Ranking 3 Najlepszych Robotów Kuchennych Thermomix W 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Roboty kuchenne Thermomix – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Roboty kuchenne Thermomix bardzo pomagają w codziennym gotowaniu, stąd też konsumenci coraz chętniej decydują się na ich zakup. Na rynku jest jednak wiele potencjalnie ciekawych urządzeń, a sprawdzanie parametrów i opinii na temat każdego z nich zajęłoby bardzo dużo czasu. Zrobiliśmy to za Ciebie, a efektem naszych prac jest prezentowany niżej ranking robotów kuchennych Thermomix. Pierwsze miejsce we wspomnianym zestawieniu zajął sprzęt THERMOMIX MEDION MD16361, który ma różne funkcje pracy, co oznacza, że można go wykorzystać właściwie niezależnie od tego, jakie danie chcemy przygotować. Sprzęt wykonano z dobrej jakości materiałów. Ma on stosunkowo dużą moc i wyróżnia go efektywna praca. U podstawy znajdują się antypoślizgowe stopki będące gwarancją bezpiecznej pracy. Kolejnym produktem zasługującym na uwagę jest Klarstein Termomix 9w1. Robot kuchenny ma 9-stopniową regulację prędkości pracy. Pojemnik ze stali nierdzewnej jest wytrzymały i ma podziałkę ułatwiającą odmierzanie płynów. Produkt ma czerwony kolor.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki robot kuchenny Thermomix wybrać?

 

Robot kuchenny jest niezwykle pomocny w kuchni. Łączy w sobie funkcje kilku różnych urządzeń. Z jego pomocą jesteśmy w stanie przyrządzić jedzenie bez używania żadnych dodatkowych kuchennych sprzętów. Urządzenia tego typu potrafią praktycznie wszystko – od siekania, rozdrabniania, krojenia po miksowanie, ubijanie oraz ucieranie przeróżnej żywności. Thermomix to uniwersalne urządzenie kuchenne połączone z książką kucharską. Z jego pomocą nasze gotowanie będzie przebiegać szybko i bardzo łatwo.

 

 

Moc urządzenia jest bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym parametrem. Najlepszy robot kuchenny Thermomix w 2021 roku to taki, który poradzi sobie z każdym zadaniem.  Taki sprzęt będzie miał za zadanie radzić sobie z produktami zarówno miękkimi, jak i tymi twardszymi. Roboty Thermomix mają pobór mocy 1000 W, a znamionowej 500 W. Natomiast maksymalny pobór mocy przyłączeniowej to 1500 W. Musimy jednak sprawdzić, czy podana informacja dotyczy mocy czynnej, czyli największej wydajności sprzętu.

Większość sprzętów Thermomix jest wyposażona w możliwość dostosowania prędkość obrotów do przetwarzanych składników. Urządzenie powinno mieć kilkustopniową skalę obrotów, która może być płynna lub skokowa. Oprócz tego w robocie przyda się funkcja turbo uruchamiająca go z pełną siłą, lub tryb pulsacyjny – rozdrabniający stopniowo. Co więcej, tego rodzaju modele mogą być sterowane elektronicznie, są wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym pokazują się wybrane przez nas funkcje, i mechanicznie, które mają pokrętło do samodzielnego ustawiania. Co do funkcji, różnią się one w zależności od modelu, ale bardzo często są podobne, pozwalają mieszać, rozdrabniać, gotować, a nawet piec.

Najlepsze roboty kuchenne Thermomix są zarazem bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Poza produktami, które mają antypoślizgowe nóżki i przyssawki, znajdziemy urządzenia, które mają dodatkowe zabezpieczenia. Należą do nich: zabezpieczenie przed wyciągnięciem mieszadeł, gdy robot jest włączony; ochrona przed przegrzaniem – silnik wyłączy się, gdy robot pracuje dłuższy czas.

 

Roboty kuchenne Thermomix – Ranking

 

1. Robot Kuchenny Thermomix MEDION MD16361

 

Robot kuchenny THERMOMIX MEDION MD16361 ma wiele funkcji, więc spełni oczekiwania osób, które dużo gotują i lubią przyrządzać różnorodne dania. Do wyboru pozostają m.in. opcje, takie jak: gotowanie, gotowanie na parze, ugniatania, wyrabianie ciasta, miksowanie, przecieranie i blendowanie. Moc mieszania jest równa 500 W, a gotowania wynosi 1000 W.

Temperaturę pracy można ustawić od 40 st. C do 110 st. C. Pojemność urządzenia wynosi 2 l. W zestawie znajduje się pojemnik wykonany z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Sprzęt ma funkcję automatycznego wyłączania się, a dodatkowo jest zabezpieczony przed przegrzaniem i rozpoczęciem pracy na sucho. Użytkownik może skorzystać z minutnika (do 60 minut).

Obsługa robota kuchennego odbywa się z poziomu cyfrowego wyświetlacza. Jest on przejrzysty, więc nie ma problemu z odczytaniem wybranych ustawień. Użytkownicy przyznają, że najważniejszymi zaletami urządzenia jest bezpieczeństwo i efektywność pracy. Znajdujące się u podstawy antypoślizgowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się sprzętu. 

THERMOMIX MEDION MD16361 to bardzo dobry robot kuchenny Thermomix do 450 zł. Model ma pojemność równą 2 l. Moc urządzenia to 1000 W.

Zalety
Pojemnik:

Robot kuchenny ma pojemnik ze stali nierdzewnej, który wykazuje odporność na zniekształcenia. Dodatkowo z uwagi na gładką powierzchnię łatwo utrzymać go w czystości.

Bezpieczeństwo pracy:

W korzystaniu z urządzeń elektrycznych najważniejsze jest bezpieczeństwo pracy. Producent zadbał o to, aby użytkowanie THERMOMIX MEDION MD16361 nie stanowiło żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem i funkcję automatycznego wyłączania i blokady przed suchym gotowaniem.

Funkcjonalność:

Robot kuchenny ma wiele funkcji: gotowanie, mieszanie, krojenie, siekanie, ugniatanie, wyrabianie ciasta i gotowanie na parze. To tylko kilka opcji, które pozostają do dyspozycji użytkownika.

Przejrzysty wyświetlacz:

Na obudowie umieszczono przejrzysty wyświetlacz LCD, na którym znajdują się informacje na temat temperatury, czasu i prędkości pracy.

Antypoślizgowe stopki:

Sprzęt ma antypoślizgowe nóżki, które stanowią dobre zabezpieczenie. Dzięki nim robot kuchenny nie zsuwa się z blatu.

Wady
Obsługa:

Z początku obsługa urządzenia może wydawać się trudna szczególnie dla osób, które po raz pierwszy sięgają po tego typu sprzęt.

 

 

 

 

2. Robot Kuchenny Klarstein Thermomix 9w1

 

Klarstein Thermomix 9w1 to urządzenie wielofunkcyjne, które poradzi sobie z każdym zadaniem. Konsumenci pozytywnie oceniają i polecają produkt, gdyż pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni. Jak komentują użytkownicy, za pomocą tego jednego sprzętu możemy gotować, blendować, mieszać, a także wykonywać wiele innych czynności.

Produkt jest wyposażony w silnik o mocy 600 W, co sprawia, że urządzenie osiągnie między 200 a 10 000 obrotów na minutę. Ten robot kuchenny Thermomix w dobrej cenie ma 9 stopniową regulację obrotów. Poza tym produkt wyposażony jest w grzałkę o mocy 1300 W. Dzięki niej może osiągnąć temperaturę od 30 st. C do 120 st.C.

Robot ma panel dotykowy i wyświetlacz LED. Maszyna wyposażona jest w lampkę oraz sygnały ostrzegawcze przed przepełnieniem, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wszystkie elementy zestawu, poza bazą z silnikiem, można myć w zmywarce.

Robot kuchenny Klarstein Termomix 9w1 ma silnik o mocy równej 600 W. W zestawie znajduje się blender ze stali nierdzewnej.

Zalety
Komfort i bezpieczeństwo pracy:

W zestawie znajduje się wkładka z sitkiem pozwalająca w łatwy sposób oddzielić sok od miąższu. Gumowa uszczelka zabezpiecza przed pryskaniem. Dzięki lampce kontrolnej wiemy, czy urządzenie działa prawidłowo. Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Łatwa pielęgnacja:

Wszystkie wchodzące w skład zestawu elementy, poza podstawą, można myć w zmywarce. Test robotów kuchennych Thermomix wykazał, że nawet czyszczenie ręczne nie jest czasochłonne.

Gotowanie na parze:

Robot kuchenny można wykorzystać do gotowania na parze. W komplecie otrzymujemy dwupoziomowy koszyczek i pokrywkę.

Regulacja obrotów:

Sprzęt ma 9-stopniową regulację obrotów, co oznacza, że jego ustawienia można łatwo dopasować do aktualnie przygotowywanej potrawy.

Wady
Kabel zasilający:

Długość kabla zasilającego wynosi ok. 1 m, więc trzeba ustawiać sprzęt blisko gniazdka, co nie zawsze jest możliwe.

 

 

 

 

3. Robot Kuchenny COBBO TP6 Typu Thermomix

 

Robot kuchenny COBBO TP6 typu Thermomix to funkcjonalne urządzenie. Wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi. Moc grzewcza wynosi 1000 W, a moc silnika jest równa 500 W. Model wyposażono w duży, bardzo przejrzysty, dotykowy ekran – panel sterowania. Jego obsługa jest intuicyjna, dlatego nie powinniśmy mieć z nią problemów. 

Przy zakupie prezentowanego przez nas modelu, do zestawu dołączane są dwie książki kucharskie. Jedna z nich wbudowana jest w pamięć urządzenia. Druga znajduje się na elektronicznym nośniku, który zamontowany jest do korpusu robota. Baza przepisów jest codziennie aktualizowana na specjalnej platformie internetowej.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z zakupu robota kuchennego COBBO TP6 typu Thermomix. Uważają oni, że podjęcie decyzji zakupowej w znacznym stopniu polepszyło ich standard życia. Wykonywanie potraw jest nie tylko o wiele szybsze, ale również sprawniejsze. Inteligentny garnek może przygotować wiele różnorodnych dań.

Robot kuchenny COBBO TP6 typu Thermomix to bardzo funkcjonalne urządzenie. Jego moc wynosi 1500 W. Model sterowany jest przy pomocy panelu dotykowego. Zastosowanie inteligentnego garnka pozwala na przygotowanie wielu różnorodnych dań.

Zalety
Dotykowy panel sterowania:

Produkt wyposażono w dotykowy panel sterowania. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i nie powinna nikomu sprawić większego problemu.

Menu w języku polskim:

Robot kuchenny wyposażono w menu w języku polskim, dzięki czemu z pełnym komfortem możemy go użytkować i wykonywać potrawy.

Dostęp do dużej ilości przepisów:

Producent zadbał o to, aby użytkownicy mieli dostęp do bardzo różnorodnych przepisów na dania, które będą mogli przygotować przy pomocy robota. Jedna z książek kucharskich wbudowana jest w pamięć urządzenia, a druga znajduje się na elektronicznym nośniku.

Wady
Wielkość:

Produkt jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, jednak zajmuje dużo miejsca, co powoduje, że na blacie nie będziemy mieli dużo miejsca do wykonywania innych czynności.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Thermomix Hoffen Chef Experss

 

Urządzeniem, które oszczędza czas, gdyż miesza, sieka, ubija, a także wyrabia ciasto za nas jest Thermomix Hoffen Chef Experss. Warto zapoznać się z jego zaletami. Zintegrowana waga umożliwia łatwiejsze przyrządzenie potraw i oznacza mniej zabrudzeń – w końcu nie musimy wyciągać i brudzić wagi.

Należy zaznaczyć, że osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia pozytywnie oceniają między innymi intuicyjny panel sterowania. To dzięki niemu robot jest łatwy w użyciu. Pozytywnie komentowany jest również szereg narzędzi, w które wyposażony jest produkt, dzięki którym jest wielofunkcyjną maszyną. Montaż wszystkich części składowych robota jest bardzo łatwy.

W skład zestawu wchodzi: robot, misa, zespół noży tnących, pokrywa, miarka, uszczelka pierścieniowa pokrywa, łopatka, mieszadło i koszyk do gotowania. Zużycie energii podczas miksowania to 500 W, moc podgrzewania to 1000 W. Z kolei maksymalny pomiar wagi to 3000 g. Urządzenie wyposażone jest w misę o pojemności 2 l.

 

Thermomix Silvercrest Monsieur SKMH

 

Popularnym produktem jest Thermomix Monsieur SKMH. To urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w dużą, 2 litrową, wyjmowaną misę. Możemy wykorzystywać sprzęt do praktycznie wszystkich czynności kuchennych. Robot ma 10-stopniową regulację prędkości oraz dodatkową funkcję turbo.

W zestawie znajdziemy: po jednej wkładce głębokiej i płaskiej, wkładkę ostrza, wkładkę do gotowania, szpachelkę i przystawkę do mieszania. Poza tym robot ma 60 minutowy zegar. Konsumenci są bardzo zadowoleni, że wszystkie części urządzenia możemy myć w zmywarce. Pozytywnie oceniają funkcję, która zabezpiecza przed przegrzaniem. Twierdzą, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Bardzo dobrze sprawdzają się również 3 pokrętła z możliwością ustawienia temperatury, prędkości i timera.

Robot ma wyświetlacz LCD z niebieskim, podświetlanym tłem. Warto zaznaczyć, że waga w tym urządzeniu jest autonomiczna i niewbudowana w robot. Produkt podczas gotowania pobiera ok. 1000 W, a mieszania 500 W.

Thermomix Silvercrest Monsieur to robot kuchenny o mocy 1000 W. Temperaturę można regulować w zakresie od 37 st. C. do 100 st. C.

Zalety
Uniwersalność:

Urządzenie jest polecane zarówno doświadczonym kucharzom, jak i osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem. Sprzęt ma wiele ciekawych funkcji, więc można go wykorzystać do przygotowywania różnych pokarmów.

Możliwość mycia w zmywarce:

Dzięki temu, że poszczególne elementy robota kuchennego są dostosowane do mycia w zmywarce, nie ma problemu z tym, aby utrzymać go w idealnej czystości bez zbyt dużego nakładu pracy.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem:

Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc nie ma obaw, że na skutek działania zbyt wysokiej temperatury dojdzie do uszkodzenia robota.

Wady
Zarysowania:

Na obudowie po jakimś czasie mogą zacząć pojawiać się drobne zarysowania.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zyra
Zyra
1 year ago

Większej bzdury dawno nie czytałam.Żadne z przedstawionych urządzeń nie jest urządzeniem Thermomix a zwykłym robotem kuchennym. Jest to wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd.

Zespół NR
Admin
4 months ago
Reply to  Zyra

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Rzeczywiście prezentowane urządzenia nie są marki Thermomix lecz są to roboty kuchenne, które zyskały nazwę od producenta pierwszego tego typu sprzętu (podobnie jak pampersy zyskały nazwę od firmy Pampers, a adidasy od firmy Adidas).

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Sandra
Sandra
4 months ago

myślałam o nim ale nie przekonuje mnie do końca. szukam jakiegoś inteligentnego wręcz 😀 coś w stylu smart. żeby i ugotował i zblendował i wyrobił ciasto… ktoś? coś?

Zespół NR
Admin
4 months ago
Reply to  Sandra

Dzień dobry, 

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl 

Ania
Ania
3 months ago
Reply to  Sandra

a patrzyłaś z mpm? ja niedawno zamówiłam icook od nich 🙂

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir