Najlepszy robot kuchenny mikser

Ostatnio aktualizowane: 30.03.20

 

Roboty kuchenne mikser – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki robot kuchenny mikser wybrać?

 

Robot kuchenny to wielofunkcyjne urządzenie, które z powodzeniem zastąpi kilka innych sprzętów przydatnych w kuchni. Dzięki szerokiemu zastosowaniu wiele osób decyduje się na jego zakup, gdyż w jednym, niewielkim przyrządzie mieści się wiele możliwości. Jak wybrać dobry sprzęt? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

 

 

Najlepsze roboty kuchenne/miksery są wydajne, pracują długo i sprawnie oraz nie przegrzewają się po 5 minutach. O ich wydajności w dużej mierze decyduje ich moc. Im będzie ona wyższa, tym przyrząd jest skuteczniejszy. W przypadku niewielkich robotów kuchennych optymalna będzie moc w przedziale od 800 W do 1000 W. W przypadku dużo większych urządzeń, ich moc może sięgać nawet 1500 W.

Kolejnym istotnym parametrem jest ilość obrotów. Standardowe modele rozpędzają się do 300 obrotów na minutę. Jeśli interesuje nas dużo bardziej zaawansowany model, wartość ta powinna sięgać nawet kilku tysięcy obrotów. Warto zdecydować się na model, w którym prędkość można regulować. W ten sposób dostosujemy ją do produktów, które w danej chwili podlegają obróbce.

Każdy dobry robot kuchenny jest wyposażony w misę wykonaną z solidnego materiału. Najlepiej sprawdzi się stal nierdzewna, która szybko się nie uszkodzi i nie zarysuje. Unikajmy misek zrobionych z plastiku, które mogą się szybko połamać. Najlepszy robot kuchenny/mikser w 2020 roku ma także wiele akcesoriów w zestawie, które zwiększają jego funkcjonalność. Do najczęściej spotykanych należą: nakładka do mielenia mięsa, blender kielichowy, tarcza do frytek, młynek do zbóż, malakser czy wyciskarka do cytrusów. Wszystkie elementy powinny być jak najwyższej jakości. Wybierajmy takie, które posłużą nam długi czas.

Miejmy na uwadze także funkcje dodatkowe robota. Bardzo przydatna jest na przykład opcja turbo, która zwiększa obroty mieszadeł na określony, krótki czas. Do innych ciekawych opcji można zaliczyć podtrzymywanie ciepła, podświetlenie, tryb pulsacyjny czy możliwość zważenia składników.

 

 

Roboty kuchenne miksery – Ranking

 

 

Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S 

 

Szukasz wysokiej jakości robota kuchennego, który sprawi, że codzienne gotowanie stanie się przyjemnością? Koniecznie wypróbuj produkt Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S. Jest to solidny sprzęt o bardzo mocnym silniku 1700 W, przy pomocy którego przygotujemy ulubione dania w mgnieniu oka.

Urządzenie jest wyposażone w misę ze szczotkowanej stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. Jej duża pojemność 6,7 litra jest wystarczająca, aby ubić pianę z 16 jaj czy przygotować 5 kg ciasta. Dużym ułatwieniem jest także zamieszczenie praktycznej miarki w środku. W zestawie znajdziemy 3 mieszadła: do wyrabiania ciasta, trzepaczkę oraz spiralny hak. Dodatkowo producent dołączył nakładkę do mielenia mięsa, blender, malakser oraz wyciskarkę do cytrusów.

Produkt jest wygodny i łatwy w użyciu, uruchamia i wyłącza się go przy pomocy jednego przycisku start/stop. Sprzęt jest także bezpieczny, zatrzymuje się automatycznie po podniesieniu głowicy. Miłośnicy gotowania doceniają urządzenie za niewielkie gabaryty, intuicyjną obsługę oraz wielofunkcyjność.

 

 

 

 

Bosch MUM58364 

 

Bosch MUM58364 to funkcjonalny sprzęt kuchenny, dzięki któremu przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanych potraw jest bardzo łatwe. Jest to możliwe dzięki dużej liczbie końcówek i przystawek, które sprawiają, że urządzenie zastępuje kilka innych przyrządów.

Produkt jest wyposażony w solidny silnik o mocy 1000 W, który zapewnia maksymalną wydajność. Urządzenie składa się z misy wykonanej ze stali nierdzewnej oraz mieszadeł obracających się planetarnie. Specjalna konstrukcja elementów sprawia, że zawartość misy jest wyrabiana bardzo dokładnie i nic nie osiada na jej ściankach. Wygodę użytkowania zwiększa także podnoszone ramię.

Zestaw Bosch MUM58364 składa się z trzech mieszadeł (do zagniatania ciężkich ciast, do ubijania oraz do mieszania lekkich ciast), trzech tarcz do rozdrabniania warzyw i owoców, a także nakładki do mielenia mięsa, miksera kielichowego, przystawki do lodów i wyciskarki do cytrusów.  

Na uwagę zasługuje także wygląd robota. Szeroka gama kolorów obudowy sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś do swojej kuchni. Wśród wymienianych zalet sprzętu kucharze wymieniają również łatwość czyszczenia i prostą obsługę.

 

 

 

 

Tefal Wizzo QB307538 

 

Tefal Wizzo QB307538 to robot kuchenny/mikser w dobrej cenie, który na pewno ułatwi pracę w kuchni. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a dzięki licznym nakładkom, mieszadłom i akcesoriom, jest również wielofunkcyjne i niezastąpione podczas gotowania.

Produkt składa się ze stalowej misy o pojemności 4 litrów, podnoszonego ramienia oraz trzech wymiennych mieszadeł: trzepaczki Flex Whisk do ciasta lekkiego, plastikowego mieszadła do ciasta na wypieki i mieszadła hakowego ze stali nierdzewnej do ciasta ciężkiego. Końcówki obracają się planetarnie, za sprawą czego wszystkie składniki są dokładnie wymieszane. W zestawie otrzymamy także maszynkę do mielenia, blender i szatkownicę.

Produkt jest łatwy w obsłudze, sterowanie ułatwia panel z przyciskami na korpusie. Moc 700 W zapewnia płynne i równomierne miksowanie, z kolei technologia Flex Whisk umożliwia błyskawiczne ubijanie piany. Osoby, które zakupiły robota, chwalą go również za stabilność i łatwe czyszczenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status