Najlepszy parowar elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaki parowar elektryczny wybrać?

 

Parowar elektryczny pojawił się na naszym rynku stosunkowo niedawno. Chcemy więc przybliżyć Wam najlepsze parowary elektryczne.  Jest to urządzenie, w którym można przygotować kilkudaniowy pełnowartościowy posiłek dla całej rodziny. Potrawy gotowane na parze nie wymagają użycia tłuszczu, są więc niskokaloryczne. Ponadto produkty tradycyjnie gotowane w wodzie, jak kasza, ryż, warzywa, tutaj zachowują wszystkie wartości odżywcze, nie tracą naturalnego koloru, a ich smak jest intensywny.

 

 

Parowar to idealne urządzenie do kuchni dla osób utrzymujących dietę i wszystkich chcących odżywiać się zdrowo. Niewątpliwą zaletą parowaru jest oszczędność czasu. Przygotowanie posiłku w parowarze zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż tradycyjne gotowanie. Poza tym parowar zwykle posiada funkcję opóźnionego startu, to znaczy, że można zaprogramować jego uruchomienie na określoną godzinę. Bardzo przydaje się także funkcja podtrzymywania ciepła. Jeśli zachodzi taka potrzeba, parowar po zakończonej pracy utrzymuje temperaturę potraw dla spóźnionych domowników.

Najczęściej parowar ma konstrukcję pionową. Pojemniki ustawia się piętrowo na podstawie, w której znajduje się zbiornik na wodę. Woda parując gotuje produkty umieszczone w wyższych pojemnikach. Niektóre parowary mają pojemnik na zupę lub produkty sypkie. Można wykorzystać mniejszą ilość „pięter”, jeśli np. chcemy przygotować tylko jedno lub dwa dania. Budowa parowaru uniemożliwia przenikanie zapachów, więc nie ma obawy, że aromaty potrawy gotowanej w niżej położonym pojemniku przenikną wyżej.

Równie praktyczny jest parowar poziomy. Jego podstawa jest szersza, niż parowaru pionowego. Produkty umieszcza się w komorach znajdujących się obok siebie, na jednym poziomie. Zalety tego urządzenia są niezaprzeczalne. Dlatego też coraz częściej parowar jest elementem wyposażenia nowoczesnej kuchni. Jeżeli i Wy zdecydujecie się na zakup tego sprzętu, powinniście zapoznać się z bogatą ofertą rynkową, bowiem wielu producentów AGD włączyło ten produkt do swojego asortymentu.

Chcielibyśmy pomóc Wam wybrać najlepszy parowar elektryczny w 2020 roku. Prezentujemy więc kilka modeli, naszym zdaniem, zasługujących na uwagę.

 

 

Parowary elektryczne – ranking

 

 

Tefal VS 4003

 

Parowar elektryczny Tefal VS 4003 to urządzenie składające się z trzech owalnych pojemników wykonanych z przezroczystego tworzywa, ustawionych pionowo. W wyposażeniu znajdują się dwie tacki do gotowania potraw w sosie własnym oraz cztery kubeczki do deserów musów lub ryżu.

W podstawie urządzenia umieszczone są przyciski do programowania, czytelny wyświetlacz LCD oraz elektroniczny minutnik. W podstawie znajduje się również miarka poziomu wody. Konieczność jej uzupełnienia sygnalizowana jest automatycznie.

Tefal VS 4003 posiada funkcję Vitamin+, która poprzez ultra szybkie gotowanie pozwala zachować w produktach maksymalną ilość witamin. Bardzo przydatne są też funkcje opóźnionego startu i podtrzymania ciepła.

Parowar wyposażony jest w antypoślizgowe nóżki uniemożliwiające przesuwanie się go podczas pracy. Urządzenie jest wygodne do przechowywania, ponieważ składa się je poprzez nałożenie jednego na drugi odwróconych pojemników.

Klienci, którzy kupili parowar elektryczny Tefal VS 4003, są bardzo zadowoleni ze swojego wyboru. Uważają, że jest to urządzenie bardzo ułatwiające przygotowanie posiłków. Podkreślają też jego  nowoczesny wygląd i prostą, intuicyjną obsługę.

 

 

 

 

Zelmer ZSC1200X 

 

Parowar elektryczny Zelmer ZSC1200X składa się z trzech przezroczystych pojemników o owalnym kształcie, umieszczonych pionowo na  podstawie wykonanej ze stali szlachetnej. W zestawie znajduje się także podstawka na jajka, pojemnik na zupę lub ryż oraz aromatyzer na zioła. Programator i wyświetlacz LCD umieszczone są na obudowie.

Parowar wyposażony jest w funkcję opóźnionego startu oraz funkcję podtrzymania temperatury. Urządzenie posiada wskaźnik poziomu wody, a konieczność jej uzupełnienia sygnalizowana jest dźwiękowo. Zelmer ZSC1200X wyposażony jest w dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz dwustopniowe zabezpieczenie przed włączeniem pustego urządzenia.

Ten model ma niewielkie rozmiary, ale z powodzeniem wystarcza na przygotowanie posiłku dla 3-4 osób. Należy również podkreślić, że jest to parowar elektryczny w dobrej cenie. Osoby, które posiadają parowar elektryczny Zelmer ZSC1200X, doceniają jego niewielkie wymiary, różnorodność programów oraz estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Morphy Richards 48780 IntelliSteam 

 

Parowar elektryczny Morphy Richards  48780 IntelliSteam posiada trzy niezależne komory umieszczone na jednym poziomie. Każda z nich jest oddzielnie sterowana i dzięki temu można ustawić indywidualny czas gotowania dla każdego produktu. Zaprogramowane urządzenie samoczynnie włącza się kolejno tak, aby zakończyć gotowanie we wszystkich komorach równocześnie. Pojemniki wykonane są z przezroczystego tworzywa, a podstawa – ze stali. Na podstawie umieszczony jest cyfrowy wyświetlacz pokazujący rozmieszczenie komór parowych.

Parowar posiada funkcję podtrzymania temperatury do 40 minut, a także możliwość zapisania w pamięci czasu gotowania. W obudowie znajduje się wskaźnik poziomu wody, którą w razie potrzeby można uzupełnić od zewnątrz. Wyposażenie zawiera pojemnik na ryż, podstawkę do ryby oraz dwa pojemniki na sosy.

W opinii klientów, którzy zdecydowali się kupić parowar elektryczny  Morphy Richards 48780 IntelliSteam, jest to bardzo funkcjonalne urządzenie. Pozwala szybko i bez wysiłku przygotować obiad dla kilku osób. Parowar dzięki szerokiej kwadratowej podstawie stoi stabilnie, a jego wygląd jest bardzo efektowny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status