Najlepszy okap kuchenny retro

Ostatnio aktualizowane: 04.04.20

 

Okapy kuchenne retro – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki okap kuchenny retro wybrać?

 

Okap kuchenny to niezbędny element wyposażenia kuchni. Urządzenie odprowadza lub oczyszcza opary, które powstają w czasie gotowania. Ratuje ono przed długotrwale unoszącym się w powietrzu, przykrym zapachem, gęstymi kłębami dymu i nadmiarem krążącego tłuszczu.

 

 

Ze względu na stale rosnącą popularność tego typu sprzętu, na rynku pojawia się coraz więcej różnych modeli. Z roku na rok są one ulepszane przez producentów, którzy zmieniają ich elementy, poszerzając je o zastosowanie nowych technologii. Zmienia się nie tylko jakość ich pracy, ale również design – tak, aby umożliwić dopasowanie wyglądu urządzenia do wystroju kuchennego pomieszczenia. Nasz poradnik pomoże każdemu, kto chciałby wyposażyć swoje mieszkanie w okap w stylu retro. Specjalnie dla takich osób pokażemy, na jakie jego cechy warto zwracać uwagę, żeby być jak najbardziej zadowolonym z dokonanego wyboru. Najlepszy okap kuchenny retro w 2020 roku to taki, który będzie Ci służyć przez długie lata.

Przy podejmowaniu decyzji należy zastanowić się nad tym, jaki typ okapu nadaje się do posiadanego przez użytkownika pomieszczenia. Istnieją dwa systemy, w których pracują opisywane urządzenia: otwarty i zamknięty. Jeśli planujesz podłączenie swojego nabytku do systemu otwartego – poprzez połączenie z wentylacją – wybierz wyciąg. Jeśli nie masz takiej możliwości lub nie chcesz tego robić – postaw na pochłaniacz.

Warto poświęcić chwilę sprawdzeniu, z jakiego rodzaju filtrów korzysta dany produkt – od nich zależy jakość i wydajność jego pracy. Najczęstszym rozwiązaniem w okapach retro są filtry wykonane z metalowych tworzyw, w tym trwałego aluminium. Tego typu urządzenia często zdobione są elementami wykonywanymi z drewna. Jeśli naprawdę chcesz dopasować wybrany przez siebie model do potrzeb pomieszczenia zwróć uwagę na kolor drewna, którym zostało zabudowane.  Zwróć uwagę na wymiary produktu tak, żeby po zamontowaniu znajdował się w odpowiedniej odległości od kuchenki.

Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie modeli retro różnych marek, które zgodnie z opiniami konsumentów określane są jako najlepsze okapy kuchenne retro.

 

 

Okapy kuchenne retro – ranking

 

 

Akpo WK-4 Rustica Nova 60

 

Okap Rustica Nova to połączenie funkcjonalności i dobrego stylu. Nadaje się do zamontowania w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, w jakim systemie ma docelowo pracować. Pełni rolę zarówno pochłaniacza, jak i wyciągu – tylko od użytkownika zależy, do której z nich zostanie dostosowany. Pracuje on z wydajnością 297 m3/h.

Model został wyposażony w dwa różnego rodzaju filtry przeciwtłuszczowe – aluminiowy oraz węglowy. Pierwszy z nich zapobiega powstawaniu mało estetycznego, tłustego nalotu na meblach i ścianach. Jest przy tym odporny na korozję oraz wytrzymuje wielokrotne czyszczenie. Te cechy wpływają na długi czas użytkowania okapu. Korzystanie z drugiego filtru wymagane jest jedynie wtedy, kiedy urządzenie spełnia rolę pochłaniacza. Ma on za zadanie neutralizować przykre zapachy.

Sprzęt posiada dwie wysuwane teleskopowo maskownice, dzięki którym maksymalna, osiągana przez niego wysokość wynosi 122 cm. Model stylizowany jest na wzór tradycyjnych, rustykalnych urządzeń. Ma drewnianą, bukową listwę, pozwalającą na dopasowanie go do koloru mebli kuchennych. Ponadto jest to okap kuchenny retro w dobrej cenie, co przyciąga do niego rzeszę konsumentów. Uznają oni, że jako jeden z niewielu łączy jakość z atrakcyjnymi kosztami zakupu.

 

 

 

 

Teka DOS 60

 

Firma Teka stworzyła dobry i wygodny, przyścienny okap. Opisywany model ma klasyczny kształt i wzór, które pozwalają mu dopasować się do różnego typu wystroju pomieszczeń. Całości dopełniają estetyczny, beżowy kolor oraz eleganckie wykończenia w barwie mosiądzu.

W urządzeniu zastosowano wiele technologii, które zwiększają komfort i prostotę jego obsługi. Wyposażono go w system elektronicznego sterowania przyciskami, dzięki któremu łatwo można dobrać tryb jego pracy. Użytkownik może ustawić jedną z trzech dostępnych prędkości turbiny, dostosowując ją do poziomu intensywności produkowanych oparów. Model oczyści z nich powietrze z maksymalną wydajnością 800 m3/h. Gotowanie stanie się łatwiejsze również dzięki halogenowemu oświetleniu o mocy 20 W (urządzenie ma dwie żarówki) doświetlającemu powierzchnię kuchni. Ważna jest również opcja recyrkulacji, przez którą działanie urządzenia stanie się jeszcze bardziej efektywne.

Okap wyposażono w solidne, metalowe filtry, które zapobiegają powstawaniu tłustego osadu na znajdujących się blisko kuchni meblach. Są one przy tym wytrzymałe i odporne na rdzewienie. W razie zabrudzeń można je bez problemu wyczyścić, dlatego też nie ma konieczności ich ciągłego wymieniania. To właśnie ze względu na funkcjonalność i wygodę użytkowania konsumenci dobrze wypowiadają się o okapie.

 

 

 

 

VDB Retro Royal 60

 

VDB Retro Royal V został stworzony z myślą o osobach, które poszukują urządzenia odpowiedniego dla kuchni dekorowanej w stylu retro. Model wyróżnia wyprodukowana z naturalnego drewna listwa, która dla lepszego efektu została wygięta w kształt łuku. Nadaje mu to wyjątkowy wygląd, który zaskoczy niejednego miłośnika klasycznego wystroju.

Funkcjonalność produktu zapewnia możliwość pracy w dwóch różnych trybach – jako wyciąg lub pochłaniacz. Użytkownik sam może wybrać, który z nich będzie lepiej dostosowany do danego pomieszczenia. By wybór pomiędzy dostępnymi trybami był możliwy, producent wyposażył urządzenie w dwa odmienne rodzaje filtrów. Wysokiej jakości filtry aluminiowe nadają się do wielokrotnego użytku. Oczyszczają powietrze z tłuszczu i zwiększają komfort przygotowywania posiłków. Można je myć ręcznie lub w zmywarce. Kasetonowe filtry węglowe montuje się samodzielnie w momencie, kiedy korzysta się z okapu jako pochłaniacza. W innym wypadku nie ma konieczności dokonywania ich zakupu, dzięki czemu można trochę zaoszczędzić.

Opisywany model cieszy się dobrymi opiniami użytkowników, którzy stwierdzają, że świetnie działa i do tego stanowi ozdobę kuchennego pomieszczenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status