Najlepszy robot kuchenny Bosch Mum

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Roboty kuchenne Bosch Mum – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki robot kuchenny Bosch Mum wybrać?

 

Robot kuchenny z wieloma funkcjami jest bardzo przydatny w każdej kuchni. Dzięki zastosowaniu wymiennych akcesoriów, mis i nakładek możemy go wykorzystać do niemal wszystkich czynności, jakie wykonuje się podczas przyrządzania posiłku. Zakup urządzenia może okazać się świetnym pomysłem dla osób, które uwielbiają gotować. Jak wybrać najlepszy model? Na to pytanie odpowiadamy w naszym poradniku.

 

 

Przygotowany przez nas ranking (na końcu artykułu) skupia się na sprzętach firmy Bosch. Jest to niemiecki koncern, który między innymi produkuje urządzenia gospodarstwa domowego. Marka ceniona jest przede wszystkim za wysoką jakość i wytrzymałość swoich urządzeń. Zakupiony sprzęt służy konsumentom przez lata i rzadko się psuje.

Robot kuchenny może występować z misą lub bez niej. Pierwszy typ cechuje się dużą wydajnością i może mieć dwa rodzaje mieszadeł. Tradycyjne wersje mają łopatki, które obracają się tylko w jednym kierunku – wokół własnej osi. Nowoczesne roboty to wersje planetarne – mieszadła kręcą się równocześnie wokół misy i własnej osi.  

Wybierając nowy sprzęt warto zdecydować się na model wielofunkcyjny, który może pełnić funkcję młynka, malaksera, wyciskarki czy miksera. Na rynku dostępne są wersje z różnymi przyssawkami, dzięki którym robot zamienia się także w maszynkę do mielenia mięsa, sokowirówkę czy blender. Zwracajmy uwagę na jakość elementów zestawu. Najlepiej zdecydować się na urządzenie z misą i końcówkami ze stali nierdzewnej. To daje gwarancję, że będą wytrzymałe i szybko się nie zniszczą.

Ważnym parametrem jest moc. Producenci oferują najczęściej sprzęty o mocy od 800 do 1000 W. Pamiętajmy, że im będzie ona wyższa, tym przyrząd będzie działać szybciej i wydajniej. Najlepsze roboty kuchenne Bosch Mum pracują przez dłuższy czas bez ryzyka przegrzania się. Istotne są też obroty maszyny. Standardowe urządzenia pracują z szybkością wynoszącą około 3000 obrotów na minutę. Często spotkać możemy także wartości od 2 do 12 oznaczające poziomy prędkości. Najlepszy robot kuchenny Bosch Mum w 2020 roku automatycznie reguluje prędkość dobierając ją do produktów poddawanych obróbce.

 

 

Roboty kuchenne Bosch Mum – Ranking

 

 

Bosch MUM 54251 

 

Godnym polecenia urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdej kuchni jest wielofunkcyjny robot kuchenny Bosch MUM 54251. Produkt nie tylko pozwala na przygotowanie najbardziej wyszukanych i pysznych potraw, ale zachwyca również niebanalnym designem.

Urządzenie jest  wyposażone w mieszadła poruszające się planetarnie w trzech kierunkach. W ten sposób wszystkie składniki są dokładnie wymieszane, a ciasto idealnie wyrobione. Ramię robota jest podnoszone przy pomocy jednego przycisku. Zwiększa to swobodę użytkowania, a także ułatwia podstawianie naczyń pod mieszadło.

W zestawie z robotem otrzymujemy wiele przydatnych końcówek i przystawek. Są to: rozdrabniacz do warzyw i owoców, przystawka do krojenia w równą kostkę, maszynka do mielenia, mikser kielichowy do przygotowania zup i sosów, a także wyciskarka do cytrusów.

Moc przyrządu to 900 W i ma on 7-stopniową regulację prędkości. Misa i akcesoria wykonane są ze stali szlachetnej, dzięki czemu są trwałe. Fani gotowania doceniają urządzenie także za niewielkie gabaryty, łatwą obsługę oraz wielofunkcyjność.

 

 

 

 

Bosch MUM52120 

 

Robot Bosch MUM52120 to wysokiej klasy sprzęt kuchenny, dzięki któremu przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanych dań będzie dziecinnie proste. Jest to możliwe dzięki dużej liczbie końcówek i przystawek zwiększających funkcjonalność robota.

Sprzęt ma dużą miskę ze stali nierdzewnej, do której zmieścimy 2 kg składników, które są łączone przy użyciu mieszadeł poruszających się planetarnie. W ten sposób resztki nie osiadają na ściankach naczynia.  Urządzenie ma podnoszone ramię, dzięki któremu wymiana przystawek jest bardzo łatwa.

W komplecie z robotem znajdziemy końcówki do ubijania, ucierania i zagniatania, a także przystawkę do mielenia, sokowirówkę, rozdrabniacz do warzyw i owoców czy mikser kielichowy. Moc sprzętu to 700 W. Ma on 4-stopniową regulację prędkości.

Konsumenci zwracają uwagę również na wygląd robota. Producent oferuje szeroką gamę kolorów obudowy, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wśród wymienianych zalet sprzętu najczęściej pojawiają się także łatwość czyszczenia i prosta obsługa.

 

 

 

 

 

Bosch MUM 4405

 

Wszystkim miłośnikom gotowania polecamy robot kuchenny Bosch Mum w dobrej cenie. Na szczególną uwagę zasługuje model 4405. Jest to niewielkie, ale praktyczne urządzenie, przy pomocy którego jesteśmy w stanie przygotować pyszny obiad i deser dla całej rodziny.

Produkt jest wyposażony w dużą, stalową misę o pojemności 3,9 l, do której możemy wrzucić nawet do 2 kg produktów. Za sprawą trzech końcówek mieszających (hak do zagniatania ciasta, końcówka do ubijania, końcówka do mieszania lekkiego ciasta) wszystkie składniki są zawsze idealnie połączone. Końcówki poruszają się planetarnie, dzięki czemu ciasto nie pozostaje na ściankach miski.

Użytkownicy mają możliwość samodzielnej rozbudowy sprzętu o młynek do mielenia ziaren, przystawkę do lodów, kształtki do ciastek i wielu innych. Moc przyrządu to 500 W. Jego prędkość jest regulowana w zakresie od 25 do około 12000 obrotów na minutę. Osoby, które zakupiły robot chwalą go również za antypoślizgowe nóżki zapewniające stabilność i łatwe czyszczenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status