Najlepszy piekarnik parowy z funkcją pieczenia

Ostatnio aktualizowane: 25.04.19

 

Jaki piekarnik parowy z funkcją pieczenia wybrać?

 

Choć piekarniki parowe pojawiły się na rynku już jakiś czas temu, konsumenci dopiero niedawno docenili ich walory wynikające z możliwości przygotowania nie tylko smacznych, ale także zdrowych potraw. Wskazówki zawarte w naszym poradniku pomogą Ci wybrać właściwy piekarnik parowy, który doskonale sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym.

Piekarnik parowy to urządzenie z możliwością obróbki termicznej za pomocą pary. Istnieją również urządzenia do gotowania na parze z funkcją podpiekania potraw. Oba urządzenia mają różne programy, dzięki którym możliwe jest przygotowanie całych posiłków, w tym również grillowanie.

Według konsumentów najlepsze piekarniki parowe z funkcją pieczenia umożliwiają stosowanie zróżnicowanych programów na różnych półkach, dzięki czemu jednocześnie przygotujemy dania o zróżnicowanych parametrach pieczenia. Również temperatura może być różna na każdej z półek, co bardzo dobrze sprawdzi się np. w trakcie przygotowywania obiadu czy dań na przyjęcie.

Piekarniki parowe z funkcją pieczenia mają mniej programów niż tradycyjne piekarniki z funkcją pary (w tradycyjnych, oprócz tradycyjnego pieczenia znajdziemy m.in. opcję opiekacza, supergrilla, podpiekania, zarumienienia, specjalnego programu do pieczenia pizzy, slow cooking). Większa ilość funkcji to również większy pobór mocy i znacznie wyższa cena za urządzenie, warto się więc zastanowić, których opcji potrzebujemy najbardziej i właśnie w taki sprzęt się zaopatrzyć.

Co do wielkości urządzenia, to najmniejsze modele mogą mieć około 45 cm wysokości i 60 cm szerokości, przy 55 cm głębokości. Ich litraż wynosi wówczas od 20 l do 27 l. Nieco większe, najbardziej standardowe i popularne piekarniki mają wysokość około 60 cm, a ich pojemność wynosi od 40 l do 60 l.

Najlepszy piekarnik parowy z funkcją pieczenia w 2019 pozwala na szybkie przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków, które zdecydowanie lepiej wpływają na nasze zdrowie, niż te przyrządzane w tradycyjny sposób. Poniżej znajdziesz ranking, naszym zdaniem najlepszych piekarników parowych z funkcją pieczenia.

 

 

Piekarniki z funkcją pieczenia – ranking

 

 

Electrolux CombiSteam Deluxe

 

Piekarnik Electrolux CombiSteam Deluxe to urządzenie łączące w sobie działanie pary i gorącego powietrza, oferujące trzy tryby pieczenia parowego, aby uzyskać jak najlepsze efekty pieczenia.

Naukę pieczenia w tego rodzaju urządzeniu ułatwia termosonda, która wyłącza się automatycznie po uruchomieniu sprzętu. Ponadto bardzo pomocny jest panel sterowania z funkcją VarioGuide, dzięki któremu mamy dostęp do 180 przepisów. Przy wybraniu jednego z nich piekarnik sam dobiera temperaturę i czas przygotowania danej potrawy.

Duży wentylator umieszczony w tylnej części urządzenia usprawnia obieg gorącego powietrza i pary po całej przestrzeni, dzięki czemu nawet w razie zapełnienia niemal całości miejsca na półkach nie musimy się obawiać, że któraś z części dania będzie niedopieczona. Przydatnym systemem jest również VelvetClosing, który zawsze spokojnie i łagodnie zamknie drzwi piekarnika nawet wówczas, gdy bardzo nam się spieszy.

Kupujący są pod wrażeniem ilości funkcji urządzenia. Wiele z nich jest dość innowacyjnych, a do tego znacznie usprawniających codzienne przygotowanie posiłków. Dzięki temu gotowanie przestaje być uciążliwym obowiązkiem, a staje się przyjemną czynnością.

 

 

 

 

Siemens HS 658GXS1

 

Marka Siemens swoim modelem piekarnika HS 658GXS1 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą od tradycyjnych urządzeń czegoś więcej. Urządzenie ma aż 15 programów grzania, m.in. dwa tryby termoobiegu – 4D oraz eco, grill z obiegiem powietrza i funkcję pizza. Znajdziemy tu również tryb Cool Start, pieczenie w niskiej temperaturze, podgrzewanie, suszenie, fermentację, regenerację, podtrzymywanie ciepła oraz 3 tryby grzania parą.

Pracę z piekarnikiem uprzyjemnia kolorowy wyświetlacz graficzny typu TFT 5,7” z przyciskami sensorowymi. Propozycja temperatury wyświetlana przez urządzenie może być cenną wskazówką dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z gotowaniem.

Osoby na co dzień użytkujące piekarnik, podkreślają jego zaletę, jaką jest bezpieczeństwo użytkowania. Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dziecko, wskaźnik zalegania ciepła oraz temperatura drzwiczek licząca maksymalnie 40 st. C czyni piekarnik idealnym urządzeniem dla rodziców z małym dzieckiem.

 

 

 

 

Bosch CBG635BS1 

 

Model piekarnika Bosch CBG635BS1 jest kompaktowym urządzeniem, które sprawdzi się w niewielkich metrażowo kuchniach. Mimo niewielkich rozmiarów sprzęt nie ustępuje funkcjonalnością nieco większym odpowiednikom.

Urządzenie ma 10 programów automatycznych, dzięki którym uda się przygotować nawet najbardziej skomplikowane danie. Gotowanie uprzyjemnia również wyświetlacz TFT, pokazując informacje tekstowe i symbole ułatwia wybór odpowiedniego programu. Piekarnik jest wyposażony w funkcję EcoClean Direct, która polega na absorbowaniu i rozkładaniu przez specjalne powłoki tłuszczu i brudu powstałego w trakcie użytkowania.

Piekarnik ma 47 litrów pojemności użytkowej, co pozwala przygotować w nim kilka potraw jednocześnie. Bywa to przydatne, gdy przygotowujemy dość złożone potrawy. W opinii kupujących to piekarnik parowy z funkcją pieczenia w dobrej cenie, który dodatkowo pozwala zaoszczędzić na metrażu. Jest bezpiecznym urządzeniem niesprawiającym kłopotów w użytkowaniu nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem oraz takim, które przez lata przyzwyczaiły się do piekarników starego typu i próbują zapoznać się z nowinkami technologicznymi.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...