Najlepszy robot kuchenny wielofunkcyjny Philips

Ostatnio aktualizowane: 08.08.20

 

Jaki robot kuchenny wielofunkcyjny Philips wybrać?

 

Robot kuchenny to idealny wybór, zwłaszcza dla osób ceniących sobie oszczędność miejsca. Takie urządzenie to połączenie kilku różnych sprzętów na co dzień potrzebnych w kuchni. Kolejnym plusem jest coraz niższy koszt zakupu modeli wielofunkcyjnych. Chcąc nieco ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy artykuł prezentujący najważniejsze aspekty dotyczące wyboru modeli wielofunkcyjnych skupiając się na sprzętach holenderskiego producenta elektroniki użytkowej Philips, obecnego na polskim rynku już od 1922 roku. Marka jest odpowiedzialna między innymi za pierwszą golarkę elektryczną czy kasetę magnetofonową, ale przez prawie 100 lat działalności stworzyła też szereg małego i dużego AGD, tak popularnego w polskich domach.

Na rynku mamy obecnie dostęp do kilku różnych typów robotów – wyróżniamy modele wieloczynnościowe z misą, które charakteryzują się wysoką wydajnością. Do tego typu zaliczamy sprzęty tradycyjne (których mieszadła obracają się w jednym tylko kierunku) oraz planetarne (mieszadła obracają się wokół misy oraz własnej osi). Nowszą wersję stanowią sprzęty wieloczynnościowe z malakserem umożliwiające dodatkowo siekanie, mieszanie, rozdrabnianie czy wyciskanie soków.

Od mocy urządzenia zależny jest czas pracy. Moc silnika pozwala nam na jednorazowo dłuższą pracę urządzenia bez obawy o jego przegrzanie. Słaby silnik niestety nie będzie wydajny. Urządzenia dobrej jakości mają moc mieszczącą się w przedziale od 600 W do 1500 W. Produkty z wyższej półki będą posiadały dodatkowo kilka poziomów prędkości pracy do wyboru, co pozwala dostosować pracę robota do aktualnie obrabianego składnika.

Warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano misę dołączoną do zestawu. Plastik jest popularnym tworzywem łatwym w pielęgnacji. W ofercie Philips często znajdziemy modele wzmacniane stalą lub aluminium posiadające misę INOX lub inną.

Dla wielu osób ważne są dodatkowe funkcje. Najlepszy wielofunkcyjny robot kuchenny Philips w 2020 roku posiada przynajmniej 3 funkcje: tryb pulsacyjny, turbo oraz wagę. Istotne są również zabezpieczenia. Dobrze, jeśli urządzenie będzie się wyłączało automatycznie w przypadku przegrzania.

Im bardziej rozbudowany model wybierzemy, tym lepiej, ale musimy pamiętać, że każdy dodatkowy element ma wpływ na cenę produktu. Z drugiej strony sprzęty pozwalające nam ucierać, ubijać, siekać, trzeć, ugniatać czy blendować będą bardziej praktyczne. Skoro już wiesz, jakie cechy wyróżniają najlepsze wielofunkcyjne roboty kuchenne Philips, pora na zestawienie ciekawych modeli.

 

 

Roboty kuchenne wielofunkcyjny Philips – ranking

 

 

Philips Viva Collection HR7762/00 

 

Philips HR 7762/00 to kompaktowy robot kuchenny typu 3 w 1. Składa się on z 2,1 l pojemnika, blendera oraz nowoczesnego młynka. Dodatkowo produkt jest wyposażony w 4 tarcze wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Dzięki tym wszystkim elementom możemy z łatwością przygotować wiele rozmaitych potraw.

Produkt wyposażono w silnik o dużej mocy – 750 W – z dwiema prędkościami i ustawieniem pulsacji. W urządzeniu zastosowano dodatkowo technologię Power Chop, czyli połączenie kształtu ostrza i pojemnika, co w efekcie daje nam idealne siekanie. W komplecie znajduje się również szeroki zestaw akcesoriów, między innymi nóż ze stali szlachetnej do krojenia i siekania, zestaw kilku tarcz do szatkowania i tarcia produktów. Znajdziemy też końcówkę przeznaczoną do wyrabiania ciasta oraz nietłukący się blender.

Konsumenci są zadowoleni z produktu – zgodnie twierdzą, że jest on łatwy w montażu oraz obsłudze. Warto podkreślić tutaj, że wszystkie akcesoria można myć w zmywarce.

 

 

 

 

Philips Avance Collection HR7778/00

 

Model HR 7778/00 z kolekcji Avance to nowoczesne urządzenie kuchenne, które dzięki wydajnemu silnikowi o mocy 1300 W pozwoli nam na przygotowanie różnorodnych dań. W zestawie znajduje się pojemnik umożliwiający przetwarzanie wielu składników jednocześnie, a pojemny blender pozwala nam na przygotowanie aż 5 porcji koktajlu na raz.

Produkt dodatkowo wyposażono w profesjonalne akcesoria do wyciskania świeżego soku. Połączenie dużego otworu na produkty i metalowego filtra gwarantuje szybsze przygotowanie soków. Podczas jednorazowego użycia możemy otrzymać nawet 6 szklanek soku.

Model HR 7778/00 został wyposażony w szereg nowoczesnych akcesoriów. Są to między innymi narzędzia do szatkowania, siekania, końcówka do wyrabiania ciasta, dwustronna tarcza, końcówka do ubijania białek czy zestaw do czyszczenia. Osoby, które kupiły ten sprzęt są zadowolone z produktu. Cieszy ich możliwość złożenia urządzenia do bardzo niewielkich rozmiarów, dzięki czemu model ten idealnie nadaje się do małych kuchni.

 

 

 

 

Philips Daily Collection HR7627/00

 

Model Daily Collection HR7627/00 to wielofunkcyjny robot kuchenny Philips w dobrej cenie. Stosunkowo niewielka konstrukcja, w której skład wchodzi pojemnik wielkości 2,1 l oraz  różnorodne akcesoria pozwala nam na wygodne przechowywanie sprzętu w szafkach. Wiele różnych funkcji pozwoli nam na szybkie i łatwe przygotowywanie posiłków.

Duży otwór na produkty eliminuje konieczności cięcia warzyw i owoców na drobniejsze kawałki, co przekłada się na szybszą pracę. Urządzenie zostało również wyposażone w zestaw tarcz wykonanych z wysokiej jakości stali szlachetnych. Dodatkowo silnik o mocy 650 W zapewnia wydajną pracę przez kilkanaście minut. PowerChop to rozwiązanie, które daje idealny efekt siekania wszystkich składników. Doskonale sprawdza się też podczas przygotowywania przecierów.

Produkt cieszy się bardzo dobrą opinią wśród konsumentów. Cenią sobie oni możliwość mycia wszystkich elementów w zmywarce oraz duży rozmiar głównego pojemnika (2,1 l), co umożliwia miksowanie do 5 porcji zupy czy koktajli podczas jednorazowego użycia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status