Najlepszy okap kuchenny czarny

Ostatnio aktualizowane: 03.04.20

 

Okapy kuchenne czarne – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki okap kuchenny czarny wybrać?

 

Komfort współczesnej kuchni zależy w dużej mierze od tego, czy i jakie nowoczesne urządzenia znajdują się w jej wyposażeniu. Niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić dnia bez kuchenki mikrofalowej, inni nie potrafiliby uporać się z górą naczyń bez zmywarki. Wynalazki kuchenne mają ułatwiać przygotowanie posiłków, jak i wspierać każdy proces z tym związany. My chcemy skupić się urządzeniu, które nie tyle ułatwia nam gotowanie, co dba o czystość powietrza w naszej kuchni, czyli okapie.

 

 

Funkcją urządzenia jest odprowadzanie lub oczyszczanie oparów, które powstają razem z jedzeniem. Jest ono ratunkiem przed długotrwale unoszącym się w powietrzu przykrym zapachem, gęstymi oparami i nadmiarem krążącego tłuszczu. Od pewnego czasu pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń na rynku, podobnie, jak firm, które poszerzają o nie swój asortyment. Z czasem zmieniła się jakość pracy okapu, stosowanych w jego produkcji rozwiązań, jak i sam design, który ma pozwolić na dopasowanie go do kuchennego wnętrza. Z myślą o tych, którzy mają przed sobą trudny wybór odpowiedniego modelu, tworzymy poradnik, pokazujący, na co należy zwracać uwagę. W tym krótkim artykule skupimy się na modelach czarnych, idealnych do nowoczesnej kuchni. Zastanowimy się nad tym, które modele to najlepsze czarne okapy kuchenne.

Sięgnięcie po designerski produkt to nie wszystko – nie przesądza to o efektywnym działaniu.
Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jaki typ okapu nadaje się do danego pomieszczenia. Istnieją dwa systemy, w których pracują opisywane urządzenia: otwarty i zamknięty. Jeśli planujesz podłączenie swojego nabytku do systemu otwartego – poprzez połączenie z wentylacją – wybierz wyciąg. Jeśli nie masz takiej możliwości lub nie chcesz tego robić – postaw na pochłaniacz.

Warto poświęcić chwilę sprawdzeniu, z jakiego rodzaju filtrów korzysta dany produkt – od nich zależy jakość jego pracy. Przydatnym elementem wyposażenia okapu są maskownice, dzięki którym dopasowuje się go do wysokości pomieszczenia.

Poniżej prezentujemy zestawienie kilku czarnych modeli różnych marek. Użytkownicy niejednokrotnie wskazywali, że to właśnie wśród nich znaleźli najlepszy czarny okap kuchenny w 2020 roku.

 

 

Okapy kuchenne czarne – ranking

 

 

Akpo WK-4 Nero Eco 60

 

Akpo WK-4 Nero Eco 60 to okap przyścienny skośny, kategoryzowany w ten sposób ze względu na ułożenie powierzchni filtrującej. Należy do urządzeń dwufunkcyjnych – mogących spełniać rolę zarówno wyciągu, jak i pochłaniacza. To od użytkownika i jego wnętrza zależy, czy podłączy
je do wentylacji, przez co będzie odprowadzać opary na zewnątrz, czy wystarczy mu neutralizacja przykrego powietrza za pomocą kupowanych osobno filtrów węglowych.

Sprzęt wyprodukowany został z połączenia czarnego szkła z lakierowaną na czarno stalą, co nadaje mu wyjątkowo ekskluzywny, lubiany przez konsumentów wygląd. Charakteryzuje się dwiema wysuwanymi teleskopowo maskownicami, które pozwalają nie martwić się doborem produktu do wysokości pomieszczenia. Silnik urządzenia ma 3 stopniowy zakres regulacji, dzięki czemu można dopasować tempo jego pracy do ilości nagromadzonych oparów. Dodatkowo posiada oświetlenie halogenowe, które dobrze doświetla znajdującą się pod nim kuchnię, wpływając na komfort przygotowania posiłku.

Wszystko zamknięte zostało w pięknym, czarnym kształcie o nowoczesnym designie. Można by stwierdzić, że wartość okapu przerośnie niejedną kieszeń, jednak pomimo złudzeń jest on dość tani. Model Nero Eco to czarny okap kuchenny w dobrej cenie.

 

 

 

 

Teka GFG2

 

Teka GFG2 należy do urządzeń podszafkowych. Jest to okap szczególnie polecany do niewielkich wnętrz kuchennych, gdzie każda ilość miejsca może się okazać na wagę złota. W połączeniu z zabudową szafkową jest on niemal niewidoczny, dobrze dopasowuje się do każdego stylu pomieszczenia.

Okap może spełniać dwie funkcje: być wykorzystywany jako wyciąg – po podłączeniu do wentylacji
lub jako pochłaniacz – po zakupie dodatkowych, węglowych filtrów. Stanowi to o jego funkcjonalności i możliwości dostosowania do potrzeb każdego użytkownika.

Produkt został wykonany z połączenia czarnego szkła hartowanego oraz stali nierdzewnej, co zapewnia jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Model ten wyróżnia nowoczesny wygląd, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Łatwo się czyści i jest prosty w obsłudze.

Okap Teka wyposażono w funkcjonalne oświetlenie LED, które zwiększa przejrzystość miejsca pracy. Korzysta on z technologii, dzięki której, pomimo zabudowania, przez cały czas użytkowania recyrkuluje przechodzące przez niego powietrze.

Jest to świetny model, polecany przez wielu użytkowników jako wysokiej jakości, estetyczne rozwiązanie dla każdej kuchni.

 

 

 

 

Beko HNT62210B 

 

Produkt HNT62210B marki Beko stanowi model szufladkowy, o którego pracy stanowią 2 części – zasadnicza oraz wysuwana. Można nim sterować za pomocą mechanicznego przełącznika, poprzez który dokonuje się wyboru jednego z trzech trybów działania. Oznacza to możliwość dostosowania mocy urządzenia i prędkości pochłaniania oparów w stosunku do nagromadzenia wydzielanych zapachów.

Okap może pracować zarówno jako podłączony do komina wyciąg, jak i korzystający z filtrów przeciwtłuszczowych pochłaniacz, co daje mu sporą elastyczność w stosunku do zmiennych potrzeb klientów. Wyposażono je w oświetlenie LED o mocy 6 V, co zapewni użytkownikowi lepszy widok na płytę grzewczą. Zdecydowanie większa część urządzenia ma czarny kolor, który w połączeniu z szarymi elementami świetnie się prezentuje, stanowiąc ozdobę dla każdej kuchni.

Z uwagi na szufladkową budowę model nie ma szczególnie pokaźnych wymiarów. Konsumenci zaznaczają, że nadaje się on do większych i mniejszych pomieszczeń kuchennych, do których z uwagi na nowoczesny wygląd dobrze się dopasuje. Poleca się go miłośnikom elegancji i prostoty użytku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status