Najlepszy okap teleskopowy 60 cm

Ostatnio aktualizowane: 27.09.20

 

Jaki okap teleskopowy 60 cm wybrać?

 

Dziś zajmiemy się okapami teleskopowymi o szerokości 60 cm. Jest to najchętniej wykorzystywany rozmiar takiego okapu, dlatego zasługuje na oddzielne omówienie.  Poniżej opisu znajdziesz ranking kilku okapów z, wśród których być może znajdziesz Najlepszy okap teleskopowy o szerokości 60 cm w 2020 roku.

Okapy teleskopowe są popularne ze względu na oszczędność miejsca przy ich zastosowaniu i mogą być wykorzystywane, jako wyciąg, bądź pochłaniacz. Modele z pochłaniaczem wymagają regularnej wymiany filtrów.

Aby dobrać odpowiednią wydajność okapu trzeba poznać kubaturę kuchni. Gdy mamy wynik (pomnożone przez siebie długość, szerokość i wysokość kuchni) mnożymy go przez liczbę 6, a potem przez 12. Pierwsza wartość będzie oznaczała minimalną, potrzebną Ci wydajność, a drugi wynik to maksymalna wydajność, jaką będziesz potrzebował. Wydajność określa się w m3/h i znaczy to, ile metrów sześciennych powietrza okap może przefiltrować w ciągu godziny. Różna wydajność okapu wynika również z ilości posiadanych przez niego biegów, czyli prędkości pracy. Różne okapy w rozmaitą ilość biegów są wyposażone. Jedne okapy teleskopowe o wymiarze 60 cm w dobrej cenie  mają tylko dwie prędkości pracy, inne mogą mieć na przykład osiem. Sterowanie odbywa się, w zależności od modelu, albo przyciskami, pokrętłami czy suwakami. Ustawienie odpowiedniej prędkości pracy wentylatora okapu pozwala też na dopasowanie do aktualnych potrzeb w kuchni.

Hałas to ważna sprawa przy okapie, gdy jest za duży po prostu przestajemy okapu używać. Praca okapu, w zależności od modelu może być w granicach 35 do 70 dB. Warto wybierać sprzęt, który nie przekracza wartości 50 – 55 dB, na najwyższym biegu, bo wyższe wartości mogą być uciążliwe dla użytkowników.

Do przydatnych funkcji w okapie należy oświetlenie, w modelach teleskopowych zwykle włącza się ono poprzez wysunięcie szuflady. Funkcja ta pozwala na pracę wieczorem z dobrze oświetloną kuchenką.

Niektóre modele mają czujnik czyszczenia, który informuje użytkownika o potrzebie czyszczenia filtrów, taką funkcję mają okapy z górnej półki. Również ten segment posiada wyłącznik czasowy. Po skończeniu gotowania nastawiasz okap, za jaki czas ma się wyłączyć. Również w sensor zapachu są wyposażone lepsze modele okapów. Sensor taki uruchamia okap automatycznie po wykryciu kuchennych oparów.

 

 

Okapy teleskopowe 60 cm – Ranking

 

 

Amica OTS625I 

 

Okap Amica OTS625I, o wymiarach 60 x 17,4- x 32,5 cm posiada dwa silniki, które pozwalają na szybką i skuteczną pracę i oczyszczanie powietrza kuchennego. Silniki te pracują w skokowej, trzystopniowej, regulacji. Wyboru użytkownik dokonuje za pomocą mechanicznych ustawień. Maksymalna jego wydajność to 352 m3/h. Oznacza to, że poradzi sobie z filtracją powietrza w kuchni o wymiarach 10 x 12 m.

Amica OTS625I może pracować zarówno jako wyciąg, oraz jako pochłaniacz. Model ten jest wyposażony w filtr przeciwtłuszczowy , który oddziela tłuszcz od oparów. Dzięki temu filtrowi tłuszcz nie osadza się na meblach, a filtr węglowy nie jest zapychany przez tłuszcz. Filtr przeciwtłuszczowy został wykonany z aluminium, przystosowanego do wielokrotnego czyszczenia. Okap użytkownik uruchamia poprzez wyciągnięcie szuflady, tym samym uruchamia się również oświetlenie okapu wyposażone w 2 żarówki halogenowe o mocy 28 W.

Poziom hałasu na najwyższym biegu to 63 dB. Użytkownikom podoba się w tym okapie prosta, wygodna konstrukcja, estetyka wykonania ze stali nierdzewnej i łatwy montaż.

 

 

 

 

Ciarko SL-S 3B 60

 

Okap teleskopowy, podszafkowy o szerokości 60 cm to Ciarko SL-S 60. Pełne wymiary okapu to  60 x 48 x 31 cm. Jest on wyposażony w 1 silnik i sterowanie prędkością pracy w zakresie dwóch poziomów, metodą mechaniczną za pomocą suwaka. Model ten dobrze się sprawdza w pracy, jako wyciąg, jak i pochłaniacz. Dwa aluminiowe filtry odtłuszczające mogą być myte w zmywarce, co znacznie upraszcza utrzymanie ich w czystości.

Okap ten jest wyposażony w dwa halogenowe punkty świetlne, o łącznej mocy 40 W. Mamy tu również wyłącznik czasowy. Producent podaje, że efektywność pochłaniania zanieczyszczeń jest klasy D i wynosi 74,3%.  

A także, że minimalna ilość przepływu powietrza wynosi 147, a maksymalna 320 m3/h. Natomiast poziom hałasu to 40 dB na pierwszym biegu i 54 dB na drugim. Użytkownicy uważają, że model ten jest atrakcyjny cenowo, a w trakcie użytkowania nie ma żadnych kłopotów, również łatwo się go czyści.

 

 

 

 

Beko HNT62210B

 

Elegancki, podszafkowy okap w czarnym kolorze to model Beko HNT62210B. Jego wymiary to wysokość 17,5 cm, szerokość 60 cm, oraz głębokość 31,4 – 43,3 cm. Model ten może pracować, jako pochłaniacz, a także wyciąg, gdzie średnica rury wylotu powietrza wynosi 12 cm. Ten elegancki okap pasujący do nowoczesnych wystrojów kuchni, jest sterowany przełącznikiem i posiada trzy prędkości wentylatora.

Producent podaje, że wydajność tego modelu wynosi 244 m3/h i ma on wydajność energetyczną klasy D, jego całkowity pobór energii wynosi 116 W. Urządzenie to zostało również zaopatrzone w oświetlenie LED-owe, na które składają się trzy żarówki o mocy 3 W. Mamy tu również łatwy do czyszczenia filtr przeciwtłuszczowy, chroniący przed osiadaniem tłuszczu na meblach kuchennych.

Gdy użytkownik kupuje ten model do użytku jako wyciąg, to obok filtra przeciwtłuszczowego, musi on posiadać filtr węglowy. Producent w opisie nie podaje, czy wyposaża swój model w ten rodzaj filtru. Poziom hałasu natomiast wynosi tu 60 dB. Użytkownikom natomiast najbardziej przypadł do gustu kolor okapu, a także dobre i oszczędne oświetlenie LED.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status