Najlepszy okap kuchenny Bosch

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Okapy kuchenne Bosch – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki okap kuchenny Bosch wybrać?

 

Nauka gotowania nie należy do najprostszych czynności. Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się przypalić makaron lub mięso. Niestety poza koniecznością umycia patelni, trzeba również pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który wypełnił kuchnię. Często zdarza się, że otwarcie okna nie daje satysfakcjonującego efektu. Z tego powodu, polecamy zainwestować w okap kuchenny. Jest on pomocny nie tylko w momencie, gdy coś przypalimy, ale też na co dzień, bo jeśli ma filtr tłuszczowy, pochłania też tłuszcz, który zazwyczaj osadza się na meblach w kuchni. W tym krótkim poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać najlepszy okap kuchenny Bosch w 2020 roku.

 

 

Zdecydowaliśmy się przybliżyć Ci urządzenia marki Bosch, gdyż jest to jeden z najlepszych niemieckich producentów. Firma zajmuje się wytwarzaniem i rozprowadzaniem nowoczesnych sprzętów gospodarstwa domowego.

Najlepsze okapy kuchenne Bosch nie mogą być zbyt hałaśliwe, gdyż będą przeszkadzały reszcie domowników. Na skalę emitowanego dźwięku powinny szczególnie zwrócić uwagę osoby, które mają otwartą kuchnię, połączoną z salonem. Jeśli nie chcesz, by cały Twój dom wypełnił się przykrym zapachem musisz używać okapu podczas gotowania, a często nawet kilkanaście minut po. Głośny sprzęt będzie przeszkadzał i Tobie, i innym. Polecamy więc urządzenie, w którym poziom emitowanego hałasu nie przekracza 65 dB.

Ważną cechą jest możliwość regulowania pracy interesującego Cię produktu. Na rynku dostępne są urządzenia, które mają 2, 3, 5, a nawet 8 poziomów mocy. Im ten parametr jest większy, tym precyzyjniej dopasujesz pracę do powstałego odoru, aczkolwiek standardem są 3 stopnie, które uważane są za najlepszy wybór.

Bardzo ważne są również filtry, które znajdują się w sprzęcie. To ich zadaniem jest pochłanianie nie tylko zapachów, ale również tłuszczy. Najlepiej nadaje się do tego model z aluminium lub metalu, gdyż w prosty sposób uda Ci się go zdemontować oraz wyczyścić pod bieżącą wodą lub w przypadku niektórych modeli – włożyć do zmywarki. Warto też upewnić się, czy okap posiada filtr węglowy, gdyż najlepiej neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

 

 

Okapy kuchenne Bosch – ranking

 

 

Bosch DHL 545 S 

 

Bosch DHL 545 S to  okap wyspowy, odpowiedni do średniej wielkości kuchni, gdyż jego maksymalna wydajność wynosi 500 m3/h. Urządzenie może pracować na jednej z trzech prędkości pracy, co umożliwia nam dostosowanie go do naszych potrzeb. Prezentowany model emituje hałas ok 50 dB.

Sprzęt ten ma filtr metalowy z ramą aluminiową, który skutecznie przechwytuje tłuszcz i jest łatwy w pielęgnacji, gdyż można go bez obaw myć w zmywarce. Obudowa produktu też jest łatwa w pielęgnacji.

Urządzenie ma dwie lampy halogenowe 20 W, które doświetlają pole pracy w kuchni. Okap zyskał uznanie konsumentów głównie ze względu na atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Jest to jedno z najbardziej wydajnych urządzeń Bosch do 500 zł. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że sprzęt ten jest łatwy w obsłudze, co ma związek z zastosowaniem suwaków, które od wielu już lat cieszą się największą popularnością wśród kupujących.

 

 

 

 

Bosch DWW 063461

 

Kominowy okap Bosch DWW 063461 to urządzenie o szerokości 60 cm. Ze względu na wydajność, która na najwyższej mocy wynosi 400 m3/h, produkt polecany jest do średniej wielkości kuchni. Dobrze radzi sobie z usuwaniem brzydkich zapachów, pochłania też tłuszcz. Ma to związek z zastosowaniem filtra metalowego, który można bez obaw myć w zmywarce.

Moc urządzenia to 260 W, więc uważane jest ono za stosunkowo energooszczędną propozycję. Okap jest wyposażony w oświetlenie – 2 żarówki, każda o mocy 40 W. Regulacja mocy pracy wentylatora pozwala nam na dostosowanie jego pracy do naszych potrzeb. Warto podkreślić, że sprzęt jest dostosowany do pracy w obiegu zamkniętym oraz otwartym.

Choć cena tego produktu jest dość wysoka. to zyskał on uznanie konsumentów, gdyż jest atrakcyjny. Jak zauważają osoby, które zdecydowały się na zakup tego właśnie produktu, jego cena jest adekwatna do jakości podzespołów i designu.

 

 

 

 

Bosch DFL063W50 

 

Bosch DFL063W50 to okap szufladowy o szerokości 59,8 cm, odpowiedni do niewielkiej kuchni, w której brakuje nam miejsca na zainstalowanie dużego urządzenia. Wydajność prezentowanego modelu to 340 m3/h.

Filtr przeciwtłuszczowy, jaki znajdziemy w zestawie został wykonany z metalu. Jak zauważają użytkownicy okapu, filtr skutecznie zapobiega tworzeniu się tłustego nalotu na różnych rzeczach znajdujących się w kuchni. Poza tym jest on zmywalny i odporny na działanie rdzy, więc nie musimy się martwić o to, że po pewnym czasie będziemy musieli dodatkowo inwestować w ten sprzęt.

Konsumenci uważają, że ten okap Bosch w dobrej cenie, to inwestycja warta uwagi. Głównie ze względu na wykonanie, łatwy system obsługi, jak również stosunek ceny do jakości. Trudno jest znaleźć równie dobry sprzęt w tej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status