Najlepszy piec do pizzy gazowy

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki piec do pizzy gazowy wybrać?

 

Zapewne wiele osób wskazałoby pizzę jako swoje ulubione danie. Jednak przyrządzenie tego dania jest znacznie trudniejsze niż można zakładać. Aby je dobrze przygotować, niezbędny jest najlepszy piec gazowy do pizzy w 2019 roku. Urządzenie tego typu powinno się znaleźć w każdym lokalu gastronomicznym, gdyż osiąga odpowiednie temperatury, co pozwala wyrobić dobre ciasto. Zakup takiej maszyny jest jednak dość trudny, dlatego polecamy lekturę poniższego poradnika. Z artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie powinny być najlepsze sprzęty.

 

 

W tekście zajmiemy się sprzętami gazowymi, które stanowią bardzo nowoczesną odmianę pieców do pizzy. Najczęściej możemy je znaleźć w bardzo dobrych lokalach gastronomicznych. Atutem takich urządzeń jest to, że pozwalają na jednoczesne przygotowanie kilku placków na raz.

Podczas zakupów w pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonano interesujący Cię sprzęt. W tym poradniku chcielibyśmy polecić stal nierdzewną, gdyż jest ona bardzo twarda i odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu urządzenie będzie Ci służyło przez kilkanaście lat. Materiał ten jest w pełni bezpieczny. W czasie kontaktu z jedzeniem nie są wydzielane żadne niebezpieczne substancje. Powierzchnia materiału jest gładka, więc nie przyklejają się do niej fragmenty jedzenia, co ułatwia czyszczenie.

Koniecznie upewnij się, że interesująca Cię maszyna ma możliwość regulowania temperatury. W niektórych modelach zmiany można dokonać skokowo, warto jednak zainwestować w model, który oferuje płynną zmianę ciepła. W wysokiej jakości maszynach do dyspozycji mamy temperatury od 0 st. C do aż 450 st. C. Najwyższa z tych wartości pozwala na szybkie przygotowanie ulubionego włoskiego dania.

Najlepsze piece gazowe do pizzy powinny być wyposażone nie tylko w okno, ale i oświetlenie. Oba te elementy zapewnią bardzo dobrą kontrolę nad plackiem, więc przygotujemy dobre, kruche ciasto z roztopionym serem.

Koniecznie upewnij się, że piec, który chcesz zakupić posiada powłokę izolującą. Sprawi ona, że osoby stojące obok urządzenia, nie poparzą Cię.

 

 

Piece do pizzy gazowe – ranking

 

 

Hendi GAS 9 GAS9

 

Model Hendi GAS 9 GAS9 to najwyższej jakości piec do pizzy. Jest to urządzenie gazowe o nowoczesnym designie, które dobrze sprawdzi się w każdym lokalu gastronomicznym. W czasie pracy wykorzystywany jest gaz G20 lub G35 i jego zużycie wynosi 2,852 m3/h. Wymiary produktu to szerokość – 92 cm, głębokość – 92 cm i wysokość -15 cm.

Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt wyposażony jest w 1 komorę, której dno wyłożone zostało kamieniem szamotowym. Zapewnia on wysoką temperaturę. Urządzenie posiada płynną regulację temperatury w zakresie od 0 st. C do 450 st. C.

Atutem są drzwi z okienkiem, które daje nam pełną kontrolę nad procesem pieczenia. Uchwyt zajmuje całą szerokość drzwi i został izolowany przy pomocy wełny mineralnej.

Zdaniem wielu konsumentów, prezentowany model to jeden z najlepszych pieców do pizzy. Za sprawą wysokiej temperatury, przygotowanie placka zajmie kilka minut. Doceniono również prostą obsługę modelu.

 

 

 

 

RM GASTROFlame 4 FL

 

Piec do pizzy RM GASTROFlame 4 FL to nowoczesne urządzenie, które pozwoli Ci na przygotowanie pysznego, włoskiego dania w kilka minut. Jest to gazowy produkt o eleganckim designie, który będzie się dobrze prezentować w każdej kuchni.

We wnętrzu urządzenia znajdziemy płytę szamotową o grubości 20 mm. To dzięki niej temperatura w modelu może osiągnąć nawet 450 st. C. Dużym atutem jest manualny termostat, który gwarantuje lepsze efekty pieczenia.

Sprzęt został też wyposażony w elektroniczny wyświetlacz, na którym pokazuje się aktualna temperatura. Daje to nam większą kontrolę nad pracą urządzenia. Za sprawą innowacyjnej technologii piec bardzo szybko się rozgrzewa, więc już po kilkunastu minutach od uruchomienia jest gotowy do pracy.

Wszystkie osoby, które zakupiły ten oto sprzęt są z niego zadowolone, gdyż cechuje się on wydajną i szybką pracą. Sprawia to, że goście Twojej restauracji nie będą za długo czekać na swoje ulubione włoskie danie.

 

 

 

 

Resto Quality RG-4

 

Model Resto Quality RG-4 to nowoczesny i bardzo wydajny piec do pizzy. Maszyna posiada 1 komorę, w której zmieścimy aż 4 placki o średnicy do 30 cm.

Front urządzenia wykonano ze stali nierdzewnej, która chroni model przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do tego, materiał jest w pełni bezpieczny, gdyż jest odporny na rdzę i w czasie pieczenia nie uwalniają się z niego żadne niezdrowe substancje. Dużym atutem jest płynna regulacja temperatury, który waha się od 0 st. C do aż 450 st. C.

We wnętrzu komory znajdziesz oświetlenie, które ułatwia doglądanie procesu pieczenia pizzy. Do tego w środku pieca umieszczono płyty szamotowe o grubości 2 cm. Sam sprzęt pokryto grubą warstwą izolującą.

Łatwa obsługa i duża moc (13,9 kW) to główne powody, dla których właściciele restauracji zdecydowali się na kupno urządzenia, które pozwala przygotować dużą ilość placków za jednym razem. Z tego powodu ten piec gazowy do pizzy w dobrej cenie powinien znaleźć się w każdym lokalu, który serwuje włoskie jedzenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...