Najlepszy robot kuchenny Clatronic

Ostatnio aktualizowane: 30.03.20

 

Roboty kuchenne Clatronic – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki robot kuchenny Clatronic wybrać?

 

Gotowanie czy pieczenie w obecnych czasach jest zdecydowanie łatwiejsze niż kiedyś – głównie ze względu na urządzenia, które przyspieszają naszą pracę. Wśród nich należy wymienić roboty kuchenne. Jeśli właśnie szukasz nowego sprzętu do swojej kuchni, jesteś w odpowiednim miejscu – w tym krótkim poradniku znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, jak kupić dobry model.

Wśród znanych i cenionych producentów małego AGD należy wymienić firmę Clatronic, której to poświęcimy nasz krótki ranking. Jest ona znana nie tylko z produkcji robotów kuchennych, ale też innych sprzętów kuchennych. Polacy często sięgają po urządzenia Clatronic ze względu na ich funkcjonalność oraz atrakcyjną cenę.

Wielu kucharzy podkreśla, że najlepszy robot kuchenny Clatronic w 2020 roku wykonany jest z solidnych tworzyw wzmocnionych stalą. Każdy z elementów składowych robota jest odpowiednio wyprofilowany i dobrze dopracowany. Dobrze, jeśli odłączane części można bez obaw myć w zmywarce – ułatwia to pielęgnację.

Duże znaczenie ma moc robota – im jest większa, tym urządzenie pracuje wydajniej. W swojej ofercie Clatronic ma sprzęty o mocy od 400 W do nawet 1500 W. Zwykle urządzenia mocniejsze to modele wielofunkcyjne, które pozwalają nie tylko ubijać czy ucierać ciasto, ale mają też dodatkowe elementy, jak blender, wyciskarka soków, maszynka do mielenia mięsa itp. Przed wyborem konkretnego robota warto sprawdzić, jakie opcje posiada i dobrać model do swoich potrzeb – nie każdy potrzebuje sprzętu All-in-One, a dla innych to podstawa.

Misa to obok korpusu podstawowe wyposażenie urządzenia – powinna być na tyle duża, abyśmy mogli przygotować w niej ulubione ciasta, desery i potrawy. W przypadku urządzeń Clatronic zwykle mamy do czynienia  z misami o pojemności powyżej 4 l.

Nie bez znaczenia jest obsługa urządzenia – najlepsze roboty kuchenne Clatronic mają intuicyjny system regulacji intensywności pracy – dają nam możliwość ustawienia wolnych oraz szybkich obrotów.

 

 

Roboty kuchenne Clatronic – ranking

 

 

Clatronic KM 3630

 

Robot kuchenny Clatronic KM 3630 o mocy 1200 W to praktyczne urządzenie, które umożliwi Ci przygotowanie wielu ciast. Sprzęt jest wyposażony w dużą, bo aż 6,3 litrową misę.  Zestaw zawiera między innymi mieszadło hakowe z odlewu aluminiowego do ucierania ciasta, hak do wyrabiania ciasta drożdżowego oraz trzepaczkę ze stali szlachetnej. Montaż każdego z tych elementów przebiega bez większych problemów.

Komplet obejmuje też pokrywkę na misę z zabezpieczeniem przed rozpryskiwaniem. Wszystkie elementy są łatwe w pielęgnacji. Prezentowany robot ma szeroką regulację intensywności pracy – może pracować na najwyższych obrotach nawet przez kilka minut, ale też bardzo wolno ugniatać na przykład ciasto na pizzę. 

Osoby, które kupiły ten model, bardzo pozytywnie odnoszą się do jego wykonania – materiał obudowy i wszystkich elementów jest solidny i niepodatny na korozję. Dużym plusem jest też stabilność robota. Poza tym wiele osób twierdzi, że znacznie ułatwia on pracę w kuchni i wręcz zachęca do pieczenia ciast.

 

 

 

 

Clatronic KM 3648

 

Jeśli cenisz sobie produkty typu All-in-One, na pewno zainteresuje Cię wielofunkcyjny robot kuchenny Clatronic KM 3648 z silnikiem o mocy 1000 W. Jest to urządzenie łączące w sobie tradycyjny robot do wyrabiania ciasta, maszynkę do mielenia mięsa i wyrobu makaronów oraz blender.

Urządzenie ma aż 8 stopniowy przełącznik pozwalający nam na dostosowanie pracy do aktualnie obrabianego składnika. Planetarny ruch mieszadeł pozwala dokładnie wymieszać wszystkie elementy ciasta,  a także dobrze je napowietrzyć. Zestaw zawiera 5 litrową misę, maszynkę do mielenia, 1,5 l blender oraz różne mieszadła, w tym hakowe do ucierania, zagniatania i trzepaczkę.

Całość jest bardzo solidna, a instalacja blendera czy maszynki przebiega bardzo sprawnie. Jednocześnie czyszczenie poszczególnych elementów nie powinno nam sprawić większej trudności. Prezentowany robot kuchenny ceniony jest za funkcjonalność oraz solidne wykonanie poszczególnych elementów.

 

 

 

 

Clatronic KM 3610

 

Prezentujemy profesjonalny robot kuchenny Clatronic w dobrej cenie – model KM 3610 o  mocy 600 W. Jest to urządzenie bardzo praktyczne, gdyż pozwala na przygotowanie wielu ciast i deserów. W zestawie znajdziemy nie tylko trzepaczkę do ubijania, ale też ucierania czy hak do zagniatania ciasta.

Bezstopniowa, do tego elektroniczna regulacja prędkości znacznie ułatwia ustawianie pracy sprzętu – można ubijać bardzo szybko, ale też wolno ugniatać ciasta, które tego wymagają. Bardzo praktyczna okazuje się funkcja elektronicznego timera. Część elementów prezentowanego robota jest wykonana przy użyciu aluminiowego odlewu ciśnieniowego, inne ze stali nierdzewnej. Całość jest solidna i bardzo odporna na uszkodzenia.

Urządzenie jest cenione przez wiele osób. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że jest ono wygodne w obsłudze, a także pielęgnacji – misa nie jest duża, dlatego łatwo się ją myje. Jednocześnie jej pojemność jest w pełni wystarczająca, aby przygotować prawie 2 kg ciasta.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status