Najlepszy piekarnik parowy do zabudowy

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaki piekarnik parowy do zabudowy wybrać?

 

Dietetycy od dłuższego czasu podkreślają, że dania przygotowywane na parze są znacznie zdrowsze. Warzywa są stopniowo podgrzewane, więc nie tracą cennych witamin i minerałów. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zainwestowanie w najlepszy piekarnik parowy do zabudowy w 2020 roku. Urządzenie tego typu pomoże Ci w szybkim przygotowaniu pożywnego obiadu dla całej rodziny. Poniżej zamieściliśmy niewielki poradnik, w którym opisaliśmy kilka wskazówek odnośnie zakupu takiego sprzętu. Jeśli się nimi zasugerujesz, na pewno znajdziesz wydajną maszynę.

 

 

Przedmiotem poradnika są produkty do zabudowy, które bardzo dobrze sprawdzą się w mniejszych kuchniach. Urządzenie można umieścić w dowolnym miejscu, nie musi stać na podłodze, jak klasyczny piekarnik. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które rzadko korzystają z piekarnika.

Popularność modeli parowych wynika z tego, że pomagają w zdrowszym przygotowaniu dań, a jednocześnie łączą w sobie wiele ciekawych funkcji. Zwróć jednak uwagę, że dania w tego typu modelach przygotowywane są tylko dzięki parze, dlatego nie osiągniesz efektu chrupiącej skórki. Problematyczne będzie też przygotowanie roztopionego sera. Jeśli jednak są to dania, które Ty i Twoi bliscy bardzo lubicie polecamy sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje ma model. Najlepsze piekarniki parowe do zabudowy wyposażone są w opcję grilla i pieczenia. Dzięki temu przyszykujesz ulubionego, chrupiącego kurczaka w zdrowszej odsłonie.

Bardzo przydatną funkcją jest termoobieg, który gwarantuje utrzymanie jednakowej temperatury w całej komorze. Sprawi to, że potrawa będzie równomiernie wypieczona, a składniki zostaną przyrządzone w takim samym stopniu. Pozwala to wyeliminować ryzyko spalenie lub niedopieczenia obiadu. W wysokiej jakości sprzętach opcja ta jest dostępna również podczas pieczenia w niskiej temperaturze.

Piekarnik, jak każdy kuchenny sprzęt należy regularnie czyścić, gdyż zabrudzenia mogą doprowadzić do powstania nieprzyjemnych zapachów. Wiele innowacyjnych maszyn ma możliwość wybrania funkcji auto czyszczenia, która samodzielnie usuwa resztki jedzenia. Polecamy jednak zwrócić szczególną uwagę na modele z pirolizą. Opcja ta polega na nagrzaniu wnętrza do temperatury 500 st. C na okres 2 godzin. Powoduje to stopienie wszystkich resztek organicznych. Kluczowa jest również specjalna powłoka, do której nie będą przywierały resztki jedzenia.

 

 

Piekarniki parowe do zabudowy – ranking

 

 

Amica EB944BA+ IN STEAM

 

Model Amica EB944BA+ IN STEAM to wysokiej jakości elektryczny piekarnik parowy, który służy do zdrowego przygotowywania potraw. Sprzęt wykorzystuje do pracy parę, która stopniowo podgrzewa składniki, tak, by nie straciły swoich wartości odżywczych. Klasa energetyczna tego produktu to A+, więc jego użytkowanie nie narazi Cię na dodatkowe koszty finansowe.

Pojemność sprzętu to aż 66 l, więc bez trudu przygotujesz w nim obiad dla całej rodziny. Dużym udogodnieniem tego modelu jest wbudowana funkcja termoobiegu. Dzięki niej wszystkie składniki zostaną równomiernie przygotowane, co minimalizuje ryzyko ich spalenia lub niedopieczenia. Front tego modelu nagrzewa się tylko do temperatury 35 st. C, więc nie musisz się obawiać oparzenia. Obsługa piekarnika jest bardzo prosta, gdyż wyposażony jest on w ekran dotykowy, gdzie bez trudu zaprogramujesz czas i temperaturę pieczenia. Istnieje też możliwość wcześniejszego umieszczenia naczynia we wnętrzu, tak, by danie było gotowe o danej porze dnia.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne, gdyż jest on bardzo wydajny i funkcjonalny. Mimo stosunkowo wysokiej ceny wiele osób zdecydowało się zainwestować w tę nowoczesną maszynę.

 

 

 

 

Electrolux EOB5434AOX 

 

Piekarnik parowy Electrolux EOB5434AOX to maszyna, która do pracy wykorzystuje parę wodną, więc przygotowany obiad będzie bardziej wilgotny. Szerokość sprzętu wynosi 60 cm.

Dużym udogodnieniem jest nowoczesna technologia, która zapewnia wydajną pracę, jednocześnie dbając o środowisko. Klasa energetyczna piekarnika to A+, więc nie zużywa on za dużo prądu. Z kolei jego pojemność wynosi 72 l, co sprawia, że model dobrze sprawdzi się podczas przygotowywania wielodaniowego, dużego obiadu dla całej rodziny. Sprzęt wyposażony jest w takie opcje, jak przyśpieszone pieczenie, program do pizzy i termoobieg, co skraca czas pracy, a jednocześnie zapewnia lepsze efekty. Całkowita moc produktu to 2980 W, więc konsument ma zapewnioną wydajną pracę.

Prezentowany model to piekarnik parowy do zabudowy w dobrej cenie, który cieszy się dużą popularnością wśród kupujących, ze względu na imponującą pojemność. Poza tym urządzenie jest też wydajne i funkcjonalne.

 

 

 

 

Siemens HS 658GXS1

 

Nowoczesny piekarnik Siemens HS 658GXS1 to wysokiej jakości sprzęt parowy, który pomoże Ci w przygotowywaniu zdrowych posiłków. Szerokość modelu wynosi 60 cm, więc powinien się on bez trudu zmieścić w każdej kuchni.

Pojemność urządzenia wynosi 71 l, dlatego bez trudu przygotujesz obiad dla rodziny. Atutem piekarnika jest wysoka klasa energetyczna (A+), więc nie musisz obawiać się wzrostu rachunków. Do tego model ma opcję termoobiegu, więc wszystkie przygotowywane dania są równo wypieczone, bez miejsc spalonych lub niedopieczonych. Kolejną zaletą jest 15 programów dedykowanych dla konkretnych dań, co ułatwia używanie piekarnika. Po wybraniu jednej z funkcji, nie musisz się martwić o pieczenie, gdyż czas i temperatura pracy są ustawiane automatycznie. Na uwagę zasługuje tryb pizzy i lekkie rozmrażanie. Moc urządzenia to 0,69 kWh, więc konsumenci mają zapewnioną wydajną pracę przez długi czas.

Mimo wysokiej ceny wiele osób zdecydowało się na zakup produktu, gdyż jest on bardzo wydajny. Równocześnie piekarnik ma wiele wbudowanych funkcji, które ułatwiają utrzymanie wnętrza w czystości.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status