fbpx

Najlepszy okap kuchenny kominowy

Ostatnio aktualizowane: 14.10.19

 

Okapy kuchenne kominowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Chcesz kupić kominowy okap kuchenny, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Jeśli tak, służymy pomocą. Specjalne dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie tego typu urządzeń. Tworzenie artykułu poprzedziła dokładna analiza tego segmentu rynku. Zapoznaliśmy się z opublikowanymi w Internecie opiniami, co pozwoliło nam stwierdzić, że najlepszym kominowym okapem kuchennym jest Gorenje DVG 600 ZBE. Wspomniany model został wyprodukowany z najlepszych gatunkowo materiałów, dzięki czemu przez długi czas wygląda, jak nowy. Na jego powierzchni nie pojawia się korozja, nie widać też śladów po zarysowaniach. Sporą zaletą sprzętu jest to, że działa on efektywnie. Konsumenci doceniają również łatwy system obsługi. Wiele osób zwraca też uwagę na estetyczne wykonanie i uniwersalny design. Jeśli jednak ten produkt nie do końca Cię przekonuje i chciałbyś poznać nasze pozostałe propozycje, przeczytaj ranking. Znajdziesz w nim opisy innych, ciekawych sprzętów. Na drugim miejscu uplasował się kominowy okap kuchenny Akpo WK-4 Nero. Może on działać w trybie wyciągu lub pochłaniacza.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki okap kuchenny kominowy wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli lubisz gotować, to na pewno dobrze znany jest Ci problem długo utrzymującego się aromatu przygotowanych dań. Niestety, często po usmażeniu ryby lub innych posiłków przez kilka dni w kuchni unosi się nieprzyjemny zapach. Otworzenie okna jest dobrym sposobem pozbycia się go, jednak takie rozwiązanie nie gwarantuje natychmiastowego efektu. Aby szybko zniwelować nieprzyjemne aromaty, dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w okap kuchenny, który szybko absorbuje zapachy powstałe w wyniku gotowania. Wybór takiego urządzenia nie jest jednak prosty. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto poradnik, gdzie zaprezentowaliśmy najważniejsze rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, zawierające najlepsze okapy kuchenne kominowe.

Modele kominowe są na ogół montowane nad kuchenką, co sprawia, że lepiej pochłaniają niechciane zapachy. Długi komin, który występuje w tych sprzętach ma na celu maskowanie rury odprowadzającej zanieczyszczenia do szybu wentylacyjnego. Musisz jednak pamiętać, że zakup okapów kominowych wiąże się z zajęciem znacznej ilości miejsca w Twojej kuchni. Rura przylega bezpośrednio do ściany i ciągnie się aż po sufit. Uniemożliwia to przywieszenia szafek.

Dużą zaletą takich modeli jest ich eleganckie wykończenie i geometryczne kształty. Sprawia to, że wiele osób posiadających nowocześnie zaaranżowane kuchnie decyduje się na ich zakup. Jeśli jednak preferujesz styl vintage lub szukasz okapu do domku letniskowego, to polecamy Ci zakup modeli rustykalnych. Za sprawą swojego designu, wyglądem nawiązują do stylu ludowego.

Warto zastanowić się, czy preferujemy sterowanie elektroniczne czy manualne. Drugi rodzaj, który najczęściej możemy spotkać w domach, uruchamiany jest przy pomocy przycisków i suwaków. Jednak najnowsze modele mają opcję kontroli pracy wywiewu, jak i oświetlenia za pomocą elektronicznego panelu dotykowego.

Jeśli jesteś zainteresowany nowoczesnym rodzajem okapów, warto upewnić się, czy są one wyposażone w wyświetlacz elektroniczny. Pozwoli Ci on na odczytanie danych o aktualnych parametrach pracy urządzenia.

 

 

Okapy kuchenne kominowe – Ranking

 

 

Gorenje DVG 600

 

Model urządzenia Gorenje DVG 600 to najlepszy okap kuchenny kominowy w 2019 roku. Jest to niezwykle eleganckie i innowacyjne urządzenie, które na pewno będzie się dobrze prezentować w nowoczesnej kuchni.

Prezentowany model został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz szkła. Następnie całość została polakierowana, co daje elegancki efekt. Co więcej, czyste linie i spójne, harmonijne kolory sprawiają, że okap staje się ciekawym elementem wystroju.

Prezentowany sprzęt oferuje aż 3 stopnie wentylacji, które pomogą Ci dostosować pracę do aktualnych potrzeb. Warto dodać, że produkt ten został wyposażony w specjalny filtr przeciwtłuszczowy, wykonany z aluminium. Sprawia on, że utrzymanie okapu w czystości jest bardzo proste. W celu wyczyszczenia go, wystarczy umieścić go w zmywarce.

W modelu zastosowano oświetlenie LED, które jest w stanie podświetlić całą powierzchnię kuchenki. Światło jest na tyle intensywne, że nie ma potrzeby używania innych lamp, co pomoże zredukować ilość zużywanego prądu.

Opinie o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na jego zakup ze względu na elegancki wygląd i dużą efektywność pracy.

Kominowy okap kuchenny Gorenje DVG 600 ZBE ma wymiary: szerokość – 59,6 cm, wysokość – 88,9 cm i głębokość – 39,1 cm. Maksymalna wydajność urządzenia to 305 m3/h.

 

Zalety

Filtry: Do zestawu dołączono metalowe filtry przeciwtłuszczowe. Wiele osób potwierdza, że są one solidnie wykonane. Kolejną, istotną zaletą jest to, że elementy te można łatwo wyjąć i umyć. W tym celu możemy skorzystać ze zmywarki, co jest sporym ułatwieniem.

Diody LED: Na uwagę zasługują diody LED, które są umieszczone na obudowie. Bardzo dobrze oświetlają one miejsce pracy, dzięki czemu nawet gotowanie o późnej porze nie stanowi problemu.

Efektywność: Opinie zadowolonych z zakupów konsumentów potwierdzają, że okap działa efektywnie i dobrze pochłania zapachy i unoszącą się podczas gotowania parę.

Prędkość: Użytkownik może swobodnie regulować prędkość pracy urządzenia korzystając w tym celu z umieszczonych na obudowie przycisków. Dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb jest więc łatwym zadaniem.

Design: Gorenje DVG 600 ZBE to okap, który bez wątpienia będzie pasował do każdego wnętrza.

 

Wady

Głośność: Opinie Internautów wskazują, że sprzęt generuje spory hałas w trakcie pracy, co zmniejsza nieco przyjemność płynącą z przyrządzania posiłków.

 

 

 

 

Akpo WK-4 Nero

 

Model Akpo WK-4 Nero to bardzo nowoczesny okap kuchenny kominowy w dobrej cenie. Ze względu na precyzyjne wykończenia, sprzęt ten będzie się bardzo dobrze prezentował w nowoczesnej kuchni.

Sprzęt ten został wykonany ze specjalnej mieszanki stali nierdzewnej oraz szkła. Następnie całość została polakierowana, co przyczyniło się do eleganckiego wyglądu okapu.

Duża efektywność pracy jest zagwarantowana poprzez bardzo wysoką wydajność maksymalną, która wynosi 297 m3 /h.  Sprawia to, że w krótkim czasie pozbędziesz się niechcianych zapachów.  Warto dodać, że w czasie pracy hałas generowany przez maszynę nie przekracza 56 dB, zatem nie będzie przeszkadzać reszcie domowników.

Jedną z kluczowych zalet modelu jest jego filtr przeciwtłuszczowy, który skutecznie powstrzymuje powstawanie tłustych zacieków na ścianach. Aby utrzymać go w czystości, wystarczy raz na jakiś czas wymyć go w zmywarce.

Sprawna pracę gwarantuje trzyskokowa regulacja prędkości, dzięki której bez trudu dopasujesz tryb pracy do natężenia zapachów w Twojej kuchni. Istotną zaletą okapu jest halogenowe oświetlenie, które generuje na tyle mocne światło, że nie ma potrzeby używania dodatkowych lamp. Pomoże Ci to zredukować zużycie prądu. Opinie o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zachwala jego wydajną pracę.

Akpo WK-4 Nero to bardzo dobry kominowy okap kuchenny do 250 zł. Szerokość urządzenia jest równa 50 cm. Maksymalna wydajność wynosi 360 m3/h.

 

Zalety

Cicha praca: Sprzęt generuje hałas na poziomie 48 dB. W przypadku tego typu urządzeń jest to niewiele. Możemy być więc pewni, że okap nie będzie przeszkadzał pozostałym domownikom w wykonywaniu codziennych czynności.

Filtr wielokrotnego użytku: Istotną zaletą jest to, że dołączony do zestawu filtr przeciwtłuszczowy jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Pozwala to zaoszczędzić gotówkę. Musimy tylko pamiętać o tym, aby regularnie czyścić filtr.

Regulowana wysokość komina: Z racji tego, że wysokość komina można dowolnie regulować istnieje możliwość dopasowania okapu do kuchni bez względu na jej wielkość.

Różne tryby pracy: Urządzenie może działać jako wyciąg lub pochłaniacz. W rezultacie model jest uznawany za funkcjonalny sprzęt, który spełnia oczekiwania wymagających konsumentów.

 

Wady

Oświetlenie: Część osób twierdzi, że żarówki nie mają wystarczająco dużej mocy, dlatego nie oświetlają dobrze miejsca pracy.

 

 

 

 

Amica OKC656SW 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez kominowego okapu kuchennego Amica OKC656SW. Produkt jest dostępny w 2 wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Z racji tego, że model ma prosty design, dobrze komponuje się z meblami i pozostałym wyposażeniem, jakie znajduje się w kuchni.

Prezentowany sprzęt ma następujące wymiary: szerokość – 60 cm, wysokość – 96 cm i głębokość – 37,5 cm. Warto podkreślić, że konsument ma możliwość regulacji wysokości urządzenia. To pozwala dostosować je do wymiarów każdej kuchni. Maksymalna wydajność okapu to 403 m3/h, a poziom generowanego hałasu wynosi 68 dB. Urządzenie jest funkcjonalne – może działać w trybie wyciągu lub pochłaniacza.

W większości opinie na temat Amica OKC656SW są pozytywne, co stanowi dowód na to, że okap jest efektywny. Wielu konsumentów wypowiada się pochlebnie na temat wykonania produktu – niewątpliwym atutem jest to, że model ma panel dotykowy, więc nie musimy tracić czasu na czyszczenie wystających przycisków.

Kominowy okap kuchenny Amica OKC656SW jest dostępny w kolorze białym i czarnym. Model ma wymiary: 60 cm x 96 cm x 37,5 cm. Maksymalna wydajność jest równa 402 m3/h.

 

Zalety

Panel dotykowy: Na obudowie okapu znajduje się panel dotykowy, który pozwala na łatwe sterowanie urządzeniem. Z uwagi na to, że sprzęt nie ma odstających przycisków jego czyszczenie jest znacznie prostsze.

Filtr: W zestawie otrzymujemy filtr przeciwtłuszczowy. Jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, które wykazują odporność na działanie korozji.

Montaż: Sporo użytkowników potwierdziło, że montaż sprzętu nie jest skomplikowany.

 

Wady

Kolor: Część osób wskazuje, że odcień białego okapu jest nieco szarawy, przez co sprzęt nie każdemu przypadnie do gustu.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Samsung HDC9C55TX

 

Urządzenie Samsung HDC9C55TX jest jednym z najnowocześniejszych kominowych okapów kuchennych kominowych dostępnych obecnie na rynku. Dużą zaletą modelu jest jego prosty wygląd, który sprawi, że sprzęt będzie się dobrze prezentował zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wnętrzu. Model ten został wykonany ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jego trwałość.

Prezentowany produkt posiada specjalny filtr z aktywnym węglem, który skutecznie i szybko oczyszcza powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Kolejną zaletą jest specjalny filtr aluminiowy, który zatrzymuje cząsteczki tłuszczu, powstające w procesie gotowania. Dzięki temu na ścianach i kafelkach nie powstają nieestetyczne zacieki. Wiedz, że jest on bardzo prosty w utrzymaniu czystości, bowiem wystarczy go umieścić w zmywarce na naczynia.

Gotowanie ułatwi Ci lampa halogenowa, która ulokowana będzie centralnie nad kuchenką. Światło jest na tyle silne, że nie ma potrzeby używania innych lamp.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób jest zdania, że jest to jeden z najbardziej wydajnych sprzętów tego typu. Wybierany jest on ze względu na 4 stopniowy system zmiany prędkości wywiewu. Kolejną zaletą jest panel dotykowy, który jest prosty w obsłudze.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status