Najlepszy warnik do wody 10l

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki warnik do wody 10l wybrać?

 

Warniki to urządzenia służące do podgrzewania i utrzymywania temperatury cieczy – szczególnie przydatne w hotelach. Takie sprzęty pozwalają na bieżąco serwować napoje typu kawa i herbata na wielu rodzajach przyjęć, np. na weselach, konferencjach czy bankietach. Spośród wielu produktów dostępnych na rynku z pewnością uda się wybrać coś, co spełni Twoje oczekiwania. Postaramy się wskazać najistotniejsze cechy oraz parametry, którymi warto się kierować podejmując decyzję zakupową.

Warniki dzielą się na zwykłe i przepływowe. Pierwsze z wymienionych działają analogicznie do zwykłego czajnika. Sprzęt możemy uruchomić dopiero wtedy, kiedy nalejemy do niego wody. Chcąc skrócić czas jego pracy napełniamy urządzenie wodą tylko w takiej ilości, w jakiej jest to konieczne. Ten typ sprawdzi się zarówno w bistrach, minibarach, jak i gospodarstwach domowych. Warniki przepływowe są podłączane do sieci wodnej, są więc wygodne w użytkowaniu w dużych restauracjach czy stołówkach. Pusty warnik pobiera odpowiednią ilość wody i jest w stałej gotowości do pracy. Urządzenie jest dość drogie, ale za dobrej jakości warnik warto zapłacić odrobinę więcej, aby cieszyć się sprzętem, który na długo pozostanie sprawny.

Niektórych przed zakupem warnika powstrzymuje obawa przed jego dużym poborem energii. Zwykle jest to od 1,2 kW do 3,2 kW. Sprzęt w zależności od swojej pojemności generuje bardzo różne koszty eksploatacyjne. Odpowiednie oszacowanie swoich potrzeb jest w tym przypadku kluczowe. Kolejnym, ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest materiał wykonania produktu. Najlepsze warniki do wody maksymalnie ograniczają utratę ciepła oraz są odporne na korozję. Najtrwalszym materiałem jest stal nierdzewna i to urządzenia z niej wykonane cieszą się najlepszymi opiniami. Pojemność warnika to jedna z jego kluczowych cech. Możemy wybierać w przedziale od 6 l do 20 l. Nie zaleca się uruchamiać urządzenia napełnionego poniżej połowy objętości. Zastanówmy się również nad miejscem, gdzie ustawimy warnik. Od tego również zależy wybór jego wielkości.

Wybierając najlepszy warnik do wody w 2019 roku konsumenci wskazywali modele działające szybko – przed zakupem poszukajmy informacji o czasie podgrzewania wody. Dobrze, by warnik miał pokrętło i wskaźnik temperatury. Część urządzeń w momencie osiągnięcia odpowiedniej temperatury wody przełącza się na tryb utrzymywania temperatury, co również prowadzi do oszczędności prądu.

 

 

Warniki do wody 10l – ranking

 

 

Hendi 209882

 

Hendi 209882 to urządzenie o pojemności 10 l, odpowiednie do podgrzewania wody, jak również wina i piwa, sprawdzi się więc w barach i restauracjach. Czas gotowania wynosi 50 minut.

Sprzęt ma pojedyncze ścianki wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu dobrze utrzymuje on ciepło. Maksymalna temperatura, do jakiej można podgrzać ciecz w urządzeniu to 99 st. C. Warnik ma specjalny czujnik, który zabezpiecza przed włączeniem na sucho, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Wymiary produktu to 36 cm x 22 cm x 47 cm. Jest to więc dość dużych rozmiarów urządzenie. Jego moc to 2,2 kW, co oznacza, że jest dość energooszczędnym modelem.

Konsumenci dostrzegają jedną wadę produktu w tym, że nie można podgrzewać w nim czekolady. Poza tym podoba im się w tym modelu niemal wszystko. Dużą zaletą jest w nim wskaźnik do 9 l, dzięki czemu wiemy, do jakiego poziomu naczynie zostało napełnione. Ten warnik do wody w dobrej cenie dobrze sprawdzi się tak w punktach gastronomicznych, jak i w domach.

 

 

 

 

Stalgast 751102 

 

Osoby poszukujące warnika do wody, wina i piwa powinny rozważyć zakup modelu Stalgast 751102 o pojemności 10 l. Zagotuje on wodę bardzo szybko, bo już w ciągu 25 minut, co pozwala na  oszczędność prądu.

Zakres regulacji temperatury urządzenia wynosi od 30 st. C do 110 st. C. Znajdujący się w zbiorniku wskaźnik poziomu płynu pozwala napełnić pojemnik do pożądanej ilości. Bezkroplowy kranik zapobiega wydostaniu się wrzątku w nieodpowiednim momencie, przez co sprzęt jest bezpieczny. Dzięki kontrolce zasilania wiemy kiedy urządzenie jest włączone. Warnik jest zrobiony z wysoko polerowanej stali nierdzewnej, przez co jest bardzo trwały i odporny na korozję.

Właściciele restauracji i barów bardzo cenią sobie ten model, dzięki któremu można bardzo szybko przygotować dania typu instant lub kawę czy herbatę na bankiecie. Sprzęt zajmuje dość dużo miejsca, ale prezentuje się bardzo elegancko i profesjonalnie. Nadaje się na bankiety, wesela, chrzciny oraz inne przyjęcia okolicznościowe.

 

 

 

 

Bartscher 200.054 

 

Bartscher 200.054 to naczynie o pojemności 10 l, które bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i w domach w trakcie dużych przyjęć. Waga produktu jest dość niska (2,3 kg), dzięki czemu warnik można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

Sprzęt został wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporny na korozję oraz bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. Pobór mocy tego warnika wynosi 2,5 kW. Średnica urządzenia wynosi 21 cm, wysokość zaś 50 cm.

Konsumenci cenią praktyczne rozwiązania, dlatego też bardzo podoba im się opcja wskaźnika napełnienia warnika. Regulacja temperatury wynosi od 30 st. C do 100 st. C, przez co ustawimy nagrzewanie tylko do takiej temperatury, jak wyda nam się najbardziej odpowiednia. To bardzo solidne i łatwe w obsłudze urządzenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...