Najlepszy robot kuchenny KitchenAid

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Roboty kuchenne KitchenAid – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki robot kuchenny KitchenAid wybrać?

 

Roboty kuchenne to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą zmienić obowiązek gotowania w prawdziwą przyjemność. Stanowią one połączenie zalet wielu niezbędnych w każdej kuchni sprzętów. Poza tym, zajmują one znacznie mniej miejsca. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaki model wybrać, by być zadowolonym z zakupu. Na końcu umieściliśmy też ranking trzech robotów kuchennych marki KitchenAid w dobrych cenach.

KitchenAid to marka, która od ponad 90 lat tworzy urządzenia pozwalające rozwinąć prawdziwą pasję do gotowania. Jej historia sięga do początku XX wieku, kiedy to amerykański inżynier Herbert Johnston stworzył prototyp maszyny, która miała zmechanizować ręczną pracę piekarzy. Już po kilkunastu latach, jego przyrządy stały się niezbędne w niemal każdej piekarni. Z czasem zaczęły podbijać również serca gospodyń domowych. Dziś marka jest niezwykle popularna w wielu krajach na całym świecie, również w Polsce.

Chcąc wybrać najlepszy robot kuchenny KitchenAid w 2020 roku należy się zastanowić nad jego odpowiednim rodzajem. Wśród nich wyróżniamy miksery, rozdrabniacze, malaksery oraz wielofunkcyjne roboty, które obecnie są zdecydowanie najpopularniejsze. Pełnią one jednocześnie funkcje wymienionych wcześniej urządzeń i mogą okazać się mniej kosztowne, niż zakup wszystkich przyrządów osobno.

Kiedy wybierzemy już odpowiedni rodzaj urządzenia, sprawdźmy jego kilka parametrów, a przede wszystkim moc. Nie może być ona zbyt mała, ponieważ taki robot nie będzie w stanie pracować przez długi czas bez przerwy. Czasami może być to konieczne. Jeśli wiemy, że wybrany produkt będzie często poddawany ciężkim próbom, takim jak np. rozdrabnianie orzechów, to sięgajmy po modele o mocy minimum 700 W. Jeżeli jednak interesuje nas robot z małą miską, bez funkcji mielenia, to optymalna będzie moc wynosząca od 300 W do 500 W.

Dla wielu ważny jest też sam rozmiar misy roboczej. To właśnie tam będą przygotowane warzywa, różne produkty, czy piana z białek. Standardowa pojemność wynosi 2 litry, ale możemy znaleźć także takie o pojemności prawie 4 litrów.

Poza technicznymi parametrami sprawdzajmy też, co znajduje się w zestawie wraz z urządzeniem. Najczęściej są to różnego rodzaju przystawki, miski, noże do siekania, elementy do mielenia oraz druty do mieszania. To, jaki przyrząd wybierzemy będzie więc zależało od tego, co chcemy przygotowywać z jego pomocą.

 

 

Roboty kuchenne KitchenAid – ranking

 

 

KitchenAid 5KSM150PSEER

 

Model KitchenAid 5KSM150PSEER to robot kuchenny wykonany z metalu, waży on 13 kg. Jest on nie tylko solidny i wytrzymały, ale też stabilnie stoi na blacie. W efekcie, z jego pomocą można swobodnie przygotowywać posiłki oraz desery. Jego maksymalna moc wynosi 300 W.

Produkt posiada płynną regulację obrotów od 40 obrotów do 225 obrotów na minutę, a także 10-stopniową regulację prędkości. Jest on energooszczędny i pracuje bardzo cicho. Do zestawu dołączona jest 4,6 litrowa, nierdzewna dzieża, osłona na dzieżę z podajnikiem, hak, mieszadło do ciast, rózga do ubijania, a także książka z przepisami, którą można otrzymać po zarejestrowaniu zakupu swojego urządzenia.

Konsumenci doceniają tego robota przede wszystkim za możliwość pracy aż przez 10 minut z maksymalną mocą. Najczęściej to wystarczy, by przygotować  nawet bardzo twarde ciasto. Ponadto produkt ten ma specjalnie wyprofilowaną dzieżę, dzięki czemu można szybko i bez problemów przygotować dowolne składniki, np. ubić pianę nawet tylko z jednego białka.

 

 

 

 

KitchenAid 5K45SSEWH

 

Produkt KitchenAid 5K45SSEWH to wielofunkcyjne urządzenie planetarne o metalowej konstrukcji, która gwarantuje wytrzymałość, solidność oraz stabilność. Ma ono moc 250 W, niski poziom hałasu oraz małe straty energii, które udało się uzyskać poprzez zastosowanie bezpośredniego napędu z silnika na narzędzia.

Model ten cechuje planetarny ruch przyrządu, co oznacza, że obracają się on jednocześnie wokół własnej osi i w kierunku przeciwnym po obwodzie. Takie rozwiązania są stosowane przede wszystkim w profesjonalnych narzędziach w piekarniach i cukierniach. W efekcie, z pomocą tego robota można przyrządzać potrawy i desery znacznie łatwiej i efektywniej.

Konsumenci doceniają produkt przede wszystkim za bogate wyposażenie. Do urządzenia dołączona jest dzieża o pojemności 4,28 litra, hak, osłona dzieży, mieszadło i rózga. Ten robot kuchenny KitchenAid w dobrej cenie ma opływowy kształt ułatwiający utrzymanie go w czystości, a jego stylistyka przywodzi na myśl lata 60. XX wieku. Dodatkowo nie tylko jest pomocny w kuchni, ale również dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

KitchenAid 5KSM156EFP

 

Robot kuchenny KitchenAid 5KSM156EFP cechuje 67-punktowy system mieszania. Oznacza to, że w trakcie jednego obrotu mieszadła (czyli podczas jednego cyklu) zbliża się ono do ścianek misy aż 67 razy. Dzięki temu wyrabianie ciasta, czy ubijanie składników przebiega znacznie szybciej i efektywniej.

W tym modelu napęd z silnika jest bezpośrednio przekładany na pracujące w misie narzędzie, dzięki czemu przyrząd działa bardzo cicho i jest energooszczędny. Jego konstrukcja w całości została wykonana z metalu, co zapewnia wytrzymałość i solidność przez bardzo długi czas. Do zestawu dołączona jest dzieża o pojemności 4,8 litra, rózga, mieszadło oraz hak.

Konsumenci uważają, że najlepsze roboty kuchenne KitchenAid powinny mieć nie tylko odpowiednią moc, ale i być łatwe do utrzymania w czystości. W tym przypadku jest to możliwe dzięki opływowym kształtom, które przypominają efektowny design z lat 60. minionego wieku.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status