fbpx

Najlepszy okap teleskopowy Amica

Ostatnio aktualizowane: 18.07.19

 

Jaki okap teleskopowy Amica wybrać?

 

W czasie gotowania z naszych potraw wydzielają się różne zapachy, które niestety przez długi czas utrzymują się w powietrzu w kuchni. Naturalnie, możemy otworzyć okno, ale usunięcie nieprzyjemnych aromatów, szczególnie spalenizny, może długo potrwać. Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w odpowiedni okap, który pozwoli zneutralizować takie aromaty. Jeśli jednak nie wiesz, jak dokonać zakupu, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Znajdziesz w nim bowiem wiele przydatnych porad oraz dowiesz się, jakie powinny być najlepsze okapy teleskopowe Amica. Do tego przygotowaliśmy niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy ciekawe modele tej marki.

Amica jest polską marką, która trudni się produkcją sprzętów gospodarstwa domowego. W asortymencie producenta znajduje się wiele produktów, takich jak lodówki lub kuchenki. Warto dodać, że wszystkie modele powstały przy użyciu najnowszych technologii i są energooszczędne.

Sprzęty teleskopowe cechują się niewielkimi gabarytami, dlatego są głównie wykorzystywane w niewielkich kuchniach. Jednak mimo małych rozmiarów, najlepszy okap teleskopowy Amica w 2019 roku musi cechować się wydajnością. Tylko wtedy będziesz w stanie pozbyć się wszystkich niechcianych zapachów. Aby zakupić odpowiedni sprzęt, musisz dokładnie obliczyć powierzchnię swojej kuchni, a następnie porównać uzyskaną wartość z danymi interesującego Cię modelu.

Warto również zaznajomić się ze stopniami pracy, które ułatwią funkcjonowanie maszyny. Im większy jest zakres naszej maszyny, tym efektywniejsza jest jej praca. Dlatego jeśli możesz wybierać między produktem o 2 trybach a 8, wybierz ten większy. Równocześnie musisz pamiętać, że zbyt skomplikowany sprzęt nie będzie mógł być obsługiwany przez osoby starsze.

Naturalnie okap nie działa przez cały czas, jednak warto zakupić model, który cechuje się cichą pracą. Dzięki temu nie będziemy przeszkadzać reszcie domowników. Wartość hałasu waha się między 35 dB a 80 dB, naturalnie im parametr ten jest mniejszy, tym lepiej dla nas.

Warto również zainwestować w maszynę, która posiada oświetlenie. Pomoże to nam w podświetleniu płyty grzewczej, co ułatwi gotowanie. Na rynku dostępne są sprzęty, w których samodzielnie musimy uruchomić lampę oraz takie, gdzie wraz z włączeniem okapu uruchamia się cała aparatura.

 

 

Okapy teleskopowe Amica – ranking

 

 

Amica OTS625I

 

Poszukując dobrej jakości okapu teleskopowego, polecamy zainteresowanie się Amica OTS625I. Jest to elegancki model przeznaczony do zabudowy, który dodatkowo ma opcję podświetlenia płyty, co na pewno ułatwi gotowanie.

Prezentowany sprzęt należy podłączyć do kanału wentylacyjnego, aby funkcjonował poprawnie. Dzięki temu zebrane znad kuchenki powietrze zostanie wydmuchane na zewnątrz. Praca modelu jest bardzo wydajna, więc poradzi sobie nawet z kuchnią o dużych wymiarach. Poziom głośności w tym sprzęcie nie przekracza 59 dB, zatem w czasie pracy nie będzie przeszkadzał ani Tobie, ani reszcie domowników. Szerokość modelu nie przekracza 60 cm, zatem na pewno znajdziesz dla niego miejsce w swojej kuchni.

W wielu opiniach pojawiła się informacja, że prezentowany model to bardzo wydajna maszyna, która okazuje się niezbędna w każdym domu. W bardzo krótkim czasie zostaną usunięte nieprzyjemne zapachy, które powstały w wyniku spalenia dania. Równocześnie, sprzęt cechuje się eleganckim wyglądem, który będzie pasować zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych urządzonych w stylu tradycyjnym.

 

 

 

 

Amica OTS615W

 

Jeśli aktualnie remontujesz swoją kuchnię i poszukujesz wysokiej jakości okapu o niewielkich gabarytach, to polecamy Ci zainwestowanie w model Amica OTS615W. Sprzęt ten odznacza się eleganckim wyglądem i białym kolorem, zatem wpasuje się do każdego rodzaju wnętrza.

Dużą zaletą prezentowanego modelu jest to, że poziom hałasu nie przekracza 50 dB. Sprawia to, że maszyna nie przeszkadza nam w codziennych czynnościach. Halogenowe oświetlenie jest bardzo wygodne i pozwala dokładnie obserwować płytę. Co więcej, sprzęt posiada specjalny filtr tłuszczu, który oddziela ten składnik od pozostałych oparów. Dodatkowo, okap wykonano z materiału odpornego na korozję, który bardzo prosto jest wyczyścić. Udogodnieniem jest również trzystopniowy silnik. Poza tym w urządzeniu znajdują się aż 2 filtry, które gwarantują wydajną pracę nawet w dużych pomieszczeniach.

Wielu użytkowników doceniło prostą obsługę, która odbywa się przy pomocy przełącznika kołyskowego. Dodatkowo ten elegancki okap teleskopowy Amica w dobrej cenie został wykonany z dobrej jakości materiałów, zatem będzie się dobrze prezentował przez długi czas.

 

 

 

 

Amica OTC614BG

 

Jeśli planujesz na nowo urządzić swoją kuchnię w nowoczesnym stylu, to polecamy Ci zakup Amica OTC614BG. Jest to bardzo eleganckie urządzenie, które jest dedykowane do zabudowy. Opisywany model ma szerokość 60 cm, zatem dobrze się spisze w każdej kuchni.

Prezentowana maszyna posiada sterowanie sensoryczne, które jest bardzo intuicyjne. Objawia się to tym, że zaraz po wysunięciu okapu, aparatura uruchamia się. Sprawia to, że nawet osoby starsze bez problemu będą użytkowały sprzęt. Warto dodać, że możemy zaprogramować model tak, aby po upływie danego czasu sam się wyłączył. Poza tym poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 49 dB, zatem urządzenie nie będzie przeszkadzało domownikom w codziennych czynnościach. Dużym udogodnieniem jest oświetlenie halogenowe, które będzie oświetlało nam płytę.

Liczna grupa konsumentów doceniła czterostopniowy silnik, który bez trudu uregulujemy, tak by pasował naszym potrzebom. Poza tym użytkownikom bardzo przypadł do gusty filtr tłuszczowy, który oddziela tę substancję od zwykłych zanieczyszczeń.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status