Najlepszy okap wyspowy Amica

Ostatnio aktualizowane: 07.04.20

 

Jaki okap wyspowy Amica wybrać?

 

Każdy, kto codziennie gotuje w domu wie, jak potrzebny jest okap. Urządzenie to uniemożliwia różnego rodzaju zapachom przedostanie się z kuchni do innych pomieszczeń w mieszkaniu. Powietrze jest czystsze, a my nie musimy obawiać się, że nasze ubrania i meble z czasem będą pachnieć jedzeniem. Poza tym dobre sprzęty wychwytują tłuszcz, który trudno jest usunąć. Nowoczesne produkty tego typu posiadają wiele różnych funkcji, wykonane są z różnych materiałów oraz mają inną wydajność. Jaki z nich jest najlepszy? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w tym krótkim poradniku, na końcu którego opisaliśmy trzy  najlepsze okapy wyspowe Amica.

 

 

Dlaczego właśnie Amica? Głównie ze względu na to, że  jest jednym z najpopularniejszych producentów sprzęt gospodarstwa domowego w Polsce. Produkty Amici charakteryzują się ciekawym designem i funkcjonalnością. Jest to firma, która wciąż pozostaje liderem na polskim rynku, pomimo silnej konkurencji z zagranicy. Co więcej, nie tylko polscy konsumenci wybierają sprzęty Amici. Firma ta zyskała popularność w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz całej Skandynawii.

Pierwszym aspektem, który powinien zostać poruszony przed zakupem okapu wyspowego jest wydajność. Parametr ten informuje nas, ile powietrza zostaje przefiltrowane przez dany model w ciągu jednej godziny. Wydajność może wynosić od 180 m3/h do 800 m3/h. Odpowiednią wartość można wyliczyć biorąc pod uwagę wysokość oraz powierzchnię naszej kuchni, czyli wyliczając kubakturę.

Kolejna sprawa to szerokość sprzętu. Musimy pamiętać, że nie powinien być on dużo szerszy od płyty grzejnej. Najlepszy okap wyspowy Amica w 2020 roku to taki, który ma takie same wymiary jak płyta grzejna znajdująca się pod nim lub jest nieco większy. Ta zasada nie dotyczy jednak typu cylindrycznego, który zawsze jest większy od kuchenki Zwróć także uwagę na system obsługi, aby był intuicyjny, a przyciski czy suwaki umieszczone w odpowiednim miejscu. Unikniesz w ten sposób problemów z uruchamianiem sprzętu..

Nie zapomnijmy również o designie. Okap jest elementem, który zajmuje dość dużo miejsca w pomieszczeniu. Zadbajmy zatem, aby pasował do stylistyki naszej kuchni. Najpopularniejsze są okapy stalowe, które mają zazwyczaj typowy metaliczny odcień. Możemy jednak wybrać model, który został zabarwiony na niestandardowe kolory lub kształty. Musimy jednak pamiętać, że nie są one zbyt popularne, a zatem są droższe niż standardowy sprzęt.

 

 

Okapy wyspowe Amica – Ranking

 

 

Amica OWS 952T

 

Amica OWS 952T to okap wyspowy typu T-line. Oznacza to, że jego kształt przypomina dużą literę T. Produkt ten został wyposażony w specjalną powłokę o nazwie I-touch free. Dzięki temu po dotknięciu urządzenia nie pozostawiamy na nim nieestetycznych odcisków palców. Dlatego też nie musimy za każdym razem go przecierać.

Sprzęt ten możemy łatwo obsługiwać. Do zestawu został dołączony pilot, który umożliwia nam zdalne sterowanie. Produkt posiada w swoim wyposażeniu oświetlenie diodowe. Wykorzystuje ono mniej energii elektrycznej niż klasyczne oświetlenie, a oprócz tego pięknie się prezentuje.

Atutem Amica OWS 952T jest stosunkowo cicha praca. Maksymalny hałas emitowany przez sprzęt to 55 dB. Dodatkowo, możemy sami zdecydować, z jaką siłą ma działać wentylator. Umożliwi nam to 5 stopniowy zakres regulacji. Użytkownicy cenią ten produkt za nowoczesne technologie oraz bezawaryjność.

 

 

 

 

Amica OWS451O

 

Produktem, na który warto zwrócić uwagę jest Amica OWS451O. Jest to okap wyspowy o nietypowym kształcie tuby. Ma on wiele ciekawych funkcji, które sprawią, że korzystanie z niego będzie bardzo łatwe. Jedną z nich jest wskaźnik nasycenia filtrów. Na wyświetlaczu pokaże nam się specjalny znaczek, który powiadomi nas o tym, że powinniśmy wymienić stary filtr na nowy. Co więcej, okap ten wyposażony jest w filtr aluminiowy, który jest odporny na korozję i z powodzeniem zatrzymuje tłuszcz. Warto podkreślić, że jest to element, który można myć w zmywarce.

Kolejną użyteczną funkcją jest czasowe wyłączenie. Sami możemy ustalić czas, po jakim okap ma się wyłączyć. Nie musimy zatem pamiętać o nim po gotowaniu – możemy po prostu zająć się posiłkiem, a urządzenie samo oczyści powietrze z niechcianych zapachów. Nie zauważymy także pracy okapu – poziom hałasu wynosi jedynie 45 dB.

Amica OWS451O wyposażona jest w oświetlenie – diody LED, które nie męczą oczu. Produkt ten jest ceniony przez konsumentów za ciekawy design oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Amica OWC952G

 

Jedną z ciekawszych pozycji w naszym zestawieniu jest Amica OWC952G. Jest to innowacyjny okap wyspowy, który wyposażony został w sensor zapachu. Od teraz urządzenie jest w stanie samo wyczuć zapachy w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Kiedy sensor wyczuje parę oraz nieprzyjemne zapachy, to automatycznie włączy sprzęt i rozpocznie oczyszczanie powietrza. Oprócz tego, sam ustawi moc oraz zakończy pracę.

Do zestawu wraz z urządzeniem został dołączony pilot. Możemy więc z daleka sterować naszym okapem. Co więcej, ma on panel sensoryczny. Oznacza to, że nie będziemy musieli już więcej przejmować się brudem, który utknął pomiędzy guzikami pilota.

Urządzenie to zostało wyposażone w wyświetlacz LED. Poda on nam informacje na temat wymiany filtra i poziom pracy wentylatora. Konsumenci uznali, że jest to solidny okap wyspowy Amica w dobrej cenie. Szczególnie cenią jego nowoczesne technologie, które ułatwiają jego obsługę.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status