Najlepszy robot kuchenny z misą

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Roboty kuchenne z misą – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki robot kuchenny z misą wybrać?

 

Robot z misą to wygodny sprzęt, który posłuży nam do miksowania, krojenia, ucierania oraz wielu innych czynność. Jeśli i Ty chcesz mieć taki sprzęt, lecz nie za bardzo wiesz, jaki jest ten odpowiedni, poniższe punkty powinny rozwiać wszystkie wątpliwości.

Na początku powinniśmy wspomnieć o mocy, jaką mają urządzenia tego typu. Najlepsze roboty kuchenne z misą mają co najmniej 500 W. Urządzenie z taką mocą może łatwo poszatkować oraz wymieszać wszystkie produkty. Jeżeli jednak sprzęt ma funkcję rozdrabniania lodu, to lepiej wybrać model, który ma moc powyżej 700 W.

Podczas wybierania modeli z misą warto pomyśleć o pojemności. Najpopularniejsze urządzenia mają misy o około 4 l pojemności. Może to jednak okazać się za mało, kiedy mieszamy składniki na duże ciasto. Na szczęście na rynku znajdziemy także modele, które mają misy o pojemności 6 l, lub wręcz przeciwnie – mniejsze, zaledwie 1l.

Osoby, które wcześniej zaopatrzyły się w takie urządzenie zgodnie uznają, że najlepszy robot kuchenny z misą w 2020 roku ma regulowaną prędkość obrotów. Z pewnością sprzęt będziemy używać nie tylko do ucierania, ale też ugniatania czy szatkowania. Dlatego, aby składniki dobrze wymieszać lub pokroić potrzebna nam będzie różna prędkość. Wiele produktów ma kilka stopni prędkości (zazwyczaj ok. 4-6), a także funkcję turbo. Po włączeniu tej opcji przez krótki czas możemy wykorzystywać większą moc sprzętu, aby rozdrobnić twardszy składnik.

Ważne jest również zachowanie bezpieczeństwa użytkowania. Aby sprzęt nie spadł z szafki i nie rozbił się o podłogę, to powinien mieć gumowe przyssawki, które stabilnie utrzymają go w jednym miejscu. Gumowe elementy powinny znajdować się również na rączce produktu. Popularnym rozwiązaniem jest także funkcja automatycznego wyłączania się. Dzięki temu urządzenie jest chronione przed przegrzaniem się.

Warto zwrócić uwagę na wyposażenie robota. Często urządzenia tego typu mają opcję rozbudowy. Im więcej elementów ma zestaw, tym lepiej. Dobrze, jeśli można też samodzielnie dokupić takie części, jak wyciskarka czy maszyna do mielenia mięsa. Tym samym jeden przyrząd pozwala nam wykonać wiele różnych zdań w kuchni.

 

 

Roboty kuchenne z misą – ranking

 

 

Bosch MUM 54251 

 

Bosch MUM 54251 to urządzenie o mocy 900 W. Oznacza to, że szatkowanie oraz mieszanie produktów przebiegnie bardzo szybko. Sprzęt miesza produkty z pomocą ruchu planetarnego. Tym sposobem wszystkie składniki są bardzo dobrze wymieszane. Warto wspomnieć, że w zestawie znajduje się wiele rodzajów końcówek, a każda z nich spełnia inne zadanie.

Urządzenie ma wiele funkcji. Jedną z nich jest mielenie mięsa, a to dzięki dołączonej do zestawu maszynce do mięsa. W komplecie mamy również mikser kielichowy, z którego pomocą możemy przygotować zupy krem lub koktajle na dobre rozpoczęcie dnia. Misa prezentowanego robota kuchennego ma pojemność prawie 4 l.

Użytkownicy uważają, że jest to bardzo bezpieczny produkt. Ma on osłony na elementy napędowe, a także automatyczny wyłącznik w przypadku przegrzania się. Według Internautów największą zaletą urządzenia jest jego duża misa oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S 

 

Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S to robot kuchenny, który jest głównie wybierany ze względu na bardzo dużą moc. Wynosi ona 1700 W. Dzięki mocnemu silnikowi zagniecenie ciasta na pizzę nie będzie już wyzwaniem. Misa produktu ma pojemność 6,7 l, co jest jedną z największych pojemności spotykanych na rynku. Oprócz tego jest ona podświetlana, dzięki czemu dokładnie widzimy, co dzieje się w środku i możemy w porę zareagować.

Sprzęt ma bardzo wiele różnych funkcji, które ułatwiają nam wszystkie prace kuchenne. Z jego pomocą możemy szatkować, kroić, trzeć, wyciskać sok, kruszyć lód, ubijać, blendować oraz wykonywać wiele innych czynności. Dodatkowo prędkość pracy robota jest regulowana, więc możemy ją łatwo dopasować do czynności, jaką wykonujemy. Z kolei funkcja turbo pozwala na natychmiastowe zwiększenie mocy, kiedy ma on problem z rozdrobnieniem składnika.

Użytkownicy uważają, że prezentowany produkt jest wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, dzięki którym bardzo rzadko ulega uszkodzeniu. Bardzo często wspominają również o atrakcyjnym designie robota.

 

 

 

 

Zelmer ZFP1100C 


Chcielibyśmy zaprezentować jeden z częściej wybieranych robotów kuchennych – Zelmer ZFP1100C. Swoją popularność sprzęt zawdzięcza głównie prostocie obsługi. Urządzenie ma stosunkowo dużą ilości funkcji. Jest to między innymi rozdrabnianie, mieszanie, zagniatanie oraz ucieranie. Te podstawowe czynności w znacznym stopniu ułatwiają pracę w kuchni.

Sprzęt ma 12 poziomów prędkości. Dlatego dopasowanie ich do danego produktu jest bardzo łatwe i nie musimy zawsze używać maksymalnej prędkości urządzenia. Moc robota wynosi 1000 W. Mieszadła produktu ruszają się planetarnie, dzięki czemu mogą one bardzo dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Pojemność misy urządzenia wynosi 4 l.

Użytkownikom najbardziej podoba się ciekawy wygląd produktu, który z pewnością będzie dobrze prezentował się w każdej kuchni. Wspominają oni również, że ten robot kuchenny z misą w dobrej cenie łatwo się obsługuje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status