Najlepszy piekarnik do zabudowy Samsung

Ostatnio aktualizowane: 06.06.20

 

Jak wybrać najlepszy piekarnik do zabudowy Samsung?

 

Jeszcze do niedawna w kuchniach królował kredens lub szafki, stół,   kuchenka gazowa z piekarnikiem i lodówka. Z czasem zmienił się wygląd naszych kuchni. Często stanowią aneks otwarty na pokój dzienny, czy salon. Tradycyjne, pojedyncze meble i sprzęty zostały wyparte przez zabudowę zintegrowaną z sąsiadującym pomieszczeniem. Urządzenia takie jak lodówka, piekarnik, płyta kuchenna, zmywarka, a nawet ekspres do kawy są wkomponowane w szafki i blaty.  Nowoczesne kuchnie mają niemal laboratoryjny, sterylny wystrój. Łatwo w nich utrzymać czystość i porządek, choć może nie są tak przytulne, jak kuchnie naszych babć…

 

 

Piekarnik stanowi podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Nie zmieniła się jego funkcja. Został natomiast oddzielony od płyty kuchennej. Dzięki temu można go umieścić w dowolnej części kuchni, na dogodnej wysokości,  niezależnie od płyty do gotowania. Firmy produkujące sprzęt AGD mają szeroką ofertę piekarników do zabudowy. Taką propozycję ma również znana firma Samsung.

Najlepsze piekarniki do zabudowy Samsung powinny być przede wszystkim energooszczędne, posiadać funkcję pieczenia z parą oraz funkcję dual cook, która pozwala na jednoczesne pieczenie różnych potraw. Można wówczas ustawić różne temperatury pieczenia  na każdym z poziomów lub nagrzać tylko pół piekarnika, w przypadku mniejszej ilości potrawy. W nowych budynkach często nie ma instalacji gazowej, ze względów bezpieczeństwa, więc piekarniki Samsung są zasilane energią elektryczną.

Przedstawiamy kilka wybranych modeli tej marki. Jeżeli zainteresuje Państwa nasza krótka charakterystyka, zachęcamy do poszukania szczegółowych opisów urządzeń, gdyż nie sposób wymienić tu wszystkich ich funkcji i zalet. Z pewnością jest wśród nich najlepszy piekarnik do zabudowy Samsung w 2020 roku!

 

 

Piekarniki do zabudowy Samsung – ranking

 

 

Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 

 

Piekarnik do zabudowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 umożliwia równoczesne pieczenie różnych potraw. Separator rozdziela jego wnętrze  na dwie komory, a każda z nich ma własną regulację czasu pieczenia i temperatury. Dzięki separatorowi aromaty przygotowywanych potraw nie przenikają się. Jeżeli zachodzi potrzeba przygotowania potrawy w dużym naczyniu, separator można usunąć. Piekarnik posiada dwa termoobiegi, które zapewniają równomierne pieczenie na każdym poziomie, bez obawy przypalenia potrawy.

Zastosowana tu technologia Steam Twin umożliwia gotowanie na parze. Z przodu piekarnika umieszczony jest zbiorniczek na wodę, którą można wlać w dowolnym momencie gotowania, aby wygenerować parę. Do gotowania na parze służy specjalne naczynie o pojemności 12 litrów znajdujące się w wyposażeniu piekarnika.

Piekarnik Samsung Dual Cook  BQ1VD6T131 jest łatwy w obsłudze. Ikony wyświetlacza prowadzą krok po kroku przez etapy programowania. Trzeba także podkreślić jego elegancki wygląd – połączenie stali nierdzewnej, czarnego szkła oraz wyświetlacz LED w kolorze niebieskim.

Użytkownicy piekarnika Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 są pozytywnie zaskoczeni łatwym, intuicyjnym programowaniem i funkcjonalnością. Dla niektórych z nich bardzo ważne jest, że ten model posiada zabezpieczenia przed dziećmi. Są także zadowoleni z jakości wykonania.

 

 

 

 

Samsung Dual Cook NV70H5787CB

 

Piekarnik do zabudowy Samsung Dual Cook NV70H5787CB jest zaprojektowany tak, aby można było przygotować w nim dwie różne potrawy jednocześnie, dzięki temu, że wewnątrz znajduje się separator rozdzielający komorę na dwie części. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić czas i energię elektryczną. Można go usunąć, jeśli potrzebna jest większa przestrzeń lub korzystać tylko z jednej komory. Piekarnik posiada dwa termoobiegi – dla każdej komory oddzielnie. W tym piekarniku można piec, gotować na parze i grillować ulubione potrawy! Urządzenie posiada dwa programy automatycznego czyszczenia za pomocą pary.

Łatwo więc utrzymać je w czystości. Piekarnik posiada zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem, a drzwi z potrójnego szkła izolują temperaturę wnętrza. Dzięki temu jest on bezpieczny. Jest to ważne, zwłaszcza gdy w domu są ciekawskie dzieci! We wnętrzu znajdują się wysuwane prowadnice teleskopowe, bardzo stabilne, nawet po ustawieniu na nich ciężkich naczyń. Z zewnątrz piekarnik wygląda bardzo ekskluzywnie – wykonany z czarnego szkła,  z niebieskim wyświetlaczem LED.

Piekarnik  Samsung Dual Cook NV70H5787CB ma bardzo dobre opinie użytkowników. Wśród zalet wymieniają funkcjonalność, dobre zorganizowanie wnętrza, z wieloma możliwościami ustawienia rusztów, wysoką jakość wykończenia i nowoczesny wygląd, który komponuje się z każdym wystrojem kuchni.

 

 

 

 

Samsung NQ50H5537KB 

 

Piekarnik do zabudowy Samsung NQ50H5537KB jest połączeniem piekarnika i kuchenki mikrofalowej. Idealnie nadaje się więc do kuchni, w której jest niewiele miejsca. Równocześnie, w porównaniu z innymi piekarnikami, jego wymiary są stosunkowo niewielkie. Mimo to, jest wystarczający do codziennego przygotowania posiłków. Piekarnik posiada opcję opóźnionego startu. Można więc zaprogramować godzinę włączenia i czas gotowania, a urządzenie wyłączy się samoczynnie. Jest też opcja automatycznego rozmrażania produktów, dostępna w wielu mikrofalach. W wyposażeniu znajduje się plastikowe naczynie do gotowania na parze. W drzwi piekarnika wbudowany jest zawias Pre-stop umożliwiający ciche i płynne zamykanie. Drzwi posiadają zabezpieczenie przed dziećmi, a trzy warstwy szkła, z których są wykonane,  nie nagrzewają się, dzięki czemu od zewnątrz pozostają bezpieczne. Piekarnik ten jest łatwy w obsłudze. Wyświetlacz zaprogramowany jest tak, aby intuicyjnie można było wybrać kolejne etapy ustawienia. Utrzymanie czystości jest łatwe, dzięki funkcji czyszczenia parą.

Panel przedni tego modelu piekarnika wykonany jest z czarnego szkła, programator ma niebieskie podświetlenie LED. Dzięki temu każdej kuchni prezentuje się bardzo nowocześnie. Trzeba także zaznaczyć, że jest to piekarnik do zabudowy Samsung w dobrej cenie.

Użytkownicy piekarnika Samsung NQ50H5537KB, którzy zdecydowali się na jego zakup z powodu połączenia z funkcją mikrofali, są bardzo zadowoleni z tej decyzji. Ten produkt spełnia rolę dwóch niezbędnych kuchennych urządzeń, co nie ma wpływu na jego cenę. Jest to według klientów korzystny zakup. Zwracają oni też uwagę na jego funkcjonalność, łatwość obsługi oraz wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status