fbpx

Najlepszy okap kominowy Amica

Ostatnio aktualizowane: 18.07.19

 

Jaki okap kominowy Amica wybrać?

 

Okap to jedno z tych urządzeń, którego nie może zabraknąć w kuchni, zwłaszcza jeżeli dużo gotujesz. Sprzęt oczyszcza powietrze z zapachów oraz tłuszczu. Jeśli właśnie jesteś na etapie wyboru okapu i nie masz zbyt szerokiej wiedzy o sprzęcie tego typu, to wystarczy, że przeczytasz nasz poradnik. Umieściliśmy w nim najważniejsze cechy dobrego produktu, więc z pewnością będziesz zadowolony z zakupu.

Amica to polska firma znana na całym świecie. Konsumenci nie bez powodu wybierają jej produkty. Jest to marka oferująca sprzęt, który dobrze się prezentuje, jest ekonomiczny, a także atrakcyjny cenowo. Dlatego też zdecydowaliśmy się umieścić w naszym zestawieniu kilka opisów produktów Amica.

Na początku musisz wiedzieć, że najlepszy okap kominowy Amica w 2019 roku ma regulowaną pracę. Jest to ważne, ponieważ kiedy chcemy pozbyć się jedynie pary wydobywającej się z czajnika, to nie jest zbyt ekonomicznie używać całej mocy sprzętu. Zazwyczaj okapy mają od 3 do 4 poziomów regulacji siły ssania.

Ponadto wyróżnia się okapy, które pracują jako pochłaniacz. Wykorzystuje się je głównie w kuchniach bloków mieszkalnych, bo tam nie można podłączyć urządzenia do wyciągu. Natomiast tam gdzie wyciąg funkcjonuje i nie ma przeszkód aby okap do niego wysyłał wszystkie zanieczyszczenia, dobrze jest zakupić sprzęt pracujący w takim właśnie trybie.

Wydajność okapu dobierzmy pod względem powierzchni kuchni. Dla pomieszczenia o wymiarach około 2 m x 3 m optymalnym wyborem będzie sprzęt o wydajności minimalnej około 270 m3/h. Jest to wydajność pozwalająca na przepływ przez filtry okapu powietrza znajdującego się w kuchni sześciokrotnie – tak właśnie zakładają normy wydajnościowe okapów

Jeżeli chodzi o wymiary, to najważniejsza jest szerokość danego urządzenia. Na rynku znajdziemy okapy o szerokości 50 cm, 60 cm, 70 cm lub 90 cm. Jeżeli masz bardzo dużą kuchenkę, to powinny zainteresować Cię modele o szerokości 120 cm. Nie jest to jednak standardowy wymiar produktów tego typu.

Osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w takie urządzenie, informują, że najlepsze okapy kominowy Amica nie generują zbyt dużo hałasu. Dźwięki wydobywające się z urządzenia mogą przeszkadzać nam w jedzeniu oraz prowadzeniu rozmowy. Dlatego najlepiej wybrać okap, który nie generuje hałasu większego niż 70 dB – na maksymalnym trybie pracy.

Mówiąc o dodatkowym wyposażeniu okapu często mamy na myśli oświetlenie. Dodatkowe źródło światła jest dobrym pomysłem z tego względu, że blat kuchenki jest lepiej oświetlony i lepiej nam się tym samym gotuje. Do wyboru mamy urządzenia z 1, 2, 4 lub większą ilością lampek LED.

 

 

Okapy kominowy Amica – ranking

 

 

Amica IN 600 BS 

 

Amica IN 600 BS to urządzenie, którym bardzo łatwo się steruje, co jest podkreślane przez wielu użytkowników. Okap ma panel dotykowy z kilkoma przyciskami, a ich przeznaczenie jest dobrze opisane. Jest to sprzęt, który bardzo dobrze prezentuje się w każdej kuchni. Ma on czarny kolor i jest dobrze wykończony, więc z pewnością nie zepsuje ogólnego wyglądu pomieszczenia. Model można podłączyć w trybie wyciągu lub pochłaniacza.

Moc pracy sprzętu jest regulowana i ma aż 4 poziomy. Możemy więc dopasować ten parametr do intensywności zanieczyszczenia oraz zapachów w kuchni. Jest to okap, który ma oświetlenie LED. Dodatkowe źródło światła dobrze oświetli blat naszej kuchenki. Model ma również funkcję czasowego wyłączenia, która włącza się 15 minut od rozpoczęcia pracy lub w czasie, jaki sami ustawimy. Nie musimy więc ciągle stać przy okapie.

Jest to model najbardziej chwalony za bardzo ładną prezencję. Internauci często wspominają również o możliwości regulacji siły pracy, co jest bardzo użyteczną funkcją.

 

 

 

 

Amica OKC6727l 

 

Amica OKC6727l to cichy sprzęt, który nie przeszkadza nam podczas gotowania, a także tuż po przygotowaniu posiłku. Okap generuje hałas na poziomie 67 dB. Urządzenie ma dwa rodzaje filtrów: aluminiowy oraz węglowy. Ten pierwszy zatrzymuje na sobie tłuszcz, a w przypadku, gdy jest bardzo zabrudzony, to wystarczy go wyjąć i umyć. Filtr jest odporny na korozję. Z kolei filtr węglowy gwarantuje nam czyste powietrze, które wylatuje z urządzenia.

Na obudowie produktu znajdziemy wyświetlacz LED, na którym możemy łatwo obserwować ustawienia, które sami wybraliśmy. Sterujemy nimi z pomocą sensorycznego panelu, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Lampa LED zamontowana na środku obudowy daje światło, które ułatwia gotowanie.

Bardzo użyteczną funkcją jest możliwość regulowania mocą pracy, która ma 4 poziomy. Okap nie musi więc zawsze pracować na pełnych obrotach. Użytkownicy chwalą prezentowany sprzęt za cichą pracę, a także za dobrej jakości filtry, które skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia. Doceniono także możliwość instalacji w jednym z dwóch trybów – wyciągu lub pochłaniacza.

 

 

 

 

Amica OKC625SW 

 

Chcielibyśmy zaprezentować okap Amica OKC625SW (może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg). Jest to urządzenie, które nie tylko dobrze spełnia swoją funkcję, ale również dobrze się prezentuje. Jest ono wykonane z białego szkła, które stylistyką dopasuje się do każdej, nowoczesnej kuchni. Nie musimy się martwić, że ten okap Amica w dobrej cenie zepsuje nam estetyczny wygląd pomieszczenia.

Aluminiowy filtr zamontowany w sprzęcie jest odporny na działanie czynników, takich jak wilgoć Możesz w każdej chwili wyciągnąć filtr i go wyczyścić. Dzięki temu powietrze w domu będzie zawsze świeże oraz oczyszczone. Halogenowe oświetlenie nie jest jedynie dodatkowym źródłem światła, ale również dodaje kuchni tajemniczego klimatu, kiedy nie używamy głównego oświetlenia.

Użytkownicy najczęściej wspominają o możliwości zmieniania siły pracy prezentowanego okapu. Jest to użyteczna funkcja szczególnie w przypadku, kiedy nie chcemy, aby sprzęt wykorzystywał maksimum swojej mocy. Użytkownikom bardzo podoba się również estetyczny wygląd urządzenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status