Najlepszy robot kuchenny Thermomix

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Roboty kuchenne Thermomix – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki robot kuchenny Thermomix wybrać?

 

Robot kuchenny jest niezwykle pomocny w kuchni. Łączy w sobie funkcje kilku różnych urządzeń. Z jego pomocą jesteśmy w stanie przyrządzić jedzenie bez używania żadnych dodatkowych kuchennych sprzętów. Urządzenia tego typu potrafią praktycznie wszystko – od siekania, rozdrabniania, krojenia po miksowanie, ubijanie oraz ucieranie przeróżnej żywności. Thermomix to uniwersalne urządzenie kuchenne połączone z książką kucharską. Z jego pomocą nasze gotowanie będzie przebiegać szybko i bardzo łatwo.

 

 

Moc urządzenia jest bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym parametrem. Najlepszy robot kuchenny Thermomix w 2020 roku to taki, który poradzi sobie z każdym zadaniem.  Taki sprzęt będzie miał za zadanie radzić sobie z produktami zarówno miękkimi, jak i tymi twardszymi. Roboty Thermomix mają pobór mocy 1000 W, a znamionowej 500 W. Natomiast maksymalny pobór mocy przyłączeniowej to 1500 W. Musimy jednak sprawdzić, czy podana informacja dotyczy mocy czynnej, czyli największej wydajności sprzętu.

Większość sprzętów Thermomix jest wyposażona w możliwość dostosowania prędkość obrotów do przetwarzanych składników. Urządzenie powinno mieć kilkustopniową skalę obrotów, która może być płynna lub skokowa. Oprócz tego w robocie przyda się funkcja turbo uruchamiająca go z pełną siłą, lub tryb pulsacyjny – rozdrabniający stopniowo. Co więcej, tego rodzaju modele mogą być sterowane elektronicznie, są wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym pokazują się wybrane przez nas funkcje, i mechanicznie, które mają pokrętło do samodzielnego ustawiania. Co do funkcji, różnią się one w zależności od modelu, ale bardzo często są podobne, pozwalają mieszać, rozdrabniać, gotować, a nawet piec.

Najlepsze roboty kuchenne Thermomix są zarazem bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Poza produktami, które mają antypoślizgowe nóżki i przyssawki, znajdziemy urządzenia, które mają dodatkowe zabezpieczenia. Należą do nich: zabezpieczenie przed wyciągnięciem mieszadeł, gdy robot jest włączony; ochrona przed przegrzaniem – silnik wyłączy się, gdy robot pracuje dłuższy czas.

 

 

Roboty kuchenne Thermomix – Ranking

 

 

Thermomix Hoffen Chef Experss

 

Urządzeniem, które oszczędza czas, gdyż miesza, sieka, ubija, a także wyrabia ciasto za nas jest Thermomix Hoffen Chef Experss. Warto zapoznać się z jego zaletami. Zintegrowana waga umożliwia łatwiejsze przyrządzenie potraw i oznacza mniej zabrudzeń – w końcu nie musimy wyciągać i brudzić wagi.

Należy zaznaczyć, że osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia pozytywnie oceniają między innymi intuicyjny panel sterowania. To dzięki niemu robot jest łatwy w użyciu. Pozytywnie komentowany jest również szereg narzędzi, w które wyposażony jest produkt, dzięki którym jest wielofunkcyjną maszyną. Montaż wszystkich części składowych robota jest bardzo łatwy.

W skład zestawu wchodzi: robot, misa, zespół noży tnących, pokrywa, miarka, uszczelka pierścieniowa pokrywa, łopatka, mieszadło i koszyk do gotowania. Zużycie energii podczas miksowania to 500 W, moc podgrzewania to 1000 W. Z kolei maksymalny pomiar wagi to 3000 g. Urządzenie wyposażone jest w misę o pojemności 2 l.

 

 

 

 

Thermomix 600/1300W  

 

Thermomix 600/1300W to urządzenie wielofunkcyjne, które poradzi sobie z każdym zadaniem. Konsumenci pozytywnie oceniają i polecają produkt, gdyż pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni. Jak komentują użytkownicy, za pomocą tego jednego sprzętu możemy gotować, blendować, mieszać, a także wykonywać wiele innych czynności.

Produkt jest wyposażony w silnik o mocy 600 W, co sprawia, że urządzenie osiągnie między 200 a 10 000 obrotów na minutę. Ten robot kuchenny Thermomix w dobrej cenie ma 9 stopniową regulację obrotów. Poza tym produkt wyposażony jest w grzałkę o mocy 1300 W. Dzięki niej może osiągnąć temperaturę od 30 st. C do 120 st.C.

Robot ma panel dotykowy i wyświetlacz LED. Maszyna wyposażona jest w lampkę oraz sygnały ostrzegawcze przed przepełnieniem, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wszystkie elementy zestawu, poza bazą z silnikiem, można myć w zmywarce.

 

 

 

 

Thermomix Silvercrest Monsieur SKMH

 

Popularnym produktem jest Thermomix Monsieur SKMH. To urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w dużą, 2 litrową, wyjmowaną misę. Możemy wykorzystywać sprzęt do praktycznie wszystkich czynności kuchennych. Robot ma 10-stopniową regulację prędkości oraz dodatkową funkcję turbo.

W zestawie znajdziemy: po jednej wkładce głębokiej i płaskiej, wkładkę ostrza, wkładkę do gotowania, szpachelkę i przystawkę do mieszania. Poza tym robot ma 60 minutowy zegar. Konsumenci są bardzo zadowoleni, że wszystkie części urządzenia możemy myć w zmywarce. Pozytywnie oceniają funkcję, która zabezpiecza przed przegrzaniem. Twierdzą, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Bardzo dobrze sprawdzają się również 3 pokrętła z możliwością ustawienia temperatury, prędkości i timera.

Robot ma wyświetlacz LCD z niebieskim, podświetlanym tłem. Warto zaznaczyć, że waga w tym urządzeniu jest autonomiczna i niewbudowana w robot. Produkt podczas gotowania pobiera ok. 1000 W, a mieszania 500 W.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status