Najlepszy robot kuchenny Bosch z wagą

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Roboty kuchenne Bosch z wagą – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki robot kuchenny Bosch z wagą wybrać?

 

Robot kuchenny jest niezwykle przydatny w kuchni. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, a jednocześnie zastępuje kilka urządzeń. Sprzęt ma wiele funkcji i bez wątpienia można stwierdzić, że taki produkt jest w stanie zrobić wszystko z jedzeniem, od obierania, mielenia przez siekanie, miksowanie po podgrzewanie potraw i wyrabianie ciasta. Dlatego też dysponując dobrej jakości robotem nie potrzebujemy innego sprzętu. Pojawia się jednak pytanie: jaki model będzie najlepszy? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

 

 

Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo, które działa od 1886 roku. Współcześnie jest koncernem, który działa w 60 krajach światach. Grupa Bosch dzieli się na 3 działy: technikę przemysłową, motoryzacyjną oraz techniczne wyposażenie budynków i dobra użytkowe, w tym również dobrej jakości urządzenia do kuchni.

Część robotów kuchennych firmy Bosch jest wyposażona w wagę. Jest to przydatny dodatek pozwalający na odmierzenie produktów potrzebnych do przyrządzenia posiłku. Poza tym sprzęt, który jest zintegrowany z wagą znacznie ułatwia pracę w kuchni.

Przy każdym urządzeniu elektrycznym duże znaczenie ma moc. W związku z tym, że robot musi poradzić sobie zarówno z miękkimi, jak i twardymi produktami spożywczymi, wskazana jest regulacja mocy. Warto dobrać taki sprzęt, który poradzi sobie z każdym zadaniem. Bosch oferuje zwykle urządzenia z silnikiem o maksymalnej mocy 1500 W.  

Elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest również praca sprzętu i jego sposób sterowania. Najlepszy robot kuchenny Bosch z wagą w 2020 roku ma możliwość dostosowania prędkości obrotów do przetwarzanych składników. Zastosowana regulacja prędkości w tym typie urządzeń może być płynna lub skokowa. Jeśli w robocie przełączanie prędkości jest zauważalne gołym okiem, wówczas mówimy o regulacji skokowej. Natomiast w sprzęcie z płynną regulacją takie przejście jest praktycznie niezauważalne. Co ważne, rodzaj regulacji nie wpływa w żaden sposób na przetworzoną żywność.

Najlepsze roboty kuchenne Bosch z wagą mają wiele różnorodnych, dodatkowych elementów. Dzięki przystawkom możemy zwiększyć zakres pracy robota. Przy zakupie należy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby, aby nie przepłacać i zdecydować się na takie elementy wyposażenia, które będą przydatne. Warto też wybrać taki sprzęt, do którego z czasem można dokupić kolejne, potrzebne przystawki.

Oprócz funkcjonalności ważne jest, aby robot kuchenny był w pełni bezpieczny w użytkowaniu, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci. Dobry sprzęt powinien mieć antypoślizgowe nóżki czy przyssawki, które zapewniają stabilność podczas pracy. Dodatkowym zabezpieczeniem może być funkcja chroniąca przed przegrzaniem urządzenia lub blokująca włączenie przy niewłaściwym montażu części.

 

 

Roboty kuchenne Bosch z wagą – Ranking

 

 

Bosch Optimum MUM9BX5S65 

 

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na Bosch Optimum MUM9BX5S65. Robot kuchenny ma wydajny silnik o mocy 1500 W.  Gwarantuje to szybką pracę, nawet podczas wyrabiania gęstych ciast. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest waga, która sprawia, że bezpośrednie ważenie składników w misie oszczędza nasz czas oraz miejsce na blacie kuchennym.

Urządzenie generuje planetarny ruch mieszadeł 3D, co oznacza, że przekładnia systemu mieszania gwarantuje stały i nieprzerwany ruch w 3 kierunkach. Dlatego cała zawartość jest dokładnie mieszana, bez pozostających resztek ciasta na brzegu misy. Poza tym robot działa według płynnej regulacji obrotów, więc automatycznie się dostosowuje do wykonywanej czynności.

W zestawie wraz z robotem jest kilka dostawek: mikser kielichowy wykonany ze szkła odpornego na niskie i wysokie temperatury, misa wykonana ze stali szlachetnej oraz maszynka do mielenia. Komplet zawiera też trzy profesjonalne końcówki: do mieszania, ubijania i zagniatania, rozdrabniacz z pięcioma tarczami oraz wyciskarkę do cytrusów.

Użytkownicy chwalą sobie bardzo łatwy montaż poszczególnych elementów. Pomagają w tym kolorowe oznaczenia, więc od razu widać, jak należy podłączyć poszczególne akcesoria. Dlatego obsługa sprzętu jest intuicyjna. Co więcej, pozytywnie oceniana jest możliwość rozbudowy robota o kolejne, dodatkowe akcesoria. Na uwagę zasługuje to, że urządzenie ma kilka funkcji zwiększających bezpieczeństwo podczas użytkowania.

 

 

 

 

Bosch OptiMUM MUM9BX5S22 

 

Bosch OptiMUM MUM9BX5S22 to urządzenie, które jest wyposażone w wyjątkowo dużą misę wykonaną ze stali szlachetnej o pojemności 5,5 l. Robot ma wydajny silnik o mocy 1500 W, a całość obudowana jest wysokiej jakości metalem. Oprócz tego w urządzeniu zamontowano zintegrowany timer i wyświetlacz. Oznacza to, że robot będzie mieszać, wyrabiać i ubijać tak długo, jak go nastawimy, a następnie się sam wyłączy.

Ten robot kuchenny Bosch z wagą w dobrej cenie ma innowacyjną i zintegrowaną wagę. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie, gdyż ważenie wszystkich składników bezpośrednio w misie oszczędza nasz czas i miejsce na blacie kuchennym. Sprzęt jest wyposażony w inteligentny czujnik Sensor Control. Oznacza to, że pracuje z wyczuciem, a automatyczne programy sprawiają, że robot zakończy swoją pracę, gdy ciasto zostanie idealnie zagniecione.

Osobom, które zdecydowały się na ten model podoba się to, że mamy nieograniczoną możliwość jego rozbudowy. Podstawowy zestaw zawiera: mikser kielichowy zrobiony ze szkła odpornego zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury; misę ze stali szlachetnej i tworzywa sztucznego; zestaw trzech profesjonalnych końcówek: do ubijania, mieszania i zagniatania. Ponadto użytkownicy chwalą w komentarzach łatwy i szybki montaż części, dzięki zastosowaniu kolorowych oznaczeń.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status