Najlepszy okap kominowy czarny

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Jaki okap kominowy czarny wybrać?

 

Okap kominowy to dobre rozwiązanie dla osób, które dysponują dużym metrażem kuchni – zajmuje sporo miejsca ale jest wydajny. Do takich pomieszczeń odpowiedni jest sprzęt, który dysponuje dobrym wyciągiem oraz wydajnymi filtrami. W naszym poradniku zamieściliśmy praktyczne wskazówki, które mogą Ci pomóc w wyborze odpowiedniego urządzenia do Twojej kuchni.

Czarne okapy kominowe to często nabywany sprzęt. Kolor czarny jest bardzo uniwersalny, pasuje niemal do każdego koloru mebli i ogólnego wystroju wnętrza. Najlepsze czarne okapy kominowe to sprzęty, które warto wybierać również ze względu na ich ponadczasowy charakter.

Decydując się na konkretny model zastanówmy się nad opcją z filtrem, który można łatwo wymienić lub oczyścić. Zwykle taki element pozwala na oddzielenie kurzu od tłuszczu, przez co powietrze w kuchni staje się czyste i świeże. Najlepszy czarny okap kominowy w 2020 roku jest łatwy w obsłudze. Ustawianie pracy sprzętu powinno być wręcz intuicyjne. Coraz częściej spotykana jest opcja, w której mamy możliwość sterowania urządzeniem za pomocą pilota z dowolnego miejsca w kuchni. To praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla niskich osób.

Zwracajmy uwagę na głośność pracy urządzenia. Jeśli gotujemy dość często, sprzęt prawdopodobnie będzie pracował kilka godzin dziennie. Ważne, aby odgłos jego działania, nawet przy najwyższych obrotach, nie drażnił nas. Hałas rzędu 65-70 dB może być męczący. Wygodnym rozwiązaniem jest również podświetlenie. Opcja LED pozwala na oszczędności związane z energią elektryczną zwłaszcza wtedy, kiedy używamy okapu do doświetlania kuchni. Na rynku dostępne są również modele z halogenowymi żarówkami, które dają nieco mocniejsze światło niż ich bardziej energooszczędne odpowiedniki.

Czarne powierzchnie w kuchni wymagają częstego czyszczenia, ponieważ widać na nich osadzający się kurz i brud. Powłoka okapu powinna być odporna na częste ścieranie i nie rysować się przy dość intensywnym czyszczeniu. Pracę wentylatora powinno dać się regulować. Najlepiej, aby było to kilka stopni. W końcu nie zawsze konieczny jest maksymalny wyciąg. Aby nieco zwiększyć możliwości okapu, powinien on być zawieszony tuż nad kuchenką i mieć dokładnie taką szerokość jak kuchenka. Wówczas będzie on dobrze zbierał opary i inne zanieczyszczenia. Im większa wydajność, tym w większym pomieszczeniu może efektywnie pracować okap. Ten parametr wyraża się zwykle w m3/h. Dobieramy go według metrażu pomieszczenia, w którym urządzenie ma być zamontowane.  

 

 

Okapy kominowe czarne – ranking

 

 

Gorenje DVG 600 ZBE 

 

Jeśli do Twojej kuchni pasuje okap w nowoczesnym stylu, rozważ zakup modelu Gorenje DVG 600 ZBE. Został on wyposażony w diody LED, które w porównaniu do innych systemów oświetlenia są bardzo ekonomiczne.

Dużą zaletą urządzenia jest to, że jest ono wyjątkowo ciche. Zastosowanie izolacji akustycznej skutecznie zapobiega nadmiernemu hałasowi. Aluminiowy filtr odtłuszczający jest wytrzymały i pomaga oczyszczać kuchenne powietrze. Za pomocą 2 punktów świetlnych możesz oświetlić kuchnię bez konieczności zapalania górnego światła.

Osobom, które zakupiły okap podoba się jego design. Szerokość modelu to około 60 cm, więc aby zmaksymalizować wydajność urządzenia, warto wybrać go do kuchenki o takiej szerokości.

 

 

 

 

Akpo WK-4 Nero Eco 60 

 

Akpo WK – 4 Nero Eco 60 to czarny okap kominowy w dobrej cenie, który skutecznie odprowadza opary z kuchni filtrując przy tym tłuszcz. Zapobiega to tworzeniu się osadu na meblach i ścianach, który jest wyjątkowo trudny do wyczyszczenia.

Jeśli nie masz możliwości podłączenia okapu do wentylacji, model może pracować w systemie zamkniętym. Jest to więc tanie i uniwersalne urządzenie. Można dokupić do niego filtr węglowy, który pomaga skutecznie oczyszczać powietrze. Sprzęt ma 3 prędkości pracy. Wydajność urządzenia to 420 m3/h. Co do oświetlenia – jest ono halogenowe, dwupunktowe.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu twierdzą, że jego montaż był stosunkowo łatwy, a to za sprawą dwóch wysuwanych teleskopowo maskownic pozwalających na dopasowanie okapu do każdego pomieszczenia kuchennego. Sprzęt pracuje cicho – hałas oscyluje na poziomie 48 dB, co nie przeszkadza nawet wrażliwym osobom.

 

 

 

 

VDB DB 6 Automatik 60

 

Model VDB DB 6 Automatik 60 to okap z oświetleniem ledowym, które jest pomocne przy przygotowywaniu potraw czy sprzątaniu kuchenki i blatów. Kształt szkła czyni urządzenie wyjątkowym i godnym zainteresowania klientów.

Panel dotykowy mieni się dwoma kolorami – czerwienią i granatem. Przez to urządzenie wygląda bardzo nowocześnie. Sprzęt przy największej prędkości wentylatora pracuje z głośnością na poziomie 65 dB. Jest to dość duży hałas i może przeszkadzać domownikom, więc lepiej wybierać go do dużych pomieszczeń, gdzie głośna praca będzie nieco mniej uciążliwa.

Kupujący bardzo cenią model za łatwość sterowania. Można to robić za pomocą pilota, możemy również skorzystać z możliwości korzystania ze sterowania sensorowego. To funkcjonalne, łatwe do utrzymania w czystości urządzenie. Jego wydajność wynosi blisko 641 m3/h. Po zakończeniu cyklu pracy model zasuwa się automatycznie. Dzięki temu filtry nie są widoczne cały czas.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status