Najlepszy okap kuchenny 90 cm

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Okapy kuchenne 90 cm – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki okap kuchenny 90 cm wybrać?

 

Jeśli nie chcemy, aby unoszący się z przygotowywanych potraw zapach rozniósł się po całym domu, musimy zainwestować w okap kuchenny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W związku z dużą ilość oferowanych przez producentów sprzętów pojawia się jednak problem z wyborem konkretnego urządzenia. Z pomocą przychodzi przygotowany przez nas poradnik. Znajdziesz w nim kilka cennych wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Na końcu tekstu umieszczony został także ranking, a w nim najlepsze okapy kuchenne o szerokości 90 cm. Tego typu produkty będą odpowiednie do pomieszczeń, w których zamontowane zostały płyty grzewcze o szerokości ok. 80 cm.

Kupując okap kuchenny musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na wydajność urządzenia. Jak jednak dobrać parametry modelu do naszych potrzeb? Konieczne jest określenie kubatury pomieszczenia, czyli iloczynu powierzchni podłogi i wysokości. Uzyskany wynik należy pomnożyć razy 6. Dokonując obliczenia uzyskamy informację o tym, jaką wydajność minimalną powinno posiadać wybrane przez nas urządzenie.

Najlepszy okap kuchenny o szerokości 90 cm w 2020 roku jest łatwy w obsłudze. Najczęściej na obudowie znajduje się kilka, dobrze oznaczonych przycisków. Na rynku dostępne są modele z dotykowym panelem sterowania. Według wielu konsumentów wyglądają one bardziej nowocześnie. Często do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie – możemy włączyć urządzenie czy zmienić jego prędkość bez konieczności podchodzenia do niego. Jeśli chcemy upewnić się, że wybrany przez nas model jest łatwy w obsłudze, przeczytajmy recenzje konsumentów, którzy zdążyli już przetestować produkt.

Równie ważną kwestią, co wydajność czy obsługa urządzenia, jest także jego design. Wszyscy marzymy o tym, aby wnętrze naszego domu ładnie się prezentowało. Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia wyglądała atrakcyjnie, musimy dopasować wszystkie znajdujące się w niej urządzenia do wystroju, jaki wybraliśmy. W sklepach dostępne są okapy w różnych kolorach, dlatego z pewnością znajdziemy wśród nich model, który nam się spodoba.

 

 

Okapy kuchenne 90 cm – ranking

 

 

VDB DB9 Automatik 

 

Osoby zainteresowane zakupem atrakcyjnie wyglądającego okapu powinny zapoznać się z dokładnym opisem VDB DB9 Automatik. Model ten ma czarny kolor, więc będzie pasował do większości kuchni, niezależnie od tego, w jakim stylu zostały urządzone. Produkt wykonano z dobrego gatunkowo szkła i stali. Oba materiały są odporne na uszkodzenia.

Prezentowany okap ma następujące wymiary: szerokość – 90 cm, głębokość – 43 cm i wysokość – 135 cm. Moc silnika jest równa 198 W, a wydajność wynosi 641 m3/h. Użytkownik ma możliwość wyboru prędkości pracy wentylatora, a tym samym dostosowania modelu do aktualnych potrzeb. Na obudowie znajduje się dotykowy panel sterowania. Wybieranie ustawień jest także możliwe z poziomu dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania.

Konsumenci wypowiadają się pochlebnie na temat VDB DB9 Automatik. Uważają, że jest to sprzęt warty swojej ceny. Urządzenie jest funkcjonalne – może działać jako wyciąg lub pochłaniacz (w zależności od metody instalacji, jaką wybierzemy). Model został wyposażony w żarówki LED, które dobrze oświetlają miejsce pracy.

 

 

 

 

Toflesz Etna Island

 

Jeśli interesujesz się zakupem okapu wyspowego, sprawdź model Toflesz Etna Island. Jest to produkt o następujących wymiarach: szerokość – 90 cm i głębokość – 54 cm. Maksymalna moc silnika jest równa 135 W, a wydajność to 700 m3/h.

Urządzenie może pracować w jednym z dwóch trybów – jako pochłaniacz lub wyciąg. Użytkownik ma możliwość dostosowania prędkości pracy wentylatora do swoich potrzeb wybierając 1 z 6 dostępnych poziomów. Na obudowie znajduje się dotykowy panel sterowania. Jest on odpowiednio opisany, więc obsługa modelu nie stanowi problemu. Do zestawu dołączony jest wysokiej jakości filtr węglowy.

Do produkcji okapu wykorzystano czarne szkło hartowane. Jak zapewniają konsumenci, jest ono odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Na powierzchni sprzętu nie widać zarysowań. Dodatkowo wielu użytkowników zwraca uwagę na to, że produkt jest łatwy w czyszczeniu. Usunięcie zabrudzeń nie zajmuje czasu, a na urządzeniu nie pozostają nieestetycznie wyglądające smugi.

 

 

 

 

Teka DOS 90 

 

Wiele osób chce kupić solidnie wykonany, a jednocześnie dostępny w atrakcyjnej cenie okap kuchenny. Takim produktem jest Teka DOS 90. Model ten wyposażony jest w silnik o mocy  250 W, a wydajność urządzenia jest równa 650 m3/h. W rezultacie produkt uznawany jest przez użytkowników za efektywny.

Wymiary okapu to: szerokość – 90 cm i głębokość – 51,5 cm. Na obudowie umieszczone zostały solidnie wykonane przyciski, które umożliwiają szybkie wybranie interesujących nas ustawień. Prędkość turbiny można dowolnie regulować. Dzięki temu mamy możliwość dostosowania pracy urządzenia do tego, jaki posiłek aktualnie przygotowujemy.

Konsumenci są zgodni, co do tego, że Teka DOS 90 to okap kuchenny o szerokości 90 cm w dobrej cenie. Jednak to nie tylko stosunkowo niskie koszty zakupu zachęcają do wybrania właśnie tego modelu. W opinii użytkowników jest on łatwy w obsłudze i nie generuje zbyt dużego hałasu, który mógłby być bardzo uciążliwy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status