Najlepszy opiekacz do kanapek Bosch

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaki opiekacz do kanapek Bosch wybrać?

 

Opiekacz do kanapek to sprzęt bardzo przydatny w każdej kuchni. Dzięki niemu przygotujemy smaczną przekąskę na ciepło w bardzo krótkim czasie. Cała rodzina z pewnością polubi chrupiące kanapki, które smakują tak samo dobrze podane ciepłe, jak i nieco chłodniejsze. Chcąc pomóc Ci w zakupie odpowiedniego urządzenia przygotowaliśmy krótki poradnik. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniego opiekacza.

Marka Bosch od lat pracuje w celu maksymalnego usprawnienia prac wykonywanych w domu. Tworząc urządzenia wykorzystujące nowoczesne technologie pozwala nam żyć wygodniej. To firma dbająca o klienta oraz tworząca urządzenia praktyczne i dobre jakościowo, W jej portfolio znajdują się nie tylko opiekacze, ale też roboty kuchenne, sokowirówki itp.

Jedną z najważniejszych rzeczy, której powinniśmy się przyjrzeć jest obudowa opiekacza. Musi ona być na tyle masywna, aby dobrze dociskać kanapki z dodatkami. Ponadto dobrze, aby była odporna na uszkodzenia. Wygląd, odporność na wysokie temperatury oraz łatwe mycie to również ważne czynniki.

Najlepsze opiekacze do kanapek Bosch mają nieprzywierające powłoki, które również nie ścierają się pod wpływem podważania kanapek różnymi akcesoriami kuchennymi (najlepiej używać do tego celu drewnianej łopatki). Największą popularnością cieszą się powłoki teflonowe, ale na rynku pojawiają się stopniowo również ceramiczne lub stalowe.

Rączka opiekacza musi być co najmniej tak solidna, jak obudowa. Powinna być wykonana z materiału termoizolacyjnego, który uniemożliwi poparzenie dłoni. Jako jeden z najczęściej dotykanych elementów opiekacza, jest również najbardziej narażona na wszelkie zabrudzenia, tak więc jej mycie powinno być łatwe i szybkie.

W lokalach gastronomicznych najlepiej sprawdzą się urządzenia o mocy ponad 1000 W. Do użytku domowego, wystarczająca będzie moc rzędu 700 W – 800 W. Dobrze, jeśli sprzęt ma wbudowaną opcję regulacji intensywności opiekania.

Najlepszy opiekacz do kanapek Bosch w 2020 to również urządzenie, które za pomocą kontrolek informuje użytkowników o podłączaniu do prądu. Najwygodniej dla osoby obsługującej opiekacz byłoby, gdyby kontrolka informowała również o gotowości do pracy lub zakończeniu opiekania kanapki.

Na rynku coraz więcej opiekaczy ma kilka dodatkowych funkcji (automatyczne wyłączanie czy Timer) lub wymienne płytki, dzięki którym przygotujemy dania z grilla lub gofry. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które muszą oszczędzać miejsce w szafkach – w jednym urządzeniu, dzięki wymiennym płytkom mamy trzy różne sprzęty.

 

 

Opiekacze do kanapek Bosch – ranking

 

 

Bosch TFB 4402V 

 

Model opiekacza marki Bosch – TFB 4402V jest rodzajem grilla elektrycznego, z pomocą którego przygotujesz nie tylko chrupiące kanapki, ale również mięso i warzywa, zupełnie jak latem na działce.

Płyty tego grilla stołowego zostały wykonane z aluminiowego odlewu, który został pokryty nieprzywierającą powłoką. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest również elastyczny zawias, dzięki któremu uda się równomiernie przypiec potrawy różnej grubości.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również wskaźnik świetlny, który informuje o stanie gotowości urządzenia. Po osiągnięciu żądanej temperatury lampka gaśnie. Kolejną zaletą urządzenia jest jego nachylony ruszt oraz rynienki odprowadzające tłuszcz z potraw. Produkt ma nienagrzewające się rączki, dzięki czemu bezpiecznie możemy go otwierać i zamykać. Jego moc to 1800 W, przez co idealnie sprawdzi się w lokalach gastronomicznych.

Opiekacz do kanapek Bosch w dobrej cenie zapewnia solidność oraz długoletnie, bezawaryjne działanie. Tym razem również ta reguła została potwierdzona. W opiekaczu można jednorazowo przygotować kilka kanapek lub szaszłyków, jest więc to dobre rozwiązanie dla osób prowadzących punkt gastronomiczny oraz dla dużych rodzin. Dzięki nieprzywierającym powłokom nic się nie przypala, a po skończonej pracy grill można bardzo łatwo i szybko umyć. Urządzenie nagrzewa się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać na posiłek.

 

 

 

 

Bosch TFB4431V

 

Opiekacz Bosch TFB4431V to propozycja, która sprawdzi się w lokalach gastronomicznych oraz prywatnych domach wówczas, gdy trzeba będzie przygotować jednocześnie kilka sztuk kanapek lub steków.

Urządzenie zostało wyposażone w nieprzywierające powłoki, co jest szczególnie ważne przy użytkowaniu go nie tylko w celu podgrzania kanapek. Równie dobrze z użyciem opiekacza możemy przyrządzić szaszłyki, steki, czy po prostu przypiec warzywa. Rączki urządzenia nie nagrzewają się, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na bolesne oparzenia. Możemy bez ryzyka doglądać przygotowywanych potraw.

Moc urządzenia to 2000 W, dlatego czas przygotowania potraw jest bardzo krótki. Dzięki elastycznym zawiasom nie musimy zbytnio martwić się grubością przygotowywanych dań. Co ciekawe, producent wyposażył urządzenie w dwie płaszczyzny grillowania – gładką i karbowaną.

Osoby użytkujące to praktyczne urządzenie cenią je bardzo nie tylko za wszechstronność w możliwościach przygotowania potraw, ale również za możliwość mycia w zmywarce zdejmowanych płyt. Dużym ułatwieniem w przygotowywaniu potraw jest wskaźnik gotowości informujący o odpowiedniej temperaturze urządzenia. To również znacznie usprawnia pracę ze sprzętem. Kupujący uważają za dobre rozwiązanie oddzielną kontrolę temperatury dla górnej i dolnej płyty pozwalającą łatwiej kontrolować smażenie potraw, które dzięki odpowiednio dostosowanym temperaturom, nie przypalają się. To urządzenie jest warte swojej ceny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status