Najlepszy okap kominowy do 60 cm

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Jaki okap kominowy do 60 cm wybrać?

 

Okap to urządzenie, które pozwala pozbyć się wszystkich niepożądanych zapachów z kuchni. Dobry sprzęt wciąga zapachy, lecz przy tym nie generuje zbyt dużego hałasu. Jeżeli zmagasz się z niepożądanymi zapachami z kuchni, to polecamy Ci zakup okapu kominowego, ponieważ skutecznie oczyszcza powietrze. Dzięki kominowi rura jest zakryta, więc całość wygląda estetycznie. Jednak przed ostatecznym wyborem musisz przemyśleć kilka spraw. Wszystkie przedyskutujemy w poniższym artykule, który sprawi, że Twoja wiedza na temat okapów kominowych wzrośnie.

W naszym poradniku zajmiemy się modelami, których długość nie przekracza 60 cm. Okapy kominowe zazwyczaj są bardzo duże i nie poleca się ich do mniejszych pomieszczeń. Jednak urządzenie nieprzekraczające 60 cm zmieści się nawet w niewielkiej kuchni. Pamiętaj jednak, że montując okap kominowy nie będziesz mógł zamocować nad nim żadnej szafki, a ściana za nim powinna być pusta.

Nie jest tajemnicą, że najlepszy okap kominowy do 60 cm w 2020 roku jest cichy. Jeżeli hałas emitowany przez urządzenie jest zbyt duży, może to przeszkadzać nam w gotowaniu lub w rozmowie z domownikami, jeżeli jadalnia jest połączona z kuchnią.

Filtr jest jednym z najważniejszych elementów okapu kominowego. Wyróżniamy trzy rodzaje: metalowy, węglowy oraz flizelinowy. Ten pierwszy możemy wyciągnąć i umyć pod bieżącą wodą, jeżeli zauważymy, że jest zabrudzony. Filtr węglowy i flizelinowy po zabrudzeniu należy wymienić. Dlatego producenci bardzo często dołączają do zestawu dodatkowe elementy.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze okapy kominowe do 60 cm są wydajne. Aby dobrze dobrać wydajność do pomieszczenia musimy obliczyć jego kubaturę – mnożymy powierzchnię pomieszczenia razy wysokość. Po czym otrzymany wynik mnożymy przez 6 – tyle powinna wynosić minimalna wydajność okapu. Natomiast maksymalną określamy działaniem: kubatura razy 12. Pamiętaj, że w przypadku pomieszczeń otwartych na salon nie liczysz wyłącznie powierzchni, na której znajduje się część kuchenna, lecz cały metraż pomieszczenia.

Weź pod uwagę funkcje dodatkowe. Większość modeli ma oświetlenie, które doświetla blat roboczy. Dzięki temu mamy dodatkowe źródło światła i lepiej widzimy to, co gotujemy. Bardzo popularny jest również tryb intensywny, który szybko oczyści pomieszczenie. W wielu modelach stosuje się także wyłącznik czasowy, który umożliwia ustawienie dokładnego czasu pracy urządzenia.

 

 

Okap kominowy do 60 cm – ranking

 

 

Gorenje DVG 600 ZBE 

 

Gorenje DVG 600 ZBE to okap kominowy przeznaczony do instalacji w mniejszych kuchniach. Jest to urządzenie o wydajności wynoszącej 305 m3/h. Oznacza to, że bardzo dobrze filtruje ono powietrze w kuchni o wymiarach około 3 m x 4 m. W kilka minut powietrze w pomieszczeniu staje się czyste i pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Pamiętaj jednak,  aby nie otwierać okien, kiedy działa okap.

W sprzęcie zostały zamontowane lampy LED. Oświetlają one dokładnie kuchenkę i mogą być dodatkowym źródłem światła podczas przygotowywania posiłków. Aluminiowy filtr zamontowany w okapie możemy łatwo wyciągnąć i umyć. Obudowa sprzętu jest wykonana z blachy i prezentuje się bardzo ładnie.

Montaż urządzenia jest łatwą czynnością i nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Wiele użytkowników poleca prezentowany okap. Jak zauważają, jest on dobrze wykonany, a co najważniejsze skutecznie oczyszcza zanieczyszczone powietrze. Internauci uważają, że okap dobrze się prezentuje i pasuje do wystroju większości kuchni.

 

 

 

 

Akpo WK-4 Rustica Nova 

 

Akpo WK-4 Rustica Nova to okap kominowy wykonany ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo mocny materiał, dzięki czemu możemy się spodziewać, że urządzenie szybko się nie zniszczy, a co najważniejsze jest odporne na korozję. Pierwsze, co zauważamy patrząc na model to jego elegancki wygląd. Jest to okap w stylu retro.

Sprzęt emituje dźwięki na poziomie 52 dB. Jest to dopuszczalna głośność, jeżeli chodzi o urządzenia tego typu. Z pewnością nie będzie nam ono przeszkadzało podczas przygotowywania posiłku. Aluminiowy filtr skutecznie zatrzymuje tłuszcz oraz zanieczyszczenia. Element ten możemy wyciągnąć i umyć w ciepłej wodzie. Montaż i demontaż prezentowanego sprzętu, jak i filtra, jest bardzo łatwy.

Okap ma dwie halogenowe żarówki, które oświetlają miejsce przygotowania posiłku. Wydajność urządzenia wynosi maksymalnie 297 m3/h. Prezentowany okap kominowy do 60 cm w dobrej cenie sprawdzi się w małej kuchni. Użytkownicy chwalą produkt za ciekawy design.

 

 

 

 

VDB DS 6 

 

Chcielibyśmy zaprezentować VDB DS 6, okap kominowy o bardzo dużej wydajności. Parametr ten wynosi 650 m3/h, co oznacza, że nawet duże pomieszczenie zostanie bardzo szybko oczyszczone. Jest to więc okap przeznaczony szczególnie dla dużych kuchni, które często są połączone z jadalnią lub z salonem.

Sprzęt ma filtr aluminiowy, który możemy łatwo wyczyścić oraz filtr węglowy. Ten z kolei po zabrudzeniu musimy wymienić. Dźwięki emitowane przez okap utrzymują się na poziomie 55 dB. Sensorowy system sterowania jest intuicyjny i z pewnością nie sprawi nam problemu.

Oświetlenie LED jest dodatkowym źródłem światła w kuchni. Większość użytkowników wypowiada się bardzo pozytywnie o opisywanym okapie. Mówią oni, że model dobrze się prezentuje i dodają również, że jest to wysoko bezawaryjny produkt, do tego wydajny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status