Najlepszy okap kuchenny 60 cm

Ostatnio aktualizowane: 21.09.18

 

Jaki okap kuchenny 60 cm wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Zapewne wiele osób zgodzi się, że gotowanie należy do jednej z najprzyjemniejszych czynności. Niestety, w czasie przygotowywania ulubionych potraw wydzielają się zapachy, które czasem ciężko usunąć. Aby uporać się z tym problemem polecamy zakup dobrego okapu kuchennego, który skutecznie niweluje powstałe aromaty, a jednocześnie oczyści powietrze. Ponieważ wybór takiego urządzenia nie należy do najprostszych zadań, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiadamy wszystkim zainteresowanym, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielki ranking, gdzie znalazły się najlepsze okapy kuchenne 60 cm.

Najważniejszą cechą okapu, jest jego wydajność. Bowiem to właśnie od niej zależy, jak szybko interesujący Cię model będzie w stanie poradzić sobie z nieprzyjemnym powietrzem w Twojej kuchni. Przy metrażu wynoszącym 12m2, sugerowany jest zakup urządzenia o wydajności 180 m3/h. Jeśli jednak Twoja kuchnia jest połączona z jadalnią, salonem lub innym pomieszczeniem radzimy zainwestować w mocniejszy sprzęt.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem urządzenia wysokiej jakości, powinieneś sprawdzić, czy posiada on filtr węglowy, który zdecydowanie przyspiesza proces oczyszczania z nieprzyjemnych aromatów. Co więcej, zastosowanie takiej opcji gwarantuje, że po użyciu okapu powietrze będzie świeższe.

Następną kwestią, która powinna przykuć Twoja uwagę jest poziom hałasu, który będzie generowany przez interesujący Cię okap. Aby użytkowanie sprzętu było komfortowe i nie przeszkadzało reszcie domowników, warto rozważyć zakup modelu, którego dźwięk pracy nie przekracza 58 dB.

Istotną rzeczą, która wpływa na Twój komfort jest możliwość sterowania okapem. Tradycyjne modele wyposażone są w suwaki i guziki, z kolei urządzenia nowoczesne posiadają system elektronicznego sterowania. W takich maszynach, przy pomocy jednego dotknięcia możesz ustawić odpowiednią siłę wywiewu.

Zakup odpowiedniego okapu kuchennego nie jest prostym zadaniem, bowiem rynek obfituje w urządzenia słabej jakości. Aby mieć pewność, że interesujący Cię produkt jest odpowiedni, upewnij się, czy posiada on filtr przeciwtłuszczowy. Takie dodatki są zazwyczaj wykonane z aluminium, dzięki czemu ich czyszczenie jest dość proste.  Upewnij się jednak, że może być on myty w zmywarce. Zdecydowanie przyśpieszy to bowiem proces czyszczenia.

 

 

Okapy kuchenne 60 cm – Ranking

 

 

Akpo WK-4 Nero 

 

Model Akpo WK-4 Nero to najlepszy okap kuchenny 60 cm w 2018 roku. Jego popularność wynika z dużej wydajności, która sprawia, że w krótkim czasie pozbędziesz się niechcianych zapachów ze swojej kuchni. Co więcej, prezentowany model cechuje się również eleganckim designem, dzięki czemu dobrze wpasuje się do nowocześnie urządzonego wnętrza.

Model ten został wykonany ze stali nierdzewnej i szkła, a następnie pokryto go warstwą czarnego lakieru. Sprawia to, że cechuje się on dużą odpornością na przypadkowe obicia lub otarcia.

Wśród zalet prezentowanego sprzętu należy wymienić jego dużą wydajność, która wynosi aż 207 m3/h. Dzięki temu okap może być używany w zamkniętych pomieszczeniach, których metraż nie przekracza 25m2.

Kolejną cechą urządzenia jest jego stosunkowo cicha praca. Sprawia to, że w czasie pracy okap, którego poziom hałasu wynosi 59 dB, nie przeszkadza innym domownikom.

Opinie o tym okapie są bardzo pochlebne. Wiele użytkowników wybrało go ze względu na bardzo wydajny filtr przeciwtłuszczowy. Wykonany jest on z aluminium, zatem możesz go myć w zmywarce na naczynia. Dzięki niemu, na ścianach czy kafelkach nie powstają nieestetyczne zacieki.

 

 

 

 

Franke FTC 6032 GR XS

 

Model Franke FTC 6032 GR XS to wysokiej jakości okap kuchenny 60 cm w dobrej cenie.  Jest to urządzenie szufladkowe, które przeznaczone jest do zabudowy w szafce kuchennej, co pomoże Ci zaoszczędzić miejsce.

Dużą zaletą sprzętu jest jego prosta obsługa, przy pomocy mechanicznego suwaka. Zatem dobranie odpowiedniej siły wyciągu nie będzie stanowiło problemu. Do dyspozycji użytkownika są aż 3 prędkości pracy.

Istotną zaletą prezentowanego produktu jest jego wydajność. W czasie jednej godziny jest on w stanie pochłonąć aż 300 m3. Wiedz, że model ten może pracować zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i otwartych.

Okap ten wyposażony jest w halogenowe oświetlenie, które cechuje się dużą siłą światła. Powoduje to, że nie ma potrzeby uruchamiania dodatkowych lamp, co pozwoli Ci znacznie ograniczyć zużycie prądu.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup ze względu na efektywną pracę oraz to, że może on zostać zabudowany, przez co nie zabiera dużo miejsca.

 

 

 

 

Samsung HB6247SX

 

Urządzenie Samsung HB6247SX to wysokiej jakości okap kuchenny, który ze względu na swój elegancki wygląd jest jednym z najczęściej wybieranych sprzętów. Skutecznie usuwa parę wodą oraz nieprzyjemne aromaty, które wydzielane są podczas gotowania.

Prezentowany sprzęt posiada aż trzy prędkości wentylacji. Zatem każdy z nas może samodzielnie dopasować siłę wywiewu do panującej w kuchni sytuacji. Zaletą okapu jest halogenowe oświetlenie, które charakteryzuje się dużą jasnością.

Kolejną zaletą produktu jest specjalny, przeciwtłuszczowy filtr aluminiowy. Jego użycie w tym modelu powoduje, że na ścianie i kafelkach nie pojawiają się nieestetyczne, tłuste zacieki. Dużą efektywność pracy gwarantuje filtr węglowy, który skutecznie pochłania zapach, jak również oczyszcza powietrze w pomieszczeniu.

Okap został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu odznacza się dużą trwałością i wytrzymałością. Nie musisz się zatem obawiać o ewentualne awarie. Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup ze względu na jego elegancki wygląd i efektywną pracę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...