Najlepszy piekarnik parowy z funkcją pieczenia

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

W sklepach można znaleźć wiele piekarników parowych z funkcją pieczenia. Choć duży wybór wydaje się ogromnym atutem, może utrudniać zakup konkretnego sprzętu. Wszystko dlatego, że chcąc wybrać najlepsze urządzenie porównujemy poszczególne modele do siebie, co zajmuje dużo czasu. Jeśli nie chcesz go stracić, przygotowany przez nas ranking to coś dla Ciebie. Zebraliśmy w nim opisy najlepszych sprzętów na rynku, które zdobyły dobre oceny konsumentów. Za najlepszy model uznano Electrolux EOE7P31Z SenseCook – urządzenie o pojemności 71 l, które szybko się nagrzewa. Jego obsługa nie jest trudna, gdyż ustawienia zmienia się za pomocą dotykowego wyświetlacza z piktogramami. Pyrolityczne czyszczenie sprawia, że piekarnik zawsze jest czysty, naszym zadaniem jest zebranie spalonych resztek zanieczyszczeń ściereczką. Druga propozycja to piekarnik parowy z funkcją pieczenia Siemens HS 658GXS1. Sprzęt ma specjalne sensory, które wykrywają, kiedy potrawa jest gotowa. Jest to model przeznaczony do zabudowy. Urządzenie nie pobiera dużo prądu, więc nie musimy się obawiać o zbyt wysokie rachunki za energię.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki piekarnik parowy z funkcją pieczenia wybrać?

 

Choć piekarniki parowe pojawiły się na rynku już jakiś czas temu, konsumenci dopiero niedawno docenili ich walory wynikające z możliwości przygotowania nie tylko smacznych, ale także zdrowych potraw. Wskazówki zawarte w naszym poradniku pomogą Ci wybrać właściwy piekarnik parowy, który doskonale sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym.

 

 

Piekarnik parowy to urządzenie z możliwością obróbki termicznej za pomocą pary. Istnieją również urządzenia do gotowania na parze z funkcją podpiekania potraw. Oba urządzenia mają różne programy, dzięki którym możliwe jest przygotowanie całych posiłków, w tym również grillowanie.

Według konsumentów najlepsze piekarniki parowe z funkcją pieczenia umożliwiają stosowanie zróżnicowanych programów na różnych półkach, dzięki czemu jednocześnie przygotujemy dania o zróżnicowanych parametrach pieczenia. Również temperatura może być różna na każdej z półek, co bardzo dobrze sprawdzi się np. w trakcie przygotowywania obiadu czy dań na przyjęcie.

Piekarniki parowe z funkcją pieczenia mają mniej programów niż tradycyjne piekarniki z funkcją pary (w tradycyjnych, oprócz tradycyjnego pieczenia znajdziemy m.in. opcję opiekacza, supergrilla, podpiekania, zarumienienia, specjalnego programu do pieczenia pizzy, slow cooking). Większa ilość funkcji to również większy pobór mocy i znacznie wyższa cena za urządzenie, warto się więc zastanowić, których opcji potrzebujemy najbardziej i właśnie w taki sprzęt się zaopatrzyć.

Co do wielkości urządzenia, to najmniejsze modele mogą mieć około 45 cm wysokości i 60 cm szerokości, przy 55 cm głębokości. Ich litraż wynosi wówczas od 20 l do 27 l. Nieco większe, najbardziej standardowe i popularne piekarniki mają wysokość około 60 cm, a ich pojemność wynosi od 40 l do 60 l.

Najlepszy piekarnik parowy z funkcją pieczenia w 2020 pozwala na szybkie przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków, które zdecydowanie lepiej wpływają na nasze zdrowie, niż te przyrządzane w tradycyjny sposób. Poniżej znajdziesz ranking, naszym zdaniem najlepszych piekarników parowych z funkcją pieczenia.

 

 

Piekarniki z funkcją pieczenia – ranking

 

 

Electrolux EOE7P31Z SenseCook

 

Piekarnik Electrolux EOE7P31Z SenseCook to urządzenie, które z pewnością spodoba się wielu osobom. Jego pojemność wynosi 71 l i co ważniejsze, możemy piec na 3 poziomach jednocześnie. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i szybciej przygotujemy posiłek dla bliskich. Sprzęt ma wymiary: wysokość – 59,4 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 56,7 cm, jest przeznaczony do zabudowy.

Urządzenie wyposażono w przydatne funkcje, takie jak szybkie nagrzewanie czy utrzymywanie ciepła. Obsługuje się je za pomocą dotykowego wyświetlacza, a więc podobnie, jak urządzenia mobilne. Piekarnik wykorzystuje system pyrolitycznego czyszczenia. W temperaturze 500 st. C zanieczyszczenia i tłuszcz spalają się oraz zmieniają w pył, który usuwa się ściereczką.

Łatwe czyszczenie to nie jedyna zaleta sprzętu. Tak twierdzą konsumenci, którzy go kupili. Na podstawie ich recenzji można stwierdzić, że piekarnik jest łatwy w obsłudze, umożliwia szybkie i równomierne pieczenie, a poza tym pozwala na regulację temperatury w szerokim zakresie (od 30 do 300 st. C).

Sprzęt Electrolux EOE7P31Z SenseCook ma moc 3500 W, jego pojemność wynosi 71 l. To urządzenie w klasie energetycznej A+. Jego wymiary są równe: 59,4 cm x 59,5 cm x 56,7 cm.

Zalety
Zawsze chłodne drzwi:

Drzwi piekarnika zawsze są chłodne, nawet jeśli rozgrzejemy go do wysokiej temperatury. Nie poparzymy się, jeżeli dotkniemy frontu urządzenia.

Pyrolityczne czyszczenie:

Sprzęt sam się czyści, wykorzystuje do tego pyrolityczny system. Komora podgrzewa się do 500 st. C, w efekcie czego tłuszcz i zanieczyszczenia zmieniają się w pył, który wystarczy usunąć ściereczką.

Zabezpieczenie przed dziećmi:

Nie trzeba się obawiać, że dzieci samodzielnie włączą piekarnik, ponieważ wyposażono go w odpowiednie zabezpieczenie.

Dotykowe sterowanie:

Sprzęt obsługuje się podobnie, jak tablet i smartfon. Ma on dotykowy wyświetlacz LCD z piktogramami, więc szybko ustawimy właściwą temperaturę i poziom grzania.

Termosonda:

Urządzenie ma termosondę, za pomocą której można sprawdzić temperaturę wewnątrz przygotowanej potrawy.

Wady
Brak teleskopowych prowadnic:

Wiele osób twierdzi, że piekarnik powinien być wyposażony w teleskopowe prowadnice, które ułatwiłyby wyjmowanie blachy.

 

 

 

 

Siemens HS 658GXS1

 

Marka Siemens swoim modelem piekarnika HS 658GXS1 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą od tradycyjnych urządzeń czegoś więcej. Urządzenie ma aż 15 programów grzania, m.in. dwa tryby termoobiegu – 4D oraz eco, grill z obiegiem powietrza i funkcję pizza. Znajdziemy tu również tryb Cool Start, pieczenie w niskiej temperaturze, podgrzewanie, suszenie, fermentację, regenerację, podtrzymywanie ciepła oraz 3 tryby grzania parą.

Pracę z piekarnikiem uprzyjemnia kolorowy wyświetlacz graficzny typu TFT 5,7” z przyciskami sensorowymi. Propozycja temperatury wyświetlana przez urządzenie może być cenną wskazówką dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z gotowaniem.

Osoby na co dzień użytkujące piekarnik, podkreślają jego zaletę, jaką jest bezpieczeństwo użytkowania. Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dziecko, wskaźnik zalegania ciepła oraz temperatura drzwiczek licząca maksymalnie 40 st. C czyni piekarnik idealnym urządzeniem dla rodziców z małym dzieckiem.

Piekarnik parowy z funkcją pieczenia Siemens HS 658GXS1 ma wymiary: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 54,8 cm.

Zalety
Termoobieg 3D Plus Eco:

Warto zwrócić uwagę na termoobieg 3D Plus Eco, który gwarantuje, że nasze potrawy będą idealnie wypieczone. Co istotne, pobiera on mniej energii, co ma dobre przełożenie nie tylko na rachunki, ale także środowisko naturalne.

Szybkie nagrzewanie:

Model ma funkcję szybkiego nagrzewania, dlatego nie trzeba zbyt długo czekać, aby móc rozpocząć pieczenie.

Szeroki zakres regulacji temperatury:

Użytkownikom podoba się szeroki zakres regulacji temperatury (od 30 st. C. do 250 st. C). W efekcie można dostosować pracę piekarnika parowego do każdej przygotowywanej potrawy.

Wyposażenie:

W komplecie otrzymujemy m.in. emaliowaną blachę do pieczenia, a także pojemniki do gotowania na parze.

Wady
Skomplikowana obsługa:

Z racji tego, że sprzęt ma sporo funkcji ich poznanie zajmuje więcej czasu. Z początku możemy mieć drobne problemy z wybraniem interesujących nas ustawień, co wykazał test piekarników parowych z funkcją pieczenia.

 

 

 

 

Bosch CDG634BS1

 

Piekarnik parowy z funkcją pieczenia Bosch CDG634BS1 to jeden z najtańszych modeli na rynku. To sprawia, że wielu konsumentów wybiera go jako wyposażenie swojej kuchni. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z praktycznymi pojemnikami do gotowania.

Wymiary piekarnika są następujące: 59,4 cm x 45,5 cm x 54,8 cm. Zakres regulacji temperatury pracy wynosi od 30 st. C. do 100 st. C. Pojemność modelu jest równa 38 l, a zbiornik na wodę liczy 1,3 l. Urządzenie ma system delikatnego zamykania i otwierania drzwi. Funkcja AutoPilot ułatwia wybieranie ustawień, a dmuchawa chłodząca działa sprawnie. Wnętrze piekarnika jest oświetlone, co ułatwia przygotowanie potraw.

Po przeczytaniu recenzji Bosch CDG634BS1 można dojść do wniosku, że jest to solidnie zrobiony sprzęt. Jego pielęgnacja nie jest skomplikowana, a wszystko dzięki specjalnej powłoce pokrywającej wnętrze modelu. Urządzenie ma prosty design, dlatego ładnie prezentuje się w kuchni.

Bosch CDG634BS1 to dobry piekarnik parowy z funkcją pieczenia do 3000 zł. Urządzenie ma następujące wymiary: 59,4 cm x 45,5 cm x 54,8 cm.

Zalety
Ciche i delikatnie działające drzwi:

System SoftOpen i SoftClose są gwarancją na to, że drzwi piekarnika będą otwierały się i zamykały cicho i delikatnie bez względu na to, ile siły do tego użyjemy.

Łatwa obsługa:

Na obudowie znajduje się wyświetlacz TFT, który jest przejrzysty. Wybieranie ustawień następuje poprzez użycie płynnie działającego pierścienia. Informacje tekstowe i symbole ułatwiają konfigurację sprzętu.

Wnętrze pokryte specjalną powłoką:

Z uwagi na to, że wnętrze piekarnika pokryto powłoką, dzięki której brud nie przywiera zbyt mocno do powierzchni czyszczenie modelu nie powinno zajmować nam dużo czasu.

Wady
Pojemność:

Piekarnik ma pojemność równą 38 l, dlatego jest polecany do małych mieszkań. Może on okazać się zbyt mały dla dużej rodziny.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Electrolux CombiSteam Deluxe

 

Piekarnik Electrolux CombiSteam Deluxe to urządzenie łączące w sobie działanie pary i gorącego powietrza, oferujące trzy tryby pieczenia parowego, aby uzyskać jak najlepsze efekty pieczenia.

Naukę pieczenia w tego rodzaju urządzeniu ułatwia termosonda, która wyłącza się automatycznie po uruchomieniu sprzętu. Ponadto bardzo pomocny jest panel sterowania z funkcją VarioGuide, dzięki któremu mamy dostęp do 180 przepisów. Przy wybraniu jednego z nich piekarnik sam dobiera temperaturę i czas przygotowania danej potrawy.

Duży wentylator umieszczony w tylnej części urządzenia usprawnia obieg gorącego powietrza i pary po całej przestrzeni, dzięki czemu nawet w razie zapełnienia niemal całości miejsca na półkach nie musimy się obawiać, że któraś z części dania będzie niedopieczona. Przydatnym systemem jest również VelvetClosing, który zawsze spokojnie i łagodnie zamknie drzwi piekarnika nawet wówczas, gdy bardzo nam się spieszy.

Kupujący są pod wrażeniem ilości funkcji urządzenia. Wiele z nich jest dość innowacyjnych, a do tego znacznie usprawniających codzienne przygotowanie posiłków. Dzięki temu gotowanie przestaje być uciążliwym obowiązkiem, a staje się przyjemną czynnością.

Electrolux CombiSteam Deluxe to piekarnik parowy z funkcją pieczenia wykonany ze szkła i stali nierdzewnej. Wymiary sprzętu to: 59,4 cm x 59,4 cm x 56,7 cm.

Zalety
Termosonda:

Użytkownik może w łatwy sposób kontrolować pieczenie mięsa. Umożliwia to termosonda, dzięki której można ustawić temperaturę i czas pieczenia. Dodatkowo można wybrać, czy mięso ma być wypieczone lekko, średnio czy dobrze.

VarioGuide:

Funkcja VarioGuide jest bardzo przydatna. Kupujący otrzymuje dostęp do 180 przepisów, więc przygotowując danie nie musi tracić dużo czasu na wybieranie parametrów tj. tryb ogrzewania, czas przygotowywania czy temperatura pracy.

Czyszczenie parowe:

Pielęgnacja sprzętu nigdy nie była prostsza. Prezentowany piekarnik ma funkcję czyszczenia parowego, więc zalegający wewnątrz tłuszcz i zabrudzenia zdecydowanie łatwiej usunąć.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Przy maksymalny rozgrzaniu urządzenia temperatura drzwiczek nie przekracza 50 st. C. W efekcie nie ma ryzyka mocnego poparzenia ciała w trakcie gotowania.

Łagodne zamykanie drzwi:

System VelvetClosing gwarantuje delikatne zamknięcie drzwiczek, nawet jeśli użyjemy do tego sporo siły.

Wady
Panel sterowania:

Użytkownicy przyznają, że panel sterowania mógłby być bardziej czytelny.

 

 

Bosch CBG635BS1

 

Model piekarnika Bosch CBG635BS1 jest kompaktowym urządzeniem, które sprawdzi się w niewielkich metrażowo kuchniach. Mimo niewielkich rozmiarów sprzęt nie ustępuje funkcjonalnością nieco większym odpowiednikom.

Urządzenie ma 10 programów automatycznych, dzięki którym uda się przygotować nawet najbardziej skomplikowane danie. Gotowanie uprzyjemnia również wyświetlacz TFT, pokazując informacje tekstowe i symbole ułatwia wybór odpowiedniego programu. Piekarnik jest wyposażony w funkcję EcoClean Direct, która polega na absorbowaniu i rozkładaniu przez specjalne powłoki tłuszczu i brudu powstałego w trakcie użytkowania.

Piekarnik ma 47 litrów pojemności użytkowej, co pozwala przygotować w nim kilka potraw jednocześnie. Bywa to przydatne, gdy przygotowujemy dość złożone potrawy. W opinii kupujących to piekarnik parowy z funkcją pieczenia w dobrej cenie, który dodatkowo pozwala zaoszczędzić na metrażu. Jest bezpiecznym urządzeniem niesprawiającym kłopotów w użytkowaniu nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem oraz takim, które przez lata przyzwyczaiły się do piekarników starego typu i próbują zapoznać się z nowinkami technologicznymi.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status