Najlepszy opiekacz do kanapek Philips

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Jaki opiekacz do kanapek Philips wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Tematem tego poradnika będzie najlepszy opiekacz do kanapek Philips w 2020 roku. Postaramy się taki wyłonić spośród kilku modeli tej firmy. Przedstawimy funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, aby być zadowolonym z urządzenia, którego staniemy się posiadaczami.

Najlepsze opiekacze do kanapek Philips – obudowa: Jest to jeden z ważniejszych elementów opiekacza. Jeśli budżet nam na to pozwala, wybierzmy obudowę wykonaną z metalu. Jeśli jednak chcemy wybrać model plastikowy, sprawdźmy trwałość plastiku, czy tworzywo nie ugina się pod naciskiem, czy poszczególne elementy urządzenia są dobrze spasowane ze sobą. Sprawdzeniu powinna podlegać również rączka, której nienagrzewająca się struktura warunkuje możliwość używania opiekacza, gdy jest długo gorący. Dlatego powinna ona być wykonana z materiału termoizolacyjnego.

Im większa moc urządzenia tym szybciej się ono nagrzewa i tym szybciej przygotujemy kanapki. Na rynku możemy spotkać urządzenia o mocy od 600 do 1300 W. Jednak najbardziej popularne do użytku domowego są modele o mocy 700 – 800 W. Przydatna też funkcja, zwłaszcza w przypadku urządzenia o większej mocy, będzie możliwość regulacji temperatury, pozwoli to na opiekanie różnego rodzaju pieczywa.

Jeśli lubisz kanapki z wieloma składnikami, to warto jest też przyjrzeć się, ile przestrzeni jest pomiędzy płytami grzejnymi opiekacza. Niewiele z modeli posiada tę przestrzeń regulowaną (elastyczne zawiasy), a jeśli będzie jej za mało, to albo uniemożliwi ci to przygotowanie kanapki wieloskładnikowej, albo będzie ona nadmiernie zgnieciona.

Równie istotne są płyty grzejne, od których zależy jakość przygotowanych kanapek. Powinny być one wykonane z powłoki utrudniającej przywieranie potraw, na przykład z teflonu. Pozwala to na wyciągnięcie kanapki w całości, a także łatwe wyczyszczenie urządzenia po użyciu. Niektóre z modeli mają płyty wyjmowane, co znacznie upraszcza ich czyszczenie. Zdarza się też, że producent dołącza wymienne płyty, o różnym kształcie. Dzięki temu można dostosować rodzaj potrawy do odpowiedniej powierzchni płyty.

Obecnie niemal wszystkie opiekacze do kanapek Philips w dobrej cenie pozwalają na przechowywanie ich w pionie. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na oszczędność miejsca do przechowywania.

 

 

Opiekacz do kanapek Philips – Ranking

 

 

Philips HD2395/00

 

Philips HD2395/00 to opiekacz do kanapek o mocy 820 W. Dzięki tak dużej mocy urządzenie szybko się nagrzewa, a wskaźnik gotowości do pracy pokazuje użytkownikowi, kiedy urządzenie jest nagrzane. Wysoka temperatura pozwala na uzyskanie równomiernie opieczonej i chrupiącej kanapki. Powierzchnia opiekacza została pokryta nieprzywierającą powłoką, mamy tu też specjalne płytki do panini, odpowiednie do każdego rodzaju kanapek i przekąsek.

Powłoka ta jest również łatwa do czyszczenia. W trakcie obsługi istotne jest to, że model ten posiada nienagrzewający się uchwyt, a także wyłącznik bezpieczeństwa, który wyłączy samodzielnie nieużywane urządzenie. Równie praktyczne są gumowe nóżki, które nie pozwolą gorącemu opiekaczowi przesuwać się po blacie, a także łatwe blokowanie kanapki w środku.

Wystarczy docisnąć pokrywę, aby zamknąć opiekacz bezpiecznie i opiec kanapkę. Natomiast po skończonej pracy przyda się mechanizm pozwalający na zwinięcie i schowanie przewodu o długości 0,8 m, a także możliwość przechowywania opiekacza w pionie, co wymaga mniej miejsca.  Według posiadaczy tego urządzenia jest to dobry opiekacz, szybko się nagrzewający, za niewielka cenę.

 

 

 

 

Philips HD2392/90

 

Trójkątne płytki opiekające ma model Philips HD2392/90 i dużą moc nagrzewania 820 W, która ułatwia szybkie nagrzanie się opiekacza. Wymiary tego modelu wynoszą: długość 231 mm, szerokość 218 mm i wysokość 90 mm. Model ten został wyposażony we wskaźnik nagrzewania informujący użytkownika o nagrzaniu się urządzenia do temperatury roboczej.

Równocześnie nienagrzewające się rączki urządzenia pozostają chłodne, co umożliwia bezproblemową obsługę. Po włożeniu kanapki między płyty urządzenia należy zablokować je tak, aby kanapka nieco ściśnięta pozostała we wnętrzu. Sposób blokady został zaprogramowany przez producenta i nie ma z nim problemu. Płytki urządzenia zostały pokryte specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu żywności, a także ułatwia czyszczenie opiekacza po użyciu.

Bezpieczeństwo użytkowania podnoszą antypoślizgowe nóżki, które nie pozwolą urządzeniu się przesunąć podczas pracy, a wyłącznik bezpieczeństwa czuwa nad tym, aby model ten nie uległ przegrzaniu. Mechanizm zwijania przewodu, pozwoli schować przewód całkowicie w miejscu do tego przeznaczonym, a przechowywanie w pionie opiekacza wpływa na oszczędność miejsca. Użytkownikom tego modelu podoba się mały jego rozmiar, szybkość nagrzewania i łatwość czyszczenia.

 

 

 

 

Philips HD2392/00

 

Opiekacz PHILIPS HD2392/00 pozwala na błyskawiczne przygotowanie trójkątnych kanapek. Specjalny system zamykania kanapki w urządzeniu zapobiega jej wypadnięciu i stabilnie zamyka ją we wnętrzu opiekając zawartość. Duża moc opiekacza o wartości 820 W pozwala na szybkie nagrzanie się urządzenia, a nieprzywierające płytki pozwalają na łatwe wyjęcie opieczonej kanapki z wnętrza i szybkie oczyszczenie płytek z resztek jedzenia. Model ten posiada również specjalne płytki do panini.

Gdy włączysz urządzenie do prądu, w czytelny sposób pokazuje ono, że trwa proces nagrzewania, a gdy płytki będą nagrzane do temperatury roboczej, to urządzenie również Cię o tym powiadomi. Nienagrzewający uchwyt pozwoli na obsługę urządzenia dla wielu kanapek opiekanych jedna po drugiej, a gumowe nóżki stabilnie utrzymują opiekacz w jednym miejscu.

W razie przegrzania się urządzenia zadziała wyłącznik bezpieczeństwa, który je wyłączy, zapobiegając jego przepaleniu. Dla łatwiejszego przechowywania modelu, producent przewidział możliwość ustawienia go w pozycji pionowej, a także schowanie kabla elektrycznego we wnętrzu. Użytkownicy zwrócili uwagę na to, że urządzenie się szybko nagrzewa i ma lampki sygnalizujące stan gotowości do pracy, co wpływa na łatwiejsze użytkowanie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status