l, co sprawia, że przygotujesz w nim danie dla aż 6 osób. Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło moc maszyny, która w trybie LOW wynosi 170 W, w HIGH 220 W, a w WARM – 60 W.

 

 

 

 

Crock-Pot SCCPRC507B-050

 

Model SCCPRC507B-050 to elegancki wolnowar marki Crock Pot, który pozwoli Ci przygotować obiad pełen witamin i minerałów. Co więcej, dzięki szczelnej pokrywie zapach dania nie wietrzeje co sprawia, że po podaniu możesz się cieszyć aromatem. Pojemność naczynia to 4,7 l, co oznacza, że przygotujesz w garnku obiad dla 4-5 osób.

Prezentowany produkt to bardzo wydajny, cyfrowy wolnowar Crock Pot w dobrej cenie, który posiada dwa tryby pracy. Pierwszym z nich jest model HIGH, czyli przygotowanie dania w krótkim czasie. Drugim jest program LOW, który wykorzystuje niską temperaturę. Z tego powodu ten tryb cechuje się dłuższym czasem pracy, który czasem sięga 20 h. Po upływie ustawionego czasu maszyna samodzielnie przechodzi w system WARM. Jest to podtrzymanie temperatury dania, które może trwać maksymalnie 6 h.

Dzięki temu, będziesz mógł cieszyć się ciepłym posiłkiem. Powodem rosnącej popularności wolnowarów jest to, że po umieszczeniu składników w garnku nie wymagają naszej asysty. Dlatego, gdy wybierzesz odpowiedni program możesz iść do pracy lub pójść spać. Warto dodać, że pobór energii jest niski, zatem eksploatacja maszyny jest dość tania.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło niewielką cenę wolnowaru, jak również jego energooszczędność.

 

 

 

 

Crock-Pot CSC025X

 

Jeśli Twój napięty grafik sprawia, że nie jesteś w stanie przygotować sobie zdrowego posiłku, polecamy zakup modelu Crock-Pot CSC025X. Ten 3,5-litrowy manualny wolnowar może pracować bez nadzoru. Oznacza to, że po zamknięciu pokrywki możesz bez przeszkód wyjść do pracy lub pójść spać.

Naczynie to dobrze sprawuje się przy gotowaniu gulaszu, zup, mięs, czy bigosu. Możesz w nim gotować, piec i dusić dowolne składniki. Ze względu na swoją pojemność, model ten dedykowany jest dla 4 osób. Użytkownik może wybrać jedną z 2 temperatur HIGH lub LOW. Następnie należy ustawić czas gotowania. Po jego upłynięciu maszyna automatycznie przejdzie w tryb podtrzymywania ciepła, co sprawi, że Twój obiad będzie ciepły w momencie spożycia. Moc maszyny w trybie LOW – 160 W, HIGH – 210 W, WARM – 50 W.

Opinie konsumentów o tym wolnowarze są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło niewielkie gabaryty sprzętu, które ułatwiają jego przechowywanie (długość – 36 cm, głębokość – 24 cm, wysokość – 24,5 cm), zaś niewielka waga (4,2 kg) pozwala na swobodne przenoszenie naczynia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status