Najlepszy okap teleskopowy Samsung

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Jaki jest najlepszy okap teleskopowy Samsung  w 2020 roku?

 

Okap to urządzenie, które jest niezbędne w kuchni. Zwłaszcza jeśli kuchnia, którą posiadamy jest bardzo mała lub gdy kuchnia jest połączona z salonem. Dobrej jakości sprzęt pozwoli nie tylko usunąć opary, które tworzą się w trakcie gotowania. Takie urządzenie powoduje także, że będziemy mieli mniej sprzątania, gdyż wyłapuje on z powietrza drobinki tłuszczu, które w przeciwnym wypadku osiadałyby na naszych meblach. Problem pojawia się, gdy musimy dobrać odpowiedni sprzęt. Wybierając okap musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów. W przeciwnym razie nowo zakupiony sprzęt może nie spełniać dobrze swojego zadania.

By okap dobrze filtrował powietrze musimy przede wszystkim dobrać jego wydajność do kubatury naszego pomieszczenia. Zakłada się, że okap, który będzie w stanie dobrze oczyścić powietrze w kuchni powinien mieć wydajność równą sześciokrotnej pojemności kuchni.

Okapy pracują albo w trybie wyciągu, albo pochłaniacza. Ten pierwszy tryb charakteryzuje się tym, że powietrze zebrane przez urządzenie jest wyprowadzane poza pomieszczenie poprzez kanał wentylacyjny. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, jednak dla osób mieszkających w blokach często jest niemożliwe. Dlatego też producenci oferują okapy pracujące w trybie pochłaniacza. W tym przypadku powietrze zostaje w pomieszczeniu, jednak urządzenie je „przetwarza” tak, by było ono czyste. W okapach działających w trybie pochłaniacza bardzo ważne są filtry, gdyż to dzięki nim sprzęt jest w stanie oczyścić powietrze. Podstawą jest filtr przeciwtłuszczowy, który zwykle wykonany jest z aluminium. Dobrze jest, by okap był także wyposażony w filtr węglowy. Jest on odpowiedzialny za usuwanie nieprzyjemnych zapachów, które pozostają po gotowaniu.

Przed zakupem urządzenia musimy się też zastanowić, jaki typ okapu będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Najczęściej spotykane są modele: przyścienne nazywane także kominowymi, ponieważ wyglądem przypominają one właśnie komin, wyspowe, które są montowane wyłącznie do sufitu oraz okapy teleskopowe i podszafkowe. W sprzedaży znajdziemy też kombinację tych wariantów, np. często możemy spotkać podszafkowe okapy teleskopowe. Są to urządzenia bardzo dyskretne, gdyż większość sprzętu jest schowana w szafce, a widoczna jest tylko mała jego część, gdzie znajduje się wentylator pochłaniający opary. Jeśli szukasz właśnie takiego urządzenia to poniżej prezentujemy okap Samsung HB6247SX. Może po przeczytaniu krótkiego opisu okaże się, że jest to sprzęt dla Ciebie.

 

 

Samsung HB6247SX 

Najważniejsze zalety

Samsung HB6247SX bardzo ładnie się prezentuje. Jest to zasługą ramy wykonanej ze stali nierdzewnej. Taki minimalistyczny design idealnie się sprawdzi w kuchni w stylu nowoczesnym. Ponieważ jest to model podszafkowy, to nie rzuca się on w oczy po zamontowaniu w kuchni. Natomiast wykonanie ze stali nierdzewnej dodatkowo powoduje to, że urządzenie bardzo łatwo się czyści.

Obsługa urządzenia jest niebywale prosta. By uruchomić okap wystarczy wysunąć przednią jego część. Urządzenie posiada trzy stopnie prędkości pracy. Odpowiednią prędkość możemy dobrać za pomocą przycisków sterowania.

 

Najważniejsze wady

Użytkownicy, którzy zakupili ten produkt podają, że na wyższych prędkościach okap jest głośny, jednak odczucia tego typu parametrów są bardzo indywidualne. Producent podaje, że głośność sprzętu wynosi 47 dB.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Samsung HB6247SX ma wymiary 389 x 670 x 404 mm natomiast jego waga brutto wynosi   11,7 kg. Prezentowany okap należy do klasy energetycznej D. Użytkownik ma do dyspozycji 3 stopnie prędkości. Prędkość reguluje się za pomocą przycisków, z kolei urządzenie uruchamia się poprzez wysunięcie przedniego panelu. Dodatkowo znajdziemy tutaj oświetlenie w postaci dwóch halogenowych żarówek o mocy 20 W każda.

 

 

Maksymalny hałas generowany przez ten okap teleskopowy, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wynosi 47 dBA. (Dla porównania hałas generowany przez przeciętny odkurzacz to około 60 dB, a ruch uliczny wytwarza hałas na poziomie 90 dB.) Natomiast maksymalna wydajność urządzenia to 470 m3/h. Oznacza ona, że okap jest w stanie w ciągu godziny przefiltrować 470 m3 powietrza. Jest to bardzo ważny parametr, który powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze sprzętu do własnej kuchni. Jeśli dobierzemy za słabe urządzenie to nie spełni ono swojego zadania i nie przefiltruje odpowiednio powietrza.

 

Bardzo ważne w każdym okapie są filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia z powietrza. Dzięki nim nie osadzają się na szafkach drobinki tłuszczu, a i my sami możemy swobodniej oddychać. Ponadto dobrej jakości filtry usuwają wszystkie zapachy jedzenia. Samsung HB6247SX został wyposażony przez producenta w filtr aluminiowy, który usuwa zanieczyszczenia oraz filtr węglowy odpowiedzialny za usuwanie brzydkich zapachów.

 

Jeśli interesuje Cię dobry i tani okap teleskopowy Samsung to model Samsung HB6247SX powinien przypaść  Ci do gustu. Jak wskazują jego użytkownicy w swoich opiniach okap pracuje bez zarzutu. Dodatkowo przekazują, że produkt pięknie się prezentuje i łatwo obsługuje. Natomiast męska część konsumentów informuje, że by zamontować urządzenie nie trzeba szukać fachowca. Dołączona do sprzętu instrukcja montażu w prosty sposób tłumaczy, jak wykonać instalację. Dodatkowo wszystkie elementy potrzebne do montażu są dołączone do produktu.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status