Najlepszy piekarnik do zabudowy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki piekarnik do zabudowy Bosch wybrać?

 

Piekarnik to jedno z najważniejszych urządzeń kuchennych. Bez niego nie moglibyśmy piec ciast, ani przygotowywać aromatycznych pieczeni czy zapiekanek. Osoby chcące zaoszczędzić miejsce w kuchni coraz częściej decydują się na zakup modelu do zabudowy, który można łatwo wkomponować w ciąg szafek. Jeśli planujesz zakup tego typu produktu, doskonale trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci dokonać wyboru. Zachęcamy do zapoznania się także z umieszczonym na końcu rankingiem prezentującym 3 funkcjonalne piekarniki do zabudowy Bosch.

Wyróżniliśmy markę Bosch ze względu na to, że oferowane przez wspomnianą firmę urządzenia ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków i pozwalają polubić takie czynności, jak gotowanie czy zmywanie. Produkowane przez Bosch kuchenki, zmywarki, lodówki i piekarniki wyróżniają się innowacyjnością oraz łatwą obsługą. To doskonały wybór dla osób, którym zależy na praktycznych, a jednocześnie stylowych sprzętach gospodarstwa domowego.

Poszukiwania odpowiedniego piekarnika do zabudowy najlepiej rozpocząć od zmierzenia szafki, w której planujemy zamontować urządzenie. Znając wymiary kuchennych mebli, nie stracimy czasu na oglądanie niewłaściwych modeli.

Wśród piekarników największą popularnością cieszą się urządzenia elektryczne. Wpływ na to ma wiele czynników. Uważa się, że piekarniki gazowe nie rozprowadzają równomiernie ciepła, a do tego trudno się je myje. Sprzęty elektryczne mają więcej programów pieczenia do wyboru i zwykle są wyposażone w wiele praktycznych funkcji, takich jak samooczyszczanie. Jeśli zdecydujemy się na zakup modelu zasilanego na prąd, upewnijmy się, że jest energooszczędny. O tym stanowi przede wszystkim klasa energetyczna. Najmniej prądu pobierają urządzenia w klasie od A do A+++ i to właśnie takie produkty są polecane osobom chcącym uniknąć zbyt dużego wzrostu rachunków za zużycie energii elektrycznej.

Najlepszy piekarnik do zabudowy Bosch w 2020 roku pozwala na szybkie ustawienie właściwych parametrów pieczenia. Nowoczesne urządzenia mają dotykowy wyświetlacz, którym steruje się podobnie, jak smartfonem. Nie dla wszystkich jest to jednak wygodna opcja, dlatego w sklepach wciąż dostępne są modele z tradycyjnymi pokrętłami. W kwestii sposobu obsługi produktu duże znaczenie mają własne preferencje. Pamiętajmy, że trudności w ustawieniu optymalnej temperatury pieczenia lub poziomu grzania skutecznie zniechęcają do użytkowania sprzętu, dlatego przed zakupem musimy się zastanowić, czy na pewno wybrane urządzenie będzie dla nas odpowiednie.

 

 

Piekarniki do zabudowy Bosch – Ranking i opinie

 

 

Bosch HBG36T650 

 

Piekarnik Bosch HBG36T650 to model elektryczny o pojemności 66 l. Sprzęt ma 40 automatycznych programów pieczenia i 11 opcji grzania, m.in.: rozmrażanie, termoobieg 3D Plus oraz HydroBaking. Ponieważ jest to urządzenie w klasie energetycznej A+ nie pobiera zbyt dużo prądu.

Wspomniany model pasuje do szafek kuchennych o szerokości od 57 cm do 60 cm. Produkt wyposażono w elektroniczny wyświetlacz ułatwiający obsługę. Utrzymanie piekarnika w czystości jest wyjątkowo proste, głównie z uwagi na funkcję EcoClean. Wewnętrzne ściany zostały pokryte ceramiczną powłoką, na której rozbijają się wytwarzane podczas pieczenia cząsteczki tłuszczu.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że sprzęt stylowo się prezentuje, a do tego jest funkcjonalny. Istotne jest także to, że urządzenie ma zabezpieczenie przed dziećmi uniemożliwiające włączenie piekarnika przez bawiące się w kuchni maluchy. Ze względu na to, że front zawsze pozostaje chłodny możemy uniknąć poparzenia.

 

 

 

 

Bosch HBA43S360E 

 

Bosch HBA43S360E to piekarnik elektryczny w klasie energetycznej A. Pojemność przedstawionego modelu wynosi 61 l. Produkt jest przeznaczony do zabudowy w szafce o szerokości do 60 cm. Temperaturę i program pieczenia ustawia się w tym przypadku przy pomocy wyświetlacza z dotykowymi przyciskami oraz pokręteł.

Piekarnik oferuje 8 rodzajów grzania, w tym termoobieg 3D Plus, który umożliwia jednoczesne pieczenie na 3 poziomach. Teleskopowe prowadnice łatwo się wysuwają i znacząco ułatwiają wkładanie oraz wyjmowanie ciast czy potraw. Chłodny front, którego temperatura podczas pracy sprzętu nie przekracza 40 st. C, skutecznie chroni przed poparzeniem.

Według konsumentów jest to piekarnik do zabudowy Bosch w dobrej cenie. Wiele osób podkreśla, że mycie urządzenia nie jest kłopotliwe. Wpływa na to zastosowanie specjalnego systemu czyszczenia EcoClean oraz pokrycie tylnej ściany powłoką GranitEmail, na której rozbijają się cząsteczki tłuszczu.

 

 

 

 

Bosch HBG634BW1 

 

Sprzęt Bosch HBG634BW1 ma pojemność 71 l i pasuje do szafek kuchennych o szerokości do 60 cm. Z uwagi na to, że jest to piekarnik elektryczny w klasie energetycznej A+ nie należy się obawiać, że częste użytkowanie wpłynie znacząco na wzrost rachunków za prąd. Produkt jest wyposażony w termoobieg 4D zapewniający równomierne rozprowadzanie ciepła na 4 poziomach.

Piekarnikiem steruje się przy pomocy pokręteł, dlatego jest to świetny wybór dla osób lubiących tradycyjne rozwiązania. Urządzenie ma halogenowe oświetlenie, za którego sprawą możemy dokładnie obserwować proces pieczenia dań i ciast. Wraz ze sprzętem otrzymujemy w komplecie blachę oraz ruszt kombinowany.

Model Bosch HBG634BW1 wyróżnia się eleganckim wyglądem. Urządzenie dobrze prezentuje się w każdej kuchni. Co ważne, produkt bardzo szybko się nagrzewa, a to pozwala skrócić czas pieczenia. Najlepsze piekarniki do zabudowy Bosch mają dodatkowe funkcje, które zwiększają praktyczność. Z tego względu wspomniany sprzęt wyposażono m.in. w opcję rozmrażania i podtrzymywania ciepła.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status