Najlepszy okap kuchenny kominowy

Ostatnio aktualizowane: 21.09.18

 

Jaki okap kuchenny kominowy wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli lubisz gotować, to na pewno dobrze znany jest Ci problem długo utrzymującego się aromatu przygotowanych dań. Niestety, często po usmażeniu ryby lub innych posiłków przez kilka dni w kuchni unosi się nieprzyjemny zapach. Otworzenie okna jest dobrym sposobem pozbycia się go, jednak takie rozwiązanie nie gwarantuje natychmiastowego efektu. Aby szybko zniwelować nieprzyjemne aromaty, dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w okap kuchenny, który szybko absorbuje zapachy powstałe w wyniku gotowania. Wybór takiego urządzenia nie jest jednak prosty. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto poradnik, gdzie zaprezentowaliśmy najważniejsze rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, zawierające najlepsze okapy kuchenne kominowe.

Modele kominowe są na ogół montowane nad kuchenką, co sprawia, że lepiej pochłaniają niechciane zapachy. Długi komin, który występuje w tych sprzętach ma na celu maskowanie rury odprowadzającej zanieczyszczenia do szybu wentylacyjnego. Musisz jednak pamiętać, że zakup okapów kominowych wiąże się z zajęciem znacznej ilości miejsca w Twojej kuchni. Rura przylega bezpośrednio do ściany i ciągnie się aż po sufit. Uniemożliwia to przywieszenia szafek.

Dużą zaletą takich modeli jest ich eleganckie wykończenie i geometryczne kształty. Sprawia to, że wiele osób posiadających nowocześnie zaaranżowane kuchnie decyduje się na ich zakup. Jeśli jednak preferujesz styl vintage lub szukasz okapu do domku letniskowego, to polecamy Ci zakup modeli rustykalnych. Za sprawą swojego designu, wyglądem nawiązują do stylu ludowego.

Warto zastanowić się, czy preferujemy sterowanie elektroniczne czy manualne. Drugi rodzaj, który najczęściej możemy spotkać w domach, uruchamiany jest przy pomocy przycisków i suwaków. Jednak najnowsze modele mają opcję kontroli pracy wywiewu, jak i oświetlenia za pomocą elektronicznego panelu dotykowego.

Jeśli jesteś zainteresowany nowoczesnym rodzajem okapów, warto upewnić się, czy są one wyposażone w wyświetlacz elektroniczny. Pozwoli Ci on na odczytanie danych o aktualnych parametrach pracy urządzenia.

 

 

Okapy kuchenne kominowe – Ranking

 

 

Gorenje DVG 600

 

Model urządzenia Gorenje DVG 600 to najlepszy okap kuchenny kominowy w 2018 roku. Jest to niezwykle eleganckie i innowacyjne urządzenie, które na pewno będzie się dobrze prezentować w nowoczesnej kuchni.

Prezentowany model został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz szkła. Następnie całość została polakierowana, co daje elegancki efekt. Co więcej, czyste linie i spójne, harmonijne kolory sprawiają, że okap staje się ciekawym elementem wystroju.

Prezentowany sprzęt oferuje aż 3 stopnie wentylacji, które pomogą Ci dostosować pracę do aktualnych potrzeb. Warto dodać, że produkt ten został wyposażony w specjalny filtr przeciwtłuszczowy, wykonany z aluminium. Sprawia on, że utrzymanie okapu w czystości jest bardzo proste. W celu wyczyszczenia go, wystarczy umieścić go w zmywarce.

W modelu zastosowano oświetlenie LED, które jest w stanie podświetlić całą powierzchnię kuchenki. Światło jest na tyle intensywne, że nie ma potrzeby używania innych lamp, co pomoże zredukować ilość zużywanego prądu.

Opinie o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na jego zakup ze względu na elegancki wygląd i dużą efektywność pracy.

 

 

 

 

Akpo WK-4 Nero

 

Model Akpo WK-4 Nero to bardzo nowoczesny okap kuchenny kominowy w dobrej cenie. Ze względu na precyzyjne wykończenia, sprzęt ten będzie się bardzo dobrze prezentował w nowoczesnej kuchni.

Sprzęt ten został wykonany ze specjalnej mieszanki stali nierdzewnej oraz szkła. Następnie całość została polakierowana, co przyczyniło się do eleganckiego wyglądu okapu.

Duża efektywność pracy jest zagwarantowana poprzez bardzo wysoką wydajność maksymalną, która wynosi 297 m3 /h.  Sprawia to, że w krótkim czasie pozbędziesz się niechcianych zapachów.  Warto dodać, że w czasie pracy hałas generowany przez maszynę nie przekracza 56 dB, zatem nie będzie przeszkadzać reszcie domowników.

Jedną z kluczowych zalet modelu jest jego filtr przeciwtłuszczowy, który skutecznie powstrzymuje powstawanie tłustych zacieków na ścianach. Aby utrzymać go w czystości, wystarczy raz na jakiś czas wymyć go w zmywarce.

Sprawna pracę gwarantuje trzyskokowa regulacja prędkości, dzięki której bez trudu dopasujesz tryb pracy do natężenia zapachów w Twojej kuchni. Istotną zaletą okapu jest halogenowe oświetlenie, które generuje na tyle mocne światło, że nie ma potrzeby używania dodatkowych lamp. Pomoże Ci to zredukować zużycie prądu. Opinie o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zachwala jego wydajną pracę.

 

 

 

 

Samsung HDC9C55TX

 

Urządzenie Samsung HDC9C55TX jest jednym z najnowocześniejszych kominowych okapów kuchennych kominowych dostępnych obecnie na rynku. Dużą zaletą modelu jest jego prosty wygląd, który sprawi, że sprzęt będzie się dobrze prezentował zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wnętrzu. Model ten został wykonany ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jego trwałość.

Prezentowany produkt posiada specjalny filtr z aktywnym węglem, który skutecznie i szybko oczyszcza powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Kolejną zaletą jest specjalny filtr aluminiowy, który zatrzymuje cząsteczki tłuszczu, powstające w procesie gotowania. Dzięki temu na ścianach i kafelkach nie powstają nieestetyczne zacieki. Wiedz, że jest on bardzo prosty w utrzymaniu czystości, bowiem wystarczy go umieścić w zmywarce na naczynia.

Gotowanie ułatwi Ci lampa halogenowa, która ulokowana będzie centralnie nad kuchenką. Światło jest na tyle silne, że nie ma potrzeby używania innych lamp.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób jest zdania, że jest to jeden z najbardziej wydajnych sprzętów tego typu. Wybierany jest on ze względu na 4 stopniowy system zmiany prędkości wywiewu. Kolejną zaletą jest panel dotykowy, który jest prosty w obsłudze.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...