Najlepszy parowar Amica

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki parowar Amica wybrać ?

 

Parowary są stosunkowo nowym produktem na polskim rynku. Moda na nie pojawiła się wraz ze wzrostem świadomości zasad zdrowego żywienia. Obecne tempo życia skłania nas do myślenia, jak można zaoszczędzić czas. Tradycyjne przygotowanie obiadu z kilku dań jest czasochłonne. Parowar jest więc idealnym urządzeniem, które sprawi, że przygotujemy zdrowy, pełnowartościowy posiłek w niedługim czasie.

 

 

Zasada działania parowaru polega na tym,  że woda umieszczona w dolnym pojemniku parując gotuje produkty ułożone na półkach w wyższych pojemnikach. Obowiązuje zasada, że cięższe porcje żywności, wymagające dłuższego gotowania umieszcza się niżej, natomiast wyżej umiejscawia się drobniejsze części.  Otrzymujemy więc niskokaloryczne, gotowane bez tłuszczu potrawy. Zachowują one wartości odżywcze i minerały, które podczas tradycyjnego gotowania “uciekają”, a warzywa nie tracą naturalnego koloru. Parowar jest idealnym urządzeniem dla osób, które muszą zachować dietę ze względów zdrowotnych. Można w nim przygotować właściwie wszystkie produkty: warzywa, owoce, ryż, jajka, mięso i ryby. W niektórych parowarach jest specjalny pojemnik na ryż lub zupę. Nie można nie dostrzec zalet tego urządzenia. Decydując się na zakup parowaru decydujemy się na zmianę stylu odżywiania i możemy dysponować zaoszczędzonym czasem!

Osoby zainteresowane nabyciem parowaru mogą się pogubić przy wyborze, bo na rynku jest mnóstwo urządzeń różnych marek. My przybliżymy najlepsze parowary Amica. Amica to polska marka istniejąca ponad 70 lat, która produkuje sprzęt AGD cieszący się na polskim rynku dużą popularnością. Zapewniła ją sobie dzięki wysokiej jakości i przystępnym cenom oferowanych produktów. Parowary są w ofercie firmy stosunkowo od niedawna, więc postaramy się, aby wybrali Państwo najlepszy parowar Amica w 2020 roku.

 

 

Parowar Amica – ranking

 

 

Amica Lunaris PT3011 

 

Parowar Amica Lunaris PT3011 to urządzenie, w którym pojemniki ustawione są pionowo. W podstawie znajduje się pojemnik na wodę, o pojemności 1,1 litra. Wbudowany jest w nim czujnik sygnalizujący potrzebę uzupełnienia wody. W obudowie umieszczony jest lejek, przez który dolewa się brakującą jej ilość. Na zbiorniku z wodą ustawia się pojemniki wykonane z przezroczystego tworzywa, w których rozmieszcza się produkty. Chcąc przygotować mniejszą ilość pożywienia, można użyć mniejszą ilość pojemników. Ten model posiada wewnątrz aromatyzer, czyli siateczkę na zioła, których zapach podczas gotowania przeniknie do potraw!

Parowar Amica Lunaris PT3011 posiada 6 automatycznych programów gotowania. Ustawia się je na wyświetlaczu LCD. Para pojawia się 30 sekund od chwili włączenia.  Czas pracy można ustawić w zależności od potrzeby od 1 do 99 minut. Zakończenie gotowania urządzenie sygnalizuje dźwiękiem. Parowar ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest w nim też funkcja podtrzymania temperatury, dzięki której potrawy przygotowane wcześniej, nie wystygną przed podaniem. Stabilność zapewniają gumowe nóżki zapobiegające samoczynnemu przesuwaniu. Kabel zasilający, o długości 1 metr, można umieścić w schowku, kiedy urządzenie nie pracuje. W tym parowarze można przygotować posiłek wystarczający dla 2-3 osób.

Użytkownicy parowaru Amica Lunaris PT3011 twierdzą, że jest on prosty w obsłudze, posiada czytelny wyświetlacz LCD. Doceniają jego estetyczny wygląd. Zaznaczają także, że jest ergonomiczny w przechowywaniu oraz, że to parowar Amica w dobrej cenie!

 

 

 

 

Amica Lunaris PT3012

 

Parowar Amica Lunaris PT3012 posiada trzy pojemniki wykonane z przezroczystego tworzywa ustawione pionowo. Podstawę stanowi pojemnik na wodę o pojemności 1,1 litra. Na obudowie umieszczony jest wlew, przez który uzupełnia się wodę, w przypadku, gdy czujnik zasygnalizuje taką konieczność. Na podstawie znajduje się wyświetlacz LCD, za pomocą którego ustawia się jeden z sześciu programów gotowania Do przygotowania mniejszej ilości posiłku można użyć jednego lub dwóch pojemników. Wówczas czas gotowania znacznie się skraca. Do obróbki potraw w parowarze nie wolno używać soli, gdyż może to spowodować powstawanie kamienia i w rezultacie awarię urządzenia. Dla podniesienia smaku potraw wbudowano wewnątrz aromatyzer, czyli siateczkę na której można umieścić ulubione zioła. Ich aromat przeniknie do gotowanych produktów!

Para wytwarza się po 30 sekundach od chwili włączenia urządzenia. Parowar pracuje od 1 do 99 minut, w zależności od ustawienia. Po zakończonej pracy rozlega się sygnał dźwiękowy. Można także ustawić opcję podtrzymania temperatury, aby potrawy nie wystygły, jeżeli nie będą podane bezpośrednio po przygotowaniu. Parowar podczas pracy mocno się rozgrzewa, ale dzięki wmontowanemu zabezpieczeniu przed przegrzaniem nie ma możliwości zepsucia się urządzenia. Przewód zasilający ma 1 metr długości. Można ukryć go w schowku, kiedy nie korzysta się z urządzenia. Parowar ten posiada antypoślizgowe nóżki wykonane z gumy, które zapobiegają przesuwaniu podczas pracy. W parowarze jednorazowo można przygotować pełny posiłek dla 2-3 osób.

Klienci, którzy już korzystają z parowaru Amica Lunaris PT3012 są zadowoleni z jakości jego wykonania i nowoczesnego wyglądu, podkreślonego wyświetlaczem LCD. Ustawienie programów jest intuicyjne i proste. Uważają, że parowar stanowi ozdobę ich kuchni!

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status